Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Çok daraldiysaniz keşke eşiniz varken mama ya gecseydiniz. bana burda çocuk mamayla buyur ama sağlıksız aile ile büyüyemez demislerdi hak veriyorum. ben mamayi hazirlarim eşim içirir. lohusaligim benim de kabus gibi geçti inanin o günlerde çoğu anne el oluyor nedensizce. Allah yardımcınız olsun suan ek gıdaya geçmiş olmalısınız biraz kendinize vakit kalacak şekilde yok tutan besinler verin derim. eşiniz de adam olsun siz keyfen ayrılmak istemediniz mücadele edip pişman olacağına kararlı olmak nedir ? suan kimin evindesiniz bence kendi evinize dönüp gerekirse yardım alıp emzirmeyi sabah akşam a düşürüp hatta hap verilirse kullanıp piskolojinizi duzeltmeye bakın derim. acımasız yorumlara da uzulmeyin herkesin kaldirabilecegi yük farklıdır
cnm mamaya gecelı cok oldu agıststa bu üzüntülerden sutum azaldı.mama takviyesine gecdik.aama esım gece kalkmıo kı geçsem ne olur :KK43:( amın dualarınızı eksık etmeyın. adam olsun evet kararlı olsun ıstıyorum.pişman olsun ıstıyorum yok.kendı evımde anamla babamlam yasıyorum.hP kullanıorum paxil.ıcıyorm bes saat emzıremıorm.snra emırıuorm.

Caresizligimden yuce Rabbimden baska danisacak kimsem olmadigimdan size yaziyorum.benden daha caresiz bir durumda Olan kimsenin oldugunu dusunmuyorum sonuna kadar Okuyup tabsiyede bulunursaniz Allah sizlerden razi olsun.6yillik evliyim,oglum su an dokuz aylik.Cocugu erken yapmadim ve epey bekledim.Evliligimizde hep kedi kopek gibiydik Ama hic ayrilamazdik kusup barisirdik.hep calisan biriyim egitimimi aldim parami hep kazandim.Cok buyuk tartismalarimiz oldu ama hic kopmadik, zit kisiliklerimize ve gecimsizligimize Ragmen cocuk sahibi olmaya karar verdik.hamileyken hersey cok guzeldi.ama
Cocuk dogunca hayatimin cehenneme
Donecegini nereden bilebilirdim?lohusaligi cok agir gecirdim yanimda en anlayisli olmasi gereken iki kisi 1esim 2annem.bana demedigini yapmadigini birakmadilar.hastaneden ciktik ertesingun annem ile Tartistik annemmalindi Evi terketti.beni bebekle birakip gitti.esim zaten annemi oldum olasi sevmez hatta evlatlik oldugumu dusunuyor cunku bir kere bile analik ettigini beni merak ettigini gormedik.asiri alingan 70yasinda Cok sinirli ve yillardir depresyon tanisi ile Ilac kullaniyor.yemek yapmayi bilmeyen evden cikmayan tum akrabalari ile kus biri.buarada Tek cocugum.hic akrabaliz yok desem dogrudur.dogum yaptigimda ramazandi sezeryandim cok gucsuz agrili ve cok aglayan biriydim esim acken cok sinirlidir kavga cikmasn diye ramazani anasinda gecirsin istedm.annemle baristim donmeyi kabul etti.bizde
Kaliyordu derken yine kavga ettik.gitti ben yine bebekle yapayalnizim.esim isteydi aradm
Yalvardim is cikisi gel cok agliyorum
Bebege nasi bakicam bilmiorm annem
Yine gitti dedim.bana isyerinde para toplayip et
Aldiklarini mangal yapacaklarini iftar ermeden gelemeyecegini soyledi..buradan anlayin nasil bir Baba Koca oldugunu..ne olur gel dedim cok ihtiyacim var sana kalma iftara dedim inatlastim gelmicem dedi yemek yiyip gelcem dedi bikac saat sabretcen alti ustu dedi bagirdi cagirdi sowdu kapadi.o anda kotu gunumde
Lohusaligimda uzuntimde depresyonumda
CaresiLigimde yanimda olmucani anladim.bu aylarca boyle gitti erkek bebek cok zordu gunduz uyur gece ayaktaydi butun aylar kavgayla gecti
Gece tek bakardim cocuga kalkmazdi.cocuk kucsgimda yataktan dusmesn diye(yanimda
Yatiriorm) lavaboya girerdm iki buklum mama yapardim 8-9 kilo bebekle.annem gunduz gelir cocuga bakar (yarim gun calisiyorum)sadece sallar uyutur corbasini yapar ben kapidan girer
Girmez evine giderdi.burun spreyi bile sikmaya korkardi(alerjik bbek)disari cikaramaz agir diye tasiyamazYokusta otuyorz bebek arabasini suremez supurmez silmez Toz almaz eve yemek yapmaz cocuk emekler yerler pis.cocuk uyuynca oturur esra erol yada muge Anli izler.bir gece cok griptim yalvardimAnneme ne olur sana birakim cok haBu gece bak hic halim yok dedm ben gece ne yediricem ona bakamam dedi ve almadi(biberon yedigi halde).daha anlatscak cok sey var ama
Sizi sikmak istemem.esimin yardim etmemesi is yukumun uc katina cikmasi,esimin surekli telefonda oyin oynamasi.haftada iki gun spora gitmesi ben yemek ymeye vakit bulamazken! Gozune oyle batti ki uc dort kere evden kowdum bi kere de
Kendim gittim.her sefernde donduk ama kavgalar devam etti hem de emziren anayim,cocuk kucagimdayken hakaretler bagris cagris.saygisizlik.kufurler havada ucuyor.sinavim cok agir geciyor.bir ayi geciyor cinler tepeme
Geldi ve tamamen kowdum defol
Git seni gormek bile istemiorm
Dedim.bu sefer gururu incinmiscolacak ki donmuyor dava acmakta kararli.evim kira eskmin evi yok.ailemle(mecburiyetten) yasiyorum
Ancak benle yasamak istemiolar.bugun onlari da
Kowdum cunku dedigin gibi onlara da pek tahammulum yok aksam yalniz uyumak istemedigim kucucuk benekle
Korktugum icin dayaniodum
Tum ev Duzenimin bozulmasina.bana cok sinirlnip annemmbana tokat atti dowmek istedi(32yasindayim)bebegim cok korktu herseye tanik oldu sakinlestiremedim.dakikalarca hickirdi.bosanmasi icin sartim esimden istedigim
Hayat bana bir ev acmasi yatili bakici ttmasi
Yalniz yatmamamiz icin.ancak benim vE onun toplam maasimiz buna yetmiyor.tam gun calissan da yetmior mesleklerimiz dusuk.ne olur bir tavsiye verin.tesekkur ederm okudugunuz icin.
üzgünüm ama ciddi anlamda psikiyatrik muayene ve tedaviye ihtiyacınız var.

