Doğuma gelen anne tuhaflığı

Yine şükredin ki bunları yapan sizin aileniz,eşinin ailesi tarafından aynı muameleye uğrayanlar var.Kendi ailenizin laflarına çok takmayın.Ne kadar kızsada anne yüreği bak,kavga etseniz de bırakıp gidememiş.

Ama canım öyle düşünme.
insan en çok sevdiğinden, sevdiklerinden kırılır.
Kayınvalide elin kadını. en fazla sinir olur, öfke duyar.
Ama kırılmak çok başka birşey.
Böyle bir zamanda başını okşaması gerekirken,
uuf, puuf bir doguramadın ya karnında ölürse diyen bir anne mümkünse kendi evinde sadece dua etsin yeter.

Ne zaman doğurursunuz ona karışamazlar da siz biraz alıngan olmuşsunuz. Evlerinden yiyecek getirmeleri kötülüğünden yapılmaz ki benim annem turşu salça tereyağ getirse ben memnun olurum siz biraz farklı bakmışsınız. Sanki evde yok gibi demişsiniz.

Doğum Zamanı paraya ihtiyacınız olur diye dışarıya yemeğe gitmek istememişlerdir ya da size yük oluyor gibi hisseymiş olabilirler.

Ama yaşadığınız tartışma hiç yoktan çıkmış siz de kardeşiniz de anneniz de çok saygısız davranmışsınız birbirinize. İlişki kurma tarzınız hep böyle miydi? Çünkü eğer hep böyle konuşuyorduysanız şu an yaşadıklarınız çok şaşırtıcı gelmez yani belli ki sevgi saygı çok azalmış bu ilişkide

Önceden bende dert etmiyodum ama yazık babama
Bize geliyorlarken bile kendilerine masraf etmişler diye Biraz üzülsemde
Ama bu seferki öyle böyle değil tencere bardak bile var o kolilerde
Normal düşünülmez

Babama hep böyleler onun için hep bi stres var kendi aralarındada zaten

Ama hiç daha önce bu kadar bize uzun kalmaya gelmemişlerdi
Günübirlik gelip dönüyolardı O zamnda kalın diye yalvarsakta kalmıyolardı
Şimdi bebekten ötürü gitmiyolar

Bilmiyorum beynim yandı
Neyi düşünücem onu bile bilmiyorum
Ama sizde haklısınız

Ama canım öyle düşünme.
insan en çok sevdiğinden, sevdiklerinden kırılır.
Kayınvalide elin kadını. en fazla sinir olur, öfke duyar.
Ama kırılmak çok başka birşey.
Böyle bir zamanda başını okşaması gerekirken,
uuf, puuf bir doguramadın ya karnında ölürse diyen bir anne mümkünse kendi evinde sadece dua etsin yeter.
Evet Cidden çok kırıldım
Annem ya onu el üstünde tutmak istemem mi hiç
Ne yapsam olmuyor memnun olmuyorlar
Ve neler düşünüyorlarmış

Ay Allah yardımcın olsun..
keşke gitselerdi o kadar lafın üstüne niye gitmediler ki?

anne kardeş candır ama, bunlar da senin canını çıkarmış bacım.
bide bize o kadar laf ettin, senin için sustuk oturduk diyecekler daha, hazır ol.

ve elindeyse ıkın mıkın bir şey yap bir an önce doğur hakkaten, dertten şişeceksin :KK70:

Cidden ilginç bir durum.Hem çekinceleri var,sığıntı oluyoruz gibi hareketleri var ,hem eleştiri yapıyorlar.Aileniz çok uzaktan mı geldi?Keşke doğumu yapınca gelseydiler.

Hepsini okumadım
onlara uzak davrandınızı dusundum tras meselesıne kadar.
Yanı bır ınsan annesıne yakın olmayacaksa kıme olacak ?

