Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Anlamıyorum, erkekten bebek bakımı beklemek. Erkek evin kirasını öder, faturaları öder, adam kumarı yok içkisi yok ne telefonla oynuyor. Çağır kovanı Taylı dille. Özür dile. Bir iftar yapmak istemiş. Burnundan gelmiş. Boşanma. Annemi de sokma bu işlere. Bakıcı tut. Erkek ne anlar bebek bakmaktan. Bez bitti de alsın. Hasta olunca doktora götürebilir o kadar. Kocayı bulup değer bilmiyorsunuz.

Caresizligimden yuce Rabbimden baska danisacak kimsem olmadigimdan size yaziyorum.benden daha caresiz bir durumda Olan kimsenin oldugunu dusunmuyorum sonuna kadar Okuyup tabsiyede bulunursaniz Allah sizlerden razi olsun.6yillik evliyim,oglum su an dokuz aylik.Cocugu erken yapmadim ve epey bekledim.Evliligimizde hep kedi kopek gibiydik Ama hic ayrilamazdik kusup barisirdik.hep calisan biriyim egitimimi aldim parami hep kazandim.Cok buyuk tartismalarimiz oldu ama hic kopmadik, zit kisiliklerimize ve gecimsizligimize Ragmen cocuk sahibi olmaya karar verdik.hamileyken hersey cok guzeldi.ama
Cocuk dogunca hayatimin cehenneme
Donecegini nereden bilebilirdim?lohusaligi cok agir gecirdim yanimda en anlayisli olmasi gereken iki kisi 1esim 2annem.bana demedigini yapmadigini birakmadilar.hastaneden ciktik ertesingun annem ile Tartistik annemmalindi Evi terketti.beni bebekle birakip gitti.esim zaten annemi oldum olasi sevmez hatta evlatlik oldugumu dusunuyor cunku bir kere bile analik ettigini beni merak ettigini gormedik.asiri alingan 70yasinda Cok sinirli ve yillardir depresyon tanisi ile Ilac kullaniyor.yemek yapmayi bilmeyen evden cikmayan tum akrabalari ile kus biri.buarada Tek cocugum.hic akrabaliz yok desem dogrudur.dogum yaptigimda ramazandi sezeryandim cok gucsuz agrili ve cok aglayan biriydim esim acken cok sinirlidir kavga cikmasn diye ramazani anasinda gecirsin istedm.annemle baristim donmeyi kabul etti.bizde
Kaliyordu derken yine kavga ettik.gitti ben yine bebekle yapayalnizim.esim isteydi aradm
Yalvardim is cikisi gel cok agliyorum
Bebege nasi bakicam bilmiorm annem
Yine gitti dedim.bana isyerinde para toplayip et
Aldiklarini mangal yapacaklarini iftar ermeden gelemeyecegini soyledi..buradan anlayin nasil bir Baba Koca oldugunu..ne olur gel dedim cok ihtiyacim var sana kalma iftara dedim inatlastim gelmicem dedi yemek yiyip gelcem dedi bikac saat sabretcen alti ustu dedi bagirdi cagirdi sowdu kapadi.o anda kotu gunumde
Lohusaligimda uzuntimde depresyonumda
CaresiLigimde yanimda olmucani anladim.bu aylarca boyle gitti erkek bebek cok zordu gunduz uyur gece ayaktaydi butun aylar kavgayla gecti
Gece tek bakardim cocuga kalkmazdi.cocuk kucsgimda yataktan dusmesn diye(yanimda
Yatiriorm) lavaboya girerdm iki buklum mama yapardim 8-9 kilo bebekle.annem gunduz gelir cocuga bakar (yarim gun calisiyorum)sadece sallar uyutur corbasini yapar ben kapidan girer
Girmez evine giderdi.burun spreyi bile sikmaya korkardi(alerjik bbek)disari cikaramaz agir diye tasiyamazYokusta otuyorz bebek arabasini suremez supurmez silmez Toz almaz eve yemek yapmaz cocuk emekler yerler pis.cocuk uyuynca oturur esra erol yada muge Anli izler.bir gece cok griptim yalvardimAnneme ne olur sana birakim cok haBu gece bak hic halim yok dedm ben gece ne yediricem ona bakamam dedi ve almadi(biberon yedigi halde).daha anlatscak cok sey var ama
Sizi sikmak istemem.esimin yardim etmemesi is yukumun uc katina cikmasi,esimin surekli telefonda oyin oynamasi.haftada iki gun spora gitmesi ben yemek ymeye vakit bulamazken! Gozune oyle batti ki uc dort kere evden kowdum bi kere de
Kendim gittim.her sefernde donduk ama kavgalar devam etti hem de emziren anayim,cocuk kucagimdayken hakaretler bagris cagris.saygisizlik.kufurler havada ucuyor.sinavim cok agir geciyor.bir ayi geciyor cinler tepeme
Geldi ve tamamen kowdum defol
Git seni gormek bile istemiorm
Dedim.bu sefer gururu incinmiscolacak ki donmuyor dava acmakta kararli.evim kira eskmin evi yok.ailemle(mecburiyetten) yasiyorum
Ancak benle yasamak istemiolar.bugun onlari da
Kowdum cunku dedigin gibi onlara da pek tahammulum yok aksam yalniz uyumak istemedigim kucucuk benekle
Korktugum icin dayaniodum
Tum ev Duzenimin bozulmasina.bana cok sinirlnip annemmbana tokat atti dowmek istedi(32yasindayim)bebegim cok korktu herseye tanik oldu sakinlestiremedim.dakikalarca hickirdi.bosanmasi icin sartim esimden istedigim
Hayat bana bir ev acmasi yatili bakici ttmasi
Yalniz yatmamamiz icin.ancak benim vE onun toplam maasimiz buna yetmiyor.tam gun calissan da yetmior mesleklerimiz dusuk.ne olur bir tavsiye verin.tesekkur ederm okudugunuz icin.