Canım bence biraz daha anlayışlı olmaya çalış en azından bebegin büyüyene kadar para biriktir evin ihtiyaçlarına karışma annenede destek ol nasıl bakıyor gör sen bebek için bile beklemişsin yapıcak birşey yok artık hakkında hayırlısı olsun

Insanin gururunu kirar.. olmasa daha iyiydi ama.. kopruden gecinceye kadar ayiya dayi de bence. Ne yapalm. Cocuk buyudukce biraz daha utanmaya baslar zaten. :/
Allah yardimcimiz olsun benim de gururum cok kirildi.menfaatleerun icin bile duramadm yaninda iste..neyime guvendiysem
Kowdum..anamin babamin evi bile yok.bunlar insani tuketyor bazen keske param olsa diorm tek istedim paraydi su donemde.yardimci yatili alirdim
Luks muks parasi olana luks
degil:) annem de yan apartmanda zaten yalniz dilim.ama krban oldugum Allah vermior
Vermedi vermediyse bir bildigi var demek

Ben de temmuz sonu doğurdum. Bu kanguruların örtüleri de var, takıyorum örtüsünü geziyoruz yağmur çamur demeden, bu sene havalar da güzel geçiyor.
Haklısın eş umursamaz olması da kötü ama bizimki de umursamaz değil belki ama işi yoğun, akşamları birkaç saat bizimle oturuyor, o da yorgun ve pert bir halde, o nedenle de genelde kızımla programlarımız ayrı oluyor. Yani birlikte bir şeyler yapmaya alışmazsan, onu eskiden beri var olan bir parçan görmezsen hayatında sıkıntı veren bir ayrıntı gibi görmezsen mutsuzluğun devam eder.
İlk ay ben de öyleydim oradan biliyorum.
Eşin de biraz abim tarzında birisi, öylelerine kavgayla bişey yaptıramazsın. Tatlı tatlı konuşup, iki duygu sömürüsü çekiver. Fevrilikten işini bilemiyorsun. Konudaki bütün sorun bence hep yanlış iletişim.
Adam siniri geçince illa geri dönecektir. Biraz fevriliğini törpülesen, rica kullansan, kendini sinirli yerine üzgün göstermeyi bilsen bu iş de çözülür.
Ah keske yapabilsem
Dediklerini..fevrilik kavgacili bunlara gelmiyor evet.tatli dille tutardim aslnda.ama psikolojim el vermedi
Alttan alabilmeyenpohpoh yapmaya.neden ustumu ortmedn dedi belki hakliydi.uyuyama kar yagar.icimden lanet olsun sen bneim umrumda degilsn ki dedm.inat degil mi ortmedim.bebegim
Asla
Usumesin baska kmse
Umrumda
Olmadi.hala damoyle. Ama
Cikarlarim
Icin esimi dondurmek zorudnayim dedigin givi siniri gecinc iyi biri oluo idare
Edilir yani bunla iyi aslnda.aramizda yanlis iletisim
Var evet.surekli sucladm istediklerimi yapmadigingibi ben suclu terk edilen gururu kirilan oldm.kadinlar
Kocalarini neyle nasil elinde truolar bilmem.bebek olunca yardim etmeyen koltukta yayilan kocalarini.benim etrafimda
Esi calismayan benle ayni ayda
Bebegi olan.esi tum un bebekle yoruldu diye gece
Kalkan onu besleyen emzigini koyan babalar var.kadin da yatip uyuo adam ertesingjn ise
Gidio

Yemek konusunda çok takıntılısınız. Sebze yemeğini hazırlama insanın 15 20 dakiasını bile almiyor sonuçta pişerken başında durmanıza gerek yok. Neden herşeyi bu kadar gözünüzde büyütüyorsunuz ki ?

