Elinde değilmiş, Âşık olmuş...

okurken bütün üzüntünü duygularını hissettim sanki. sonunda hamilelik takvimini görünce çok kötü oldum. Allah yardımcın olsun, onların da yanlarına bırakmasın.

Kamera goruntusu falan hic gerek yok ki. Ben mesaji bile sildim defalarca kez okuduktan ve defalarca kez canim yandiktan sonra. Belki saglikli dusunemiyorum su surecte. Ama inanin tartistigimizda bile hicbirsey gozum gormezdi. Araba ev esya huzur vermezdi bana.
dusundum de en son ne zaman "seni seviyorum" dedi hatirlamiyorum. Belki de eksiklik vardi da bebegimin heyecanindan ben fark edemedim. Ama hic hissetmedim. Cok profosyonelce atilmis adimlar. Hic fark etmedim. Demistim ya belki gormesem o gun, hala ayni sekilde devam ediyor olacaktik. Ben hesabimi öbür tarafa birakiyorum. Pisman da olsa geri de donse ki olmayacaktir boyle bir sey ya hani oldu diyelim; beni de cocugunu da goremeyecek.
Bebeğinizin hakkını arayın, o kadınla sefa sürecek yoksa, bebeğinizin hakkı o, çatır çatır yemesinler ya :mad:

Direkt içimde hissettim yazdıklarınızı. Sabır dilerim. Yalnız ben sizin yerinizde olsam mahkeme kanalıyla alabiliyorsam canını bile alırdım; sırf huzursuz olsun diye. Yoksa mal mülk giden mutluluğu geri getirmez elbette ki. Siz yüzünü görmek zorunda değilsiniz; verin vekaleti bir avukata.

Benimde aklimda kaldiniz Rabbim yaridmciniz olsun...
O asik oldum demis ya belki en cok caninizi bu acitmistir aldatilan biri olarka yerinize koyuyorumda kendimi...o bir heyecana kapilmis aşk falan değildir o...yerin dibine geçmiştir kapıya gelmemesi ondsndir. ..zaman geçtikçe o kadın bozuntusundan Hayır gelmeyince ben ne yaptım diye kafasını çok taşlara vuracak ...Bu hep böyle olur siz içinizi rahat tutun
Çocuğunuza sarılın size güç verir insallah Rabbim yardimciniz olsun

Mevla görelim neyler ,neylerse güzel eyler.. siz sıkmayın güzel canınızı.o sizin gibi güzel bir insanı güzel bir anneyi ve çocuğunu kaybettiğine üzülsün..

benim ellerim titredi son paragrafa gelince :KK43: takvimle birlikte Allahım yardımcınız olsun ben bittim burda sizi düşünemiyorum bile ama ailenizle paylaşın hemen hemen herkes gelsin yalnız kalamazsınız çok üzgünüm Rabbim yardımcınız olsun :KK43:(

Şu anda okuduklarımdan gozlerim yaşardı, empati yaparak okudum, çok ağır geldi. Ben de bugün ailevi değil ama hayata dair zor bir gün yaşadım. Üzgünüm, bunu da okudum ağlıyorum. Allah yardımcınız olsun.

Bu adamlar azmış baska bırsey demıyorum .ılk cocugunuz bır kac yıl olmustur evlılıgınız ne cabuk baskasını sevdı.Nasıl yanlıs secımler yapılıyor yada ıyı kandırılıyoruz cok dıkkat etmek gerekır es secerken vıcdanlı ,merhametlı ,ahlaklı ve durust olanı .Allah yardımcınız olsun.

Rahmetli Çetin Altan'ın köşesinin adıydı;
"Şeytan'ın gör dediği"...
Malum lince uğrayacağım, farkındayım ama birilerinin de bu olasılıklara parmak basması elzem...(belki yazan olmuştur, arada okumadıklarım oldu)

Demem o ki; adam puşt, adam hayırsız, adam karaktersiz, adam namussuz, adam aldatmış ve adam yalancı.
Bu durumda affedilmesi (ne yaparsa yapsın) konu dahi edilemez.

Affeden de edebilir, kınamamak lazım gelir, herkesin bir sebebi olabilir affetmek için ve de farklı metotları; görmezden gelir, yüz göz olmaz, katlanır, mecburdur vs vs.

