Erkek bebek öcü mü?

Üzülmeyin kafanıza da takmayın, bebeğinizin cinsiyeti kız olsaydı bu sefer de vah vah keşke erkek olsaydı eşinin soyunun devamı için bir erkek bebek şart, kız istiyorsan sonrada bir kız bebek yapardın diyeceklerdi, kızım var ben de tüh tüh oğlun yok, olmuyor mu, yoksa kız kısırı mısın gibi abuk ve cahilce sözlere maruz kalmıştım😂

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🙏 gebelikte ve lohusalıkta böyle cahilce konuşanlara kulağınızı tıkayın, gerçi onlar yılmadan bebeğinizin kilosundan gelişiminden zekasından ömür boyu bahsedecekler, sonra da 2. bebek ne zaman sorularına maruz kalacaksınız, her şeye burnunu sokan insan modeli işte 🤥
Ay mune abla aklıma br akrabamızı getirdin🤣🤣 3 çocuğunu doğurmuştu üçü de kız. Kvsi yanımızda keşke sonuncu erkek olsaydı soyumuz devam ederdi gib bir şey dedi. Kızda niye anne vahdettinden sonra benim çocuğum mu çıkacaktı tahta diue kv sinin üstüne yürümüştü zor ayırdık 🤣🤣

İki oğlum olduğunu duyanlar, üçüncüyü yap belki kız olur diye beni teselli ediyorlar 😄 şu bir gerçek ki erkek çocukları çok daha hareketli ve yaramaz oluyor (istisnalar hariç). Belki o sebeple söylüyorlardır.

Hahaha iki çocuğum var biri kız biri erkek,kim demiş erkek cocuğa oyuncak ve kıyafet almak sıkıcı diye. Benim oğlum epey tarz giyiniyor,kolyeleri,bileklikleri, tarz şapkaları falan vardır. Oyuncak kutu oyunu sever ailecek oynuyoruz eğlenerek. Ben kendime alır gibi kutu oyunu alıyorum ona😄
Kızım bebekken pembe zehirlenmesi yaşadık kabul ,cicili bicili elbiseler tokalar tamam(ki onları da uzerinden çıkarttırmak dertti,elbisedir kostümdür özel günler için alınan,yeri geldi giydi markete gittik öyle bir yapısmak)şimdi 12 yaşına girecek,giydiği herşey siyah,renksiz, epey geniş ve tuhaf. Etek giymiyor asla,elbise asla. Umarım hayatının geri kalanında da böyle giyinmez,çok amin🙏
Kısacası ilerde bir dönem acayip sıkılıyor insan kız çocuğu ile alışverişte😃
Bayramda ikisine de alisveriş yaptım,oglum 5 yaşında gömlek(uzun kol keten olacakmış kısa kollu istemezmiş kolları katlarmis gerekirse)pantalon askılı model olacakmış illaki,üzerine de ceket giyecekmiş babası gibi vs epey kararlı ne istediğini bilen bir şekilde hemen bulduk aldık çıktık, onunkiler daha çok heveslendirdi beni,kızıma siyah dizde oversize şort aradık zira,bunun nesi zevkli? Gidene kadar kararsızdı zaten,nasıl olduysa tişört ,şorta karar vermiş gezerken(çünkü sezon acılmamıştı henüz hicbir yerde yok ya şort 😄)aradık taradık avm'nin altını üstüne getirdik neyse bir tane zar zor beğendi de yanına da evdeki tişörtlerin az birazcık değişiği 2 tişört alabildik ki bence almasa da olurdu. Bu kadar sıkıci bir alisveriş yapmadım senelerdir. Ayakkabıda artık müdahale ettim yoksa bir avm turu da ona atardık. Bak kardeşinle aynı model,aynı marka farklı renk,bu harika bunu alalım bence falan diyerek ikna ettim. Yorulmuş olacak ki kolay ikna oldu yoksa yanmıştım.
Şaka bir yana ikiside canımdır,asla birini diğerinden ayıramam. Bu giydirme, oyuncak vb konular da cinsiyetten ziyade yaşa göre cok değişkenli zaten.
Konu sahibi kimin ne dediğine takılmayın. Evlat bu cinsiyeti farkeder mi ki? Insan seviyor her türlü. Sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim. Gerisi boş.

