Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

kızlar benimde sorunlarım şunlar...
göğüslerim acaip çatladı 3 günde...yavrum emiyor gayet iyi ama sütüm gelmedi..hala ilk ağız sütüm geliyor damla damla..doymuyor diye üzülüp mama veriyorum..emzirmeyede ağlayarak devam ediyorum..krem işe yaramıyor...

sizin sütünüz ne zaman geldi tam olarak..sulu beyaz sütünüz yani..
üzülmeye başladım yaa herşeyi yapıyorum inanın gelsin diye

bide yavrum bağırsaklarındaki gazı çıkarmak için çok uğraşıyor bugün zinco damla aldık inşallah rahat eder..

bütün vücudum dayak yemiş gibi ağrıyor

başım ağrıdan çatlıyor...

şişliklerim hala inmedi topu topu 5 kilo verdim

şu süt sorusuna nolur cevap yazın yaa

canım sakın uzulme benımde ılk 1 hafta sarı sut geldı ve damla damla.. ılk basta oyle oluyor. benım hem sut az gelıyordu hemde gogus uclarım cıkmamıstı bebegım alamıyordu alsada sut cok azdı.pompayla sagarak hrm gogus uclarım cıktı hemde sutum cogaldı.devamlı sıcak su ıle sut kanallarını acmaya calıs taam mama ver ama emzırmeye de calıs. bol su tuket kafan rahat olsun.

beyazlilyum yaşadıkların gayet normal hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz ilk hafta benimde sütüm damla damla sarı süttü ben mama da vermedim sonradan bebek emdikçe geliyor çoğalıyor ılık duş ya da sıcak suya havluyu ıslat koy ğöğsüne kopres yap gerginliğini alır kanalları açar.hepsi geçici şeyler sabırlı olmaya sakin olmaya çalış bebeğine yansıyo senin psikolojin.benimde üçüncü haftam şişliklerim var sadece 7 kilo gitti normal hiç takma 6 ayda ancak eski halimize geliriz .ilk bir hafta bende baş ağrısı çektim kahve iç baş ağrına iyi gelir.

Son düzenleme:

canım sorunlar aynı benimde göğüslerim yara olmuşru hatta kanıyordu emzirirken ,meğer yanlış emziriyormuşum 2. çocuğum olduğu halde 5. günden sonra fark ettim ,göğsünü alttan desteklemek gerekiyor ,ve kahverengi kısmı neredeyse tamamen ağzına alması lazım

baş ağrısı ve ödem bende de var sebebi tansiyonumun yüksek olması sen de bi tansiyonuna baktır istersen,yorgunluk ve uykusuzlukta sebep tabi
süt için bol su iç ve komposto gerçekten sütü arttırıyor ,bir de ben ilk 4 gün humana'nın çayını kullanmıştım şimdi gerek duymuyorum

kızlar saolun içim rahat etti biraz...göğüslerim acıdığı için emzirirken kendimi çok kasıyorum acaba ondanmı kanallarım açılmadı diyorum...
valla acısıda ağlasamda memeyi veriyorum..çünkü çok şükür emme refleksi gayet kuvvetli unutsun istemiyorum..pompada kullanmıyorum..pompanın görevini bebek görüyordur zaten diye..
dediğiniz gibi çok su içiyorum
rezene,ısırgan,humana,süt,komposto bunların hepsini tüketiyorum...
sıcak duşta alıyorum..bide her emzirmeden önce sıcak suyla göğsümü ovuyorum...
inşallah işe yarar...

Benim sütüm tam oalrak 3. günden sonra geldi diyebilirim, 1-2 gün daha sabret, :))Mama verdiğin için biraz geç gelimiş olabi,lir.Keşke göğüslerin acımasa da daha sık emebilse o zaman gelir. Göğüslerim benim de aynen öyle , kan topladı resmen o yüzden anlıyorum seni. kremler filan boşmuş, bir de benimkinin ağzı küçük, göğüs ucum da düz olunca daha çok ağrıyor

nazanım geçmiş olsun.ben ilk zamanlar böyleydim yüzüm asık eve gelen misafirlere bile gülümsemiyordum.ama alıştım artık uykusuzluğa zor yinede bazen baş dönmem oluyor ama yapacak birşey yok.öptüm seni.

canım benimde sütüm damla damla geliyordu.teyzem gögüs uçlarımız sıkarak açtı gözenekleri yani.sonra sarı ağız sütü kolay kolay bitmez ben 16 gün boyunca sağıp hastaneye götürdüm kızıma.10 sonra normal sütüm geldi.ağız sütünüiçebildiği akdar içicek canım o kendisi normale dönüyor sen onu takma ama gögüs uçlarındaki gözenekleri sıkarak aç canım daha fazla aksın bebişin ağzına.

