Elinde değilmiş, Âşık olmuş...

bAKIN.. BURADA HERKES BİRBİRİNİN GÖRÜŞÜNE KATILMAK ZORUNDA DEĞİL! KALDIKİ TİKSİNÇ DİYE ELEŞTİREMEZSİN! AYRICA BİZ KADINLAR KOCALARA ÇOK GÜVENİYORUZ ANLAMINDA SÖYLEYEN BİR ARKADAŞA KATILMAM GÖRÜŞÜMÜ TİKSİNÇ YAPIYORSA, BU SENİN BAKIŞ AÇIN.. İÇİNDE TUT. MİLLETE SALDIRMA.. TİKSİNÇ OLAN ASLINDA SENİN BAKIŞ AÇIN.. DÜZGÜN KONUŞ DİYENE BAK!
anlayana davul zurna saz demişler pardon da siz hangi konuda arkadaşınızla oynarken ben sizi alıntıladım? şuan içinde yazıştığımız konu çok mu hoşunuza gitti? konu sahibinin başına gelenler sizin midenizi bulandırmıyorsa siz çok yanlış gelmişiniz canım! ha konu sahibi burda bakın başıma böyle böyle olaylar geldi sizde ayağınızı denk alın demek için mi yazmışta leş kargası gibi toplanıp dedikodu yapıyonuz? insanların acısıyla ders alın almasına da bunu bari insanların gözü önünde yapmayın gidin az ötede oynayın. alıntılama beni daha fazla EDEPSİZ!

Aşk bu kadar basit değil ya. Böyle ahlaksızlık yaptıracqk bir sey değil. Bu tamamıyla aç gözlülük, yalancılık ve salaklik baska bir sey değil.
Nasıl olabilir ya. Aşık oldu hafi diyelim, o kisiye nasil "metres" etiketi yapıştırabilir. Bekleyemedi mi boşanmayı. Madem aşık oldu, önce ayrılacak eşinden. Sonra adabinla bir iliski yaşayacak. Aşık adam boyle yapmaz mı. Bu aşk değil. Bu sadece nefsine çanak tutmak, arsızlığı tercih etmek. elimdeki dursun hem de başkası olsun istemis iste.
Göstermeyin çocuğu bence de, o çocuğa böyle bir hayatı reva görüyosa mümkünse defolup gitsin hayatından. Çocuğu yaparken iyi ama, nasil olsa o da onun icin bir keyif.

anlayana davul zurna saz demişler pardon da siz hangi konuda arkadaşınızla oynarken ben sizi alıntıladım? şuan içinde yazıştığımız konu çok mu hoşunuza gitti? konu sahibinin başına gelenler sizin midenizi bulandırmıyorsa siz çok yanlış gelmişiniz canım! ha konu sahibi burda bakın başıma böyle böyle olaylar geldi sizde ayağınızı denk alın demek için mi yazmışta leş kargası gibi toplanıp dedikodu yapıyonuz? insanların acısıyla ders alın almasına da bunu bari insanların gözü önünde yapmayın gidin az ötede oynayın. alıntılama beni daha fazla EDEPSİZ!
SAYIN Mune Mune Bu kız ile tartışmak istemedikçe, tiksinç, edepsiz gibi yorumlar yazıyor, kaldıki görüşüme katılmaya bilir ama saldırma hakkı verirmi? Ve oradaki tespiti yanlış okudu ve direk saldırıya geçti. Rica etsem arkadaşı uyarırmısınız?

Nasıl ya da nerden başlayacağımı bilmiyorum aslında. Neden buraya yazdığımı da bilmiyorum. Bugüne kadar burada çok paylaşım okudum. Ne kadar farklı hayatların olduğunu düşünüp dururdum her seferinde. Ama kınamazdım. Çünkü kendimde dahil hiç kimse için ASLA YAPMAZ, ASLA OLMAZ diyemeyeceğimi bilirdim. Çiğ süt içmişti ya hani insan, bir anlık nefsine kapılıp gidebilirdi ya hani. “neden” diye de sormuyorum aslında şimdi hayatta olup biten onca şeyi gördükten sonra…

İçim paramparça, içim yanıyor, yüreğim kanıyor, ne yapsam ne etsem bir çare yok. Her ne kadar 5 gün önceki hayatımı geri istesem de gelmeyeceğini bilmek o kadar acı veriyor ki anlatamam.