neden etrafından sürekli yardım istiyorsunki. yapmıyorlar işte. oğlum doğduğunda bir hafta sonra yanlızdım. hatta doğdugu ilk gece bile oğluma yanlız baktım. bende korkuyordum ama biran önce bununla yüzleşmem lazımdı. bu şekilde kendime güvenim geldi. eşim doğuya gitti geçici görevle. ben tam 4 ay çocukla yanlız kaldım. annem rahmetli. ablam çalışıyor başka ildeler.eşimin aileside başka ilde. oğlum çok gazlı bir bebekti. geceleri kesinlikle uyumaz. gündüz sürekli ağlar. market işi falan hep üstümdeydi. zordu ama sürekli zor diye diye söylenmedim çünkü çaresi yok. çok şükür üstesinden geldim. şuan çalışıyorum 3 saatlik uykuyla geliyorum. yapacak bir şey yok. durumu kabulleneceksin. eşin evet düşüncesiz biri ama sende çok ters gitmişsin davranışlarınla. birkaç saat idare et demiş. edebilirdin.

zor sınavdayım diyorsun ama değilsin kusura bakma. çocuğun sağlıklı gerisi boş. seninde kendini düzeltmen gerekiyor. sen artık annesin güçlü olmak zorundasın durumu kabullenmelisin.

ayrıca annen 70 yaşında bir kadın. ondan bir şey bekleme. yaşlı bir annen var. çocuk bakacak yaşta değil annen onun artık dinlenmeye ihtiyacı var

Çok üzüldüm sana.annen sinir hastasiymiş birde artik cok yaşli ,onun sinirleri nasil dayansin bir bebeye.Benim annem 50 yaşindayken bir gün bile bakmadi ama sitem etmedim .Annende yipranmiş kende haliyle ,o hastaliği ceken bilir.Sen annende çok fazla şey beklemişsin .
Bence sende lohusa depresonuna girmişsin bunu tam farkind değilsin şimdilik.Acilen bir tedavi olmaya bak yoksa annen gibi olursun .Hiç olmak istemediğin tahamüllün olmayan insan olur cikarsin .Bende senin gibi yaşadim .
Benim annemde sinir hastasi ve asabi bağiran cağiran insandir .Üstüne vardinmi beddua eder.
Bu hastalik genetik oluyor maalesef onun için sende bunu gördüm .Sen yakalanmişsin.
Eşinin maasi evi gecindirmek için yetiyorsa çalişmayi birak .Kendin bak çocuğuna daha sakinleşirsin .Gündüzleri al gezdir başka bebekli hanimlarla sohbet et .Bu seni acayip rahatlatir.yalniz değilsin böyle sorunlarla yaşayan.
Lütfen çalişmayi birak.
Lütfen jendine iyi yoksa böyle devam edersen senin çocuğunda seni sevmeyecek
Esimle bosanma asamasindayiz.tek gucum dayanagim
Isim oradaki mudurlerim.napsak da sana estek olsak seniniyi gormuyoruz filan dediler.calismazsam cok daha tahammulsuz oluyorum bebefime.hicbir gelirim evim yok.babamin emeklisi kiramizi anca oduyor sislide oturtoruz kiramiz yuksek.isin evine yakin rahat gidip geliyorum metro ile.calismadigim donem bebegime daha huzursuz davrandim.ama calismanin da ayri stresi var.sanki ise gidip bi kahve icebilio muyum.bazen yemek nile
Yiyemiyorum.beni geren tek varlik etrafimda
Esim ve esimin cocukca davranislari.keske bir yolu olsa napicami bilmiorum

