Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

Gülşah'cım biz aventin küçük silikon uçlarından kullandık, onunla daha rahat ettim... Ama bizim ufaklık sütün tamamını boşaltmayınca, baya şişti göğsüm ve doktorumuz pompayla sağ dedi, sağıp biberonla verince de, biberondaki akış hızını memede aradı... Şimdi memeden emmeye sabrı yok gibi...:1no2:

Melekcim bizimki biberon varken memenin yüzüne bakmıyor... Böyle ne kadar devam eder bilmiyorum bende...

Bizde az önce yaptırdık ilk banyosunu, misler gibi oldu pamuğum...

kızlar bebiişlere su verıyomusunuz bu konu cok aklıma takıldı doktora sormustum öncelerden her emmikten sonra 1 cay kasıgı verbılırsın dedı agızdakı süt tortularını temızleme acısından dedı ben vermeyı düşünüyorum 1,2 cay kasıgı sizler nasıl yapıyosunuz

Ben vermiyorum hem doktorumuz verme dedi hemde nette öyle okudum. Sütten alıyor zaten o sıvısını.

Silikon gögüs uçları bendede işe yaramadı. İlk başlarda sağdıkça ve emzirdikçe çıktı. Şimdi çok kolay kavrayabiliyor.

İlk başlarda yara olan gögüs uçlarıma bende lansinoh kullandım çok iyi geldi. İyi ki almışım dediğim şeylerden biri.

Bu arada bugun 1 ayımızı doldurduk. Hepatit asımızın 2 dozunu vurulduk. 2740 Dogmustu bebısım ama hastaneden 2600 cıkmıstık. Bugun 3300 olmus oglum. Yan, günlük ortalama 20-25 gr arası almış. Doktor normal dedi. Ben sütüm az olsa da emzirmeye devam edeceğim bir süre daha..

Kalça ultrasonu ve işitme testini 3.ayına kadar yaptırabilirsiniz dedi. Henüz yaptırmadık. Bir araştırıp karar verecem yaptırıp yaptırmamak ıcın..

selam kızlar buraya yazmakta geç kaldım sanırım eskiye takılmışım ben.
kızma 4 tane vitamin kullanıyorum ben ve hepsinide 1 yaşına kadar kullanacakmışım.
devit 3-günde 3 damla
zinco şurup-günde 1cc
multi taps-günde 1 cc
folbiol tablet-gün aşırı 1\4 oranında.
ama 2 gündür ilaçlı sütümü içince kusuyor doktoruna gidince sorucam.10 cc süte karıştırıp veriyoruz hepsini.birbirleri ile etkileşimi yok dedi doktoru.burnuna kaçmasın diye sütüne karıştır ver dedi.
işitme testimizi hastaneden çıkarken yaptılar.göz kontrolü 30.günde mutlaka olmalıymış.onuda yaptırdık bir sorun çıkmadı ama doktoru 2 hafta sonra tekrar dedi bu cuma gidicez.çarşamba kalça ve karın ultrasonu var.pazartesi 2.doz hepatit var.

ben 2 saatte bir emziriyorum ne kadar emiyor bilmiyorum.beceremediği için az üstüne 40 cc mama veriyorum.sütüm az çünkü.

sezeryanla doğum yapan arkadaşlar doğumdan çıkınca ne gibi sorunlarınız oldu.boğaz ağrısı yaptımı.ne kadar zaman sonra ayağa kalktınız.dikişleriniz ne durumda.

sezeryanla doğum yapan arkadaşlar doğumdan çıkınca ne gibi sorunlarınız oldu.boğaz ağrısı yaptımı.ne kadar zaman sonra ayağa kalktınız.dikişleriniz ne durumda.

benim pebi sorunum olmadı. boğaz ağrısı da olmadı.. valla ben hiç yatmadım desem çok doğru olur. eve geldiğimiz ilk günden beri ayaktayım. dikişlerim arada bi hala sızlıyo ama o kadar olurmuş. bu arada 1 ay 5 gün oldu doğum yapalı....

