En yakınımken, en uzağım olması..

Merhaba hanımlar,
Bir süredir hep konuları okuyup acaba benim yaşadıklarıma benzer bişeyler var mı ne yapmalı, ne düşünmeliyim diye çırpınıyorum. En sonunda bende yazmaya karar verdim.

Eşimle 1 buçuk yıllık söz, nişan evresinden sonra çok severek evlendik.4 yılımız bitmek üzere. Genel olarak çok uyumlu, iyi anlaşan, maddiyat sıkıntısı olmayan, birbirine her anlamda yakışan etrafımızda çok sevilen bir çifttik. Özellikle en büyük şansımız iki aileninde birbirini ve bizi çok sevmesi olabilir. Kayınvalideme annecim diye hitap ederim okadar iyiyiz. İkimiznde güzel meslekleri var. Bundan 2 ay önce misafir dönüşü eşim ayrılmak istediğini ve kararının çok net olduğunu söyledi, evden ayrıldı. yaklaşık 2 aydır ayrıyız. Ailesi şehirdışında olduğu için bekar bir arkadaşınn yanında kalıyor. Neden olarak beni sevdiğini herşeyin iyi olduğunu fakat içinde bir eksiklik olduğunu ve artık böyle bir hayat istemediği söyledi. Ben hayatımın şokunu yaşıyorum tabiki. 1 yıldır bebek için uğraşıp didinirken ve okadar heves heyecanla beklerken evliliğimin bitiyor olması çok canımı acıtıyor. Eylül sonunda anlaşmalı olarak boşanmak için dava açacakmış. Ailesi, benm ailem herkes perişan tabi ama çok kararlı kimsenin elinden bişey gelmiyor.Tüm ailesi, tüm arkadaşları sırtını döndü, iyi karar ver pişman olacaksın diyorlar ama hala aynı.(Herkes gerçekten beni çok sever, annesi tek suçun çok iyi olmaktı kızım diyor.)
*Eşim maneviyat olarak çok zayıfladı, gerçekten farklı bir hayata doğru gidiyor onu hissediyorum. Hayatında başka bir kadın olmadığına eminim ama bu olmayacak anlamına gelmiyor. Sadece şuan yok onu biliyorum.
*Ben kesinlikle içki kullanan bir eş istemem o da içmiyor inançlı ama ilerde içebilirim diyor sanırım özgür olmak istiyorum diyor.
*Seni çok seviyorum ve özlüyorum ama birbirimiz olmadan daha mutlu olacağız gibi hissediyorum diyor.
*Allah rızasıymış, bana yaptığı haksızlıkmış, herkesin üzülmesiymiş şuan umrunda değil ama çok pişman olabilirim onu da hissediyorum diyor.
*Tüm bunların yanında bazen eve eşya almaya geldiğinde sımsıkı bana sarılıp biraz daha doyayım sana,seni özlüyorum diyor.
*En son eve geldiğinde ikimizde hıçkıra hıçkıra ağladık. Ama yapamıyorum işte diyor ısrarla.

Biz 4 yıllık evliliğimzde bir kere tartıştığımızı, bir kere sarılmadan uyuduğumuzu veya bir kere arkadaşlarımızla ayrı ayrı takıldığımızı bilmem.Tüm hayatımız o da bende istediğimiz için birlikteydi.

Şimdi ben rüya gibi giden evliliğimn bir anda bitiyor olmasına mı, şu saatten sonra hayatıma nasıl devam edeceğime mi, hala çok sevdiğimemi, en büyük hayal kırıklığıma mı,haksızlığa uğramama mı yanayım. İçimde ki ateş sönmüyor, acım dinmiyor.. Sadece dua'larla ayakta durup bunun imtihanım olduğunu kabullenebiliyorum. Ne ailem, ne arkadaşlarım kimseyle görüşemiyorum utanıyorum, eziliyorum kendimi eksik hissediyorum.Yapayalnız bu süreci atlatmak daha kolay geliyor. Çünkü kimse anlayamıyor acımı.
Siz söyleyin bana bişekilde aynı acılar, aynı hisler aynı duyguları yaşamış insanlar olarak.. Acım nasıl dinecek? Nasıl eski ben olabileceğim?
bırak da istediğim gibi at kosturayım dio
bunu da acıkca solemiş
sal gitsin
ins bin pişman olarak oder sımarıklıgını