Anneniz 70 yaşında farkında mısınız? Siz ondan bebek bakımının yanında bir de ev işi yemek bekliyorsunuz. Sizde de hata yok değil. Ama eşinize söylenecek laf yok. Annenizden beklediğiniz her şey aslında eşinizin görevi.
Esim 29yasinda hic olgun degil.1988 dogumlu .. butun bu sorunluluklar esimin isten gelince ve hafta sonlari bana yardim etmesi beni hosnut etmesi gereken sorunluluklar evet ama adam kacti geri gelmeye de niyetinyok. Anasinin evinde bir omur kimse supururken yardim istemicek cunku.ah keske anasi istanbuldan tasinsa gitse kimsesinkalmasa Allahim tek nunu isterdim!!! Tek basina bir ev tutsin da gorsun gununu.gecinemezki kaldi ki supurucek mi?pislik icinde yasar.yemegin altini yakmak icin bile benim gelmemi bekleyen anasinin disardan gelmesini bekleyen altini yakmayan bir erkek..anasi boyle yetistirmis o nasil bir anadir ki!! Nefret etmemek icin zor tutuyorum.kinamicma ama Allah korusun ben de oyle ana olmak istemyorum.esim
Her seyi ben yapim onun konfor
Alanina mudahele Etmim isten gelince dinlenmesine izin verim.maclara gitmesine izin verim.haftada bir halimsaha mac Yapmasina izin verim.bunlari istiyo.ben kimseyl bir bardak kahve icemiyoken.. esim bence bencl sorumsuz.baba olmayi haketmemos cocuk dogunca farketrim. cikarlarim oldugu icin donsun istiyorum ever,donmesini istedifimden de emin degilm aslnda.anamlarla bir omur mutlu olcagimi bilsem,mahkemeye gidelim derim. Ama biri daha yazmisti.esim orda rahat uyuyamasn diye ayrilmak istemitosunuz demisti.inadim ofkem kinim cok buyuk ona. Cocugugostermemeklentehdit editorum
Dava acarsa.ama mahkeme bir gun veriyomus mecbur gelicekmgorucek.bence cocugum onu gormeyi haketmio zaten bosanirsam baba rolu bos kalacak dedesi 75yasinda ne kadar yasayacak ki?

Bir de benden çaresiz durumda kimsenin olduğuna inanmıyorum diye başlamışsın.
Bu nasıl bir prenseslik sendromudur?

O kadar ağır şeyler yaşadım ki üstelik ailelere duyurmadan o yük altına girdim kaç yıl oldu böyle yaşıyorum.
Yine de hep derim. Allah önce benden zordakilerin yardımcısı olsun ben sıramı beklerim.

Yemin ediyorum 32 yıllık ömrümün bir saniyesinde şöyle şımarıkça hissedemediğim için
gideceğim psikiyatriste bir gün gidersem eğer..

Sanırım ana sorun benim kendime hiç kıymet vermeyişim.
Bana gore bu dunyada EVDE HUZURSUZLUK VE AGLAMA HISSI DEGERSIZLIK . Bundan daha agir bir sey yok.bu benim intihanim bana agir geliyor.YIne de halimize hmdolsun.

