Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Bak canım,bazen"mükemmel anneler gelir şimdi"filan yazıyorlar.konularda ama,inan ki ben yaptım,ben yettim demek için değil,yardım gören anneler olduğu kadar,çocuklarını yardımsız pekala da büyüten anneler de var,sen de başarabilirsin demek için yazacağım.
Araları az olan 3 çocuğum var.
Eşimin bana hiç yardımı olmadı.Ailemden de bir şey beklemedim,çünki o zaman ya onlarda yaşayacaktım,ya da annem ben de yaşayacaktı.
Olmazdı öyle.Çünki ben bir aile olduğum kadar annemin de ailesi vardı.3 5 gün neyse de,kalıcı bir duruma geçici bir çözüm çare olamaz.
Çocuklarımın birine masal anlatırken ötekini yedirmem,aynı zamanda küçüğünü ayağımda sallamam gerekiyordu.
Yaptım da,ama inan ki yavrun ve mutluluk merkezli bakınca olaya herşey güzelleşiyor,hayatımın en güzel günleriydi diyebilirim.Biraz büyüdüler,onları da yanımda.götürerek eşimle birlikte çalışmaya başladım.Yanıma her türlü oyun kitap vs alarak.
Akşam olunca eşim bizi eve bırakıyor,2ci bir işe gidiyordu.Ben evim ve çocuklarımla başbaşa mı kalıyordum,hayır.Ben de ek iş yapıyordum evde,çünki kazancımız azdı.
Çocuklarımı yedirir,onlarla oynar,yapabildiğim kadar ek işimi yapardım.O sırada yarın işe götüreceğim yemek ocakta olurdu.
Çocuklarım hiç bir gerginlik yaşamadı,onların yanında asla eşimle tartışmadım,aslında onlarsız da pek tartışmadım,çünki sen ben yoktu artık,yuvamız ve çocuklarımız için çalışıyorduk ikimizde.
Şimdi çocuklarım büyüdü,büyükler ortaokulda,ne olsa gelip önce benle paylaşırlardı düne kadar.Sonra babalarına anlatırlardı.
Artık babalarıyla da paylaşmaya başladılar,çünki ben babalarını yanlarında hiç küçük düşürmedim fazla ilgilenemese de...
Sen de artık sen beni bırak,biz de,şimdi çocuklarıma bakınca iyiki de öyle yapmışım diyorum,çocukluk öyle kısa ki,okulla birlikte adeta hayata atılıyorlar,yollar,yorgunluklar
bari şimdi doya doya mutlu olsun yavrun...

Oncelikle allah kolaylik versin eşinin bu derece gonulsuz olmasi çok kötü bi durum. Yani ben hamileyken bi kez temizliğe yardım etmedi tartisip evden cikti butun temizlik bana kaldi bu halimle diye kavgalar çıkardım hala da laf sokarim aklıma geldikçe. Yeni bebek zaten çok zor bişey. Hele ki ilk annelikte çok daha zor. Azıcık kussa telaş yaparsin bilmediğin icin. Annen için bir şey diyemeyecegim. Çok yaşlı ve yıllardır ilaç kullanıyor demissin. Demek ki gerçekten problemleri var seninle ilgili bi durum değil. Kim olsa böyle duyarsız olucaktir. Ama eşine ben okurken bile sinirlendim. Allah insana herseyden önce vicdan versin. Hadi seni onemsemiyor diyelim öz be öz kendi bebeğine de vicdanı yok belli ki. Sana bu kadar eziyet etmiş, sen gerekenleri iste yapmak zorunda gerekirse 2 işte calissin şimdiye kadar yapmadığı vicdanı eşliği babaligi bundan sonra yapsın. Hem bakıcı olursa sende rahat rahat ise gider gelirsin. Geldiğin gibi evden çıkıp gidicek annen olmamış olur. Kendi başının çaresine bakarsın. O adamla zaten böyle bir ömür geçmez belli ki bu anlattiklarina göre... allah sana sabır versin yardimcin olsun insallah

Hiç çocuğum yok ama bir gün Rabbim bana çocuk verirse kesinlikle kimseden medet ummadan yetiştirmek isterim. Eğer annem gönüllü gelirse kendi isterse bakabilirim derse Bend e çocuk masraflarına destek olmak için çalışırım. O çocuğu siz yaptığınuz kimseden yardım bekleme . Analarımız ksc çocuk büyütmusler şimdiki gençler hemen annelere koşuyor ne oluyor yahu senin çocuğun o annenin değil. Kocana gelince çok sinirlisin belli adaminda canına tak etmiş olabilir. Adam da oruçlu orucunu bozacak sen de gel diye tutturmuşsun anlayışlı ol ki anlayış göresin

