Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

Sütü az olan annişlere yeni öğrendiğim birkaç şey söylemek isitiyorum.
Ben denemeye başlıycam.
1.Bebeğinizi emzirdikden sonra göğsünüzü sağmaya başlayın bunu 3 gün tekrarlayın.Süt üretimimiz
artıyormuş.
2.6-7 adet inciri 1L kaynamış suda 6 dakika kaynatıp içiyormuşuz.

canım bende incirle cevizi bir arada yiyorum süt yapıyor diye.çok sağol

selam.sezeryanla dogum yapanlara bi sorum olacak.dogumdan sonra kanama oluyo mu yada ne zaman oluyo.yani ped hazirda bulundurcaz mi? normal adet gibi mi olacak?
canım,
benim sonda çıktıktan sonra kanama başladı.hala dahada devam ediyorum.
bence hastanede ilk gün mutlaka hastabezi kullan ped az kalıyor.
kan pıhtısıyla geldi ilk 10 gün filan benim.şimdi normale döndü.

benim de 3 gün geldi sütüm. hemde nasil geldi tasiyodu gögüslerim ama benim oglan emmiyodu beni ,ee simdide cay kasigi kadar bile gelmiyo gitti.. oglumada mama veriyorum götrüyo valla obur bisi

bu arada kizlar oglum yarin tam 1 aylik oluyo
normaldede bugun dogum terminim vardi zamn ne cabuk ilerliyo ya
şehnazım aslında sağmaya devam etsen gelirdi yavru.neyse olan olmuş şimdi mamalar anne sütüne yakın zaten.sağlık olsun.benimkide gitti gidecek diye psikolojim berbat.
zaman gerçekten çabuk geçiyor bizimkide 22 günlük oldu..
Allahım hepimizinkileri bağışlasın.

bugün beyaz sütüm gelmeye başladı çok şükür ama az..olsun çoğalır..çünkü kızım vakum gibi..ona kalsa durmadan emecek ama benim halim kalmıyor..göğüs uçlarım tam iyileşse zaten o istemeden ağzına tıkacağım...pompaylada sağmıyorum..kızım emsin pompa yerine..
yavrum daha dün gece öğrenebildi meme ucunu tam almayı...
emziren annelere hayranım.benim 22 gündür sağmaya göğüs ucum hala yok.
çıkıyor ama kapkalın bişe.kız da alamıyor onu ağzına..
neyse bunada şükür.

sanırım sütüm yetmiyorrrr.
bebeğimi emziriyorum yerine yatırıyorum ama hemen uyanıyor.
bende sütümü sağdım çok az çıktı.
siz sütünüzü sağdığınızda tek göğüsten kaç cc alıyorsunuz.
canım enelimin dediği gibi bir göğüsten 20/25 cc çıkar.ama zamanla olur.sağarken cc yi kontrol etmek yerine bebeğine bak.rahat ol.
Sütü az olan annişlere yeni öğrendiğim birkaç şey söylemek isitiyorum.
Ben denemeye başlıycam.
1.Bebeğinizi emzirdikden sonra göğsünüzü sağmaya başlayın bunu 3 gün tekrarlayın.Süt üretimimiz
artıyormuş.
2.6-7 adet inciri 1L kaynamış suda 6 dakika kaynatıp içiyormuşuz.

canım bende incirle cevizi bir arada yiyorum süt yapıyor diye.çok sağol

kızlar humananın rezene çayı still tea'si,dut pekmezi(evde yoktu,koskanın aldık) ve kompostoyu şiddetle öneriyorum.

benim kızı olanlara bir sorum olacak..
altını alırken sümüksü bişey oluyordu akıntı gibi..neyse onu öğrendim normal bişeymiş..
ama bu sabah o sümüksü şey hafif kanlı gibiydi..çok azdı ama kanlı gibiydi işte..hani bazen nezle grip olup hapşurduğumuzda gelir ya aynen öyle...normal bir durum mu yaşayan oldumu

benim kızı olanlara bir sorum olacak..
altını alırken sümüksü bişey oluyordu akıntı gibi..neyse onu öğrendim normal bişeymiş..
ama bu sabah o sümüksü şey hafif kanlı gibiydi..çok azdı ama kanlı gibiydi işte..hani bazen nezle grip olup hapşurduğumuzda gelir ya aynen öyle...normal bir durum mu yaşayan oldumu

evet canım bu da normal benim kızımdan da ilk günlerde gelmişti. annenin hormonlarından olurmuş ama sonra geçti..

selamlar,
teyzeleri dün kızımın ilk banyosunu yaptırdık en nihayetinde göbişimiz düştü. dün dr. kontrolümüz de vardı 240 gr. almış 1 haftada gayet iyi dedi. ama sarılığı devam ediyormuş bugün kan verdik yine. bu kez damardandı hem de topuktan değil. 2 tüp aldılar ama kuzum epey ağladı. ben de hipotiroidi de var ya ona da bakılacak inşallah Sezin'de çıkmaz, bekliyoruz bakalım sonucu.