Kolaylıklar diliyorum öncelikle
Herkes kendi yaşadığını bilir akıl vermek kolaydir derler ama bana biraz siz de kabahatli geldiniz .
Sürekli birinden yardım beklemekle hayat geçmez
O çocuğu yaparken annenize mı sordunuz
Evet yardımcı olsa çok iyi olur ama mecbur değil buna
Yok evi süpürmez tv ye bakar demendemenizi anlayamadım
Mecbur mu sizin evinizi süpürmeye
Eşinizin de hataları var tabi

Ama bana en çok siz zayıf karakterli gibi geldiniz
Aslında bu size özgü değil bence .
Etrafa bakıyorum bütün kızlar el bebek gül bebek buyutuluyor
Ellerini bir ise sürmüyorlar
Tabiki ev işine dalsınlar demiyorum ama insan kendine yetecek kadar bilmeli

Yumurta kırmayı bilmememyi övünerek söylüyor insanlar
Bence bu afedersiniz gerizekaklilik

Sonrada evlilik sorumluluğu ağır geliyor
Birde çocuk olunca hadi boşanalım oluyor ıste

Aynı şekild e erkeklerde yanlış buyutuluyor
Bir evin sorumluluğunu alacak olgunluğa gelmiyorlar.
Bilemiyorum bence boşanma nin en büyük sebeplerinden biri olgun insan yetistirememek ve bunun farkinda olmamak

Herkes kendi yaşadığını bilir akıl vermek kolaydir derler ama bana biraz siz de kabahatli geldiniz .

Bu yazının altına imzamı atıyorum...

