Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

buketcim gayet güzel amış maaşallah yenidoğanlar günde ortalama 40 gr alırlar senin bebeğin 50 gr almış sütün yaramış demek ki ha gayret annesi memişlere kuvvet :)))

nazancım 14 gün içinde dikişlerin düşmesi lazım [/B oraya kullanılan dikişlerin doku setek süresi 14 gündür artı eksi 2 gün oynar

nazancım 14 gün içinde dikişlerin düşmesi lazım [/B oraya kullanılan dikişlerin doku setek süresi 14 gündür artı eksi 2 gün oynar

benim bugun 19 gun oldu dustugu ettigi yok, icten distan birsuru dikisim var nerdeyse makata kadar, butun gun elim kicimda oramda geziyorum oy oyyyyy

canım benim geçmiş olsun..benim şimdilik bir sorunum olmadı dikişlerle.bide hiç kabız olmadım.her gün çıkıyorum wc ye öyle olmasa nolurdum bilmem..sonradan ağrı yaparmı acaba benimkilerde...:uhm:

selam kızlar fazla gıremıyorum acayıp gaz sancımız var surekli ağlıyor efe bey Çok üzgünüm çoookoynatmaya az kaldı gaz sorunu ıcın bi öneriniz varmı

slm kıslar benimde 12 günlük bi kızım var bizimde gaz problemimiz var ama bir iki gündür iyi zınco diye bitkisel bi damla kullanıyoruz biraz daha iyi en azından gece biraz daha rahat uyuyo bebişim bide karabaş yağını duydum karnına sürüyomuşsun daha denemedim ama deniycem en kısa zamanda nasıl olsa bitkisel bi zararı olmaz

nazancım geçmiş olsun canım sanada erene de inşallah en kısa zamanda iyileşirsiniz.
gülşahçım kalça testini geçemedik 4 er derecelik açı farkı var bacaklar arasında.çift bez bağlıcaz ama ben daha bağlamadım.özelede götürmek istiyorum emin olup ondan sonra tedaviye geçmek istiyorum.
ben mevlüt yapıcam ama bebişimn odası ayrı gelen misafirler ayrı yerlerde olucaklar kızımıda kucaklarına vermeyeceğim.görmek isteyenler 1 dk odasına girip bakıcak o kadar.mevlüdü okutmamdaki amaç kızıma iyi gelsin nazardan kurtulsun zorlu yollardan geçti onun için okutuyorum.

enelcim mevlüt olayını sakın yanlış anlama...tabiki ebeklerimiz için yapıyoruz..ama daha öncede bahsetmiştim bizim memlket abarttı bu işi artık..o kadar merasim li yapıyorlaki..anneye ayrı kıyafetler falan..yani düğün gibi yaptılar nerdeyse..bi davetiye bastırmadıkları kaldı...şimdi annem giderken bende gideceğim onunla eşim lohusayken yalnız kalmamı istemiyor evde..kesin bana acaip bir baskı olacak..yapmıyormusun diye..ama o kadar merasimli bir olay olmasaydı yapardım...kim ne geitrdi muhabbetide çok oluyor..sanki düğünde takı takılıyor

bizde sağ salim sağlıklı doğarsa diye kurban adamıştık 2 tane..memlkete gidince babam kesecek,yada kestirecek..çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız..çok dikkat etmek gerekiyor adak kurbanından yememen gerektiği için aile fertleri ve akrabalara vermeyeceğim..bellimi olur yemeğin içine katarlar yerim falan:1no2:

Kızlar mevlüd olayını konuşmuşsunuz. Mevlüd, doğum demek. Doğumlarda da okutulması makbul bir şey... Bir nevi şükretmek, topluca ve bir arada... Ben misafirlerin topluca gelmesi taraftarıyım. Yeni doğum yapmış bir annenin sürekli misafir kabul etmesi, bu insanlara ayrı ayrı hazılanılması hususunda anneye de bebeğe de yazık diyorum. Nasıl ki evlenirken, durup dikilip ya da tek tek masa gezerek herkesin bize altın takmasına izin veriyoruz, bunda da öyle yapmak lazım. 50-60 kişiye ayrı ayrı hazırlanılır mı ya!!! Hiç mi acımıyonuz kendinize... Hem mevlüdde herkes kaynar gider, öteki türlü herkesle tek tek oturmanız, sohbet etmeniz, çocuğu gösterip gönlünü eylemeniz gerekir. Ben böyle düşünüyorum. Mevlütler pek masraflı değilmiş, hoca zaten bedava okuyor. Bizde genelde tavuklu pilav, ayran ve tatlı dağıtılıyor. Bunlar parasal olarak çok tutmaz. Birer tabak veriliyo zati... Öteki türlü her misafire tek tek hazırlansanız daha pahalıya gelecek. Naçizane fikrim...,

Nazancım geçmiş olsun Eren'e... Acil şifalar diliyorum, kıyamam ben ona. BU arada dikişleri sordum doktoruma 21. günden önce düşmez dedi. Eh artık bugün yarın kurtuluyoruz inşallah.