Evet açıklaması gerçekten yok. İçimde eksik bişey var diyor. .Başka bir açıklama yok. Başka kadın olmadığına eminim ama belki hayatına devam etmek istediği kadın modeli vardır. Maneviyat olarak namazlı niyazlı biriyken tamamen koptu, muhafazakar kesimden uzaklaştı. İçkili ortamlar yavaş yavaş normal gelmeye başladı. Ama böyle bir ortamda ben olamam benim tavrım çok net. Ben sadece arada sevgi hala varsa kurtarılabilir diye düşünüyorum. Ve tabi üzülüyorum.

Hatta ailesine şöyle diyormuş okutun beni ne yapıyorsun yapın eğer bi fayda olacaksa herşeyi yaparım..
canım bazılarında oluo ole muhafazakar olarak buyumuş yetişmiş hep o cizgide kalmıs ınsanlarda sonra ne oluo heves mi edio sıkılıo mu yasamak isteyip kendini engelleyip yasamadıkları mı ıcınde kalıo sebep ne bilmiom bi cozutuolar cok ornegini görüom

Benimle olan kısım bukadar ama şöyle şeyler var,
Çok zeki, derece ypmış bir çocuk okul hayatında ama iş anlamında hiç istediği gibi başarılı olamadı, o hep içinde kaldı bunu belki evliliğine de bağlıyor olabilir. Ama sorun sadece ben değilim, dediğine göre arkadaşları, ailesi, işi, çevresi hepsi artık eskisi gibi hissettirmiyormuş. Benden sonra muhtemelen bir çok şeyden kopacak
evet ortamlara akacak bu durumda kimse ona karısıp ayak bağı olmaması ıcın gerekli onlemleri alıo şimdi

Dün okudum ve inan senin sorununla uyandım.. Çünkü kendimi senin yerine koydum içim çok acidi.. Allah sana sabır versin.. dayanma gücü versin.. aklima yakın arkadaşımin bu seneki yaşadığı olay geldi.. adam 2 çocuğuna rağmen sebepsiz çekip gitti.. 1 yıl sonra geri geldi arkadasimda çok sevdiğinden kabul etti.. gitmesinin sebebi bi kızdı.. sevgili olmuşlar.. senin kocan gibi saçma sapan sebepler verip çıkmisti.. meğerse başka bi kadın varmış..
Ama sen eminsen başka birinin olmadığına ozaman bi psikoloğa Daniş. .. anlat herseyi o seni yonlendirecektir.. İnsanoğlunun hayatinda böyle gel gitler çok olur.. sana tavsiyem mükemmel bi evlilik yaşama.. nazar değer tepetaklak olursun ki olmussunuzda
Muhakkak bi uzmndan yardım al.. o gelmesin.. sen git En azından yolunu belirle..
Allah yardimcin olsun

Evet muhakkak vardır bi sebep dediğiniz gibi ben belki de hiç bilemicem. Ama ne bilim bu konuda uyumsuz olsak anlardm gibi geliyor bilemiyorum. Bizdede ortak yakın erkek arkadaşlarıyla konuştuğunda net değilim hiç mutlu da değilim bir neden yok, hatta deli gibi pişman olma ihtimalim ağır basıyor ama denemek istiyorum demiş. Söyleyecek söz kalmıyor.
deneyince senin onu bekleyeceğini dusunuo sanırım
denedim mutlu olmadım pişman oldum
tamam oldu