70 yaşındaki kadına fazla yüklenmemişmisin kadının bakıma ihtiyacı olduğu yaşta gelmiş senin çocuğuna bakıyor kalkmış TV izlemesine temizlik yapmamasına takmışsın senin annene bakman gerek iyi yapmış sana tokat atmakla az bile sinir oldum okuyunca Konunuzu fazla yüksekten uçuyorsunuz Tamam Eşiniz mükemmel değil ama sizde az değilsiniz çocuğa üzüldüm böyle agresif bi annenin elinde büyüyor neyse benide konunuzdan kovmadan konunuzdan çıkayım malum herkesi kovuyorsunuz sinirlenince

Aılende seni istemıyorsa kırmakta istemıyorum ama sorun sendede var.kocayıda habire kovmak olmamış 1der 2der 3.de tak eder adama yani. Madem eşin sana yardım etmıyor sende maddı konuda yardım etme işten çık cocugunu büyüt Eşinde haksız.Allah yardımcın olsun

gelirin iyiymis bir de yarim gun calisiyorsun. Bir yardimci tut. Hem bebege hemde ev islerine yardimci olsun. Ne kocan ne de annen uzulsun. Ne de sen. Boyle olursa sen de cikar arada bir hava alirsin. Yardımcı kadının yaninda annende durur. O da rahat eder. Annen is yapmak zorunda degil belli dogum sonrası depresyondasın.

Valla dedigim gibi adam umrumda degil pek. Bebegim iyi olsun,kendimi de cok onemsemiyorum . Bize bi zarar vermesin o delirme anlarinda diye idare etmeye bakiyorum iste.. ne yapayim..
Esim delirme anlarinda ben onu delirttigim anlarda
Bazen de sebep yokken sinirlendiginde kavga ettigimizde bana zarar vermeye calisti canim verevildiginkadar verdide. Vermedi diyemem.oof of. Azdir bu anlar ama
Oldu mu oldu.

Biraz sabret bir terapiste gorun bol bol dua et her serde bir hayir her hayirda bir ser vardir esinle son defa yuz yuze konus olmuyorsa Ayril elinde bilezigin var meslegin dusuk olursa olsun nafaka vericek nasilsa 18 yasina kadar arti devlet suan kadinlara her imkani taniyor sende psikiyatriye gidersin evladin icin ayakta kalmak zorundasin bak benim evladim olmuyor kiymet bilin azcik sende alttan al oda alsin kendini toparlayana kadar sabret ayrilmadan once herseyini hallet oyle ayril evini tut devletin verecegi bakiciyi bul ....vs

Esim delirme anlarinda ben onu delirttigim anlarda
Bazen de sebep yokken sinirlendiginde kavga ettigimizde bana zarar vermeye calisti canim verevildiginkadar verdide. Vermedi diyemem.oof of. Azdir bu anlar ama
Oldu mu oldu.

Insanin gururunu kirar.. olmasa daha iyiydi ama.. kopruden gecinceye kadar ayiya dayi de bence. Ne yapalm. Cocuk buyudukce biraz daha utanmaya baslar zaten. :/

Ben de temmuz sonu doğurdum. Bu kanguruların örtüleri de var, takıyorum örtüsünü geziyoruz yağmur çamur demeden, bu sene havalar da güzel geçiyor.
Haklısın eş umursamaz olması da kötü ama bizimki de umursamaz değil belki ama işi yoğun, akşamları birkaç saat bizimle oturuyor, o da yorgun ve pert bir halde, o nedenle de genelde kızımla programlarımız ayrı oluyor. Yani birlikte bir şeyler yapmaya alışmazsan, onu eskiden beri var olan bir parçan görmezsen hayatında sıkıntı veren bir ayrıntı gibi görmezsen mutsuzluğun devam eder.
İlk ay ben de öyleydim oradan biliyorum.
Eşin de biraz abim tarzında birisi, öylelerine kavgayla bişey yaptıramazsın. Tatlı tatlı konuşup, iki duygu sömürüsü çekiver. Fevrilikten işini bilemiyorsun. Konudaki bütün sorun bence hep yanlış iletişim.
Adam siniri geçince illa geri dönecektir. Biraz fevriliğini törpülesen, rica kullansan, kendini sinirli yerine üzgün göstermeyi bilsen bu iş de çözülür.