Butun sayfalari okumadim ama biraz sende de hata var gibi. Sen fevri ve sinirli davrandikca esin de ayni sekilde sana geri donuyor. Bak canim erkekler kadinlar gibi degil, onlarda annelik icgudusu yok. Ve avrupada yasamiyoruz sonucta ordaki kadin erkek esitligini bekleme Turk erkeklerinden.
Herneyse bence senin psikiyatra gitmen gerekiyor ve gerekirse hafif seni rahatlatacak ilac alman gerekiyor. Cocugun biraz daha buyurse onuda olumsuz etkiler bu durumlar.
Esinle anlasmaya calisin. Hoslanmadiginiz hareketleri soyleyip ortak yol bulun. Maddi yeterliligin yok, ailenle anlasamiyorsun bence en iyisi problemleri cozup , birbiriniz biraz alttan alip tekrar denemek. O kadin siginma evlerinde nereye kadar yasayabilirsin ki ?
Ayrica kimsenin evliligi dort dortluk degil ve o en mutlu gozuken ciftler bile senin dusundugun gibi olmayabiliyor.

Allah razi olsun.ben sinirli biri degildm cok sakinimdirmsessizimdir ama bebek dogdukran snra sanki seytanla isbirligindeyim tove tobe.namazi biraktim inancsizlastim eskisi gibi ibadet yapmadim.banbaska biri oldun yani cekilmez sinirli surekli dirdir eden soylenen hayattan keyif alamayan herseyden sikayet eden.ve cok ofkeli ofkemi cikaramayan herkese
Patlayan biri oldum.dogumdan sinra oldu.
doktordan yardım al. kocan sırumsuz biri evet. anneni boşver. kadın sığınma evine git. kocandan sorumluluk iste vermezse boşan nafaka talep et. çalışırsan bebeğine kim bakar bilemedim

Aynen.. bu kadar teknolojinin oldugu donemde, herkesin elinin altinda internet varken yumurta kiramamakla ovunmek gerizekalilik..

Cnm sabret.belko bosanmak en doğrusu ama bu soylendigi kadar kolay degil.herzaman dogruyu yapmak zorundada degiliz eger istiyor ve seviyorsan dogruyu yanlisi geçip cozum bulmak lazm.bence kendini susle kendine bak hucli sekilde kocanin karşısına gecip konus ne düşündüğünü seni gorunce ne hssetdigini sor eger ayrlmakda israrciysa zaten yapacak bsy yok demekdir.bu dedigim onu aramakdan mesajla bunaltmakdan cok daha iyi.kaynananla aran iyiyse onnla da konuşabilirsin

Ben yetmiş yaşındaki kadının bebek bakmak zorunda olmasına üzüldüm. O yaştaki kadının yatılı yardımcıya ihtiyacı varken siz kadını kendinize hizmetçi etmişsiniz. Eşiniz önceden de böyleyse daha fazla hırpalamayın.o enerjinizi bebek bakmakda kullanın. Evet yardım etse güzel olur ama yapmıyorsa da kocanıza olan sinirinizi annenizden çıkarmayın.nedir bu kız annelerinin çektiği.evlendirdikten sonra bile kurtulamıyorlar.bir de çalışmayı seviyorum, bebeğimi bedava baktırmaya ihtiyacım var diyorsunuz pes... Keşke doğurmasaydınızda anneniz ahir ömrğnde rahat etseydi.