Gaz olayında daha mucizevi çözümler bekliyorum ben. Veriyorsun ve 5 dk da gazı çıkartıyor tarzında bişiler... Var mı böyle bir ilaç bilen?

valla denizcim ben işin masrafında hiç değilim...olsaydık 2 kurban adamazdık zaten.bebeğime herşey feda olsun..eskiden mevlüt işi daha güzeldi.mütevaziydi,mevlüt olması gerektiği gibiydi...ama bizim orda amacından saptı artık...hoşuma gitmiyor...zaten orda duracağım ne kadar zaman..burda da çevrem yok..yapmasam daha ii diye düşünüyorum..tabi akrabalar başıma tünemezse yap diye

Son düzenleme:
özgecim bende denizin dediklerine katılıyorum gelen gidenden mahvoldum zaten hem bebeğim premetüre olduğu için gelenlerin çok yanında oturmasını istemiyorum ve mevlütte hepsi birkaç dakika görüp biticek bu iş.hem sende böyle ufak birşey yapsan iyi olur derim okumak ve topluca dua anlamında canım.bende karşıyım öyle düğün gibi mevlütlere ve abartı.bizdede okunur tavuklu pilav verilir ve fazla oturulmaz.bende bir tane kurban kesicem bu ay sonunda inşallah kızım bundan sonraki yaşamını çok güzel ve sağlıklı geçirir.rabbim bebişlerimize sağlık versin.

Allah kabul etsin kızlar. Ben şu an kurbandan bahsedemiyom ne yazık ki... Adamayada korkuyom, ne zaman elim bollaşır bilemediğimden... Ancak umarım kısa zamanda işe girip şu borçlarımızı bitiririz ve evden barktan atılma korkumuzdan sıyrılırız. O zaman ben de kesebilirim inşallah. Şu an bile dilimi ısırıyorum; söylediğim söz adak yerine geçmesin diye... Ben Sapanca'da, eşimin ablalarının evinde, oradaki akrabalar için ufak çaplı bir mevlüt yapmayı planlıyorum. Zaten bizim her ikimizin de aileleri farklı şehirde olduğu için, yakınlarımızın bebeği görmek için mevlütten başka şansları da olmayacak. Belki Ankara'ya gittiğimizde de annemin desteği ile ufak bir mevlüt de orada okuturuz.

aman canım adak yerine getirilmedimi çok sorun olur Allah muhafaza..zamanı gelince olur kesersin inşallah bir tane..rabbim önce borçlarınızdan sıyrılmayı nasip etsin...kurban sonrada olur..

gelelim benim sorunuma...çıldırcam bu kız durmadann yılmadan emmek istiyor..uykum geliyor artık hiç bişey yapamıyorum 3 gündür onu emzirmekten başka...emzik kullananınız varmı..yarın alacağım çünkü babasının bile canına tak dedi..zevkine emiyor aç olduğuna değil..uykuyuda orda aldığı için bütün gün gözü açık...yoruldummm.

emziği biz ilk gün verdik, hatta benim odaya geldiğimde küçük hanım emmeye başlamıştı bile :) bi sorun olmadı, ben zaten emsin emzik istiyordum, arada kurtarıcı oluyor.

ben daha doğurmadım ama ben de emzik kullanmaktan yanayım valla oyalıyo bence çocukları iyi oluyo herşeyi incik cincik incelersek işin içinden çıkamıcaz valla...

özgecim bu arada maşallah bu emzirmeyle kilolardan kurtulursun bacım sen hemen inşallahhh...

emziği biz ilk gün verdik, hatta benim odaya geldiğimde küçük hanım emmeye başlamıştı bile :) bi sorun olmadı, ben zaten emsin emzik istiyordum, arada kurtarıcı oluyor.

annemde öyle diyor..bende emmeye çok düşkünmüşüm..emzikle kurtulmuş..memeden çıkarır çıkarmaz onu veriyordum tam dalıncada ağzından çıkarıyordum çok büyük rahatlık dedi..işte yan etkilerinden korkuyorum anne sütünü çabuk bırakır diye..ama bende öyle olmamaış inşallah kzımda da olmaz...:ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…