adam 30 yaşında ama 24 yaşından beri bu hanımla birlikte, belki birlikte olduğu ilk kadın da eşidir. ya da ilk ciddi ilişkisidir diyelim hadi, daha usturuplu olsun.
yani şöyle hani filmler filan örnek verilmiş, yabancı filmlerde de görürüz
gayet ofisinde, takım elbisesiyle, randevudan randevuya koşuşturan adam/kadın aniden bişey olur, dalgın dalgın yürüdüğünden bir arabanın önünde bulur kendini, bir düğün kalabalığında bulur, kalabalık ortamda birisi aldığı mobilyaları, veya yapacağı tatili ballandıra ballandıra anlatırken veya sokakkta otun oynayan bir çocuk görür...
böyle trink trink trink jetonlar düşer, ayağının altından yer kayar,
ben bu hayatı istemiyorum der
satar savar herşeyini, kamp yapmaya gider :p

konu sahibi, yanlış anlamayın daha önceki mesajımda da dediğim gibi bizim toplumumuz zaten evliliği ne olursa olsun mutlaka sürdürülmesi gereken bir kurum olarak görüp abartıyor- siz toplumun geneli gibisiniz bu yukarıdaki örnekler istisna olup sizin davranma biçiminiz genel geçer ve tam da makbul olan zaten.. evlilikler de dışarıdan hep mükemmel zaten. fakat işte, adam sizden başka kadın bilmemiş, muhafazakar vs. belki hayatı kaçırdığını düşünüyor. belki siz ona çok çok çok konforlu, rahat bir evlilik sunuyorsunuz, şahanesiniz, sizin bir eksikliğiniz ezikliğiniz kesinlikle yok, olanlar bu anlama asla gelmez
ama adam o ortamda kendi gibi hissetmiyor, kendini bulamıyor olabilir.bundan sonrası kendisi için çok daha kötü de olacak olabilir (maddi manevi) kendisi için ama en azından kendi gibi hissetmek konusunda denemiş olacaktır.

üstelik siz "hayatımdan 6 sene çaldı" filan diyorsunuz. neden çalmış olsun? sevmiş, istemiş, evlemişsiniz, adam yapamıyorum diyor ayrılıyor. çok üzücü, yıpratıcı, kötü ama bu neden adamı hırsız yapsın ki? her ilişki evliliğe her evlilik sonsuza gitmek zorunda değil ki?

burada bir bakış açısı farkı görüyorum ben. adamın eksik dediği şey bu olabilir işte- eksen kayması var. Siz evliliğe daha farklı bir zaviyeden bakıyorsunuz. belki muhafazarlığınızdan belki yetiştirilme tarzınızdan, her neyse. adam şimdiye kadar bunu benimsiyormuş da sorun yokmuş. ama işte şimdi adamın yaşadığı değişim sadece "içki içecem ben" mi sizce? Adam "benim 6 yılımı çaldın" demek olarak görmüyorsa ya 6 yıllık bir ilişkiyi?
sizin anlattıklarınızı düşünce tarzınızı çok iyi anladım.
ama sizinle cok zıt düşünüyoruz.böyle bir anlayışla yaşamk çarpık ilişkilere,bozuk bir topluma neden olurki malesef artık rahat rahat bu tarz seyler yaşanıyor sizin düşüncenizdeki gibi
ve ortalıkta yaşanan ilişkiler var bu ne ahlaka sıgar nede vicdana sıgar
konudaki eş sizin kafadan yaşamaya gitti bak ne oldu arkasında bir enkaz belkide bıraktı.tamam yaşama devam edilir belki yeni bir hayat ta kurar fakat siz biliyomusunz ki konu sahibi kişi belki onunla hayatının tek erkeği olarak ömür boyu yaşamak için evlendi çocuklarıyla onunla hep dünya kurdu ona inandı güvendi bunlar oyle yüce duygularki SİZ ANLAYAMAZSINIZ BUNU
gönlüm kaydı saga git gönlüm kaydı sola git.yok düşüncem degisti hayatım sıkıcı varmı böyle dünya yaaa
o zaman ne olur biliyormusun.
etrafta kimin cocugu kimin belli olmaz!!!
temiz yaşantı temiz toplum demektir.siz böyle yaparsanız o bu böyle yaparsa ne olur.bir düşünün kimin eli kimin ....şeyinde olur.
dinimizde bile eşleri barıstırmak için büyük fedakarlıklar vardır.düşünün ne kadar kutsal birsey
böyle kutsal olan bişey bozuk para gibi harcanmaz.
hııı su var ben seni istemiyorum desin amenna sevmiyorum desin hadi yolun acık olsun kardes der ceker giderim
ama sen evlen ümit ver hersey güzel gitsin macera ara sonra siz bu kişi adam mı öldürdü falan filan suçlamayalım diyin
valla cekip vursa daha iyiydi