Annenin yaşlı hasta oldugunu soyluyosun ona rağmen bu kadar beklenti içine girmen cok yanlis senin cocugun o bu kadar isyanlara girip onu kov bunu kov ne bilim lohusalık depresyonu heralde.
Babalar maalesef hemen "baba" olamiyo zamanla o kivama geliyolar sen de biraz gevşe bieaz zaman ver kendinize umarim barisirsiniz

sabır etceksın.dua etceksın.hem kendını hem bebeğini uzuyosun.cok fazla tv ızleyınce beklentılerde artıyor.dızılerdekı gıbı olmuyor o hayat.şu sorumsuzluk dediğiniz şeyı hemen herkez yaşamıştır emın olun.çocuğunuzla yalnız kaldığınız dakıkları sevgıyle doldurun eşinizin sorumsuzluğuyla falan değil.annenız zaten yaşlı kadın neler çektı bu yaşına kadar kımbılırde artık ağır gelıyordur.sen daha 32 yasında bezdın hayattan annen napsın.kendın dıyosun ılaç kullanıyor hasta dıye tedavı olarak anneniz hacamat olsun o ılaçlar daha cok depresif yapar aynı sekılde sızde hacamat olun.bıraz sakın olumlu ve ılımlı olun.bırazda alttan alın.ikinizde evliliğe alışamamışsınız.ustunluk kurma çabası içindesınız.bıraz anlaşmaya çalışın.boşanmak kovmak çok basıt seyler değil.

su ana kadarkı duzenım bu sekıldeydı. doğumdan sonra uc
su ana kadarkı duzenım bu sekıldeydı. mayısta doğum yaptım. mayız hazıran ramazan esım kv de annem bızde kaldı kavga gurultu bısekılde geçti.temmuz ayı boyunca annemlerle balıkesirdeydım onların yanında kaldım apartta.Öğlen açlıktan(surekjlı emzırdım mama yok) ağladığımı ve bebegı bırakp sehır merkezıne ınıp hmburger tost yedıgımı bılırım.benm sınırım sebebı bıraz da açlık. annem ben sana yemek yetıstıremem bız oglen yemıyoruz banane derdi.her ramazanda oruc tutan ben hamılelıgın son donemnde ve doğumdan snra açlıktan sınırlenen sureklı acıkan asla doymyan bırı oldum.10 kılo da fazlam var bu uykusuzlukla kılo verılmıo zaten duzenlı uyku stressız rahat yasam lazm.yanı onlarn yanında sehır degısıklıgınde de mutlu olamadm.annem pişirmedi ben hep bebele ılgılenıodm sureklı bısıler yemek istedım sureklı açtm.cok kvga ettm yemek yüzünden onlarla tatılde.neyse ağustosta donduk.bir hafta da eşimle avşaya gittik apart bir otele,bir akrabaım yazlığının karşısına(akrabam dadı buarada yllardır çocuk bakar,su anda da 5 yasında torun bakıo)çocuk bakımına bana orada 1 hafta yardımcı oldu,onun sayesınde 5-6 kere denıze gırdım Allah razı olsun.yemek yerlerı de yakındı orda aç da kalmadım.ama tatil bitti eve donduk tabı sorunlar başladı.yardımcı alma fıkı ozaman kafama yattı,e sırket maaşımı 6 ay tam gun olarak yatırdı calısmısgıbı. o pradan haftada ıkı gun yarım gun ( seken seksen 160tl) yardıumcı alıyordum.hem temızlık hem yemek yapıor camasırımı yıkıo gidiodu.annem de olmadığından bana arkadaş br anne görevi görüyordu karnımı doyuruodu.ama sırket maaşımı kesince bıkac ay ucretsız ızınle ıdare ettım parasız. o donem kadını haftada bşr yarım gun aftasonları haftasonları almaya başladım. o da yetmio tabi oyle olnca yemek fılan da yapmı. napım bütçem buna yetıo.esim gittiğinden beri kiranın yarısını bi e ıkı uc fatura odedı okdr. he bı de 100 lük bez aldı okdr. yani maddi yardımı yok.kendi borçları var...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…