Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Allah razı olsun dularınızı benden eksık etmeyın cok ıhtıyacım var

Az çok farkındasınız durumunuzun. Peki ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Oglusumubekliyorum ,sanırım benzer şeyleri yaşamıştın,belki arkadaşa yardımcı olabilirsin.
Konu sahibi,seni üzmek istemiyorum ama,o yapsın ben yapayım derken korkarım o çocuğu savaş alanı gibi bir ortamda büyüteceksiniz
Eş yardımcı olsa iyi de,olmuyorsa yavrunu sar,sarmala,koynunda gönlünde büyüt,yetişiyorum diyorsun,ee daha ne o zaman...
Annesi düzgün yetiştirmediyse onu baştan tanıyacaktın.Senin yanlış seçiminin bedelini o küçük kuzu mu ödemeli?
Artık zaman yakınma değil,kolları sıvayıp işe koyulma,o masum yavruya huzurlu bir aile ortamı hazırlama zamanı...

Amın kardesım Rabbım esımın yuregıne merhamet versın ınsAllah duanı eksık etme . bir gün anlayacak ınsallah sorumluluk sahıbı olur döner

eşime kızıp anneme kotu davranıyorum.esım aksam evı supurmedıgı ıcın yada haftasonu annemden bekliyorum. kızgınlığımı annemden bbamdan çıkarıyorum doğru dedınız.esımle kavga edıyorum aglıorm (uzaktayken esımle) moralım bozuk.annem yanıma gelıo bısı dıyo cocıkla ılgıl ıya da ev dağınık su bu dıyo.. batıyo anneme bağırıyorum gıt ozaman benle yaşama dıye.halbuki ona muhtacım.ama esas ofkelı olduğum kım? eşim? dönmeyen.kowsam da bı sure snra arayı bulmayan bosanıcam dıye tuturan o.

kayınvalıde bastan bakmıcam uc çocuk buyuttum yeter.bu sorumluluğu alamam dedı. ve 1970 doğumlu. ne kdr rahat oldugunu sız duşunun:)) evıme pek gelmez gitmez. zamanında kalmak ıstemıstı bızde annesiyle ve kocası ıle yerım yok demıstım kalbını kırmıştım.dusunun esım o vakıt boşamadı benı.annesıne terbıyesızlık ettm kadın gelmemekte vıne haklı gururunu kırdım.ama esımı anlamıorm o vakıt boşamadı kı anasına kalma bızde yer yok dedım alttan alttan laf soktum. bu benım cahıllıgımdı. o zaman boşamadı şimdi boşuyor ılgıncdımı?

annem yan apartmanda oturuo.bitisik. esım evden gıdınce yalnız uyuyamayacagm ıcın ve gunduz ıse gıttıgım ıcın annemı emeklı babamı cagırdım geldiler bızde salonda koltukta yatıolar.evleri kira.

Amın kardesım Rabbım esımın yuregıne merhamet versın ınsAllah duanı eksık etme . bir gün anlayacak ınsallah sorumluluk sahıbı olur döner
Inşallah canım Rabbim sana da dayanma gücü versin. Üzme kendini yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin en geç 2 yaşında bayağı rahatlarsın inşallah.