Yalnız bu aldatma olayında ortada iki ay sonra doğacak bir çocuk var.

Doğmamış çocuğun hiç günahı yok.
(doğmuş çocuğun da yok elbette)

Anne babanın hata, günah ve hayırsızlığının cezasını çocuk çekemez, çekmemeli de zaten.

Ayıptır, günahtır, yazıktır, haksızlıktır, bencilliktir, duyarsızlıktır, çocuğu sevmemenin, ona kötülük yapmanın bir çeşididir (konu sahibi için söylemiyorum, genel).

ÇOCUK İNTİKAM/ÖÇ ALMA, DİĞER EŞE ACI VERME, ZOR DURUMDA BIRAKMA, GÖNÜL YANGININI SÖNDÜRME ARACI DEĞİLDİR.

Kimse kimseyi anne/baba olma hakkından mahrum bırakamaz, bunu haketmeyeni bile.
Buna ancak yargı karar verir, şartları oluşmuşsa velayetini alır.

Ayrıca, olaya kimseyi anne/baba olmaktan mahrum bırakma olarak bakmak yanıltıcı olabilir (benim bir üst cümlede yaptığım gibi)
Doğrusu şudur; Hiç kimse her ne sebeple olursa olsun masum bir çocuğu anne baba sevgisinden, anne baba duygusundan, hepsini geçtim anne babası ile ilgili bir sorusunu cevapsız bırakmamaktan mahrum bırakamaz, bırakmamalı.

Böyle durumlarda mesele anne ile baba arasındadır.
Baba-cocuk, anne-çocuk arasında değil.

Çocuk güçtür, moraldir, candır, candan ötedir, hayata bağlayan yegâne şeydir, ayakta kalmayı sağlayan tek sevginin kaynağıdır... Eyvallah.

Suçlu (aldatan) eş kabahatlidir, kötüdür, fenadır, ömür törpüsüdür, anne baba olmayı bile haketmiyordur, tüm acıların kaynağıdır....Eyvallah.

Ama çocuk ile anne/baba arasındaki ilişki farklıdır, diğer Eyvallah'lar ile alakası yoktur. Biri diğerinin aracı değildir.

Sonuç olarak, eğer baba isterse çocukla görüşür, babalık görevini yerine getirmek isterse getirir, buna hiçbir engel yoktur ve olmamalı, yasal olarak yok da zaten.

Yasadan ziyade, eş çocuğu diğer eşe karşı kışkırtmamalı, gıyabında suçlamamalı.
Çocuk soğuyacaksa, bir eşin yaptıklarından dolayı değil; kendi aralarındaki ilişkiden dolayı anne/babasından soğusun.

Velhasıl, duygularımızın tatmin aracı olmayan çocukları, kendi meselelerimize karıştırmayalım.

....

(Ama aldatıp çekip giden ciğersiz taraf, çocuğuna karşı da duyarsız, duygusuz ve sevgisiz ise o ayrı)

Öyle bir yazmışsınız ki gerçekten çok etkilendim. :KK43: Sizin acınızı yaşadım resmen. :KK43:

Rabbim verdiği derdin dermanını da verir inşallah..

Nasıl yapabilir bunu ya nasıl! :KK12:

Okurken içim yandı. Çünkü o "di" li geçmiş zamana eşim okadar çok uyuyorki ama ya böyle bana ve evine oğluna böylesine düşkünken o da öyle bişey yaparsa diye içime bıçak saplandı.
Allah yardım etsin onlarada gün yüzü göstermesin. Ben olsam bende çocuğumu göstermezdim. Hamilelij çok zor ve naz niyaz isteyen bir durum. Sen bu haldeyken seni bu hale düşürenler utansın.
Yanlarına kalmasın. Karnındaki masumun günahını aldılar

Benim eşim de böyle biri yani ev iş dışında bşr hayatı yok bensiz bir yere gitmişliği yok, sosyal hesap bilmez kullanmaz akıllı telefonu yok hiçbir falsosu yok iş yeri hep erkek zaten. Bir kaç tane yakından tanıdığım zaten evli olan kız arkadaşları dışında tanıdığı merhabalaştığı kız bile yok. Bütün arkadaşlarını da tanıyorum hepsi kendi gibi.
Ama yapmaz demiyorum hiç bir zaman güven olmaz nice fırlama görünen kesin yapar denilen tipler çookkk sadık olurken bu profildeki adamlar yapabiliyor büyük konuşmamak lazım asla.

