EKİM 2020 Dondurulmuş Embriyo Transferi Olacaklar

canım bana da 3.teste gerek yok dedıler ben vermeyı dusunmuyorum acıkcası ama ıcın rahat edecekse ver senın bugundu günün sanırımcarsamba için ben keseyi gormeyı planlıyorum ama bakalım

Kızlar size umut olsun diye hikayemi anlatmak istiyorum. İnşallah halinize şükretmeye vesile olur

2010’da evlendik. 5 yıl çocuk istemiyordum. Üç buçuk yıl sonra “ya olmazsa“ diye düşünüp Ocak2014’te korunmayı bıraktık. Tabii bir Kadın doğum doktoruna gidip muayene oldum, rahimde 5 tane miyom olduğunu öğrendim.

Ekim 2014’te sezaryen gibi miyom ameliyatı oldum ama sonrasında hamile kalamadım. Ameliyat yerinin sürekli ağrıması dışında bir şey yoktu elimde. Eşim kontrole gittiğinde spermlerin çok kötü durumda olduğunu öğrendik. Eşim varikosel ameliyatı oldu ve tüm değerleri düzeldi. Yine olmadı.

2015 yılı defalarca klomen ve çatlatma iğnesi kullandık. Bana ilaç fazla geldi, 10 yumurta falan oluştu ama gebelik olmadı

2016 yılında iki aşılama oldu, tutmadı. 2016 Ekim’de tüp bebeğe başladık. 19 yumurtadan 18 embriyomuz oldu. Hepsini doğurmaya ömrüm yetmez, diye düşünüyordum Laboratuvar hiçbirini dondurmadık dedi. Dünya başımıza yıkıldı.
3 ay hayalet gibi gezdim. Meğer iki taneyi dondurup unutmuşlar. Ocak 2017’de transfer oldum, kızım dünyaya geldi

Kızım 16 aylıkken tekrar korunmayı bıraktık. 14 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Çok mutluyduk. 2 yaş arayla çocuklarımız olacaktı. Kan pıhtılaşması için iğne kullanmam gerekiyordu ama doktor kullanma dedi. Doktoru dinledim. Kalp atışını duymaya gideceğimiz gün kese elime düştü

İkinci bebeğime hemen hamile kaldığım için yine hemen olur sandık. Bir buçuk yıl denedik, olmadı. Ağustos ayında yine tüp bebek tedavisine başladık. 11 embriyomuz oldu. 3.gün 9 tane vardı. 5.güne bir tane ulaşmış ve dondurmuşlar.

Pazartesi günü transfer oldum. Bu minnoş benim son şansım gibi gözüküyor. İnşallah annesine tutunmuştur

canım bana da 3.teste gerek yok dedıler ben vermeyı dusunmuyorum acıkcası ama ıcın rahat edecekse ver senın bugundu günün sanırımcarsamba için ben keseyi gormeyı planlıyorum ama bakalım
Benim de carsamba gunu kese randevum. Bir yandan kendimi boyle seylere kaptirmamak istiyorum o yuzden kan vermeyecegim diyorum. Cunku bu endisenin sonu yok bunu kontrol altina almam gerekiyor. Dun esim bana hediye almis hamileyim diye. O kadar kotu oldum ki ya bisey olursa hayal kirikligi yasatirsam diye. Oyyy sanirim bu duygu karisikliklari da hamilelik belirtisiymis

Ahh ben de öyleyim. Biraz önce ağladım. Kaybım aklıma geldi, çok korktum yine öyle olmasından. İnşallah sağlıkla güzel haberlerimizi paylaşırız
Sakın stres yapma benim de aklıma medikanadaki kadının embriyomuzu düşürmesi geldikçe çok kızıyorum ama aklımdan hemen çıkarıyorum.bana ihtiyacı olan bi bebek var karnımda sonuçta.onu da stres yaparak kaybetmeyin. Hep güzel şeyler düşünelim

bence de yok ben dun akşam yatamadım 2kat artıs olacakmı neolacakmı dıye..dun rahat bırkac gun gecırecem endişe etmeyecem dıye söz verdim bana da salı-çarşamba gorunur dedi doktorum neolır neolmaz dıye carsambaya aldım salı gorulmez stres olurum falan duye ama ban kalp atışı için ilk test gununden 3hafta sonra dedıler çok geldı sankı ama yapacak bısey yokbu endişe hep devam edecek bişey bıtecek yenısı her ay eminim bunu yönetmek lazım kalbi şimdi oluşmaya başlayacakmıs o sebeple nekadar rahat huzurlu olursak pozıtıf ıyı dusunursek okadar ıyı bence

Insallah canim.insallah

Cokkk guzel bir hikaye yasın kaç bu arada canım? Annesine sıkı sıkı tutunsun inşallah

Valla suan icim.cok rahat yatmani onermem dedi doktor. Kan akisi icin normal yurucez evde. Banyo yapicam birazdan sikinti olmazmis. Namazlarimi falan oturarak kilicam. Resmen uzerimden buyuk bir yuk kalkmis gibi hissediyorum .
Canım benim doktorum ısrarla 2 gün sonra banyo yap demişti ama sen daha iyi bilirsin tabiki. Daha bugün transfer oldun değil mi o yüzden yazdım

Reactions: Z P
İnternetten erken gebelik testi sipariş ettim .Bulunduğum yerdeki eczanelerde erken gebelik testi yok malesef .Uygun fiyatlı 5 tane aldım .Bakalım gelince pazartesi yaparım 9.günün oluyor .Artık olmazsa bile geri kalanları sonra kullanırım , sonuçta tutmazsa biLe 2-3 aya yeni tedaviye başlarım inşallah , yılmak yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…