Hepsini okudum, inşallah kV şikayet edenlerde okur
güzelim en kısa zamanda inşallah evladını kucağına alıŕsın, bunlar doğumdan sonra kalacaklardır
Bu adet bizlerde mi var bilmiyorum ............ hamilelik ,doğum senin strezin sana yeter bende, sana çağırma diyenlerdenim, güzellikle konuş anlat senin kendine ait düzenin var , bebek oluncaya karışırlar Rabbim yardımcın olsun

Niye doğumu bu kadar gözünüzde büyütüm hem anneyi hem kardeşi çağırdınız.ikisine de gerek yok ilk gün.doğum olduktan sonra gelselerdi.ben iki doğum yaptım,sadece eşim vardı,başka da kimseyi istemedim

Anneniz bi tuhaf :KK43: biz ablamin dguma girdgini duyduk ilk ucakla gittik ki dogumdan daha cikmamisti bile :KK43: okdar bunaliyorsa o zamn gelselerdi hamile bi bayansiniz zaten.caniniz burnunuzda eksikleri kendileri kapatmalari gerekirken ne cok kusur bulmuslar:KK43:

valla 42 haftaya kadar yolu var..
kendini kasma.. onlara da karışma.. getirdiklerini yesinler içsinler..
babanı al hadi yürüyelim biraz diye gidin dışarda yeyin için gezin, adam tıraşını olsun. banyoya da girsin yapsın. annene haber etmesine gerek bile yok..
bunları takarsan şimdiden loğusalık da sütünü kesilir Allah muhafaza...
bence kardeşin anneni gazlıyor ya da annen kardeşini.. sonrada böyle saçmalıyorlar..
baksana kocasına bişey deyince panter kesilmiş.. senin eşini fırsat buldukça gömüyor.. belki eşinle ilişkiniz iyi diye kıskanıyor bile olabilir. yoksa bu kadar çirkefleşilmez yani..

yerinde olsam annemi babamı kardeşimi evlerine gönderirim ...evet bebk doğum bakım herşey zor biraz sen abartmışsın birazda onlar en iyisi onlar evlerine gitsinler bebek doğunca ne patırtılar çıkar bu evden Allah bilir ...çünkü biri boyle yap der diğeri şöyle zor olabilir ama ;insanlar tek başlarına doğurup bakıolar... tecrübe oluyo ama başkalarının stresini çekmek daha zor... bu kadar sinirlerini gereceksen bu karar yerinde olur düşüncesindeyim sakince olsalar eminim yanlarında destek olmaları guzel olurdu... bebek doğunca bu stresle sut falan gelmez ...

buarada annenler zamanında bir sözünüze ya da davranışınıza alınmışlar demekki tencereleri yanında gelmişse...

Canım, annenlerin çok normal olmadığı belli ama sen takma hiç kendine bak , bebeğini düşün.

Düğün, doğum gibi önemli zamanlarda bazı anneler( benimki dedahil ) negtifenerji yayıyor.

Doğumumdan 24 saat sonra annem hastanede korkuluklardan atlamaya kalktı
, sebep ben yatarken (sancıyla uykusuzlukla bebekle uğraşırken)
24 saat geçirmişim, o da evde iş yapmış teşekkur etmemişim (evde yardımcım vardı temizlik vs işleri için)
yaptığı tek şey yemek.

Sen sakin olmaya çalış, söylediklerini duymamazlıktan gel.

Benimde ablam gelecek doguma anneme diyormus leylmira bana ii davranirsa biraz dururum yaninda. Kendisi cok alingan oldugundan nasil iyi davranmam gerektigini lohusa halimle simdiden dusunuyorum :KK51:

kendin tek başına doğur daha kafan rahat olur bu ne böyle hamileyi bırak hasta insanı bile kahrından öldürür bunlar.

Gerçekten şiştim ben olsam çektir etmiştim evden yaka paça, adam dışarda yiyelim diye yer ayırtıyo hala sanki paranız yokmuş gibi bi imalar bi laflar hiç görüşme sen bunlarla, ablan niye geldi ki zateb

X