eşin biraz uyumsuzluk aramış tartışma ayrı gezme
sürekli dip dibe olmak yormuştur
eve geldiğinde kesinlikle yüzüne bakmayın sarılmayın
eşinizde hiç kaybetme duygusu olmamış ki
benim hayatım hep uçlarda oldu hiç bir zaman ortada görmedim
eşimle ilgili olanı bahsettim
benim zır deli olduğumu bilir
ne zaman ne şekilde davranacağımı bilir ama
ne şekilde sinirleneceğimi bilmez
eşiniz aslında biraz bulmaca çözmek istiyor
bence boşanma davasını açana kadar bulmaca çözdürün

Tum yazdiklarinizi tek tek okudum toplu cevap vereyim dedim.
suan gercekten oh be bitti ayrildim mutluyum modunda deil yakin erkek arkadaslariyla gorustugnde cocuklar bana gercekten iyi deil dediler.evet yemek yemiyor, evet isini degistirdi baska isler pesinde kosuyot vs vs. Tum duzeni ayni kalipta bitrk ben degismiyorm aslinda.mesela esyalarini aldi(hepsinidr deil) bi arkadasinn yanina gitti bana kalsa suan ev arayip kendi evine cikip duzenini kurmali.
digerine gelince okadar cok yasanmslik ani vs var ki attigm her adimda ozluyorum,oda cok ozledigini kolay olmadigini soyluyor. Ama evet gitmek istedigine gore sevmiyor.bunda hemfikirim sizinle.seven gitmez.ama benmle ben seni senn beni sevdiginddn daha cok seviyorm die kizip tartisan adamin brni sevmedigi icn gitmek istyr olusuna icim aciyor..bi cozum varsa bu sebep neyse eksiklik dua ediorm duzelsin hatta okutun sizde dua edn die herkese soyluyor.
Digeri beni kaybedecegibi gercekten biliyor.1 dk arkama donup ah vah etmem.o yuzden kendine az da olsa zaman veriyor.
Ve gercekten tun kalbimle soyluyorm cok pisman olacam hayatinin her aninda her onemli adiminda hep olan,tum cevresinn cok sevdigi ve hep iyi hatirlayacagini birini pisi pisine kaybettigi icin.evet benden daha iyisini bulabilr herkesn iyisi var bende bulablrm ama yaptigi hatanin bedelini omru boyunca odeyecek.iki dunyada da.

Cocuk meselesini de oda bende cok istedk ama 1 yildir olmadi nasip deilmis.ondan kaynakli oldugunu dusunmuyorm.ama tabi 30 yasinda bi adamin hayata sifirdan baslamayi goze almask iyi cesaret ister

Bu arada evet psikolog deil ama yasam kocundan destek aliyorm.