Allah yardimciniz olsun benimde durumum buna benzer cok zor atlatilmasi helede cocuk olunca kendinizi yalniz hissetmeyin allaha siginin esimi kimse bana layik gormezdi ama erkegin icinde varsa yapiyor genleri bozuk galiba cogunun

Bir de hamilesin be güzelim.. Ne diyeyim, ne yazayım.. İnsan dahi diyemeyeceğim biri hakkında ne yazayım?

Karnındaki melek ise sadece senin. Sadece. Normalde bunun asla taraftarı değilimdir ama bebeğini asla gösterme. Hak etmiyor. Değil "baba" olmak "insan" olmayı bile becerememiş zira.

tüylerim diken diken oldu, Rabbim yardimcin olsun, bu aciyi bilen bilir,cok zor..sabirlar diliyorum..

Kamera goruntusu falan hic gerek yok ki. Ben mesaji bile sildim defalarca kez okuduktan ve defalarca kez canim yandiktan sonra. Belki saglikli dusunemiyorum su surecte. Ama inanin tartistigimizda bile hicbirsey gozum gormezdi. Araba ev esya huzur vermezdi bana.
dusundum de en son ne zaman "seni seviyorum" dedi hatirlamiyorum. Belki de eksiklik vardi da bebegimin heyecanindan ben fark edemedim. Ama hic hissetmedim. Cok profosyonelce atilmis adimlar. Hic fark etmedim. Demistim ya belki gormesem o gun, hala ayni sekilde devam ediyor olacaktik. Ben hesabimi öbür tarafa birakiyorum. Pisman da olsa geri de donse ki olmayacaktir boyle bir sey ya hani oldu diyelim; beni de cocugunu da goremeyecek.

Siz bir şey istemezsiniz ama adam size iftira atıp üste bile çıkabilir. Hatta boşanma davası açtınız diye tazminart bile talep eder sizden. Hamile karısını aldatan bir adamdan her şey beklenir. Şimdi sizin etrafınızda pervane olup heyecanlar içinde bebeğini bekliyor olması lazımdı. Bir de sanırım tedavi ile bebek sahibi olmuşsunuz.
Şimdi acınız taze ama lütfenn herkes aynı şeyi demiş NAFAKA VE TAZMİNAT İSTEYİN kadına da eski kocanıza da dava açın sizin acınızı dindireceği için değil tabii ama cezasız kalmasınlar ilişkileri yıpransın, şimdi tabii yasak aşk tatlı geliyor ama dava açılınca görürler ebelerinin şeyini... yok öyle kolaylıkla kurtuluvermek. Aldığınız parayı da hayır hasenat yapın ya da çocuğunuza ayırın.
Siz göstermek istemeseniz de ben zaten o adamın çocuğunu görmek isteyebileceğini sanmıyorum çocuğunu düşünen adamın şu an kapınızda yatıyor olması lazımdı

Seni anlamak istiyorum ama tabi başa gelmeyince anlamak zor, belki bende bir çöp bile almadan çeker giderdim. Ama duruma dışarıdan bakan insanlar olarak bizler bunu yapma diyoruz. O karaktersiz kocan, yada başka birisi ne asaletli kadınmış demeyecek emin ol. Senin talep edeceğin her şey çocuğunun hakkı. İstersen tek kuruşunu harcama istersen çöpe at ama ona bırakma. Yüzünü yine görmezsin, her şeyini vekaletle halledersin. Neyse biraz daha sakinleşince iyice düşün.

+1
Kesinlikle... Doğru tespit..
bu olay öyle acı ki her kimin başına gelirse kapak olacak kıvamda değil bakış açınız çok tiksinç bu olaydan pay çıkarmayın ne kendinize ne başka bir hemcinsinize.. hayat bu ALLAHta çok büyük kimsenin yaptığı kimseye kalmaz.

X