Doğuma gelen anne tuhaflığı

buarada annenler zamanında bir sözünüze ya da davranışınıza alınmışlar demekki tencereleri yanında gelmişse...
Onlara göre tencere takımım yetersizmiş
Alınması gerekmiş
Yahu bize bir takım yetiyor ve siz hiç kalmıyorsunuz ki bizde
Öyle misafiri olan kişilerde değiliz
Tayıncıyız
Onlara kalsa herseyi eksik evin biz cimriyiz almıyoruz
O boş odayada taktılar
Yahu bizim gibi olan tayıncıların hiç birinin ikinci orurma grubu bile yok biz iki oda düzdük
Ama yok diğer odada çekyat lazımmış iki tane

Yani onlar kurulu düzen istiyolar bunları sorun gösterip evinde eşya yok burda doğurcam diye inat ediyosun diyolar
Asıl mesele bu

Eşimi bırakıp onlarda kalmalıyım doğumumuda onlarda yapmalıyım

Al babanı çağır Kocanı çıkın gezin babana durumu anlat onluk olmadığını ve anneni yollasinlar.ben bazı anneleri asla anlamıyorum kendi annem de dahil..nasıl psikolojik siddet ise artık her gece rüyalarımda annemle uğraşıyorum.

Doktora müdahale etmek?
Evet annem bi değişik
Ona göre doktorların çogu yalancı bişey bilmez

Ya lokantaya gider garsonlarla dalaşır
Hastaneye gitse kavga çıkarır
Babamı sindirmiş
Külhanbeyi gibi bişi
Laftan anlamaz
Karşı tarafı dinlemez
Kendi bildiğini okur

Onolumsuzluklariere takımım yetersizmiş
Alınması gerekmiş
Yahu bize bir takım yetiyor ve siz hiç kalmıyorsunuz ki bizde
Öyle misafiri olan kişilerde değiliz
Tayıncıyız
Onlara kalsa herseyi eksik evin biz cimriyiz almıyoruz
O boş odayada taktılar
Yahu bizim gibi olan tayıncıların hiç birinin ikinci orurma grubu bile yok biz iki oda düzdük
Ama yok diğer odada çekyat lazımmış iki tane

Yani onlar kurulu düzen istiyolar bunları sorun gösterip evinde eşya yok burda doğurcam diye inat ediyosun diyolar
Asıl mesele bu

Eşimi bırakıp onlarda kalmalıyım doğumumuda onlarda yapmalıyım
Asil mesele anlasildi sunu bastan soylesene bu
kadar olumsuzluklari bosuna degilmis

Evet annem bi değişik

Babamı sindirmiş
Külhanbeyi gibi bişi
Laftan anlamaz
Karşı tarafı dinlemez
Kendi bildiğini okur
Laftan anlamaz
Karsi tarafi dinlemez
Kendi bildigini okur
Dedigini olana kadarda vidi vidi eder
Ayni benim kayinvalide

okurken arada dönüp baktım acaba bunları yapanlar kendi annenizle kardeşiniz mi yoksa eşinizin annesi ve kardeşi mi diye, malesef sizinmiş. çok ayıp etmişler ve cidden halden anlamaz bi durumdalar. umarım siz bu stresli ortamdan kendinizi soyutlar, sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. doğumdan sonra daha beter olmazlar inşallah

Esim calisiyor maalesef en fazla 3 gun izin alabilir sagolsun gebelik boyunca zaten yardimci oluyor isten gelince falan ☺

Haklısınız izin az ama demek istediğim kendinizi güçsüz olacağınıza muhtaç olacağınıza inandırmayın

Bebeğin başında 5 kişi olursa daha huzursuz ağlayan bir bebek oluyor tek bakınca daha rahat oluyor

Iyi düşünün iyi olsun hayırlı doğumlar

Sanki gelenler anneniz değil de kayınvalideniz ve görümceniz. Eşinizi de takdir ettim doğrusu. İnce düşünmesi yemek için yer ayırtması falan çok hoş. Siz de sabredin hamileliğinizin son haftası strese sıkıntıya gelemez.