5 gün önce, her günkü gibi işten çıkmış eve geliyordum. Normalde her gün kullandığım bir yol vardı. O gün nedense oradan değil de diğer taraftan gitmek istedim. Sanki bir şey beni o tarafa itiyormuş gibiydi ki eğer o yoldan gelmeseydim zaten şu an hiçbir şeyi bilmeden hayatıma devam ediyor olacaktım belki de kim bilir. Yolda giderken bir an gözüme bir şey takıldı. Bir plaka ve saniyeler sonra o plakanın eşimin arabasının plakası olduğunu anımsadım. İçimde tuhaf bir şeyler oldu ve durdum. Çok uzaklaşmamıştım zaten. Hem korkuyor hem de merak ediyordum ne olduğunu. Çünkü daha çok geçmemişti ki eşimle telefonda konuşurken işte olduğunu ve çok yoğun çalıştığını bugün biraz geç çıkabileceğini söylemişti. Bacaklarım titriyordu yürürken, arabanın bulunduğu yere kadar gittim. 5 dakika yürümedim zaten. Arabanın hemen çaprazında cafe tarzı bir yer vardı. Şimdi yazarken aynı anı tekrar tekrar yaşıyorum. Onları gördüm. Elim ayağım buz kesti. Eşim arkasını dönüktü, fark etmedi. Orada öylece dona kaldım. Zaman sanki durdu, hiçbir şey düşünemiyordum. Ne yapacağımı bilmeden öylece belki de 5-10 dakika bekledim ama ne kadar zaman olduğunu da bilmiyorum aslında. Şimdi diyeceksiniz ki ne var iş içindir vs. Ama eşimin işi öyle bir iş değil.

Dışarıda hiçbir iş ilişkisi bulunmayan, 3 yıldır ev iş, iş ev arasında mekik dokuyan, bu yüzden arabası bile doğru düzgün kilometre yapmamış olan, işten çıkarken arayıp geliyorum diye haber veren ve ne kadar zamanda evde olduğu belli olan, karşı cinsle iletişimi mesafeli, telefon rehberinde gereksiz hiç kimsenin telefon numarası olmayan hatta aile dışında hiçbir bayanın telefon numarası olmayan, whatsapp tan tutun da hiçbir sosyal medya aracı kullanmayan, her daim evde yanımda olan ve interneti bile yanımda kullanan, bulunduğumuz şehirde arkadaşı çok fazla olmadığı için haftasonunu bile her daim eşiyle birlikte geçiren, en son kafeye gidip oturduğumuz zamanın üzerinden 1,5 yıl geçmesine rağmen ısrarla kafede oturmak istemeyen, dışarıda yemek yemeyi sevmeyip eve söyleyen, haftaiçi işte yorulduğu için haftasonunu çoğunlukla evde geçirmek isteyen biriydi. Evet artık ”di” diyorum. Çünkü bundan sonrası yok. Bizim geleceğimiz yok, bitti, tükendi. Artık doğrusu “biz” diye bir şey yok! “Yok”muşuz.

O gün biraz daha bekledikten sonra kendime geldim ve yapabileceğim çok da bir şey yoktu aslında. Aralarındaki samimiyet her şeyi açıklıyordu, en ufak bir yanlış anlama ihtimalim olup olmadığımı sorsam da kendime boş bir uğraş olduğunu adım gibi biliyordum. İçeri girdim ve masaya doğru gittim. Eşim beni fark edince o da dondu kaldı. Kireç gibi oldu bir anda yüzü. Gözlerime bakamadı ve başını öne doğru eğdi sadece. Hiç konuşmadı, o dakikadan sonra bir şey söylemesini beklemiyordum zaten. Aslında hayatım boyunca hiç böyle bir şey yaşamayacakmışım gibi diğer yandan sanki bir gün böyle bir şey zaten yaşayacakmışım gibi karmakarışık duygular içindeydim. Yüzüğümü çıkarttım, masanın üzerine bıraktım ve sadece “Yolun açık olsun.” diyebildim. Orada cıngar çıkartıp rezil etmek de vardı belki ama o an hiçbir şeye gücüm yoktu, dokunsalar yere yığılacak gibiydim. Arabaya bindim ve eve geldim. Ama nasıl geldim ben bile bilmiyorum. Arabayı nasıl kullandım bilmiyorum.