Ah keske yapabilsem
Dediklerini..fevrilik kavgacili bunlara gelmiyor evet.tatli dille tutardim aslnda.ama psikolojim el vermedi
Alttan alabilmeyenpohpoh yapmaya.neden ustumu ortmedn dedi belki hakliydi.uyuyama kar yagar.icimden lanet olsun sen bneim umrumda degilsn ki dedm.inat degil mi ortmedim.bebegim
Asla
Usumesin baska kmse
Umrumda
Olmadi.hala damoyle. Ama
Cikarlarim
Icin esimi dondurmek zorudnayim dedigin givi siniri gecinc iyi biri oluo idare
Edilir yani bunla iyi aslnda.aramizda yanlis iletisim
Var evet.surekli sucladm istediklerimi yapmadigingibi ben suclu terk edilen gururu kirilan oldm.kadinlar
Kocalarini neyle nasil elinde truolar bilmem.bebek olunca yardim etmeyen koltukta yayilan kocalarini.benim etrafimda
Esi calismayan benle ayni ayda
Bebegi olan.esi tum un bebekle yoruldu diye gece
Kalkan onu besleyen emzigini koyan babalar var.kadin da yatip uyuo adam ertesingjn ise
Gidio
Cok beklentin var. Bence lohusa depresyonundasin. Yada gercekten bencil bir insansin. Ama dogumdan sonra oldu diyorsun. Bence acil yardim al. Hem kendin hem cocugun icin. Aslinda sorumluluk cok agir gelmis sana. Beklentin çok. Annen 70 yaşında. O yaşta bir kadina senin hizmet etmen gerekir. Kaldiki cocuguna bakmış. Ama yemek hazırlamadı diye kadına bileniyorsun. Kendi yemegini kendin yapabilirsin. Toz almadi diye evden kovmussun. Annen tokat atmaya kalkti diye kiziyorsun ama sen insanları hizmetçin gibi kullanamazsin. Kocana gelince sorumsuz bir adam olabilir. Ama üstünü bile ortmemisin adami devamli evden kovmusun. Gercekten sıkıntıların var. Acilen yardım al. Bu lohusa depresyonuysa etrafinda kimse kalmayacak. Ise baslasan iştekilerle de kavga edersin. Allah korusun cocuguna bile bir sey yaparsin.

32 yaşında bir kadın nasıl karnını doyuramaz. Illa birilerinin mi yemek yapması gerekiyor. Al bebeğini yanına pişir yemeğini haa onuda yapamıyorsan al peynir ekmek karnını doyur.
Bu arada kocanı kova kova evden uzaklaştıran sensin. Ramazan da ne diye kocanı kaynanaya gönderiyorsun ki. Adam sayende sorumluluk alamamış.Birde diyorsun ki ben kovsam da geri gelmesin. Sen kovuldugun yerde durur musun. Gururun yok mu.

Annenin yaşlı hasta oldugunu soyluyosun ona rağmen bu kadar beklenti içine girmen cok yanlis senin cocugun o bu kadar isyanlara girip onu kov bunu kov ne bilim lohusalık depresyonu heralde.
Babalar maalesef hemen "baba" olamiyo zamanla o kivama geliyolar sen de biraz gevşe bieaz zaman ver kendinize umarim barisirsiniz
Ne zaman cocuguna deger vericek gormeden duramayacsk onu sevicek sence kac aylikken

annenize sinirli demissiniz ama sizde cok farkli degilsiniz.hakli oldugunuz konular var yanlis yaptiginiz nokta asiri tepki vermeniz ve herkese karsi beklenti icinde olmaniz.ayrica siz evden kovup bosanmak istemssiniz.size ev tutacak bakici tutacak bunlara abarti bence.cocuguna nafaka verir tamam ama siz gece yalniz kalmayacaksaniz niye kovdunuz adami

Eşim de hiç bir şekilde bakmıyor bebeğe şuan 13 aylık yavrum hiç bir şekilde yardım etmiyor bende sezaryen oldum ve bir gece hastanede annem kaldı sonra bütün geceler tektim bence şunu öğrenin bebeğiniz size yük gelmesin bana da başta çoooook Zor geliyordu ama büyüdükçe onla yaşamayı ve kimse destek olmasa da o meleğin sizin isteğinizle dünyaya geldiğini ve sadece en çok size muhtaç olduğunu sizi sevdiğini anlıyorsunuz demem o ki eşiniz zaten aynı benim ki gibi 5 para etmez ama tavsiyem kendinizi bebeğiniZi iyice garantiye alın ve öyle boşanın .

Doğum sonrası psikoloji xok farkki oluyor bebegin küçük bu pskolojiyle belki pişman olacaksın haklısın eşinin davranışları yanlış ama erkekler xok rahatlar bukinularda sakinleşip konuşun annenlede görüşme m senin yerinde olsam bebegonun korkmasın üzüldüm yanında yapmayın

Bende sezaryen oldum hamilleikte eşim hiç ilgilenmedi dogumdan sonrada yanımda değildi 3 ay sonra görebildim eşimi işi nedeniyle ben annemde ydim swnianliyorum ama şu dönemde sağlıklı karar veremiyorsun çocuğunu dusun

X