Başindan beri takip ediyorum sizi ve dik duruşunuzu takdir ediyorum inşaallah herşey yoluna girer.çok üzülüyorum sizin için allah yardimcininiz olsun eşinizide dogru yola iletsin geç olmadan

Başindan beri takip ediyorum sizi ve dik duruşunuzu takdir ediyorum inşaallah herşey yoluna girer.çok üzülüyorum sizin için allah yardimcininiz olsun eşinizide dogru yola iletsin geç olmadan
Amin cok tesekkur ederim.ins gec olmadan duzeltmek icin ugrasir.

Amin cok tesekkur ederim.ins gec olmadan duzeltmek icin ugrasir.
ben sana bi mesaj atmıstım dün:))
ailesinin eşinin geçmişinde sakladığı bir rahatsızlığı var mı vs diye.
eşinin sürekli iş değiştirmesi bile bir ipucu aslında.
başkaca bu tür tabiri caizse dengesiz kararsız halleri var mıydı?
evliliğinizde gayet uyumluymuşsunuz ama bu sadece senin çaban ve kararlarınla mı oldu?
objektif olarak bi değerlendir bakalım.
ben eşinin senin çizdiğin rota ve senin seçimlerin çercevesinde sana sessizce uyum gösterdiğini ancak
zaman içerisinde içinde biriken bıkkınlığı ve bebek fikri ile oluşan ileriye doğru kaygıları nedeni ile senden ve evlilikten kaçmaya çalıştığını düşünüyorum.
ancak en doğru çözümleme bir psikolog aracılığı ile olacaktır tabi ki.

ben sana bi mesaj atmıstım dün:))
ailesinin eşinin geçmişinde sakladığı bir rahatsızlığı var mı vs diye.
eşinin sürekli iş değiştirmesi bile bir ipucu aslında.
başkaca bu tür tabiri caizse dengesiz kararsız halleri var mıydı?
evliliğinizde gayet uyumluymuşsunuz ama bu sadece senin çaban ve kararlarınla mı oldu?
objektif olarak bi değerlendir bakalım.
ben eşinin senin çizdiğin rota ve senin seçimlerin çercevesinde sana sessizce uyum gösterdiğini ancak
zaman içerisinde içinde biriken bıkkınlığı ve bebek fikri ile oluşan ileriye doğru kaygıları nedeni ile senden ve evlilikten kaçmaya çalıştığını düşünüyorum.
ancak en doğru çözümleme bir psikolog aracılığı ile olacaktır tabi ki.
Evet buni okumustm univertesi 2deyken kuck capli bi bunalim yasamis ailesi 1 ay yannda kalip destek olmus ilac kullanms.bunu evlendikten sonra ogrendm.ama biz birlkteyken bi sikinti olmadi.sadece is anlaminda umdugunu bulamadi o ic dunyasina yansidi.
Evt ben cok uyumlu biriymdr gercekten asla trip atmam surat asmam neseliyim herkesle anlasirm dis goruns olarak dikkat cekiciymdr (yuzugu cikarttgmdan beri bi iki kisi tanismaya calisti) ama esimde uyumsz deildi bir sekilde birlkte iyi anlasiyordk.o da cok gonlumu hos tutar cok dusunur hep ince davranirdi.oyuzden cok gercekci bakamiyorm bide tabi gercekten hala cok seviyorum.sevgimde gram azalma olmadi.

Keşke psikologdan alsan .
İyi misin ilk bosanmak istedigi zamanlara göre ?
Kendimi psikolojk olarak sikintili hissetmyrm.oyuzden istemedm.ama belki sonuclannca alablrm. Ilk ay zaten idrak edemedm saka gibiydi.yavas yavas gercek gibi geliyor. Genel anlamda iyiym ama fenalasipta icimn acisini dindiremedgm zaman oluyor.ama su surecte bi kere ne aradm ne msj attm.