Onunla paylaştığımız ne varsa kırıp dökmek istedim. Ne yazık ki hiçbirini yapacak takatim yoktu. Akşam olmuştu artık. Işığı açmadım. Sabaha kadar karanlıkta oturdum ve saatlerce ağladım. Hiçbir şey yiyemedim. O gece ev gelmedi, nerde kaldı ne yaptı bilmiyorum, bilmek de istemiyorum. Ve asıl vurucu darbe o sabah geldi. Telefonumda bir mesaj “ELİMDE DEĞİLDİ, AŞIK OLDUM, BENİ AFFET BİLE DİYEMEM, SENİN DE YOLUN AÇIK OLSUN…”

En çok canımı yakan da, tüm bunları 7 aylık hamileyken yaşıyor olmak. Ve böyle bir mesajdan sonra ne denir ki artık. Giden çoktan gitmiş… Hayat ne kadar da tarifsiz acılar yaşatabiliyormuş insana. Ne hissettiğimi anlatmak istiyorum, anlatıp bir nebze rahatlamak istiyorum ama kelimeler kifayetsiz, sanki hafızamdan silinmiş gibiler. Bu yazıyı bile o kadar uzun zamanda yazdım ki iki lafı bir araya getirmek için o kadar uğraşıyorum ki…

Ve şu an bu yaşadıklarımı hiç kimse bilmiyor. Ne benim ailem ne onun ailesi. Nasıl anlatılır onu da bilmiyorum. Yapayalnızım günlerdir evde. Ölü gibiyim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ağlayıp ağlayıp susuyorum. Ağlamaktan gözlerim acıyor. Ağlarken boğulacak gibi oluyorum, nefes alamıyorum zaman zaman… Bu kadar bilinmezliğin ardından bildiğim tek şey var. İstediğim tek şey daha doğrusu: Çocuğunu tanımasına izin vermemek. Belki çok acımasızca ama öyle. Canımı bu kadar yakan, dünyamı ansızın her şey güzel giderken bebeğimiz için gün sayarken böylesine acımasızca yıkan bir insana bunu layık görüyorum.

Çok uzun oldu farkındayım ama böyle işte, hakkınızı helal edin…
Ve hemen cevap yazamazsam affola...
normalde çocuğunu babasına göstermeyen annelere yaklaşımım çok kötü olur ama senin o kocan herşeyi haketmiş. Allah yardımcın olsun canım çok zor bir süreç ama siz boşandıktan sonra emin ol bir zamandan sonra o adam çok pişman olacak

Allah yardımcınız olsun. Ben de sizin bir an önce toparlanmanız için dua edeceğim.Affınıza sığınarak bikaç fikrimi paylaşayım.Kendinizle yüzleşmeniz ve psk. destek almanız lazım.Siz eşinizi sevmemişsiniz yada aşık olmamışsınız.Sadece güvenmişsiniz.Verdiğiniz daha doğrusu vermediğiniz tepkilerin nedeni de bu.Çocuğunuzla yalnız kalmak en çok canınızı acıtan ve zaten o noktada intikam planınız var.Ben sizin tarafınızdayım kesinlikle yanlış anlamayın ve lütfen destek alın.Mükemmel bir evlat yetiştirmenizi canı gönülden dilerim.

En kısa zamanda toparlanırsınız inşallah.. Çok zor bir zamanda çok zor şeyler yaşıyorsunuz. Bu da sizin imtihanınız.

