Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

kızım bugün ikinci aşısınıda oldu kalça ultrasyonuda çekildi Allaha şükür hiç bir sorunu yok.herşey gayet iyi.
ama bütün gün ıkınıyo hergün kakasını yapamıyo dolayısıyla ıkınıyo doktor fitil verdi üç gün boyunca yapmazsa fitil kullan dedi.

Canım sevındım herseyın yolunda olmasına.. Sorma 3-5 gundur bızdede aynı problem var. Gunde 1 kez kesın yapıyor ama onu yapana kadar ıkınıyor

off ya benimkide aynı durmadan emmek istiyor.memede uyumak istiyor.24 saat emzirmem gerekecek sanırım.6 günlük olduk daha.

merhaba arkadaşlar aranızda gaz sancısı için bebeğine nurse harvey's diye bi şurup kullanan oldumu?

off ya benimkide aynı durmadan emmek istiyor.memede uyumak istiyor.24 saat emzirmem gerekecek sanırım.6 günlük olduk daha.

canım merhaba.. bebeğin doğum kılosu boyunu solede lıstemıze ekleyelım..

Dünürceğizim nerelerdesin merak ettim seni. Benim oğlan sabırsızlanıyo yavuklusunu görmek için.
ıyisinizdir inşallah .

Benim kuzuda emcem diye neredeyse uykuyu unutuyor. Sürekli memede maaşallah da.Uyumazsa nasıl büyüyecek bu çocuk. Memede süt birikemiyo bu sömürgeçin yüzünden. Fazlasınıda geri çıkarıyo kerata.
Valla kendimi -sağım ineği- gibi hissediyorum :))

kızlar göbekler kaç günde düştü sizin..bizim hala duruyorda...
canım bizimkinin göbeği 9.günde düştü.baticon ile pansuman yapıp her gün sargı bezini değişmek gerekiyormuş bize kimse söylememişti.hastaneye yattığında düşmüş zaten..
canım çift bez ile gerçekten düzeliyormuş.kız hastanede yatarken bir anne vardı o şkeilde düzeltmişti çocuğunu..Allahım şifa versin inşallah düzelecek bende inanıyorum..
emziği biz ilk gün verdik, hatta benim odaya geldiğimde küçük hanım emmeye başlamıştı bile :) bi sorun olmadı, ben zaten emsin emzik istiyordum, arada kurtarıcı oluyor.
emzik bizimkinede veriyorum bakıyorki boş direk atıyor..hiç işi olmaz boş memelerle...:)
hıçkırığa ben bir çay kaşığı suya 3 damla limon sıkıp ağzına tıkıyorumanında kesiyor.kimi anneler su vermeme taraftarı ama ben söylim dedim canım.
kızlar yaa bi sorunum var gerçi bana sezeryan olanlar daha çok yardımcı olurlar
benim kanamam çok az oluyor ilk günden beri bu normalmi yoksa bi problem mi var nedersiniz ?
dilekcim canım ben fazlaca kanadım hala da ara ara devam ediyor bitmedim yani.
bir doktorunla görüş istersen canım.gerçi herkesde farklılık olabiliyor

maşallah ona ya yerim onu ben.bizimkininde yarın aşısı var kilosunu en çok merak ediyorum bende.

aynen buketim bende kendimi öyle hissediyorum..:ecrin_bebek:

kızlar mevlüt konusunda hediye hiç aklıma filan gelmedi açıkçası herkesişn birden gelip bir kez hizmet edilmesi en güzeli ama işte kimin ne kadar temiz olduğunu bilmediğimden ve o kadar kalabalığın içinde kimseyi kıramayacğımdan ne bilim çekiniyorum..okuturum da çok yakın kişilerle okuturum gibi geliyor bana..
Allah kabul etsinb bizde adağımızı kestik.insan çok rahatlıyor adağını yerine getirince gerçektende..