Kendimi psikolojk olarak sikintili hissetmyrm.oyuzden istemedm.ama belki sonuclannca alablrm. Ilk ay zaten idrak edemedm saka gibiydi.yavas yavas gercek gibi geliyor. Genel anlamda iyiym ama fenalasipta icimn acisini dindiremedgm zaman oluyor.ama su surecte bi kere ne aradm ne msj attm.
Zaten süreç normal işliyor
Bir nevi yas tutuyorsun
Yasin Dönemleri vardır
-sok ve inkar
- pazarlık,kabullenememe ,inkar
-depresyon
-kabullenme
-iyileşme

Sırası budur ama her zaman böyle olmaz sıralama yer değiştirebilir.
Henüz çok yeni öğrendin
Psikoloji matematik gibi değildir
Formülleri yoktur.
aptalinsan arkadaşımız güzel tespitlerde bulunmuş ama bunun Psikolojide yansıması "hmmm tamam o zaman ya bosanalim hemen " diye olmuyor.
Elbette sorgulayacaksin, neden arayacaksin, inkar edeceksin . Süreç bu şekilde zaten . Diğer türlü sağlıklı olmazdı .
Kendini tutma acı yasamayim diye.
Bunlar çok normal bazen daha iyi bazen daha kötü olacaksın 2 ay çok erken kabullenmek için.
Psikolojik desteği şu yüzden söyledim bana kalırsa hemen alman bile gereksiz . Baktın depresyon uzun sürüyor 8 -9 ayı geçti o zaman basvurursun ama yaşam koçu falan filan bunlardan alacağına işin okulunu bitirmiş insanlardan al .
Riske atılacak bir konu değil bu Psikolojide Fizyoloji kadar gerçek ve tehlikeli .
Bak ben bölümün masterini yaptığım halde kendime guvenmiyorum .
Yaşam koçu vs hiç hiç guvenmiyorum

Zaten süreç normal işliyor
Bir nevi yas tutuyorsun
Yasin Dönemleri vardır
-sok ve inkar
- pazarlık,kabullenememe ,inkar
-depresyon
-kabullenme
-iyileşme

Sırası budur ama her zaman böyle olmaz sıralama yer değiştirebilir.
Henüz çok yeni öğrendin
Psikoloji matematik gibi değildir
Formülleri yoktur.
aptalinsan arkadaşımız güzel tespitlerde bulunmuş ama bunun Psikolojide yansıması "hmmm tamam o zaman ya bosanalim hemen " diye olmuyor.
Elbette sorgulayacaksin, neden arayacaksin, inkar edeceksin . Süreç bu şekilde zaten . Diğer türlü sağlıklı olmazdı .
Kendini tutma acı yasamayim diye.
Bunlar çok normal bazen daha iyi bazen daha kötü olacaksın 2 ay çok erken kabullenmek için.
Psikolojik desteği şu yüzden söyledim bana kalırsa hemen alman bile gereksiz . Baktın depresyon uzun sürüyor 8 -9 ayı geçti o zaman basvurursun ama yaşam koçu falan filan bunlardan alacağına işin okulunu bitirmiş insanlardan al .
Riske atılacak bir konu değil bu Psikolojide Fizyoloji kadar gerçek ve tehlikeli .
Bak ben bölümün masterini yaptığım halde kendime guvenmiyorum .
Yaşam koçu vs hiç hiç guvenmiyorum
Canm yasam kocu'm benm evliligmle ilgili kisimla degilde kendimi iyi hissetmemle ilgili konusup biseyler yapiyoruz iyi gelior. Eger bu sureco tek atlatamadigimi dusundugum anda psikolojik destek alicam.suan hangi asamadaym tam bilmiyorum inkar,kabullenememe ve asilmaya calisma da olabilir.ama sinirli ofkeli biri deilim madem oyle yakayim gemileri bitireym deilim. O baslatti o bitirsn sureci istyrm

Evet acimida yasiyorum.sonuclannca bidaha bu aciyi istemyrm suan yasansin ve alisaym bitsn diyorm.sevgi kolay bitmez ama en azndan azaldikca azalir

X