Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

Biz de sürekli uni baby'nin yenidoğan mendillerini kullanıyorduk, ancak ilk doktor muayenemizde doktorumuz genel yaklaşım olarak dışarı çıktığımızda hazır mendilleri kullanmamızı, evdeyken kaynatılmış ılıtılmış suyla pamuğu tercih etmemiz gerektiğini söyledi... Bizde evde pamuk ve suya döndük...

kızlar bugün doktordaydık.1.ayımız maşallah
sarılık testine gerek görmedi.geçmiş belli dedi.dinledi,kulağına baktı falan.gözlerine akıntılarına..
boyunu kilosunu ölçtü boy:56 cm olmuş.kilosuda 4800
doğduğunda ne kadardı dedi.
3250 doğdu dedim ama 8.gün hastanede yattığında 3300dü dedim.bugün 28.gün ozaman 1,5 kilo çok iyi dedi.
sonra sağlık ocağına gittik.ordada baş ölçüsünü filan aldı ebe.tüm ölçüleri normal.
aşısını oldu biraz mızmızlığı var.aşıdan olduğunu düşünüyorum bende.

Gülşahcım maşallah canım Alya Derin'e.
Allah nazarlardan saklasın. Ne de güzel büyümüş. İnşallah hep böyle devam eder canım. Gözün aydın, böyle güzel kontrollerin darısı bizlere artık...
Maşallah 41 kere!!!

sağol denizim.insan doktora gi,derken çekine çekine gidermi vallahi ben gidiyorum..
kalça çıkıklığı için kaçıncı haftaya gidilebillir?

kalça ultrasonu için 1.ay randevusu ile aynı güne randevu verdiler bize... Sanırım bugünlerde çektirmen gerek...

Kızlar siz emzirme sütyeni olarak ne kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Ben ships almıştım memnun değilim. yani ev için rahat ama kıyafetlerin altından pek bi fena duruyo. Bir de daha 3 haftadır kullanıyorum, orasından burasından lastikler fırlamaya başladı. Rengi de beyaz, koyu renk bişey giyince çok kötü görünüyo. Başka bişey almak lazım ama ne?

Gülşah maşallah kızına canım süper.. Biz 1.ay kontrole gittiğimizde daha 3300 dü :)) Olsun zayıf olsun ama sağlıklı olsun diyorum.. Birde zayıf doğan çocuklar daha çabuk toplar kendini diyorlar ama biz daha bişi görmedik :)

Şu ayeti yazıverin şuraya da bizde not alalım..

Melto canım pamuk en ıyısı gercekten cok arastırdım netten. Ben de dısarı cıkarken alıyorum yanıma unıbaby ıslak mendılını..

Bu arada bizimde bugün 40.günümüz. Az önce oğluma banyo yaptırdım bende bi yapabilsem...

Dogum yaptıgım medıcal park goztepe hastanesıne sordum
kalca cıkıgı ultrasonu normal fıyat 110 ssk lılara 54
ısıtme testı ıse normal fıyat 120 ssk lı 65 lıra..
ne kadar cok yaaaaadelikafadulden

Kızlar ya bişi sorcam...Bebeğim doğduktan 3 günsonra hafif sarılık oldu sanırım,gözlerinden anladık.Doktorumuz teste gerek yok dedi ve 5-6 gün sonra tamamen geçmişti.Ancak bugün yne gözlerinde biraz var gbi 15.günümüz.Acaba bi kan versek mi?
Adacyo ben de emzirme südyeni kullanıyorum çok memnunum.Evet tamamı penye olduğundan uçları belli oluyo dışardan azcık:) markası Bella Donna