Caresizligimden yuce Rabbimden baska danisacak kimsem olmadigimdan size yaziyorum.benden daha caresiz bir durumda Olan kimsenin oldugunu dusunmuyorum sonuna kadar Okuyup tabsiyede bulunursaniz Allah sizlerden razi olsun.6yillik evliyim,oglum su an dokuz aylik.Cocugu erken yapmadim ve epey bekledim.Evliligimizde hep kedi kopek gibiydik Ama hic ayrilamazdik kusup barisirdik.hep calisan biriyim egitimimi aldim parami hep kazandim.Cok buyuk tartismalarimiz oldu ama hic kopmadik, zit kisiliklerimize ve gecimsizligimize Ragmen cocuk sahibi olmaya karar verdik.hamileyken hersey cok guzeldi.ama
Donecegini nereden bilebilirdim?lohusaligi cok agir gecirdim yanimda en anlayisli olmasi gereken iki kisi 1esim 2annem.bana demedigini yapmadigini birakmadilar.hastaneden ciktik ertesingun annem ile Tartistik annemmalindi Evi terketti.beni bebekle birakip gitti.esim zaten annemi oldum olasi sevmez hatta evlatlik oldugumu dusunuyor cunku bir kere bile analik ettigini beni merak ettigini gormedik.asiri alingan 70yasinda Cok sinirli ve yillardir depresyon tanisi ile Ilac kullaniyor.yemek yapmayi bilmeyen evden cikmayan tum akrabalari ile kus biri.buarada Tek cocugum.hic akrabaliz yok desem dogrudur.dogum yaptigimda ramazandi sezeryandim cok gucsuz agrili ve cok aglayan biriydim esim acken cok sinirlidir kavga cikmasn diye ramazani anasinda gecirsin istedm.annemle baristim donmeyi kabul etti.bizde
Kaliyordu derken yine kavga ettik.gitti ben yine bebekle yapayalnizim.esim isteydi aradm
Aldiklarini mangal yapacaklarini iftar ermeden gelemeyecegini soyledi..buradan anlayin nasil bir Baba Koca oldugunu..ne olur gel dedim cok ihtiyacim var sana kalma iftara dedim inatlastim gelmicem dedi yemek yiyip gelcem dedi bikac saat sabretcen alti ustu dedi bagirdi cagirdi sowdu kapadi.o anda kotu gunumde
CaresiLigimde yanimda olmucani anladim.bu aylarca boyle gitti erkek bebek cok zordu gunduz uyur gece ayaktaydi butun aylar kavgayla gecti
Gece tek bakardim cocuga kalkmazdi.cocuk kucsgimda yataktan dusmesn diye(yanimda
Yatiriorm) lavaboya girerdm iki buklum mama yapardim 8-9 kilo bebekle.annem gunduz gelir cocuga bakar (yarim gun calisiyorum)sadece sallar uyutur corbasini yapar ben kapidan girer
Girmez evine giderdi.burun spreyi bile sikmaya korkardi(alerjik bbek)disari cikaramaz agir diye tasiyamazYokusta otuyorz bebek arabasini suremez supurmez silmez Toz almaz eve yemek yapmaz cocuk emekler yerler pis.cocuk uyuynca oturur esra erol yada muge Anli izler.bir gece cok griptim yalvardimAnneme ne olur sana birakim cok haBu gece bak hic halim yok dedm ben gece ne yediricem ona bakamam dedi ve almadi(biberon yedigi halde).daha anlatscak cok sey var ama
Sizi sikmak istemem.esimin yardim etmemesi is yukumun uc katina cikmasi,esimin surekli telefonda oyin oynamasi.haftada iki gun spora gitmesi ben yemek ymeye vakit bulamazken! Gozune oyle batti ki uc dort kere evden kowdum bi kere de
Kendim gittim.her sefernde donduk ama kavgalar devam etti hem de emziren anayim,cocuk kucagimdayken hakaretler bagris cagris.saygisizlik.kufurler havada ucuyor.sinavim cok agir geciyor.bir ayi geciyor cinler tepeme
Dedim.bu sefer gururu incinmiscolacak ki donmuyor dava acmakta kararli.evim kira eskmin evi yok.ailemle(mecburiyetten) yasiyorum
Kowdum cunku dedigin gibi onlara da pek tahammulum yok aksam yalniz uyumak istemedigim kucucuk benekle
Tum ev Duzenimin bozulmasina.bana cok sinirlnip annemmbana tokat atti dowmek istedi(32yasindayim)bebegim cok korktu herseye tanik oldu sakinlestiremedim.dakikalarca hickirdi.bosanmasi icin sartim esimden istedigim
Yalniz yatmamamiz icin.ancak benim vE onun toplam maasimiz buna yetmiyor.tam gun calissan da yetmior mesleklerimiz dusuk.ne olur bir tavsiye verin.tesekkur ederm okudugunuz icin.
Sabredip sonuna kadar okudum fakat bu tek taraflı birşey değil bence. Yani sizin tavırlarınız,fevriliğiniz siniriniz sanki daha çok buralara sürüklemiş gibi. Tedavi olun çünkü hiç sağlıklı ve mantıklı hareketleriniz yok. Bence tek çare bu. Boşanmak için ortada ciddi bir mevzu yok eşinizle durumları inatlaşmazsanız eğer,düzelebilir gibi.
Kaprisleri bi kenara bırakın. Bazı şeyler daha düzgün anlatılınca karşı taraf anlama özürlüsü değilse anlayacaktır.
Annenizle bile depresyon hastası olduğu ve yaşlı halde inatlaşıyor ve kavga ediyorsunuz. Temizlik yemek ve bebek bakımı bekliyorsunuz ki bunları siz tek başına yapamıyorum diye yakınıyorsunuz!!!!
Sizin de psikolojiniz iyi değil.