bende sezeryanla doğum yaptım boğaz ağrısı falan yok dikişlerim arada bi ağrıyo bugün altıncı günümüz bende doğru dürüst yatmadım eve geldiğim gün yattım okadar

canim niye arastiracaksin anlamadim yaptir bence burda onlar zorunlu muayenelerinin arasinda isitme hatta isitme testini hastahaneden cikarken yapiyolar kalca ultrasonunuda 1 aylikken

göğüs ucu yaralarına LANSINOH krem tavsiye ederim mükemel bişey yıkamada gerektirmiyor ilk zamanlar bendede oldu şimdi bişey yok. sen ne kullandın?

Zaten onu kullanıyorum ama hiç işime yaramadı, çocuk emdikçe nerdeyse kan topluyor göğüs uçlarım

canım ağızda kalan süt tortuları daha sonra bebeğin ağzında pamukcuk yapabiliyor bende her gün bir kere 2/3 çay kaşığı kaynatılıp durulmuş su veriyorum.
onun haricinde de yeni doğan sarılığını atması için ilk 10 gün filan günde bir kere şerbetli ılık su yaptırıp verdim 30 cc kadar.içini temizledi kızımın komple.ondan sarılığı nüksetmedi.kayınvalidemin apartmanında oturan doktor bir bayan söyledi bunu bize.

enelim canım bana sadece dvit verdi doktor.onu da sağlık ocağı doktoru verdi.
bu vitaminleri 18inde gittiğimizde sorucam bakalım neden vermemiş bana.
işitme testi içinde bizede ilkk hastanedeyken yaptılar ses alamıyoruz yeni doğduğu için dediler.25 marta gün verdiler.
kalça çıkıklığı testini ben yaptırmak istiyorum ama eşim yaptırmıyor.

canım benim herhangi bir ağrım sızım olmadı.sadece dikiş yerlerim bir kaç gün sızladı onuda antibiyotik ve ağrı kesici ile birde baticon ile sürekli pansuman yaparak kestim.
şu an herhangi bir şey yok.
ben saat öğleden sonra 4de ameliyattan çıkmıştım ertesi sabah 7,30da hazırlandım tacımı taktım pijamalarımı giyip doktorumu beklemiştim..

Zaten onu kullanıyorum ama hiç işime yaramadı, çocuk emdikçe nerdeyse kan topluyor göğüs uçlarım

ben geçende gül gölgeyi dinledim canım önce lahanayı haşlayın diyor sonra soğuk suya bırakın.sulu sulu kompres yapın göğüslerinize tüm göğüs kanallarını açtığını göreceksiniz dedi.bi, dene istersen.

gelelim bana..
uyuyor dediğim kızım 3 gündür uyumuyor.bende haliyle sadece 2şer saat uyku ile duruyorum bitmiş durumdyım kızlar.
karnı tok altı temiz.gazını çıkarıyor ama sanırım çıkaramadığı var rahatsız ediyor onu sürekli kendi kendine mırıldanıyor.sonrada ağlıyor yatağında.
alıyorum kucağıma sırtını okşuyorum filan uyuyor tam yatağına bırakıyorum gene aynı şeyi tekrarlıyor.
göçmüş durumdayım.
bir fikriniz varmı?

gülşahcım canım al benden de o kadar.aynı şeyleri yapıyorum gögsümde yatıyor beşiğe geçince hemen uyanııyor bağırmaya başlıyor bakıyor kimse gelmiyor avaz avaz ağlıyor.günde en fazla 5 saat uyku oda eşim varsa.bugün eşin 7 gitti okula.bende 9 a kadar uyumuşum şimdi hanımefendi mırıldanıyor bakalım uyumaya çalışıyor,gece hiç uyumadı yine.bu durum için yapacak birşey yok canım 3-4 aylık olup kendileri hareket eder zamana gelinceye kadar.çünkü o zaman kendileri hareket ettiği için fazla gaz sorunları olmuyor.bol bol oku canım biraz iyi geliyor.gaz damlası kullanmıyormusun gülşah?