Kızım var ve 6,5 aylık. Benim de annem babam yaşlı. Babamda kronik rahatsızlıklar var, annem ona bakmakla meşgul. Kayınvalide de yaşlı. Artı Türkiye’nin diğer ucunda yaşıyor.
Eşimin işi evden 1,5 saat uzaklıkta, her gün trafiğin de durumuna göre 3-4 saati yolda geçiyor, sabah 6’da gidiyor, akşam 8 gibi anca dönüyor.
Sezaryen doğum yaptım.
Kızım uyumayan bir bebek.
Gece çok geç yatar, arada meme için ya da gaz sancısından uyanır, yetişkin bir insan kadar anca uyur, gündüz de hiç uyumaz.
4 aya kadar kolik bir bebekti.
Artı biberon ile değil meme ile beslendiğinden bana yapışık yaşamak istiyor. Yani birine bırakıp bir yere gitme lüksüm de yok.
Ama bütün bunlara rağmen kızım benim için dünyanın en güzel şeyi.
O geldiğinden beri daha da hayatım güzelleşti diye düşünüyorum hem de yukarıda saydıklarıma rağmen.
Nasıl mı yapıyorum?
Eşimin işi geçmiş yıllara göre daha kötüleşmesine rağmen doğumdan beri çalışmıyorum, bir kaç sene daha da çalışmayı düşünmüyorum.
Sorarsanız evimiz de kira.
Eşimden yardım istediğimde inatlaşmıyorum tatlı dille istiyorum, inatlaşırsam o da yapmıyor.
Annem de huysuz ve fevri bir insan bebeğin ek gıdaya geçişi ve ayakta ve ya çarşafta sallanmaması konusunda isteklerim konusunda çok çatıştık. O sebeple bebeğin bakımı tamamen bende.
Haliyle kontrol bende olunca, bebeğin de bakımı günden güne kolaylaştı, bana uyum sağlamaya başladı.
Sonracığıma bebek arabası pek kullanmam, anca avmlerde ya da düz sahil kenarlarında falan, onun yerine ergonomik kangurularım ve slinglerim var, onlar benim canlarım hayat kurtarıcılarım. Evde durmuyor mu takıyorum kızı geziyoruz çarşı,pazar,doğa, sahil nere olursa.
15 günlükten beri böyle takıldığımız için o da alışık zaten içinde de uyuyor, arkadaşlarımla da buluşuyorum, yürüyüş de yapıyorum alışveriş de yapıyorum.
Evde yemek yaparken keza aynı şekilde kızı takıyorum slinge, işime bakıyorum.
Duş alacaksam ana kucağına oturtup banyoya koyuyorum beraber şarkılar söyleyip hem eğleniyoruz hem duşumu alıyorum.
Kızımla beraber ev otırmalarına gidiyoruz, evimize kendisinin hayranlarını(eş-dost) çağırıyoruz, o da sosyalleşiyor ben de sosyalleşiyorum.
Gece eğlenmeye(tabii ki de masalı sandalyeli yerlerde), eşle yemeğe her yere bebekle gidilebilir kısaca.
Biz bi sinemaya gidemedik çocuk doğduğundan beri, o da ağlarsa falan insanlar rahatsız olmasın diye. Varsın o da eksik kalsın vizyona giren filmleri bir kaç ay sonra bi şekilde bulup izliyoruz evde.
Yaz geliyor şimdi baharda beraber pikniklerimizi planladık, yazın tatillerimizi, deniz kenarı keyiflerimizi planladık.
Özetle bebeği bir dert bir yük olarak değil de sosyal hayatınızın bir parçası olarak görebilirseniz, bebeğinizin de sizin de mutluluk düzeyiniz artar.
Eşinize karşı da biraz daha ılımlı olabilirseniz, hem barışırsınız, hem de gerçekten mutlu bir aile olmayı başarırsınız.
Bebeğe gelince lütfen onu bir dert olarak değil, bir hediye olarak görün, bu şekilde yaklaşırsanız gerçekten de dert değil bebeklerin aslında çok eğlenceli varlıklar olduğunu farkedersiniz.
Siz artık bir takımsınız ve her şeyi beraber yapmamanız için hiç bir neden yok.

Son düzenleme:
Merhaba , konu sahibi kızmasın da size konudan bağımsız birşey soracağım. 1.5 aylık bebeğim var susmayan ağlayan ancak kucakta sakinlesen.. sling aldım ancak yüzü bana dönük acaip daralıyor birşeyler oluyor eliyle ittiriyor kafayı sürekli geri atıp bakmak istiyor. Siz nasıl bagliyorsunuz ?