Merhabalar,bir kaç gündür bu bölümü takip ediyorum şaşkınlık içerisindeyim.Yok eşim bana bağırdı hemen boşan eşim çocuğa bakmadı boşan... Eşim ev işlerinde bana yardımcı olmadı boşan...Ne kadar güzel akıllar verıyorsunuz ya boşanmak bu kadar basit mi?üstelik incir çekirdeğini doldurmayan bi sebep varken.Sizin gibi zihniyetler yüzünden evlilikler çocuk oyuncağına döndü.ve ortada bir çocuk varsa olan çocuğa oluyor maalesef lafa geldim mi çocuk haklarından bahsedersiniz.Bencillik yüzünden boşanıp çocuğu ortada bırakmak da çocuk istismarıdır.Evlilik idare etmektir,yeri gelince alttan almaktır.12 yıllık evliyim sizinkinden daha beter sürtüşmelerimiz oldu,hiç bir zaman boşanmayı düşünmedik.Allah korusun aldatma filan olur o ayrı bişey.Çocuğa bakmaya gelince erkek tabiki eşine yeri gelince yardım edecek.İki çocuk büyüttüm kimseden yardım istemedim.Kadınla erkek yaradılışları gereği farklıdır.Bir erkek kadın gibi çocuğa bakamaz.O çocuğu yaptıysanız sorumluluğunda alacaksınız.Ayrıca nekadadar güzel bir duygu bebek sahibi olmak anne olmak.Millet ne dertlerle uğraşıyo.Çocuk sahibi olmak isteyip olamayanlar çocuğu hasta olanlar...Sizde eşim çocuğa bakmadı,annem evimi temizlemedi gibi şeylerle uğraşın..Ne kadar büyük derdiniz varmış vay be..

Herseyi gectim de anneniz zaten yasliymis daha cok sizin ona yardimci olmaniz gerekirken is bekliyorsunuz
Tek cocugunuz varmis yarim gun calisiyorsunuz
Yarim gun anneniz cocugunuza bakiyorsa opun de basiniza kotun

Ee geldiginizde bebegi doyurup uyutup evi temizler ardindan cocugnuzla ilgilenirsiniz

Kocanoz ev islerine yardim etmiyorsabunu ondan tatli tatli da isteyebilirsiniz

Adam kalkip bebegi doyuramiyor uyutamiyorsa biraz sevxer oynar ilgilenir siz o arada isinize bakarsiniz

Illaki zordur bebek bakmak ama her bebek jendine gore zor dgilmo?

