Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 49 17,5%
  • 2

OY: 68 24,3%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 13,9%
  • 5

OY: 25 8,9%
  • 6

OY: 18 6,4%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,4%

• Ankete Katılan
    280
Merhaba benim fsh 34 lh 27 (adetli değilken) böyle cıktı doktor amh ölçmeye gerek gormedi direk tüp bebek dedi normal yolla imkansız dedi. Benim bu fsh düşse bi ihtimalim olabilir mi acaba siz sürekli değişken demissiniz fsh için

Benim fsh 20 vs idi iki yil once sonra 12 ve 8e dustu, beslenmeme dikkat etmistim ozel bir sey yapamamistim doktorum bu deger degiskendir cocuk icin tek etken degil demisti ve adetli iken amh ile degerlendirilmeli bence.
Asla imkansiz degil burada fsh 60 larda olanlar var kendiliginden hamile kalmislar, yumurtan varsa iyi doktor ve tedavilerle hormonlar dengelenir diye dusunuyorum

Benim doktorum adetli değilken yaptırdı ve ona söyledim hocam adetliyken verilmesi gerekiyormuş sanırım diye çok bişey değişmez sonuç dedi. Ama herkes burda çok araştırdım herkes adetliyken vermiş o çok kafamı karıştırdı. Ben ondan önce bi doktora daha gittim fakat asistan olduğu için ben belki yanılma payı vardır dedim. Çünkü o bana herşeyin normal olduğunu iyi gorundugunu söyledi bi sıkıntı yok dedi gönderdi adetliyken gel hormon testi ver dedi. Üstünden 20 gün geçti özel doktora gittim bana böyle söyledi ve tüp bebek yaptır bu değerlerle normal olmaz dedi. Amh olcturmek istediğimi söyledim gerek görmedi zaten tüp bebekte yapıyorlar boşa kan verme bence dedi. Zaten kapıdan ağlayarak çıktım neye uğraştığımı şaşırdım yaşım 31. Sizinde bayağı düşmüş evlat sahibi olabilnizi mi normal yoldan acaba ? Ve yaşınız kaçtı sizin ?
Beslenmeme daha da dikkat etmeye başladım yazın çok abur cubur tükettim abur cubur gereksiz her şeyi bıraktım özen gösteriyorum şu an umarım faydalı olur

Fsh değişken bi değer olduğunu burda çokça öğrendim benim amh ölçülmedi gerek görülmedi tüp bebeğe git dedi. Ama benim kafam karıştı ben tekrar test vericem adet olursam. Adetim çok düzensiz muhtemelen ondan ötürü de normal yolla olmaz demiş olabilir. Folikül yumurta hakkında da hiç bişey demedi var ya da yok da demedi. Kist görmüştü onun üstüne durdu ve adetle gider 1-2 adetle diye söyledi muhtemelen gitmiştir. Tekrar hormon tersi vericem kafam çok karıştı

Ya emin degilim fsh adetli île mutlaka yapilmasi konusunda yani sanki herhangi bir zamanda baktirilabilir bu konuda daha iyi bilenler vardir mutlaka ben yanlis yonledirmis olmak istemem, emin oldugum bir diger deger prolaktin mutlaka adetli süreçte bakilir çünkü benim oda 90 karda cikiyordu. Yasin genc bence mutlaka amh, fsh, d vitamini, tsh, prolaktin bir arastirma hastanesinde baktir bunun icin muayne olmana da gerek yok tüp bebek yaptiracagim bu degerlere ihtiyacim var de ki tüp bebek icin bile baktimak gerekir ve ona gore bir yol cizmis olursun bu arada iki yil once amh degerimi ogrendim dunyam basima yikildi sanki doktor senin cocugun olmaz vs diye beni korkuttu tabi senin gibi cok agladim ama zamanla arastirarakta sayisal degerlere cok takilmamayi ogrendim ben yani amh dusuk ama muayenede folikül sayin guzel cikabilir ô yüzden kendini cok yipratmadan butun degerlerine baktir, doktorunu arastir oyle git bir doktora sana onerim.
Ben 34 yasindayim henüz Anne olmadim çünkü iki yillik evliligimdd birkaç ay once tüplerimin kapali oldugunu ogrendim (doktorlar soylemedi bu platfomda okuyarak, sorarak arastirarak en insancil doktorlara gittim de ogrendim durumumu yoksa bana da acele etme yeni evlisin vs diye yolladilar.
Simdi tek tüple hamile kalmaya calisiyorum ve bu ay da deniyoruz kismet olmusuz olursa 2 ocakta randevu aldim hayirlisi île tüp bebege baslayacagiz.

