Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

tuğbacım eşimde öyle diyor.böyle emmeye devam ederse kısa zamanda eskininde altına düşersin diyor...nasip bakalım...ben ümitsizim ya bu konuda neyse:roflol:

hadi bakalım inşallah ne güzel sağ salim doğurdunuz da meme, gaz, uyuma, kilo derdine düştünüzzz ayy darısı biz hala doğuramamış mart annelerinin başınaaa...

aman canım adak yerine getirilmedimi çok sorun olur Allah muhafaza..zamanı gelince olur kesersin inşallah bir tane..rabbim önce borçlarınızdan sıyrılmayı nasip etsin...kurban sonrada olur..

gelelim benim sorunuma...çıldırcam bu kız durmadann yılmadan emmek istiyor..uykum geliyor artık hiç bişey yapamıyorum 3 gündür onu emzirmekten başka...emzik kullananınız varmı..yarın alacağım çünkü babasının bile canına tak dedi..zevkine emiyor aç olduğuna değil..uykuyuda orda aldığı için bütün gün gözü açık...yoruldummm.

Valla aynı şey bizde de var Özgecim. Ben emzik veriyorum, bizimki hemen diliyle dışarı itiyo emziği, sonra da dudaklarını kitliyo... Bir daha vermeyin, beğenmedim ben bunu gibisinden... kaydirigubbakcemile3
Bi dene istersen. bazı bebekler (ki o bazı bebekler bizimkiler oluyo...) doydukları halde emme içgüdülerini tatmin etmek için emmeye devam etmek isterlermiş. Valla bizimki emziği beğenmediğinden, benim mememle tatmin etmeye devam ediyoruz. kaydirigubbakcemile3

Son düzenleyen: Moderatör:
evet doğuran annelerimiz en çok hangi malzemeye ihtiyaç duyuluyo bebişleri büyütürken yani ay şunu iyi ki almışım veya ay bunu da neden aldım ki dediğiniz şeyler neler

Kizlar benim kiz hickirik tutuyor cook
Gündüzleri bütün gün memede hehe
Aksamlari yatiyor uyanmiyor bende korkuyorum her 1-2saatte bir kalkip oksuyorum ellerini
Birde ara sira cikartiyor yediklerini ama kusma degil sadece biraz cikartma oluyor acaba cok yedigindenmi yada ??

Kizlar benim kiz hickirik tutuyor cook
Gündüzleri bütün gün memede hehe
Aksamlari yatiyor uyanmiyor bende korkuyorum her 1-2saatte bir kalkip oksuyorum ellerini
Birde ara sira cikartiyor yediklerini ama kusma degil sadece biraz cikartma oluyor acaba cok yedigindenmi yada ??

benim kızda arada azıcık çıkartıyor genellikle çok emdiğinde ya da gazı çıkmadığında.hıçkırdığında azıcık emziriyorum geçiyor.

Valla aynı şey bizde de var Özgecim. Ben emzik veriyorum, bizimki hemen diliyle dışarı itiyo emziği, sonra da dudaklarını kitliyo... Bir daha vermeyin, beğenmedim ben bunu gibisinden... kaydirigubbakcemile3
Bi dene istersen. bazı bebekler (ki o bazı bebekler bizimkiler oluyo...) doydukları halde emme içgüdülerini tatmin etmek için emmeye devam etmek isterlermiş. Valla bizimki emziği beğenmediğinden, benim mememle tatmin etmeye devam ediyoruz. kaydirigubbakcemile3

valla canım bakıcaz artık yaa..banada almayacak gibi geliyor ama lırsa inan rahat edeceğim...sürekli ağzı sağında solunda şap şap emmeye çalışıyor..dıştan biri görse aç bırakıyorum sanacak...aç mı kalıyr acaba diyorum ama o zaman bezlerini doldurmaz...arsızlık resmenkaydirigubbakcemile3
hep memeyi almayan bebekleri okudum hamileliğimde ve çok dua ettim Allahım bol bol emsin,emmesi kuvvetli olsun diye...bu kadar kabul olacağını düşünmemeiştim doğrusukaydirigubbakcemile3
aman derdim bu olsun...emmeseydi,kolik olsaydı çok daha yorar ve üzerdi...yinede nazar değmesin bebişlerimizin emmesine..maşallah diyelim:nazar::nazar::nazar:

bende öyle yapmaya calisiyorum ztn hani cok uzun yatiyor bende iki saatte bir degilde gece 12de emziriyorum sonra saat 3-4 arasi tekrar sonra saat 6-7arasi tekrar emziriyorum baktim kalkmadi kendim uyandirmak zorunda kaliyorum ztn bi gözünü actimi veya gögsümün kokusunu alinca hemen agzi aciliyor...