selamlar,
teyzeleri dün kızımın ilk banyosunu yaptırdık en nihayetinde göbişimiz düştü. dün dr. kontrolümüz de vardı 240 gr. almış 1 haftada gayet iyi dedi. ama sarılığı devam ediyormuş bugün kan verdik yine. bu kez damardandı hem de topuktan değil. 2 tüp aldılar ama kuzum epey ağladı. ben de hipotiroidi de var ya ona da bakılacak inşallah Sezin'de çıkmaz, bekliyoruz bakalım sonucu.
cikmaz canım insallah.
bak kilo almis ne guzel.

selamlar,

bizim kızlar aynı gün doğdular ya herşeyleri aynı gidiyor galiba ,biz de dün ilk banyomuzu yaptık ,sarılık bizim de aynı ,inşallah triodi sonucunuz da iyi çıkar canım

cikmaz canım insallah.
bak kilo almis ne guzel.
inşallah elifçim a.s.
bizim kızlar aynı gün doğdular ya herşeyleri aynı gidiyor galiba ,biz de dün ilk banyomuzu yaptık ,sarılık bizim de aynı ,inşallah triodi sonucunuz da iyi çıkar canım

inşallah canım a.s. evet bak göbekleri de aynı gün düşmüş kaydirigubbakcemile3 dr. sarılık değerleri artmış olarakd açıkabilir panik yapmak yok çok doğal dedi, bundan sonraartık hastaneye yatmasına gerek olmazmış çıkan sonuca göre karar verelim dedi.

ilk banyolarınız hayırlı olsun bakalım yerimseniben
kızlar bebekleriniz ne kadar zamanda bir kaka yapıyorlar..bizimki ilk 3 gün ane karnındayken bağırsaklarında olan siyah şeyi çıkardı..3 gündür tık yok..bu durumda ne yapıyorsunuz..

kızlar bebekleriniz ne kadar zamanda bir kaka yapıyorlar..bizimki ilk 3 gün ane karnındayken bağırsaklarında olan siyah şeyi çıkardı..3 gündür tık yok..bu durumda ne yapıyorsunuz..

günde birkaç kez yapıyor
3 gündür kaka yapmıyorsa doktorla konuş bence ,benim ilk kızımda aynı sorun vardı o zaman fitil vermişti doktor şimdi sorun yok allaha şükür ,ama erteleme bence doktoruyla konuş canım

Kızlar bebişlerin ilk aşıları ne zaman??? Hastanede aşı kartı verildi ana yapılacak tarih yazmıyor...Test için topuk kanı verdiğimizde hemşire sadece sağlık ocağına gidip yaptıracaksınız dedi...??

Kızlar bebişlerin ilk aşıları ne zaman??? Hastanede aşı kartı verildi ana yapılacak tarih yazmıyor...Test için topuk kanı verdiğimizde hemşire sadece sağlık ocağına gidip yaptıracaksınız dedi...??

doğduğuna hepatit aşısı yapılması gerekiyor ,
1.ayın sonunda bi aşısı daha var
daha sonrakilerin zamanını aşı yaptırdığın yerden söylerler canım

doğduğuna hepatit aşısı yapılması gerekiyor ,
1.ayın sonunda bi aşısı daha var
daha sonrakilerin zamanını aşı yaptırdığın yerden söylerler canım
Ama hastanede yapılmadı doğduğunda...sadece topuk kanı alındı. 3gün sonra yne gittik zeka testi için alındı yne topuk kanı.Aşı falan yapılmadı yani???Gitsem mi bi sağlık ocağına?

fisfisfis Hatırladımmm.Bacağından yapılmıştı.Tamam tamam yapıldı.Oh ya aklıma geldi

canım sağolasın, pek huzurlu uyudu banyodan sonra prenses.
3 gün uzun bir zaman kaka yapmaması için, bence dr.una bi danış.

2. aşısı doğduğundan 1 ay sonra sağlık ocağında canım
bu arada Sezin'in sonuçları iyi çıktı, sarılık 10,40'a inmiş, tiroid hormonları normal çıktı :teytey: çok şükür, maşallah kuzuma tiroid onda da çıkar diye korkuyordum.

canım bu sefer ıcıne su serpemeyecez. Bencede uzun bı zaman 3 gun. Ben takıp edıyorum gunde en az 1 kere yapıyor. Yapmazsa zaten kendısı de rahatsız oluyor. Kaka yapan bebek beslenıyordur.

arkadaslar cvp vermısler zaten. Dogdugunda topuk kanı ve hepatıt b asısı var. 1.ayını doldurdugunda hepatıt b asısının 2.dozu var. 2.ayını doldurdugunda da karma asısı falan var.

Eylem canım sevındım sonucların ıyı cıkmasına.

X