İnsanlar ne mucizeler yaşıyor bir bilseniz ben şuan tüp tedavi sürecindeyim inşallah yolunda gitmeye devam ederse ctesi transferim var
Hayırlı olsun transferiniz, inşallah Allah kucağınıza almayı da nasip eder. Dün benim için çok kötü bir gündü. Kontrole gittim, tarlusal kullandım 10 gün geçti adet olmadım diye. Fsh 116 çıktı. Doktor menopoz dedi, çok üzüldüm. Oysaki prp yaptırmayı düşünüyordum.

inşallah hepsi kaliteli gelir 1 defada bitirirsin bu işi:)

canım yine de yaptır prp yi etkisi olabilir ne kaybedersin

Henuz transfer olmadi,kısmet olursa yarın olacak inşallah doktorlar önüne gelene menopoz diyorlar kardeşime 20 yaşında adet olamadığı dönem menopoz dediler,yani diyeceğim o ki takılıp da strese girmeyin.benim stres yüzünden 1 sene icinde yumurta rezervim dibe vurdu, normal değerdeyken nerdeyse sıfıra indi 1 senede.kendinizi rahatlatmanın bı yolunu bulun benden size tavsiye

Teşekkür ederim, moral veriyorsunuz. İnsan ilk anda yıkılıyor ama dediğiniz gibi tutunacak bir dal bulmak önemli. Çok şükür bir kızım var. Allah onun acısını göstermesin.
Ben transfer olmuş gibi anladım kusura bakmayın. İnşallah yarın her şey çok güzel geçer ve bebeğiniz size sıkı sıkı tutunur. Darısı da isteyen herkese olur inşallah.

Katılıyorum söylediklerinize üzüntü benide yere vurdu şimdi çok pişmanım kendimi üzdüğüm için neyse zararın neresinden dönersek kardır
Rahmetlik anneciğim derdi unut kafanda tutma söyle gül neşelen bi bakmışsın hamile kalmışsın canım annemi de 4 ay önce kaybettik onsuz hayat çok değişik

Çok üzüldüm, başınız sagolsun.

ne kadar süredir adet olmadınız acaba ? Fsh adet olamadığınız için adetli dönemde ölçülmedi değil mi ? Bir de yaşınız kaçtı ?

Ben de 2.5 ay evvel adet olamayınca doktor bana adetli değilken test yaptı fsh 34 cıktı bana normal yolla hamilelik imkansız tup bebek yaptir dedi gonderdi erken menapoz baslangiciymis sanırım sok oldum. O zaman 68.gün adet olmuştum ilaçsız hiç ilaç kullanmadım şimdiye kadar hep geç de olsa kendi geldi.

Bana fsh değeri için adetin 2 veya 3.günü tekrar testini tekrarla doktorunu da değiştir diye defalarca söylediler. Şimdi tekrar test vericem adetli zamanda.

M
Merhaba,
En son 26 ekimde adet olmuştum. Adetim gecikince tarlusal verdi doktor ama o da işe yaramadı. Tahlilde de fsh 116 çıktı. Yaşım da 40. Sızın sonucunuz da pek iyi değil, erken menopoz olabilir. Yanlış anlamazsaniz size tavsiyem en kısa sürede yumurtalarinizi toplatin ve dondurun. Sonra normal yoldan kendiniz istediğiniz kadar deneyin. Ben böyle yapmadığım için çok pişmanım.

Allah rahmet eylesin, herşey gönlünüzce olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…