Bu kadar caresizim agliyorum demissiniz toplayin kendinizi sakinlesin once

Annneizi de kirmayin lutfen

Ben cocuguma gayet de bkiorm.sadece
Herkesin dedigingibi esime
Kizginim. Cnku bu cocugu tek basima
Hapmadm.cocuga
Bakamadm icin degil ben bisiler yaparken o orda telefonla oyniyor gozume batiyor onun
Da cocugu ama az ilgilenio bencil bizi dusunmio her cahirdiimda
Gelmio gece
Kalkmio vesaire yani esitlik yok!!anneme de
Muhtaxim cnku iyi maasim
Var kariyerim isim
Iyi geri cagirdilar dondum.calismayo seviorm.calistigim icin de bebege birini bedava bakmasina ihtiyacim var ve tek bakarm
Diyen de annem.
Bak canim benim esim bi gun kizima bakip sabahlamis degil belki bir bilemedin iki defa yemegini yedirmis ustunu degistirmistiriki bucuk yilda. cok sıkıntılı yogun oldugum anlarda bile esimden yardim istemem kolay kolay yardim edecek olan gelir yardim eder bu cocugu sade ben yapmadim senin de cocugun lafi ne bileyim evladima ayip ediyorum gibi geliyor valla esimden once benim cocugum canimdan kanimdan emegim cok diye sitem etmedim etmem.ama sen annen gibi olma olur mu cocugunun senin sevgine sefkatine ondan memnun oldugunu bilmeye ihtiyaci var bir bebek seviliyor muyum guvendemiyim kabul ediliyormuyum diye hisseder ve bu sorulara algilari cok acik.

postpartum depresyon ağır geçmiş ve izler bırakmış anlaşılan..
evet yaşadıkların hiç de kolay şeyler değil bende benzerlerini yaşadım ama açıkçası ben bile biraz yoruldum okurken..
biraz sakin kalmayı deneyemez misin?
mesela ilk olarak yalnızca "kendin için" yani kendin iyi olmak için ve sonra psikolojisi düzgün bir anne olmak için profesyonel yardım alabilirsin. belediyelerin böyle bir hizmeti oluyor bildiğim kadarıyla ücretsiz..
ciddi anlamda rahatsızlık hissediyor olmalısın mesela 9 aylık bebekle evde yalnız kalamıyorsun. bunun esas sebebi nedir sence?
Merhaba dogum sonrasi depresyon sanirim bahsettiginiz.oncesinde de obsesyon olunca anksiyete karisimiyla beraber agir gecirmeme sebep oldu.. hic sakin olamadm hic. Bir de
Hamilelikte hormonlr degisir derler.ne hoemunu? Benim hamilelikte gozumden yas bile gelmedi.mutluluk hormonum vardi.dogurdum
Daha ilk gunden alt ust oldum,hemsirelere bagirdim.saatlerce titremeem gecmedi.gunlerce yemek yemek istemedim.dogurdum ben hayata kusmistim.bu donemde etrafimdakiler bu psikolojimi anlamadi beni
Cekmediler Onemsemediler.kapris dediler.once psikolojimin duzelmeye ihtiyaci vardi ama Kendmi kontrol edemedm ve olaylar tirmandikcs tirmandi.burda biri yazmisti hareketlerinin neden boyle Kontrol edemedigini bile bilemior olabilrsn diye.aynen oyle yani icimde itici bir guc var adetammutsuzluktan kime saldiracagni bilemeyen.bazi kisiler cocuga bakammakla
Sucmalis derdin bir cocuk olsn vs gibi yorumlr ancak anlamadiklari sey bir cocuk sahibi olduktan snra degersizlesmek,cok cildiran cok hakaret eden seni artik istemiyorum diyen bir es ve bu psikoloji ile
O cocuga en iyi skeilde
Bakmaya calismak._ustelik arkadaslarinin anneleri tencereyle Lohusalara yemek tasiyan birileri iken..kiyaslamak,mutsuzcolmak.kotu davranan bir esle
Evli olmak ve bebekli hal ile birlesince bunlarn insana agir Gelmesi umursamak kafaya takmak.yalniz kaldigimda Ona zarar verecegmden ofkelenip sabredemeyip kizicagimdan korkuyorum.bir de
Ylniz kalamama Korkusu hep vardi deprem hirsiz gbi
Seneplerden olum korkusu gibi.evde kalamioem hic tek uyumadm

