Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

melek81

Herşeyin başı sağlık
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
4.181
9
Merhabalar
Gebelik boyunca her türlü sorunumuzu paylaştık.
Gelin bebeğimizin sorunlarını ( gaz çıkarma, alt değiştirme, emme, süt, banyo yapma, uyku düzeni.....)
Ve doğum sonrası kendi sorunlarınızımı ( doğum sonrası dikişler, beslenme, uykusuzluk...)
gibi her türlü sorunlarımızı burda paylaşalım...

topikimiz hayırlı olsun o zaman meleğim ama ben henüz teşrif edemeyecem ehuheuheuhehue

Ben biraz yeğenlerden deneyimliyim ben katlabilirim sanırım :))))))))))))

Çok guzel dusunmussun melekcimm eline saglik.

dogumlardan sonra da irtibatı koparmayalim. ben simdilik sadece okuyucuyum

topigimiz hayirli ugurlu olsun artik burada bula
usacagiz deseneze yine kopmayacagiz ne güzelll hihoyyythihoyyyt

benim oglusum bi türlü almiyo gögsümü ucunu tutamiyo ucluk aldik bakalim simdi ne olucak kaydirigubbakcemile3

canım hayırlı olsun topiğimiz...bende bir süre sonra katılabilcem sanrıım bu topiğe...

topigimiz hayirli ugurlu olsun artik burada bula
usacagiz deseneze yine kopmayacagiz ne güzelll hihoyyythihoyyyt

benim oglusum bi türlü almiyo gögsümü ucunu tutamiyo ucluk aldik bakalim simdi ne olucak kaydirigubbakcemile3

Sehnazım 3 gun bızde sut veremedık gogus ucu yok dıye.. Hem chıcconun hem bebedorun aldık ama ıse yaramadı.Cunku standart kocaman boydalar. Elımle cıkarmaya calıstım gogus uclarını sımdı cok rahat alıyor acısada yılmaaaa sakın.

Hele bı dogsun bebıslerınız hepınızı gorecem burda.. Yaa ben Subat annelerı ıle mı konussam. Kım ıle paylasacam sorunlarımı? Hadı ama artık dogurun garrriiiiihihoyyyt

Sehnaz bu arada sutun ıyı gelıyormu? Ben pompanın faydasını da gordum. Hem emzırıyorum hemde doymamıstır dıye sagdıgım sutten verıyorum ama kusuyor bazen..Senınkınde de kusma var mı?

Hayırlı uğurlu olsun diyelim şimdilik bizim sorunumuz gaz problemi ve uykusuzluk bunları çözsek rahatlıycaz biraz

Hayırlı uğurlu olsun diyelim şimdilik bizim sorunumuz gaz problemi ve uykusuzluk bunları çözsek rahatlıycaz biraz

Merhaba Ocak annesısın sanırım. Bende Mart annesı olacaktım ama Subat oldum. dolayısı ıle sorunlarımı kımse ıle paylasamıyorum Bende gaz cıkartmasını pek beceremıyorum galıba mirmirmirmir

olmazmi melekcim hemde nasl kusuyo ya off yedigini hep cikaryo ben sagiyorm fena degl sütüm uclukta cok kocmn agzini dolduruyo benim oglanda basiyo kiyameti ondn mama veriyorm arda ne olck benim halim bilmiyrm

melekcm gece cok uyaniyomu ali tuna

kızlar benim kuzenim doğurdu geçen ay. gaz damlası diye birşey var ondan kullanıo günde birkaç damla bebişin gaz problemi falan kalmadı. yenidoğanlar bile kullanabilio eczaneye sorun ltfn inanılmaz işe yarayan bişey bi de o damlyı gazı varken değil gün içinde birkaç saatte bir verirseniz çocuk patır patır gaz çıkarıo rahatlıo ne ağlama ne sızlama kalmıo.

Merhaba Ocak annesısın sanırım. Bende Mart annesı olacaktım ama Subat oldum. dolayısı ıle sorunlarımı kımse ıle paylasamıyorum Bende gaz cıkartmasını pek beceremıyorum galıba mirmirmirmir

cok sükür benim gaz problemim yok cikarabiliyrm oglumun gazini
kendini kasma bebek hissdiyo yapabilirm de ve ugras yilma tebisle sirtini bak cikacak annesi

hayırlı olsun yeni buluşma mekanımız bizede az kaldı güzel anneler. bizde silerin deneyimiyle staj yapalım da adaylık kalksın hahhhhaha

Iste o uclar cok buyuk alamıyorlar sutu oyle.. Bende denedım olmadı.. zamanla uc cıktı..bazen gogsumden verıyorum ama ne kadar emdıgını bılmedıgım ıcın bazende sagıp verıyorum.. 40-50 cc cıvarı verıyorum bu seferde kusuyor...Mama ılk zamanlar sutum gelmedıgınde verdıler hastanede ve evdekı ılk bı kacgun. Sutu sagdıkca gelıyor. Sımdı cok degıl ama onun öğünlerine yetecek kadar cıkıyor..

Ilk baslarda duzenlı uyuyordu ama sımdı gazını tam cıkaramıyorum bebegımın herhalde ıkınıyor ve uyanıyor devamlı

Hayırlı olsun acaba ne zaman bu topikte sorular soracamm:))

dayan dayan az kaldı...

ya evet bende oncekı aylardakı dogum yapan annelerın sorunlarında okudum ama hemen ılac vermek ıstemıyorum.. Bı kac gun daha dayanalım bakalım olmazsa doktora soracaz..zinco harves sebamex gıbı bı suru ılac varmıs.Tsk ederım yınede..
Arada cıkarabılıyoruz gaz ama arada cıkartamıyoruz..

hayırlı olsun yeni buluşma mekanımız bizede az kaldı güzel anneler. bizde silerin deneyimiyle staj yapalım da adaylık kalksın hahhhhaha

gelın bır an once yaaa.. bızı yalnız bırakmayın bak kımse ıle paylasamıyoruz sorunlarımızı.. :ecrin_bebek:

Melek doğum hikayeni bekliyorum merakla.
Ablama da sağıp vermesini önermişlerdi.Sütü arttırıyormuş.Ama 50 cc fazla gibi geldi bana.Yeni doğan mamasını bile yeğenime 30-40 arası veriyorduk.Ondan kusmasın?

melekcim az kaldı geliyorum ben de mrtın ikinci haftası doğuma gidiyorum canım

canım ılk gunler mamayı bızde 30 cc verıyorduk ama sarılık ıcın yattıgında hemsıreler 50 cc verebılırsın dedıler..bende hep doymuyor dıye dusunuyorum..yaa zayıf ya belkıde o yuzden benneyaptımki

melekcim az kaldı geliyorum ben de mrtın ikinci haftası doğuma gidiyorum canım

hadı bakalım senın sezeryan mı fıstıkım.. gorcez o zaman da senı.. Uykum varrr yeterrrrrrr dıye bagıracaksın kaydirigubbakcemile2

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…