Ya insanlari memnun etmek gibi derdi olmamali annelerin. Cocugun cinsiyetini millete begendirmeye calismak, sinirlenmek filan gereksiz. Herkesin gönlü başka sonucta, sizin cocuklarinizi baskasi buyutmeyecek siz buyuteceksiniz.
Bana kiz cocuk keyifli geliyor ne yapayim yalan da soyleyemem ama bunun kimseye zarari olmuyor. 😀

12 yaşta tam ergenlik, kiyafet secimleri normal benim de o yaşlarda garip giyinişlerim olmuştu hatta EMO tarzim vardi. 😄😄😄 Annem de az ugrasmadi.
Tabi ki sonra öyle giyinmedim.

Şimdi şöyle düşünüyorum benim erkek arkadaşım evi temizler ütü yapar, dayımın oğlu da aynı şekilde, ben de kukuman kuşu gibi otururum annem belin ağrır diye hiç iş yaptırmaz.
Eee noldu şimdi kız evlat erkek evlat farkı 🤣
Ben anneme çok düşkünümdür ama erkek olsaydım da böyle olurdu çünkü annemin çocuğu olarak bana yaptığı muameleyle alakalı bu.
Çocuk nasıl yetiştirsen öyle evlat oluyor ya millet çok biliyor.

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Öcü demeyelim de… 😬🙄🙄🙄

İki oğlum olduğunu duyanlar, üçüncüyü yap belki kız olur diye beni teselli ediyorlar 😄 şu bir gerçek ki erkek çocukları çok daha hareketli ve yaramaz oluyor (istisnalar hariç). Belki o sebeple söylüyorlardır.
Buna ben de çok maruz kalıyorum. Kv'nin yanında başka akrabalar falan da çok dedi. Ben de Allah isteyene versin dedim. KV de ileride iki kızın olur zaten dedi çok hoşuma gitti. Hani bu bir de bize bağlı bir şey de değil Allah'ın işi. Sanki cinsiyeti biz belirliyoruz da millet öyle yorum yapıyor sinir oluyorum 🙄

Buna ben de çok maruz kalıyorum. Kv'nin yanında başka akrabalar falan da çok dedi. Ben de Allah isteyene versin dedim. KV de ileride iki kızın olur zaten dedi çok hoşuma gitti. Hani bu bir de bize bağlı bir şey de değil Allah'ın işi. Sanki cinsiyeti biz belirliyoruz da millet öyle yorum yapıyor sinir oluyorum 🙄
Kesinlikle. Ben de istesem neyse ama herkes benim adıma dua ediyor 😄 şu zamanda iki bile çok, sırf kız olsun diye çocuk mu yapılır. Kafalar çok güzel cidden.

Ne öcüsü ya ne saçmalık. İyi ki de oğlum olmuş diyorum, ikinci çocuğum da oğlan olsun isterim.

Tam tersini de söyleyen çok var. Hatta burda ultrason fotosu koyup cinsiyet soran kadınların çoğu erkek istiyor. Çocuk nerdeyse 20 haftalık olmuş doktor kız diyor, hala buraya foto atıp erkek hissettiğini söyleyenler oluyor. Hatta kızı olacağını duyunca oğlum türküsü varmış, onu açıp ağlayan üye bile okudum. Belki de kız olsaydı bu sefer de neden oğlan değil diyeceklerdi. O yüzden hiç iplememek gerek.
Ayyy töbe ya. Biliyorum sallamıyorum ama bir zaman sonra ister istemez insanın canı sıkılıyor:işsiz:

Kesinlikle. Ben de istesem neyse ama herkes benim adıma dua ediyor 😄 şu zamanda iki bile çok, sırf kız olsun diye çocuk mu yapılır. Kafalar çok güzel cidden.
Kız olsun diye kim çocuk yaptıysa etrafımda hep erkek oldu 😅 görümcemin 3 oğlu var. Annemin kuzeninin 5 oğlu sebat etti 6'da kızı buldu. Rahmetli komşumuzun 4 oğlu. Annemin amcasının yine 4 oğlu oldu sabretti 5'te kızı buldu. 5 çocuk yapamam ben kız olacak diye 🤯🤯

Amannnn boş verin, gerçekten kafaya takmaya değmez.Bu tarz moral bozucular hep hayatınızda olacak hangi birine canınızı sıkıp gününüzü mahvedeceksiniz???
Çok doğru söylüyorsunuz ama cinsiyet belli olduğundan beri resmen pik yaptı resmen sinirlerim bozuldu :KK51:

Kız olsun diye kim çocuk yaptıysa etrafımda hep erkek oldu 😅 görümcemin 3 oğlu var. Annemin kuzeninin 5 oğlu sebat etti 6'da kızı buldu. Rahmetli komşumuzun 4 oğlu. Annemin amcasının yine 4 oğlu oldu sabretti 5'te kızı buldu. 5 çocuk yapamam ben kız olacak diye 🤯🤯
Sizinkiler baya azimliymiş. Benim iki doğumda şaftım kaydı 😄

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Vallahi benim bir kızım bir oğlum var. Allah biliyor ya kızım benim ömrümü yedi büyürken oğlum köşe yastığı gibi büyüdü. Herkesin ağzını açık bırakacak sakinlikte bi çocuk. Şimdi biri 11 biri 7 yaşında ikisi de öyle bambaşka dünyalar ki😍ikisinin de bana hissettiği duygular öyle özel ve başka ki. Oğlumun iltifatları,beni anne olarak özel bir kadın gibi hissettirmeleri,kızımın bana arkadaşlığı bana merhameti ve şefkati canlı halde göstermesi.
Allah evladın hayırlısını versin cinsiyet hiç bir zaman önemli olmaz ❤️

Vallahi benim bir kızım bir oğlum var. Allah biliyor ya kızım benim ömrümü yedi büyürken oğlum köşe yastığı gibi büyüdü. Herkesin ağzını açık bırakacak sakinlikte bi çocuk. Şimdi biri 11 biri 7 yaşında ikisi de öyle bambaşka dünyalar ki😍ikisinin de bana hissettiği duygular öyle özel ve başka ki. Oğlumun iltifatları,beni anne olarak özel bir kadın gibi hissettirmeleri,kızımın bana arkadaşlığı bana merhameti ve şefkati canlı halde göstermesi.
Allah evladın hayırlısını versin cinsiyet hiç bir zaman önemli olmaz ❤️
Ne kadar güzel.. Amin inşallah :KK200: :KK200:

Kim bunu diyen cahil gerizekalılar. Rabbim evlat nasip etsinde, kızı erkeği hepsi aynı. Yeterki sağlıklı hayırlı olsun

Ay mune abla aklıma br akrabamızı getirdin🤣🤣 3 çocuğunu doğurmuştu üçü de kız. Kvsi yanımızda keşke sonuncu erkek olsaydı soyumuz devam ederdi gib bir şey dedi. Kızda niye anne vahdettinden sonra benim çocuğum mu çıkacaktı tahta diue kv sinin üstüne yürümüştü zor ayırdık 🤣🤣
Bazı insanlar tuhaf ve affedin ama cahil de, nedir bu soy yürüsün merakı? Ha illa soyumuz yürüsün diyorlarsa geline değil oğullarına söyleyecekler bebeğin cinsiyetini belirleyen kromozomu erkekten geliyor.

Evlat hayırlı olsun sağlıklı olsun kafi, kızmış erkekmiş ne fark eder? Kayınvalidemden böyle bir laf duymadım ama kendi çevremde çok cahilce konuşanlar vardı maalesef, hamileler bu laflara takılmasınlar cahil deyip geçsinler, bu kafalara kalsak yandık çünkü.

X