Amaaaan aman.. kendimi gordum yazdiklarinda ..koca meselesinde yani..
Benimki de oyleydi. Bak ben saniyodum ki 2ydik 3oluyoruz oh ne guzel musmutlu yasiycaz falan(bu arada biz de cok zit insalariz esimle ve kavgalar dovusler oluyodu ama barisiyorduk) neyse bebek dogdu sonra o adam gitti yerine delinin teki geldi.
Ev islerini yapamadgim icin kendinden yardim istedim. Mesela odayi supurcek yerdeki herseyi kaldirip odadan disari firlatti falan once. Cocuk kucagimda ben de ordaydim suratima dogru bsey frlatti. Kendimi onemsemuorum da cocuguma gelseydi ya.. bela okudum o an ve sonra ben suclu oldum. Neymis beddua etmisim de blmem ne de. Evde teror estirdi halbuki...
Kizim 1 2 aylikti bi gun sacma sapan bi konu yuzunden elindeki yemek tepsisini aldi yere caldi. Bebek de odada ortada portatif besiginde yatiyo. Cocugun kafasinin ustunden gecti tabak resmen. Yerler kiriklarla doldu . Pilavlar tavuklar her sey yerlerde.. nedeni de komik biseydi tam hatirlamiyorum. Cok tahammulsuzlesmisti ya onceden anasima sovsem ses etmeyen girgira vuran adam..
Sonra bi gun de seye kizdi,iste ben kardesim annem ona cok karisiyomusuz. Yok bebegi oyle tutma boynu dusmesin yok ora bingildagi yok su bu gydrirken koluna dikkat etceksn vs vs karismisiz. Bundan dolayi kavga cikti. Ben onun babasiyim sizden mi ogrenicem falan filan.. kapiya tekme atti goctu kapi icine. Duvara yumruklar atti . Sonra carpti kapiyi cikti gitti falan.. geceyarisi geldi. Hizla araba kullanmis baya yol gitmis geri donmusmusmus..
Ben de kizimi dusundum hep o anlarda. Yani deliren yerlerde tepinen nerdeyse aglayan bi adam. Bi de kucagimda aglayan cildiran bi bebek.. Cocuk agladikca adam orda iyce sinirlenip deliriyo falan.. salak salak seyler.
Duruma baksana napcam ben o anda. Adami iyce delirtmemem lazim yani o delilikle kizima bana bisey yapabilir. Onceleri hep en son sozu illa ben soyleyen bagiran cagiran ben,bebek dogduktan sonra resmen kestim sesimi hep baska odaya kactim cocugumla...
Onceleri her lafina alinip aglayan ben simdi hiccc bi lafini tinlamaz oldum. Umursamyorum. Kufur de ediyo bana ne yani..
Taviz verd belki de ondan. Insan yerine koydum yazik dedim. Ailesiyle kusmstm bebek dogunca gelsn gorsunler tamam dedm ve gorusmeler basladi.keske dusunmeseydim onu. Gaddar olsaydim..
Yani seni cok iyi anliyorum. Bebek bakmayan anlamaz. Kolay saniyorlar.. birsey olsa dusse falan da suclu sensindir. Kizsan biraz sesini yukseltsen bebege suclu sensindir..
Anne konusumda da yazik size . Anneniz benim anneannem gibiymis. Takintili,dedigi dedik,sevgisiz ve anlayissiz.. insani siginti gibi hissettiren fazlalik hissettiren.. Allah kolaylik versin size.. keske anneniz duzgun normal merhametli bi kadin olsaydi. Mesela siz hastayken bebegi almak istememsini anlarim. Biberonla bisey icirmekten korkabilir bogulur vs diye tedirgin olabilir. Benim annem de kizima hala 1kasik corba muhallebi bile veremez ucuyla yalatir resmen anca. Kizim 13aylik bu arada..(gerci disi gec cikti ve yemeyi pek bilmiyor daha bunun da payi var)
Neyse,annenjz cocugu almasa da diyebilirdi ki cok kotuysen ben geleyim kizim birlikte bi odada bebek sen ben 3umuz yatalim. Agladigi zaman ben basedemezsem seni kaldririyim sen bak. Ne bliyim bi yardimci olmaya calissaymis keske..
Dogum sonrasi surec de cok zor. Ben de yalniz kaldim ama.. annem isteyerek gitmis degildi. Calisiyordu rapor cok gun alamamisti o yuzden. Insan annesine ihtiyac duyuyor resmen. Ben wc ye gidemyordum ameliyat sonrasi. Sezeryandi benimki. Yani kulotumj indircek halim yoktu. Agri esigim cok dusukmus karnim cok fenaydi acilar icinde kipirdayamyor aglayp duruyordum.. ve o halde 5gunluk bebekle ben de tek kaldim. Arada kizlardesim gelip gitti yanima. O da unv okuyo benden kucuk yani o da anlamaz bebek bakmaktan.. ama sukur bugunlere geldik.
Sen de sabret .. olaylara cok dusme oyle. Cocuguna odaklan. Gunleri gecirmeye bak. Sakinligini koru. Bitek sen ve bebegin onemli. Diger 2sini bosver ....