kızlar nihayet fırsat bulup gelebildim kk ya
annem gitti kayınvalidem geldi o yüzden açamıyorum
kadın durmadan iş yapıyor yaa tamam allah razı olsun her yeri mis gibi yapıyor ama bana yardım bu demek değil ki ben tek başıma bi odada çocukla uğraşıyorum o akşama kadar iş yapıyor ben haşat oluyorum
kızımın bakımında bana yardımcı olsa daha bi minnettar olacağım ama yok
çok mu cadıyım ya yanlış mı düşünüyorum sizce?
bu yüzden canlarım bilg. bile açamıyorum :1no2:
şimdide içerde ayakkabılığı döktü kırklıyor :roflol:
Dünürceğizim nerelerdesin merak ettim seni. Benim oğlan sabırsızlanıyo yavuklusunu görmek için.
İyisinizdir inşallah .
canım dünürüm yukarda anlattığım gibi maalesef açamıyorum bilg. annem tekrar gelsede yine rahatlasam
bizi iyiyiz gelininde iyi ve cadı (bu arada gözleri koyu yeşil):teytey:
damadıma iyi bak çok öptüm ikinizide Şeniz
damadıma iyi bak

mrb arkadaşlar..benimde kızım birkaçgündür çok ağlıyor..yediğinin hemen alttan çıkartıyor..doktora götürdük kaka tahlili yaptırdık amip.çıktı.nasıl ağlıyordu kaç gündür....bende emziriyorum ama arada biberon veriyordum..dr.biberondanda mikrop kapmış olabilir dedi...ayrıca bizdede bolca hıçkırık oluyor.....birde kızım alerji oldu.benim yediğim bişeyden olmuş....anne sütünden geçmiş galiba.coladan olurmuş.bende 2 gündür içiyordum...çok üzgünüm..kızımı hasta ettim..

geçmiş olsun .bebeğin emdikçe iyileşir çabucak.cola gazda yapar bebeğe.CADIARZU
ben hamileliğimden bu yana hiç cola içmedim.:hooray::teytey:

Sezeryan olanlara bişi sorcam.Dikişlerinizin üst kısmında sertlik halinde bir yer varmı?
Dokunuyoorum semsert.Birde karnınızı sardınızmı?

Sendemi kayınvalidenle kaldın dünürcaazım.. Benim kayınvalidem yaşlı ama yinede yemektir temizliktir elinden geldiği kadar yapmaya çalışıyo. Ama daha çok bebekle ilgilenmek istiyo,kendi tecrübeli ya ben acemi oluyom ona göre laelaelaelaelae
Özellikle geceleriğ ben emzirirken ya da ağladığında
-getir gezdireyim
-getir sallayım deyip kucaklamaya çalışıyordu.
Çocuk kucağa alışsın istemiyorum hele ki geceleri.....
Üç gündür vermiyorum geceleri istesede... Baştan biraz bozulsada alıştı diyemiyor artık. Gündüz oynasın,kucaklasın ama gece değil yaani. Oğluşumda inadına fazla durmuyor zaten hemen meme istiyor... Hih hih :roflol:
Aferin gelinim istediğim siparişte olmuş renkli gözlü... Sanki benim oğlanda renkli olacak gibi..bakalım...

Sezeryan olanlara bişi sorcam.Dikişlerinizin üst kısmında sertlik halinde bir yer varmı?

Benimde öyle canım... Ama geçiyor yavaş yavaş...

herkse slm kızlar...herkesin bebeişine kırkbir kere maşallah..bizde büyüyoruz yavaş yavaş benim sorunumda çok fazla uyuması her 45 dk bir kaldırıyorum oda zorla uyanmak istemiyor uyandığı zamanda emmesi güzel ama uyandırmak mesele...

benimde sert sert bir yer var dikişlerin üstünde ellediğimde içim bir tuhaf oluyor birde hafif kızarıklık vardı ilk zamanlar doktor önlem olsun diye antibiyotik verdi hala kullanıyorum bunun dışında sorun yok artık her işimi yapabiliyorum yavaş yavaş....göbeğime bişey sarmadım çünkü iç çamaşırı bile beni rahatsız ediyor ki bişey sarabilmeyi düşünmüyorum çok rahatsız edici dikişler var çünkü..

emzik olayımız tutmadı..almıyor tükürüyor bide acı bişeymiş gibi suratını buruşturuyor her sferinde..yani memeler meydanda anlayacağınız:roflol:...neyse canım beslensin kilo alsın da emsin yeterki..uyumayız iş yapmayız hep emziririz napalım

45 dk cok az guzelım.. 2 saatte bır kaldır bence

doktor yarım saatte bir kaldır ve emzir demişti o yüzden uyandırıyorum ama uyanan kimkaydirigubbakcemile3

Bence de yarım saat ya da 45 dk çok kısa bir süre... İlk hafta için 2 saatte bir demişti hastanedeki doktorumuz, daha sonrası için kendi doktoru 3 saati geçince uyandır demişti... Uyandırmak için en etkili yol, altını değiştirmek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…