ben sana dua için link veririm. isteyenler olursa özelden gönderebilirim.
Denizciğim fiyat sordun mu hiç?
fiyat 90 ama 18 yaş altı çocuklara 68 lira indirimliymiş. işitme testini bilmiyom ben...
Bu arada bizimde bugün 40.günümüz. Az önce oğluma banyo yaptırdım bende bi yapabilsem...
40 ınız çıkmış hayırlı olsun. gözün aydın, haydi bitti bileee...delikafadulden
Dogum yaptıgım medıcal park goztepe hastanesıne sordum
kalca cıkıgı ultrasonu normal fıyat 110 ssk lılara 54
ısıtme testı ıse normal fıyat 120 ssk lı 65 lıra..
ne kadar cok yaaaaadelikafadulden
ultrason iyiymiş de.... diğeri nasıl cep? ben de fiyat alayım da kıyaslayalım... bu arada sizin hastane neden bizim kıytırık afiyetten daha ucuz. ssk lılara demişsin. ben işsizlik olayından faydalanıyom ya çocuğum da ssk lı sayılıyo mu? biz şeyden faydalnıyoz, hani kimlik çıkarınca devlet bakıyomuş ya 18 yaş altına, ssk sı olsun olmasın... acaba bebeklerde ssklı olmak farklı bir anlama mı geliyor?

aaaa süpermiş, ben de hemen deneyeyim...
özel bir usül var mı okumak için? kaç kere, ne zamanlar okuyorsun? ne kadar zamanda tesir ediyo?kaydirigubbakcemile3 ben de iyiden iyiye uyku ilacı muamelesi yaptım di mi?
denizcim ben gece emzirirken okuyorum beli bir sayısı var mı bilmiyorum okuyabildiğim kadar okuyorum

Şu ayeti yazıverin şuraya da bizde not alalım..

(9) ve cealnâ nevmekum subâtâ(subâten)
anlamı da "uykunuzu bir dinlenme sebebi kıldık"

ben emzirme sütyeni kullanmıyorum daha öncede kullanamamıştım pek çok model denedikten sonra KOM un bi modelinde rahat ettim,göğüsler sütle dolunca emzirme sütyenleri hiç toparlamıyordu benim göğüslerimi,emzirirken biraz sıkıntı veriyor ama görüntü olarak çok iyi toparlıyor model numarsını da yazayım bi bakarsın KOM 10145

çok teşekkürler canım. bakıcam hemen. bu arada dua süper, allah razı olsun.

maşallah canım çok güzel kilo almış..anptın banada söylesene bu kız küçük geliyor bana çok..sadece anne sütümü yoksa mama da veriyormusun..ben çabuk kilo alsın diye mama vermekte istiyorum aslında çabuk toparlansın diye ama annem ve eşim izin vermiyor..sanki hep böyle küçük kalacak yaa..hiç büyüyormuş gibi gelmiyor

özge ne zman kızın fotosunu koycan kıs ne saklıyon kızını :))
bu arada özge sen çok takıntılısın ya farkındamısın canım sureklı bıseylerı kafana takıyosun bakıyorum mesela yazdıklarına hep bişeylerden rahatsızsın bence bu kadar çok kafana takma canım valla hasta olursun :teselli:

denizcim ben sporcu sütyenlerinde kullanıyorum..yarım badi şeklinde oluyorya..valla çok rahat ettim..emzirme sütyeni beğenmedim hiç:1no2:

[Kızlar ya bişi sorcam...Bebeğim doğduktan 3 günsonra hafif sarılık oldu sanırım,gözlerinden anladık.Doktorumuz teste gerek yok dedi ve 5-6 gün sonra tamamen geçmişti.Ancak bugün yne gözlerinde biraz var gbi 15.günümüz.Acaba bi kan versek mi?
Adacyo ben de emzirme südyeni kullanıyorum çok memnunum.Evet tamamı penye olduğundan uçları belli oluyo dışardan azcık:) markası Bella Donna /B]

aslında hiç böyle değilimdir..hamileliğimden beri bana bişeyler oldu..hatta çevremdekiler çok kızardı bana gamsızsın diye..takmazdım hiçbişeyi oluruna bırakırdım herşeyi..dedim ya hamilelikle bir değişime uğradım..üstüne lohusalık geldi..şimdi ki derdim çocuğun kilosu..
annemle eşim alıyor diyor..bana hep doğduğu gün ki gibi geliyor..
annem diyor kızım kaşık kadar yüzü vardı..bacakları boş boş tu şimdi doldu gıdısı çıktı farketmiyormusun diyor ama bana hep ilk günkü gibi geliyor..offf geçse şu 1 ay da kurtulsam lohusalıktan...manyak gibiyim vallabenneyaptımki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…