Koca şehirde hamile halinizle yalnız kalmayın, ailenizin yanına gidin ya da onları haberdar edin yanınıza gelsinler ama lütfen yalnız kalmayın.

Çocuğu göstermek istememenizi anlıyorum, ex eş de görmek isteyecekmiş gibi durmuyor zaten. Evladınız için en hayırlısı neyse onu yapın. Rabbim yar ve yardımcınız olsun..

ya ınan okurken bogazım düğüm düğüm oldu bır kadının yasayacagı en kotu ve zor seylerden bırısı eşin hatalı ya karsısındakıne ne demelı o bayana nasıl o halde gorunce suratlarına vurmadın ıkı tane sasırdım yakın bır zamandamı oldu bu allah sana sabırlar versın bence boyle yapan bırısını asla affetme aslaa

O kadın da midesiz ahlaksız iğrenç bir mahlukatmış, eşi hamile bir erkekle nasıl birlikte olabildi? Kim bilir ne zamandır beraberler, belki de siz hamile değilken de vardı. Ne zamandır beraberlermiş öğrenebildiniz mi?
Eşiniz öğretmenmiş okuldan falan mı kadın?
Siz bebek sahibi olmak için yanıp yakılırken nasıl bir midedi var ki uçkur derdine düşebiliyor ya evlattan kıymetliymiş demek ki o kadın.
Baba olmak ona fazla çocuğa soy adını bile vermeyi hak etmiyor....

Arkadaslar tekrar sagolun hersey icin. Su an yalnuz degilim cok sukur. Arkadasim gitmisti, duramamis tekrar geldi. Yalniz birakmak istemedi. Yanimda kalacak sagolsun.
bi arkadas yorumunda cocuk acisindan bakis acisini belirtmis. Haksiz demiyorum, hakli tabiki sonuna kadar. Fakat boyle bir durumda insan bebeginin nasil oldugunu bes gundur merak etmiyorsa ben onu dusundugunu sanmiyorum. Ask dedigi sey artik onun icin her neyse iste cocugunu bile unutturacak kadar onemli onun icin demek ki.
bazi arkadaslar iftira atabilir demis. Eminim o da vekalet verip tek celse de olup bitmesini isteyecektir. Arabasi disinda hicbir mala mulke tamah etmeyecektir.
Sessizce vazgecti herseyden. Karisindan, cocugundan...
sana cok hak verıyorum bı ınsan bes gun karısını cocugunu aramıyosa artık omru boyunca o aşkıyla mutlu olsun tabı olabılrsee

Öncelik le geçmiş olsun elmalı turtam
Bu gibi durumlarda ne denir bilmiyorum.
Yazınızı az önce okudum dışarıdayım ve kendimi tutamadım ağlıyorum
Bu yaşadıklarınıza karşı halen hanımefendi tutumunuz beni çok etkiledi.
Ben de sessiz biriyim bu hayatta ama bazı şeyler böyle halledilmiyor.

Öncelikle o ahlak yoksunu adam musvettesine Allah her iki cihanda en acı şekilde muamele eder inşallah ve bunun sana yaptığı ve yaşattığı acılardan dolayı verildiğini anlar. Üzgünüm sizin kadar hanım efendiliğimi koruyamayacağım

İkincisi biz ne kadar üzülme desekte bu mümkün değil ama lütfen tek kalma. Bir seyler yapmana şu an için gerek yok. Acilen anneni çağır ve aileni durumdan haberdar et. Onlar destek olurlar. Ve zamanı geldiğinde tutunacak bir dalın.

Sakın sinirle o mesajı silme. Ve duyulacak diye saklamaya çalışma. Anladığım kadarıyla siz de o insan musvettesi de artık bitirmişsiniz. O yüzden anlık ofkelere kapılma. Ayrıca bu aralar sakın düşünemeye çalış. Hiç bir şeyi. Ne verdiğin emekleri ne yaşadığınız geçmişi.