bende öyle yapmaya calisiyorum ztn hani cok uzun yatiyor bende iki saatte bir degilde gece 12de emziriyorum sonra saat 3-4 arasi tekrar sonra saat 6-7arasi tekrar emziriyorum baktim kalkmadi kendim uyandirmak zorunda kaliyorum ztn bi gözünü actimi veya gögsümün kokusunu alinca hemen agzi aciliyor...

iyi maşallah kuzuna.

kızlar yaa bi sorunum var gerçi bana sezeryan olanlar daha çok yardımcı olurlar
benim kanamam çok az oluyor ilk günden beri :KK43: bu normalmi yoksa bi problem mi var nedersiniz ?

benim kanamam çok az oluyor ilk günden beri :KK43: bu normalmi yoksa bi problem mi var nedersiniz ?

canım ben daha yapmadim ama 2 ay once yapan arkadasim soylemisti mirmirmirmir
doktor bir gunluk pedlerini kontrol ediyordu onun kanamasi normal mi diye
seninkine baktimi doktor, normal dediyse kafana takma bence.

kızlar benim kıza ben tam 6 tane emzik denedim.silikonlu silikonsuz damaklı damaksız kauçuk ama maalesef hiçbirini almadı hatta zorla ağzına teptip ağladı yırttı kendini ama o kazandı.sadece beni emiyor ve böylece midesi genişledi.sürekli hıçkırık tutuyor 4 kiloyu buldu maşallah.

kızlar benim kıza ben tam 6 tane emzik denedim.silikonlu silikonsuz damaklı damaksız kauçuk ama maalesef hiçbirini almadı hatta zorla ağzına teptip ağladı yırttı kendini ama o kazandı.sadece beni emiyor ve böylece midesi genişledi.sürekli hıçkırık tutuyor 4 kiloyu buldu maşallah.

4 kilo mu:1shok::1shok::1shok: maşallah doğduğunda 2200 değilmiydi..40 ı çıkana kadar 2 kilo mı aldı yani...:nazar::nazar::nazar:inşallah bizimkide öyle olur..:Saruboceq:

ben halamdan bildigim kadaryila sezeryan olanlarda kanama daha az oluyor.. bebegi aldikdan sonra kaninda bi miktarini cekiyorlarmis cünkü..

masallah aylize :nazar::nazar:
ama bu emzik problemi bizdede var.. zehra hanim keyfi aliyor.. sakinken.. ama aglamaya basladiginda verdikmi kafayi yiyor nerdeyse aglicam diye.. saclarini asiliyor yüzünü cirmaliyor falan
halbuki alsa oda rahat etcek bende.. ama yok.. kuru inat
benneyaptımki

pyy kızlar nasıl içim kıpır kıpır oluyor siz böyle yazdıkça yaa bakalım benim cimcim nasıl olacak bu arada enelim maşallah aylize...

merhaba bayağıdır giremiyordum e artık çok meşgulüm tabi kaanım tüm vaktimi alıyor ,beyaz lilyum sende doğurmuşssun benden 1 gün snra hayırlı olsun bebeğine uzun ömürler diliyorum,bu arada doğum yapan tüm mart annelerine bebekleri hayırlı olsun ,
Sorunlar aynı ne çektim meme ucunu bulabilsin kapabilsin diye 1 saat uğraşmışlığım vardır çoğu zaman ama ısrarla uğraştım bebişte yoruluyodu kapamıyor ve ememiyordu çok üzülüğyordum hastanede hemşireleri çağırıyorduk yardım için eve gelince başımızın çaresine baktık tabi ,meme ucu almadım çünkü çok az kişi memnun sonra benim mememi kabul etmez die korktum ,sanırım şimdide emzik vermek zorunda kalacağım çünkü devamlı emmek istiyor benim sorunlar şimdilik bu kadar yrn sağlık ocağına gidicez 2.tarama testleri varmış sağlıkocağında yaparlar dedi özel hastane dr u ,hepinizi ve bebeklerinizi öpüyorum iyi geceler...

X