Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

bende 2-3 saatte bir uyandırıyorum..uyanıkken zaten yarım saatte bir saatte bir emiyor durmadan..seanslarımızda 30 dk yı bulduğu için ömrümüz memede geçiyor( ama ben çok yoruluyorum

evet benim bulduğum yöntemde altını değiştirmek en etkili yol bu şimdilik

4 kilo mu:1shok::1shok::1shok: maşallah doğduğunda 2200 değilmiydi..40 ı çıkana kadar 2 kilo mı aldı yani...inşallah bizimkide öyle olur..:Saruboceq:

pyy kızlar nasıl içim kıpır kıpır oluyor siz böyle yazdıkça yaa bakalım benim cimcim nasıl olacak bu arada enelim maşallah aylize...

hepinize teşekkür ederim maşallah benimki hem emiyor hemde üstüne mam yiyor midesinde bir yudum boş yer kalmasın deliler gibi bağrıyor.4d ultrasona girmiştim hamileyken doktor midesi büyükçe demişti.küvezde yatarkende açıkınca küvezi yırtıyor demişti hemşiresi.böyle bir cadı bu işte. çerezim bizimkide sinirlenince eldivenli elleri ile bile yüzünü yırtıp saçlarını yolacak neredeyse yandık vallaha.

hadi bakalım güzel haberlerle güzel kilolarla gelin gülşahcım bizede söle bakalım ne kadar büyümüş alya hanım.bence oda 4 ü geçmiştir çünkü anne karnında çok iyi alıyordu.benimki ance 47 günde bu hale geldi.

Kızlar bişi soracam:
Ben kızımın altını değiştirirken uni baby yendioğan ıslak mendili kullanıyorum. Aslında doğumdna önce aldığım başka marka mendillerim de var. Ama bir türlü cesaret edip onlara geçemiyorum. Bu uny babyler de epey pahalı... Siz ne marka kullanıyorsunuz? Acaba başka marka bi mendil kullansam alerji yaparmı kızımın popişine?

Canım ben genelde pamukla sılıyorum ama cok yorgunsam yada buyuk wc sını yapmıssa bende unıbaby ıslak mendılını arada kullanıyorum. Bende de baska markada var. Kullanırken kaynatılmıs suya sokuyorsun ya. Unıbaby suya soktugumda suyun rengı degısmıyor ama canbebenın kını soktugumda suyun rengı degısıyor. Yanı unıbaby daha az katkılı. Ben unıbaby bıle zor kullanıyorum bence dıgerlerını bıraz buyuyene kadar dusunme..
Pamuga alısmaya calıs hem daha ucuz hemde ınankı bebegın ıcın daha saglıklı. Ben cok arastırdım en ıyısı pamuk. Ilk baslarda zor gelebılır ama alısıyorsun

çok teşekkürer melekcim. ben kaynatılmış su yapmıyordum... uny baby yi elimin içinde ısıtıp kullanıyodum. aslında diğer mandilleri suya atarak kullanmak da mantıklı, at biraz beklet ve sıkıp kullan. böylelikle fazla tahriş etmez herhalde...

bende 2-3 saatte bir uyandırıyorum..uyanıkken zaten yarım saatte bir saatte bir emiyor durmadan..seanslarımızda 30 dk yı bulduğu için ömrümüz memede geçiyor( ama ben çok yoruluyorum

Acele ediyordun doğurmak için, işte böyle bu yaramazlar anneyi söürüp emiyorlar dakikalarca:ecrin_bebek:

denizim bende aynı mendilden kullanıyorum gerçekten çok pahalıymıs bılmıyordum esım soyledı bana ama suan degıstıremem pamukla falanda ugrasımıcam cunku yeterınce sancı cekıyorum su sancılar bı gecse bende pamuk kullanmayı dusuyorum inş tez zamanda atlatırım :Saruboceq:

Ben de aynı şekilde dikişlerim kotöyken, pamukla suyla uğraşmayayım diye mendile yüklendim ama melek in dediği gibi yapıcam. En azından daha evvelden alıp biriktirdiğim mendilleri suya atıp, sıkarak kullanmayı, onlar bitince de pamuğa geçmeyi düşünüyorum. Ya da belki hazır mendilleri sokaktayken kullanmak için saklarım, evde direkt pamuğa başlarım... Gerçi ben hiç biyere çıkmıyom, daha uzun süre de çıkacak gibi durmuyorum... senağlama

bende unibaby kullanıyorum ama suya falan sokmuyom Denizin dediği gibi elimde ısıtıyom,bazen de kaynmış ılımış su ve pamukla siliyorum aslında en temizi ve ekonomik olanı su ve pamuk ama azcık daha uğraştırıcı.

ben de pamuk ve suyla temizliyorum kızımın altını,dışarı çıktığımızda unibaby kullanıyorum daha hiç pişik olmadık şükür
diğer mendilleri kullanmaya daha cesaretim yok

canım bak benim ocağın üzeinde bir cezvede kaynamıs suyum her zaman var. Altını temızleyecegım zaman sadece hafıf ısıtıyorum. Kucuk bır kabın ıcınde pamugu bandır cıkar sil ınankı alısıyorsun.
O bezlerı de suya sok cıkar kullan erit.. suya sokup sıktıgında ne kadar kımyasal cıkıyor gorursun

denizcim bu arada kızın sana benziyor sanki
Herkes öyle diyor... ban birtek gözlerinin çekikliği benziyor gibi geliyor ama herkes "direkt kopyalamışsın kızı" diyor... kaydirigubbakcemile3

Sağol melekcim. Öyle yapıcam ben de... Birikmesin evde bunlar... ne bileyim bez falan alırken kampanyada olan güvenilir markalardan toplamaya çalışmıştım bezleri. Ama uny baby yi baya beğendim şahsen. İmkanım olsa sürekli ondan alıp kullanmak isterdim. Büyük rahatlık çünkü...

Ben yenidoğanlar için niveanın ve chicconun mendillerini kullanıyorum.Hiçpişiğimizolmadı şükür.Nieuğraşıyosunuzki pamukla falan??

Ben yenidoğanlar için niveanın ve chicconun mendillerini kullanıyorum.Hiçpişiğimizolmadı şükür.Nieuğraşıyosunuzki pamukla falan??

nekadar olsada içeriğinde bazı kimyasllar olabiliyor canım ben ilk kızımda da pamuk kullanmıştım

bu arada kızlar benim kızım uyumadığı zaman amme(nebe)suresinin 9. ayetini okuyorum çok işe yarıyor tavsiye edrim

Evet ne kadar bebeklere özel üretilsede kimyasal vardıR...pamuk kullanmak hiç aklıma gelmemişti. Bende kullanayım.Adacyocum çok pahalı değil ama tabi sürekliliği düşünülünce külfetli tabi...

aaaa süpermiş, ben de hemen deneyeyim...
özel bir usül var mı okumak için? kaç kere, ne zamanlar okuyorsun? ne kadar zamanda tesir ediyo?kaydirigubbakcemile3 ben de iyiden iyiye uyku ilacı muamelesi yaptım di mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…