Rabbim yar ve yardımcın olsun. Namazlarımda daima sana ve bebeğine dua edeceğim. Lütfen iyi olmaya çalış.

Saçma olduysa kusura bakma. Ağlayarak ancak bu kadar yazıyorum. Düşüncelerimi toparlayamıyorum. Canım benim ya. Allah yardımcın olsun. Meleğini en sağlıklı şekilde kucağına almanı nasip etsin.
Lütfen kendine iyi bak. Selam ve dua ile

Şok oldum resmen pişkinliğe bakar mısın seninde yolun açık olsun..! inanamıyor insan ya .. Allah yardımcın olsun ben o insandan çocuk dahi doğurmak istemezdim durumun çok zor gerçekten canım.

Okurken kanim dondu. Hele de hamile oldugunuzu gorunce. Her zaman adaletinnyerini buldgnu goremeyebiliyoruz dunyada, ama bu gbi durumlarda hakkettikleri pisliklern en azndan bi kismni bu dunyada yasasin istiyorum insanlar. Bebeginiz bundan snra sizin en yakininiz. O size gulen gozlerle baktgnda her seyi silecektir eminim. Ancak diger arkadaslarn da onerdigi gibi mutlaka sevdiginiz birinden ya da gerekirse bi uzmandan destek alin bunsurecte. Hamilelikte hormonlar alt ust olunca saglikli dusunemiuor insan bazen.

Babaya gösterip gostermeme düşüncesi ayrı mesele. Ama 5 gün olmuş. Hiç mi düşünmüyor bu -daha dune kadar mutluluk pozlari veren adam- ya üzüntüden bebege bişey olursa diye. Hakediyor mu şimdi babaligi. Insan hamile eşini nasil bu durumda birakir inanılır gibi değil. Iyi ki arkadaşını aradin ilk defa kkda birinde aklim kaldi gerçekten. Bizim bile içimiz bu sekilde rahat ettiyse o baba olacak adam nasil durabiliyor vicdani yok mu hic. Neyse ki arkadaşın var acil bi durumda yardimci olur en azından. Yalniz kalmaman en dogrusu.

Sagolun. Ask degil tabiki de. Ask boyle bir sey degil cunku. Cocukla intikam alma diyenlere hak veriyorum. Haklisiniz, ne diyebilirim ki.

Peki benim umutlarim, gelecek planlarim, icinde ucumuzun oldugu hayallerim ne olacak... Ben evde yemek hazirlarken baba ogul parka gitmelerini, donerken de iki ekmek almalarini hayal ederdim. Izne ayrilacaktim. Babasi işe gittiginde aksama gelecegini bizim icin calistigini anlatacaktim yavruma. Babasini ozlemesini ve isten geldiginde yuzundeki mutlulugu izleyecektim.
Simdi hiç oldu hersey. Koca bir hiç.
Bu koca sehirde herseyim oydu. Simdi hicbir seyim oldu.

Sagolun. Ask degil tabiki de. Ask boyle bir sey degil cunku. Cocukla intikam alma diyenlere hak veriyorum. Haklisiniz, ne diyebilirim ki.

Peki benim umutlarim, gelecek planlarim, icinde ucumuzun oldugu hayallerim ne olacak... Ben evde yemek hazirlarken baba ogul parka gitmelerini, donerken de iki ekmek almalarini hayal ederdim. Izne ayrilacaktim. Babasi işe gittiginde aksama gelecegini bizim icin calistigini anlatacaktim yavruma. Babasini ozlemesini ve isten geldiginde yuzundeki mutlulugu izleyecektim.
Canim güzel anne şuan bunların düşünmenin sırası değil zor ama allah sana bunu yasatani süründürsun inşallah Şuan tek düşüncen saglikla bebeğini kucagina almayı düşün lutfwn lütfen cnm

Çok çok çok zor yaşadığın, Allah içindeki acıyı biran önce dindirsin kuzum benim. Ne olur birazcık toparla kendini ve aileni çağır yanına. İnan onlar geldiğinde kendini biraz daha iyi hissedeceksin. Lütfen kendine dikkat et.

X