Ya cidden doğumdan sonra bu zihniyeteki kişiler ile kötü olursun arkadaşım

Gitsinler bebek yaşına girmeden de gelmesinler

Şimdi doktora müdahale etmeye kalkan o bebeği doğunca sana bırakmaz sütü yok der şekerli su verir biberon al mama al der vs vs
Oy oyy o konu hepten başka mesele de bıraktım ne istiyosa yapsın gitsin

Şekqrli suyu bırak ilk gün tuzu suda yıkayacakmış hepimizi öyle yıkamış

Evet annem bi değişik

Babamı sindirmiş
Külhanbeyi gibi bişi
Laftan anlamaz
Karşı tarafı dinlemez
Kendi bildiğini okur

Kayın validem de öyle mesela ama ona bu hakkı çocukları vermiş

Sırf sussun diye dediğini yapmışlar

Ben sizin annenize çoktan gölge etme başka İhsan istemez güle güle derdim

Annen ne kadar herseye mudahale eden bi kadin hele babana hayati zindan ediyordur baban tras olup olmuyacagini onami soracak dinlemesin onu babanda hata bi heyyyyttt deyip korkutmali bence sende dogum tarihine bi hafta kala cagirsaydin madem biliyon huylarini
İç içe bukadar uzun kalmadık hiç bizde
Böyle yapcaklarını bilmiyordum
Ben onlara gidince ortam neyse uyuyorum
Nerede yatmam uygun bulunduysa yatıyorum boş odada yatcam diye tutturmuyorum mesela
Yada meyve yememezlik etmiyorum aklıma gelmiyor banyoya girmemek

İlginçler ya

Annen ve kardeşin niye böyleler? Hep mi böyleydi bunlar sana karsi yoksa evlendikten sonra mi oldular?

En rahatı baban gibi geldi.

Sen bıraktım diyorsun da eşin ne der

benimki kıyameti koparırdı böyle bir şey yapsa ya da Kv yapsa ben yıkardım ortalığı

Bu nedenle eşinle de konuş anneni dizginleyemezsen tartışma çıkar

İlk gunden tuzlu sumu yirmi gunlukken yada kirk gunlukken yikasin kac bebek bu tuzlama
yuzunden hayatini kaybetti allah muhafaza
İzin verme doktor yasak koyduda her bebegin bunyesi tuzu kaldirmiyor

okurken arada dönüp baktım acaba bunları yapanlar kendi annenizle kardeşiniz mi yoksa eşinizin annesi ve kardeşi mi diye, malesef sizinmiş. çok ayıp etmişler ve cidden halden anlamaz bi durumdalar. umarım siz bu stresli ortamdan kendinizi soyutlar, sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. doğumdan sonra daha beter olmazlar inşallah
Amiinn inş

Sanki gelenler anneniz değil de kayınvalideniz ve görümceniz. Eşinizi de takdir ettim doğrusu. İnce düşünmesi yemek için yer ayırtması falan çok hoş. Siz de sabredin hamileliğinizin son haftası strese sıkıntıya gelemez.
Ama bir bilse elektirik parasını ödememiştir imalarınııı
Ondan gizlemekte ayrı bir dert :KK43:

Hakikaten ben de şiştim

Çok zor bir durum
Bana sanki sizin bir "birey" olduğunuzu kabullenmekte zorlanıyorlar gibi geldi. Sizi hala kendilerine bağımlı görmek istiyorlar. Benim annem de benziyor sizin annenize biraz, ona kalsa o olmasa ben çocuklarıma bakamayacağım, çocuklarım sürünecek, açlıktan ölecek, üstleri başları leş dolaşacak, hatta ben bile kendi karnımı doyuramayacağım, eriyip gideceğim.

Kısa vadede çözümü zor, uzun vadede "bağımlılık, güvenli ayrılamama" konularını internetten araştırıp okumanızı öneririm.

Ben sizin yerinizde olsam ne yapardım?

Siz şimdi gidin, sıkıldınız, doğuma yakın ben sizi çağırırım derdim.
Komşulardan ücreti karşılığı birilerine dondurucuya koymak üzere köfte, dolma, kavurma, mantı vs gibi yiyecekler hazırlatırdım.

Doğumdan sonra da eşimin izin almasını isterdim, 15 gün yeter herhalde. Sonra da tek başıma bakardım bebeğime. Bebeğim 1 aylık olunca da telefon eder, sancım başladı hadi gelin derdim. Doğurduğumu bile haber vermezdim herhalde.

Daha önce başka bir arkadaş yazmış, şimdi böyle yapıyorlarsa lohusalıkta bir level üstünü yapacaklar, eminim ben. Sütün filan kesilecek, anneliğin heyecanını, mutluluğunu burnundan getirecekler.

Bence onları düşüneceğine önce kendini, sonra bebeğini düşün, geçici süre kendinden uzaklaştır.

Çağırsa da gelmesem çağırmasa sitem etsem durumu annenizinki. Yahu bu kadar kaprisi kayınvalide yapsa tefe koyar çalarız. Bence ailenizden yardım almadan kendi başınızın çaresine bakın, bu stres bitmez yoksa.

Bir de erzak almalarına bozuldum demişsiniz, sizi düşünüp almışlar eve ekstra gıda girmiş bunda bir şey yok. Acaba sizde biraz alıngan mısınız ? Yani yaptıkları size batıp çok büyük şeyler gibi mi geliyor ?

X