ben şubat annesiyim kızlar arada sırada bakıyorum sizlere benimde ilk günler her tarafım ağrıyordu normal doğum yapanlarda olurmuş genelde benim kzım 20 günlük oldu bugün şişliklerim yeni indi canım ben hemen doğumdan sonra fıs diye sönüceğimi düşünmüştüm ama öyle olmuyor malesef süt konusuna gelince ilk bir hafta az geliyor benim 3 günden sonra gelmişti bence mama verme merak etme aç kalmaz o emdikçe çoğalır sütün mamaya alışırsa zor olur senin için

benim de 3. gün geldi sütüm. bir de sarılık için hastaneye gittiğimizde elektrikli pompayla sağdım birkaç kez sanırım o da etkili oldu. gerçi biraz hırpalıyor meme uçlarını ama sanki daha iyi açtı kanalları. bence de mama vermesen iyi olur. insan kıyamıyor ama ne kadar çok emerse o kadar çok sütün olur. benimki 2 gün kuru kuru emdi diyebilirim. kesinlikle mama verdirmedim.bebekler ilk 3 gün fazla beslenmeye ihtiyaç duymuyor zaten 3. gün sabaha karşı geldi sütüm. çatlaklar için madela purelan kullanıyorum. doğumdan 2 hafta önce başlamıştım. bayaa rahatlatıyor. bir de ıslak kalmaması lazım tabii. her seferinde tek memeyi verirsen hırpalanmaz fazla. inşallah en kısa zamanda çözülür sorunların. bebişe ve sana sağlıklı günler .....

benim de 3 gün geldi sütüm. hemde nasil geldi tasiyodu gögüslerim ama benim oglan emmiyodu beni ,ee simdide cay kasigi kadar bile gelmiyo gitti.. oglumada mama veriyorum götrüyo valla obur bisi

bu arada kizlar oglum yarin tam 1 aylik oluyo
normaldede bugun dogum terminim vardi zamn ne cabuk ilerliyo ya

bugün beyaz sütüm gelmeye başladı çok şükür ama az..olsun çoğalır..çünkü kızım vakum gibi..ona kalsa durmadan emecek ama benim halim kalmıyor..göğüs uçlarım tam iyileşse zaten o istemeden ağzına tıkacağım...pompaylada sağmıyorum..kızım emsin pompa yerine..
yavrum daha dün gece öğrenebildi meme ucunu tam almayı...

hadi gözünaydın bakalım sağlıkla içsin büyüsün.

bendede aynı sorunlar var inşallah çabuk düzelir yaaa

sanırım sütüm yetmiyorrrr.
bebeğimi emziriyorum yerine yatırıyorum ama hemen uyanıyor.
bende sütümü sağdım çok az çıktı.
siz sütünüzü sağdığınızda tek göğüsten kaç cc alıyorsunuz.

Şehnaz'cım anne sütüyle beslemek istiyorsan sütünü sağmanı öneririm, şuan azalmış, hatta kesilmiş olması önemli değil, düzenli sağarsan artacaktır, Avent'in pompasını öneririm; diğerlerine göre daha pahalı ama oldukça başarılı...

Bu arada kesinlikle zaman çok çabuk ilerliyor, bizimki de bir ay erken geldi, benim doğum tarihime de daha 2 hafta var... Amaaan hoşgeldiler, sefalar getirdiler... Sağlıkla büyüsünler...

Son düzenleme:
Selam kızlar. Bende sarhoş gibi gezenlerdenim.Sanırım buna alışmamız lazım. Bizimki 2 gündür gece 2:30 da bir uyanıyor emmeye,bidaha saat başı kalkıyoruz..Gündüzde gelen giden oluyo.Uykuyu unutalım artık.. Bugün 20 günlük olduk. Yarı kırk banyosu yaptırdık minnoşum mışıl mışıl uyuyor şimdi. Gece yine nöbet görünüyor bize...

selam annisler, benimde sütüm yetmiyoo, bide gögüs uclarim hep yara oldu, emzirirken cok canim yaniyo, kizim doymuyo pesine bide mama veriyorum. bugün aventin pompasini aldim, simdi onu denicem, insallah bi ise yarar..

selam annisler, benimde sütüm yetmiyoo, bide gögüs uclarim hep yara oldu, emzirirken cok canim yaniyo, kizim doymuyo pesine bide mama veriyorum. bugün aventin pompasini aldim, simdi onu denicem, insallah bi ise yarar..

canlarım düzelir merak etmeyin.ama sütünüzün miktarını öğrenmek için öğün atlayarak sağın.3 saat arayla bu arada bebişe mama vermek gerekecek. ve artması için sürekli sağın herbirinden en az 25-30 cc gelmesi gerek o zamanda bebişiniz emsin çoğalıyor.ben öyle yapıyorum inşallah en kısa zamanda çoğalır sütünüz.

canım hayırlısı olsun yarıladınız demek.bizde bugün 40 banyomuzu yaptık kızım saatlerdir maşaallah uyuyor gece bizde nöbetçiyiz her gece olduğu gibi.sağlık olsun.

Sütü az olan annişlere yeni öğrendiğim birkaç şey söylemek isitiyorum.
Ben denemeye başlıycam.
1.Bebeğinizi emzirdikden sonra göğsünüzü sağmaya başlayın bunu 3 gün tekrarlayın.Süt üretimimiz
artıyormuş.
2.6-7 adet inciri 1L kaynamış suda 6 dakika kaynatıp içiyormuşuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…