Merhaba dogum sonrasi depresyon sanirim bahsettiginiz.oncesinde de obsesyon olunca anksiyete karisimiyla beraber agir gecirmeme sebep oldu.. hic sakin olamadm hic. Bir de
Hamilelikte hormonlr degisir derler.ne hoemunu? Benim hamilelikte gozumden yas bile gelmedi.mutluluk hormonum vardi.dogurdum
Daha ilk gunden alt ust oldum,hemsirelere bagirdim.saatlerce titremeem gecmedi.gunlerce yemek yemek istemedim.dogurdum ben hayata kusmistim.bu donemde etrafimdakiler bu psikolojimi anlamadi beni
Cekmediler Onemsemediler.kapris dediler.once psikolojimin duzelmeye ihtiyaci vardi ama Kendmi kontrol edemedm ve olaylar tirmandikcs tirmandi.burda biri yazmisti hareketlerinin neden boyle Kontrol edemedigini bile bilemior olabilrsn diye.aynen oyle yani icimde itici bir guc var adetammutsuzluktan kime saldiracagni bilemeyen.bazi kisiler cocuga bakammakla
Sucmalis derdin bir cocuk olsn vs gibi yorumlr ancak anlamadiklari sey bir cocuk sahibi olduktan snra degersizlesmek,cok cildiran cok hakaret eden seni artik istemiyorum diyen bir es ve bu psikoloji ile
O cocuga en iyi skeilde
Bakmaya calismak._ustelik arkadaslarinin anneleri tencereyle Lohusalara yemek tasiyan birileri iken..kiyaslamak,mutsuzcolmak.kotu davranan bir esle
Evli olmak ve bebekli hal ile birlesince bunlarn insana agir Gelmesi umursamak kafaya takmak.yalniz kaldigimda Ona zarar verecegmden ofkelenip sabredemeyip kizicagimdan korkuyorum.bir de
Ylniz kalamama Korkusu hep vardi deprem hirsiz gbi
Seneplerden olum korkusu gibi.evde kalamioem hic tek uyumadm
Ne yapacaksiniz ve varsa karariniz nedir?
Sayfalarca sizi hic tanimayan insanlarin bakis acisi size neyi gosterdi kisacasi sonuc?

Acil psikolojik destek almalısınız, sorunların sizden kaynaklandığını düşündüm, destek alın ve sabredin, ailenizin ve eşinizin gönlünü alın bence,
Ben de ilk doğumumda kızım 13 günlükken gitti,eşim de çalışıyordu ve tek başıma baktım, inanın gelip geçici zorluklar,o minicik meleğin sevgisi tüm zorlukları görünmez ediyor

Tek bir şey söylemek istiyorum ve susuyorum ...

Tüm yazılarında annenin iyi bir anne olmadığını eşinin iyi bir baba olmadığını yazmışsın...
Dön ve yazdıklarını oku!!
Sen iyi bir anne misin şimdi?

Bu yazdıklarını umarım ilerde çocuğun okur ve sende idrak edersin.

Allah şifa versin hastasındır bir şey diyemem ama tüm hatalarının farkında olduğuna göre sen hastalık hastasısın üzgünüm.

X