Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

mek81in adayadayı adaçyo vs hepinizin avatarda bebeklerininzi görünce içim gidiyo.inş beni
mde bir bebişim olcak.çok tatlılar yaaaaaaaaaaaa!!!

mek81in adayadayı adaçyo vs hepinizin avatarda bebeklerininzi görünce içim gidiyo.inş beni

Betül nasıl gidiyor? Bu arada doğum tarihini listeye 1 nisan yazmışsın sezeryan olmaya mı karar verdin?

canım sağolasın, pek huzurlu uyudu banyodan sonra prenses.
3 gün uzun bir zaman kaka yapmaması için, bence dr.una bi danış.

canım bu sefer ıcıne su serpemeyecez. Bencede uzun bı zaman 3 gun. Ben takıp edıyorum gunde en az 1 kere yapıyor. Yapmazsa zaten kendısı de rahatsız oluyor. Kaka yapan bebek beslenıyordur.

kızlar saolun sorduktan sonrada bakmadım hiç şimdi görüyorum..evet gerçekten çok uzun bir zaman mış..ebelerden duymuştum termometrenin ucunu kremleyip makatına hafifçe sokun diye..uygulamadım..neyse dedim yapayım..ucundan soktum çıkardım yavrum hemen yapmaya başladı doldurdu ortalığı...benim hasta bezlerinden koyduk hemen altına durmuyordu çünkü...çocuk nasıl rahatladı..bacakları falan battığı için mecbur banyo yaptırdım erken oldu ama napayım:1no2:
mışıl mışıl uyudu... sonra 2 bez daha doldurdu akşama kadar...çocuğun içi temzilendi valla...neden öyle oldu acaba..halbuki durmadan gaz çıkarıyordu

melek uzun süredir giremiyordum.Nasılsın?Bebişin nasıl?

Canım tesekkurler daha ıyıyız. Hersey yolunda..bugun 35 gunluk olduk bıle.. darısı basına..senın nasıl gıdıyor? bellı oldumu dogum seklın?

valla ıyı yapmıssın.. bızımkı de gaz cıkarsada bazen yapamıyor ve cok rahatsız oluyor. Ama gunde 1 kez yapıyorsa takmıyorum cok..

sabır guzelım sabır.. hamılelıgınızın son gunlerının tadını cıkarın..

evet ben geldim a.s.
benide alın aranıza kızlar :)) size bişey sorcam benim kızım iyide masalalh burun tıkanıklıgımız var ya kuzum emerken zorlanıyor uyuyamıyor cok zorlanıyor kızlar burun tıkanıklı ıcın tonimer diye bi ilaç verdiler kullanıyorum ama cokda faydası yok doktora soruyorum oda bu ılacı tavsıye ettı ama kuzum bı tıkanıyor kı benım ıcım gıdıryor burun aspıroture kullanıyorum bakalım ıns tez zaamda atlatrız bizden bu kadar bebeıs resmını bizim diger topıg koydum :)

canım inşallah senin bebişin resmini de görürüz avatarda, az kaldı sabret, bebek doğduktan sonra zaman nasıl geçiyor anlamıyorsun bile :)
hadi geçmiş olsun canım, bu gaz ve kaka sorunu olmasa bi problemleri yok zaten minişlerin :) ilk banyonuz sizin de hayırlı olsun, misler gibi olmuştur prenses.
dilek ben senin doğum yaptığını duymamışım, topikler artınca takip zorlaşıyor, hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün inşallah. tıkanıklık konusunda bi fikrim yok canım, kısa zamanda geçer inşallah. şimdi topik topik gezcem kızının resmini bulana kadar.

burnuna bi kac damla anne sütü dökersen iyi gelirmis.. ebem öyle demisti..
insallah faydasini görürsün

göğüs ucu yaralarına LANSINOH krem tavsiye ederim mükemel bişey yıkamada gerektirmiyor ilk zamanlar bendede oldu şimdi bişey yok. sen ne kullandın?

canım bende 5 farklı göğüs ucu kremi var. deli oldum, hiçbiri işe yaramadı doğum öncesi kullanmaya başlamama rağmen. göğüs pedleri de bozuk para gibi gidiyo. bu yaralar beni bezdirdi. bi göğüs ucum yok, diğeri de kesilecek gibi oldu artık...

kızlar en iyi süt aslında ilk dönem sütleri kıymetini bilin ve zorla da olsa verin yavrularınıza. bana dr. sakın mamaya başlama dedi o kadar acımdan bahsetmeme rağmen.

canım ben de korktum ama dr.a sordum normal dedi. kadınların regl dönemlerindeki gibi kanlı akıntıları olabilir dedi. zamanla geçer dedi. uyy yerim onların kukularınıdelikafadulden

bu arada herkese selam güzel anneler, kaç gündür sf yı açıyorum ama ne okuyabiliyorum ne de bişi yazabiliyorum. umarım herkes iyidir.

ben 8 gün erken doğum yaptım. asıl tarih bugundu:) çok şükür ki sarılığı olmadı.
göğüslerim çok kötü oldu, koruyucu, pompa, 5 farklı krem denedim düzelmedi. zaten pompa da acayip acıttı. koruyucudan da kızım almadı tiksindi. zorla mama ismi istedim dr vermek istemedi ama neyse mama da denedik onu da beğenmedi.
AHAN da kızımın suratı böyle ----->
hep mi sinirli olur bi bebek.

bu arada epidural normal doğum yaptım. böyle olan var mı? doğumda acayip derecede bel ağrısı çektim. böyle olacağını düşünmemiştim. resmen sancıyla doğurdum yani. 2 dikiş yapıldı. kesi atılmadı yırtılmış. kaşıntı, akıntı var. her wc den sonra tuv. kağıdı kullanmadan pomatlı su kullanıyorum. kapanırken de şekli normale yakın olsun diye kasılma hareketi ve bi merhem verdi doktorum. madecassol merhem.