bu arada bence kalça testini yaptırın derim canım.herşey erken teşhişte iyi oluyor.allah korusun birşey çıkmasında siz yine de yaptırın.ben bazen iyikide kızım hastanede yatmış diyorum.çok küçük doğdu biz bakamazdık ve herşeyini kontrol ettiler ve halada ediyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
yok canım benim ben kullanmıyorum gaz damlası.ne kullanılacağını bile bilmiyorum açıkçası..
çok kötü canım ya uykusuzluk.neyse ağlaya ağlaya şimdi perişan oldu da uyudu.pas vermemeye kararlıyım diyorum ama dayanamıyorum.
araştırırken şunu buldum sende bir göz canımın içi..
http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-yapanlar/244525-bebeginiz-sizi-uyutmuyorsa.html
birde dilek şimdi bana nazara karşı bir yazı göndermiş sanırım sen mi yazmışsın çörek otu mucizesi.
onu yapmayı planlıyorum:)
işe yarayacağına o kadar çok inanıyorumki çok inanırım ben böyle şeylere.
dileğim sağolk bu arada sende bitanem

bugün kızımın hepatit aşısı 2.dozu var.
birde bizim kızın genizinde ne varsa sürekli hırıldar vaziyette.ne olcak bi damla falanlamı geçer?

canım zinco naturel damla tamamen bitkisel 13 ytl fiyatı.ssk karşılamıyor.onu al rahatlatıyor birde sende benim gibi sağıp biberonla veriyorsun dimi?kolik önleyici biberon var dr.brows marka onu al canım 120 cc lik 12 ytl.bunlar çok işe yarıyor.gazı bir nebze olsa azaltıyor.

çörek otu muzisesi emelimden canım.işe yarıyor.benim kız şimdi mırıldana mırıldana uyuyor
.

gülşahım .birde zeytinyağı ile karnına masaj yapın ve yakmayacak sıcak havlu koyup kapat iyi geliyor.zeytinyağı vücudunu sıcak tutuyor gaz üşütmesinden de olurmuş.yıkamada gerek yok vücudu emiyor doğal kremmiş gibi.bunların hepsi uykuyu arttırıyor.ben neler denedim daha aklın şaşar:))))

Son düzenleyen: Moderatör:
ayy tamam enelim banyo yapsında bugün duştan snra yapalım bu dediğini biz..bebeyağı süreceğime zeytinyağı sürerim..
biberonuda iyi söyledin canım eczanelerde mi bulucam ben bu biberonu.
bennde pompanın biberonunu kullanıyorum.medela diye bir pompam var.
bizimkinde de var burun tıkanıklığı ve hırıltı.doktor ciğerleri açılacak bu şekilde dedi herhangi bir enfeksiyon ile ilgili değil dedi.aylizinkide öyldir sanırım.

evet canım biberonu eczanelerden bulucan.özel bir biberon mutlaka alın içinde gazı emerken bebeğe aktarmayan bir aparat var.bebek emerken gaadan rınmış sütü emiyor.
iyi söyledin vallaha bende diyorum bu kız üşütmedi nasıl hırıltı var böyle içim rahat etti sağol canım.inşallah biraz olsun düzelir derin kızımız.

kizlar ayni sorun bendede var, hayalet gibi geziyorum evde, basim donuyor uykusuzluktan, hic uyumuyor oglum ya, karni doyuyor, gazi cikiyo, altini aliyorum , kucagimda sesi cikmiyo, yatagina yatirinca kici yanmis gibi agliyo, sabaha kadar kucagimda yaa, annem sabah odama gelmis oturdugum yerde eren kucagimda uyuyomusum, cok fena durumdayim bendesuratimdan dusen bin parca, milleti azarlayip duruyorum, ne olcak bizim bu halimiz ya

selam.sezeryanla dogum yapanlara bi sorum olacak.dogumdan sonra kanama oluyo mu yada ne zaman oluyo.yani ped hazirda bulundurcaz mi? normal adet gibi mi olacak?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…