Yüzü bana dönük bağlıyorum zaten yüzü dışa dönük pek önerilmiyor, sağlıklı değil.
O dönemler bizim de zordu. Bir de kolik haliyle. Çıkıp en az yarım saat yürürdüm, öyle öyle alıştı sling ve kanguruya.ve 5 dk içinde uykuya dalardı. Şimdi kanguruyu gördüğünde bile ellerini sallıyor mutlu oluyor.
Diğer silahım da 4moms mamaroo. Öyle üstüne koy, uyusun şeklinde sihirli bi alet değildi ama bi şekilde memede ya da slingte uykuya dalan bebeğimin uykuya devam etmesini sağlıyordu.

Cnm bende wrap sling var. Senin bebeğin kaçıncı ayda durmaya başladı. Ergonomik kangurulardan da aldım ama henüz kullanılacak ayda değil sanırım. Yardımcı olabilirsen çok sevinecegim. Wrap slingi birine hediye etmeyi düşünüyordum ama biraz büyüyünce daha rahat kullanırsın diyorsan vermeyeyim

Beni anladiginiz icin coj tedekkur ederim.Buyuk bir sinawdan gectii bnce sizle ben.bu yasananlar herkesin evinde yasanmio cnku herkesin esi boyle duyarsizndefil...yasamayan bilemez.insana kendi yuku buyuk gelir.anneme ihtiyacmduydm evet yanimda
Olmadi.kaynanama minnet rttm bazen.ne kendi evimdenne kaynanamda rahat ettm.insallah kotu gunler geridemkalir.dediginiz gibi olaylara dusmemek
Sabretmek cozum bebegim en onemlisi onu korumaliyim

Bende knguru var canim Allah razi olsun.ikinci el
Aldm ergo.sling sanirm ilk dort bes ay icin.sonra kanguru daha saglam oluyor.beebgim on aylik oldu.belim de
Kipsa her gun disari cikarmaya calisiyorum.bence buyuyunce kulmanirsn verme lazim oluyor. Sling hic
Kullanmadm
Erkek bebek
Kanguru kullandm besinci ayda durmaya basladi yani mayista dogurdum ekim
Dilandi
Kac ay olmus oluo kanguruya gectigimde bes Lgi ay bittigindeydi

Bu mesaji bana yzildi sandm cnm kusura bakma kafam daginik

Allah razi olsun.bebegim hayat boyu arkadasim olacak.asla haralarimizin bedelini odememeli.ona huzurlu bir aile ortamini babasiz saglayacafimi bilsem bosanma karsri verecegm.ama ailemle de mutlu degilm ki.hem esimden Yrilmamak hem de Ailemin yaninda yasamak
Isterdim.mesela esim sadece haftasknlari gelsn.ama boyle bir dunya yok hayal dunyasi.neden boyle istiyorum rahT etmek icin tabi ki isten kaciorm.

Ilk Ylar cok zordu cnm.almadm
Ben sling kanguru erkek bebek dediler.aklima bile gelmedi.bebek arabasina koydim once disa donk almistm chicco.ana babamin hediyesiydi... ciglik kiyamet.markete bile gidemedm.cok cahildm anlamiodm.ac mi?neden aglio?gexmeyi sevmiyo mu?uykusu mu var.snra kendime donuk araba aldm.alamadigini gordum aa dedm beni gormek istemis.guwende olman istemis.ilk aylar hic cikarmak istemedim cnku cok agliodu anlamiodum.esimle cok kavga ettik ne yemegi ne restorani cocuk aglayncs buna geliolardi.bagiriodumbana.hadi gidelm rezil olduk dedi.nolur otur bebek o aglasn dedm.hayir aglayamaz bunaldm diodu..disari cikmamaya basladik boyle
Voyle
Cocuk yabanilesti.ne zaman kanguru aldm ve
Part ime basladm
Ve
Ekmgida basladi.oh sukurler
Olsun!!doydu. Ma ma ma demeye basladi.uc saatte bir uyucani bildim.dort sAtte bir yiceni.ona gore
Doyurdum ciktkm.bugunume sukurler olsun.ama sukrettigim gunler kis iste..kisin ben bile cikmak istemiorm.cocugu civil civil havada cikarmak istedim.keske
Kisin doguraydmmhesap
Edemedm

Coklu alinti yapmak istedm mesajiniza oldu mu acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…