Oooo dünürüm, şükür kavuşturana...
Resmini daha yeni gördüm kuzumuzun, maşallah ya, ısırırım hatta yerim ben o yanakları... Allah analı,babalı sağlıkla, mutlu ve huzurlu bir şekilde büyütmeyi nasip etsin kuzularımıza... Vee inşallah birgün torunlarımızı severizzz... kaydirigubbakcemile5

Bizde de bu hafta burun tıkanıklığı var, doktorumuz Gifrer serum fizyolojik damla önerdi, sadece tuzlu su olması sebebiyle ilaç değil, bir miktar rahatlattı bizimkini, ama henüz tamamen açılmadı, devam ediyoruz kullanmaya... Bakınca burnunda birşey görünmese de burun aspiratörünü kullanmalı mıyız, ben görünürde birşey yok diye kullanmıyordum da...

İlk dönem sütü dediğin gibi çok kıymetli ve düzenli emzirince de kısa sürede bitmiyor, ben 3.günde sağmak zorunda bile kalmıştım...7-8 gün sapsarı ilk ağız sütü geldi... Bende de göğüs ucu yok, silikon ucu reddetmedi ama bizimki göğüsleri tam boşaltamayınca pompayla sağım kervanına katıldık... Ben avent'in pompasını kullanıyorum, meme uçlarım bıçakla kesilmiş görüntüsüydeyken bile hiç acıtmadı ve yaralar 4-5 güne kapandı, lansinoh kremde kullandım... Ancak şimdi ki sorunumuz biberonun hızına alışmış olması... Memeyi reddetmiyor, alıyor ama karnını doyuracak kadar sabretmiyor...

Bende epidural normal doğum yaptım, ancak hiç ağrım olmadı canım... Ya anestezisyenden ya da bünyenin ağrı eşiğinin farklı olmasından hissetmiş olabilirsin...
Yırtılma olmasın diye kesi yapıldı bana, içerde kaç dikiş var bilmiyorum ama kesinlikle 2'den fazla 5dk falan dikti Namıkcığım; gerçi estetik dikiş olduğundan sürdü bu kadar dedi ama neyse artık estetikli yeriniz var mı sorusuna verecek cevabım var ...delikafadulden Dışardan bakınca 1 dikiş olduğunu söyledi, ama ben 20 gün geçti bakmadım... Bana pomatlı su veya herhangi bir bakım verilmedi, normal hayata devam ediyorum... Dikişleri de hissetmedim gerçi, ilk gün oturmakta zorlandım ama...
Sonuçta hepsi geldi geçti... Sağlıkla aldık bebeklerimizi kucağımıza, inşallah sağlıkla da büyütücez...

Son düzenleme:
ZAKKUM cum ilk bihafta kremlere rağmen ben de de yaralar oldu ama yinede emzirdim sonrasında düzeldi yinede emzirmeye devam edin bebek içinde anne içinde büyük rahatlık.Bepanten merhemden de memnun olanlar var denemediysen.

tşk ederim kızlar güzel dilekleriniz için a.s.
dünürüm bende o bahsettiğin ilacın farklı bi markasını kullanıyorum ve aspiretoruyle cekıyrum oyle rahatlıyor kuzum bıde bana cok alıştı yaa kokumdan ayrılsa aglıyor ayvayı yedım valla oyle yatıyor gogusumde :)

kızlar ben garmastan krem kullandım göğüs için geçirdi ama çok yumuşatıyo bebeğin ucu yakalaması zor oluyo.ve lanolynli olduğu için fazla önerilmiyomuş göğüs ucu kremleri.sonra dr bi krem önerdi earth mama-angel babay nin kremi.o da çok güzel ve tamamen organik.ama 60 ml i 43 tl.biraz fazla bence.içinde zeytinyağı var zaten emzirme eğitmenide aslında iş göğüs ucunu yağlı tutmakta en iyisi saf zeytinyağı bulabilirsen onu sür dedi.bende onu denemeye başladım.şimdilik iyiyim bakalım.ama 2 sene nasıl her defasında sürcem bilmiyorum.benimde gaz sorunum var önerisi olan varsa lütfen yardım edin.

süheylacım benim hiç olmadı gaz sancım.sana doktorumun sezeryan sonrası hemen verdiği fitili öneriyorum.sup.gliserin-kansuk diye yazıyor.bir gece birde ertesi gün sabah 2şer tane attın mı tamamdır.emzirmeye karşıda herhangi bir riski yok tatlım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…