Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

arkadaşlar çoğumuzn bebeği sarılık geçirdi, Sezin'in sarılığı da 10,40 a kadar düştü ama dr.umuz babası dün sonuçları götürdüğünde tedbir amaçlı bir ilaç vermiş, ilacın adı luminaletten ancak ben henüz vermedim çünkü ilaç antiepileptik epilepsi tedavinde kullanılan bir ilaç, tanıdığımız bir eczacıya ve bir başka çocuk dr.una sorduk kullanabilirsiniz dedile ama benim içime çok sinmedi daha başlamadım. merak ettim size böyle bir ilaç verdiler mi? ona göre başlayacağım ilaca.

tatlım canım benim ben bebekten bahsediyodum onun gazı var :ecrin_bebek: emdikten sonra çıkaramıyo sonrasında da sancı yapıyo :çok üzgünüm:

sarılık için ben denizede söyledim kızlar ister yaparsınız ister yapmazsınız ama şekerli şerbeti deneyin.
deniz yaptı kızın sarılığı 8e düştü en son.
bende zaten hiç olmadı kayınvalidemin 5 torunu var hepsinede verildi hiç bir torunda sarılık olmadı.
denemeye değer.hem gazı güzel çıkıyor hem içi temizleniyor yavrucağın.
ilaç vermektense şerbet en iyisi.

teyzeleri kızımın bugünkü hali.bi maşallah diyin
41 kere maşallah Alya Derin'e, Gülşah ne kadar tatlı olmuş. ya bu dönemde bir kaç gün bile fark ediyor bebekler arasında. Allah bağışlasın kuzucuğu :Saruboceq:
tatlım canım benim ben bebekten bahsediyodum onun gazı var :ecrin_bebek: emdikten sonra çıkaramıyo sonrasında da sancı yapıyo :çok üzgünüm:

sheyla aynı sorun bizde de var, azcık çözmüş gibiyiz. elma yağı ile ayak tabanlarını ve göbeği düştükten sonra karnını ovuyorum bir de pankreoflat diye bir gaz ilacı kullanıyoruz. iyiydi ama dün yine oldu gaz sancısı. biz bunları kullanıyoruz istersen dr.una danış bir dene. zinco damla pek fayda etmedi Sezin'e

ben bebeğime nurse harvey's kullanıyorum bize iyi geliyo.gazını daha rahat çıkaırıyor rahat yatıyor ben memuum.

Son düzenleme:
oy maşalla alyaya çok tatlı çok sert bi kız olçak bu kız ya

bıze vermedıler o kadar sarılık gecıren duydum ılac hıc duymadım..tek tedavısı fototerapıden sonra bol bol beslemek ısıkta tutmak dedı doktorumuz

bıze vermedıler o kadar sarılık gecıren duydum ılac hıc duymadım..tek tedavısı fototerapıden sonra bol bol beslemek ısıkta tutmak dedı doktorumuz

ben de öyle biliyorum melekcim de niye verdi anlamadım işte, ilacın prospektüsünde sarılıkla ilgili hiçbişey yok, ama uzayan sarılık tedavisinde de kullanılıyormuş bilmiyorum ne yapsam, sanırım kullanmayacağım 10,40'a kadar düşmüş iyi di mi yani?

gülşahım maşallah binlerce kere maşallah bebişlerimize çok tatlılar sağlıkla büyüsünler inşallah.ben bebişimin şekerinin resmini koyamadım daha evi temizleyemediğim için mevlüdüde yapadım.doktora git gel kızla uğraş hiçbirşey yapamıyorum.pazarteside kendi kontrolüm var doktorum yineden bakmak istedi tam iyilşince.

sağol enelim insan bebişle uğraşırken bir şey yapmıyor.
ben mevlütten vazgeçtim daha yeni düzelmişken kız o kadar kişiyi eve alıpta ellerine veremem yavrumu eziyet olur ona diye düşünüyorum..
ben kaçırdım aylizin ayağı ne durumda canım

canım ilaç epilepsi ilacı evet ilacın yan etkisi sarılığı düşürmesi !! ilaç yıllardır sarılık tedavisinde kullanılıyor ancak yüksek bir oran değil biraz daha emerse Sezin hanım daha da düşecektir ilaca gerek kalmadan neticede minik bir bünye onunki haa ola ki - larda seyretseydi de düşemseydi o zaman kullanılabilirdi!!! günümzde fototerapi sarılık için en az zararlı tedavi yöntemi denedei ve bu sevviyeye düştüyse sadece emzir derim gerisi çözülr!

Aslı çok sağol canım, içimi rahatlattın gerçekten :1hug: a.s.
ben de kullanmayı düşünmüyorum zaten, emziriyorum iyilemesi de gözle görülür biçimde şimdiden ilaç deposu yapmanın bi anlamı yok bence, bir de ne kadar az doz da olsa ağır bi ilaç, Sezin Hanım bu hızla emmeye devam ederse turp gibi olur inşalah :Saruboceq:

kızlar bende mevlüt yapmayacağım..çevremden çok yap diyen olacak ama ben düşünmüyorum...bize hediye getirin demek gibi geliyor bana yaa(( aslında gelenek haline geldi ama utanıyorum ben işte..görmek isteyen gelsin görsün memlekette...yanlış mı düşünüyorum

bn de aynen senin gibi düşünüyorum, gelenlerin hepsi bir kere de gelsin, hediyesini de getirsin demek gibi bişey. hem de eziyet, tok insanlara onca masraf yapacağıma ihtiyacı olan birine yardım etmek bence daha makbul. ya ne bileyim benim düşüncem böyle en azından.

Selam kızlar. Dün sarılık testine gittik yeniden. 8 gün önce 14.6 olan değerimiz dün 13.5'e düşmüş.. Dr. 3 ay bile sürebilir dedi. 10 gün sonra tekrar gidicez. Bebişim kevgire döndü yaaa.
Bu arada 10 günde 500 gr. almış,3.650 gr. olmuş kuzucuğum. Nomalmi sizce?

canım geçmiş olsun, sürebiliyormuş maalesef sarılık, bizde aynı dertten muzdaribiz. kilosu maşallah valla güzel beslenmiş, Sezin bir haftada 240 gr almıştı dr. çok iyi demişti. sarılığın en iyi çözümü emzirmekmiş zaten, meme ortada gezeceğiz artık.

kizlar benim oglusumda grip oldu ya, burnu tikali, hiril hiril ediyo, ememiyo dogru duzgun, bir damlacik yavrum nasil dayanacak hastaliga yaa

normal dogum yapinlar, bu dikisler ne zaman dusecek yaa, benim ilk dogumda dikisli oldu ama unuttum ne zaman iyilestigini, oturup kalkamiyorum ben hala, diken gibi batiyo dikislerim, birde kabizligim gecmedi, deli olucam yaa, tuvalete aglayarak girip cikiyorum nerdeyse, anne sutude verdigim icin herseyi yiyemiyorum kabizligim duzelsin diye benim gibi olan varmi aranizda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…