Doğum sonrası kilolarımız ne durumda:)) ???

emzirmek insanın iştahını açıyor.doğumdan sonraki hafta 65 e düştüm.vee orda kaldım.ne olcak halim bilmiyorum.hamileyken bile daha hoş görünüyordum.

kızlar 60 kiloyum eski kiloma daha 8 kilo var ama önmrmli değil karnım inse bi süre bi kiloda kalsam olur
geçen hafta dedğim gibi alışverişe çıktım tezgehtar beni hamile zannetti bende bişiy demedim daha
valla acımadım kilo verince giyemeyeceğime rağmen bi sürrü bişiy aldım hepside 38-40 beden veya large beden valla normal pantolan ve etekle aldım göbeğim çıkıyor ama oldu en azından kot alacaktım vazgeçtim kötü duruyor zayıflamadan almayın derim
ama süperr geldi alışveriş annemin kıyafetlerine kalmıştım

emzirmek insanın iştahını açıyor.doğumdan sonraki hafta 65 e düştüm.vee orda kaldım.ne olcak halim bilmiyorum.hamileyken bile daha hoş görünüyordum.

Ya benim iştahımı açmıyorda çok daha tuhaf birşey oluyor tam emzirmeye başladığımda dilim damağım kuruyor acayip susama hissi oluyor..Yani bir damacana su içsem bana yetmeyecekmiş gibi hissediyorum..Bu arada bende gram gram veriyorum kiloları..Şu an 72 yim artık yağlardan vermeye başladım galiba (Toplam 13 kilo verdim şu ana kadar bebek plesanta ödem derken o kadar gitti ) ..Daha vermem gereken 17 kilo var..Bu arada aşırı tatlı yeme hissine karşı solgarın Chromium Picolinate diye bir bitkisel desteği varmış ve emzirenler günde bir tane alabilirmiş..Doktorumuza danıştıktan sonra almayı düşünüyorum..Böylece yürüyüş yaparken yağların kasa dönüşmesi de kolay olurmuş..

78 kiloyla doğuma girdim 14 gün oldu şimdi 67 kiloyum 50 kiloyla hamile kalmıstım kısacası hala orta boy bi fil gibiyim

Silvercım verirsin daha lohusalıkta ödemlerin hepsi atılıyor..Bende 25 kilo aldım hamileliğimde kafamçokkarıştı Evlendiğimde 55 tim şimdi o kiloma geri dönmek istiyorum..

:)tebrik ederim..daha çok yeni yapmışsın doğumu..allah bebeşine sağlık sıhhat versin ve analı babalı büyüsün..emin ol aynı sorunları bende yaşadım..kilo verme konusunda minik oğlum bana en etkili rejimlerden daha faydalı oldu..ne gecemiz ne gündüzümüz vardı..bu da kilo vermemi hızlandırdı.hiç rejim yapma sadece bol bol su iç..en azından ben öyle yaptım..

en güzelini yapmışsın..yaşadığın o müthiş duygunun tadını çıkar.o kiloların bile bir anlamı var..hoş zaten kalıcı değil o zaman neden bugünümüzden olalım ki..walla çok tebrik ederim.tüm yeni annelere örnek olsun..

78 kiloyla doğuma girdim 14 gün oldu şimdi 67 kiloyum 50 kiloyla hamile kalmıstım kısacası hala orta boy bi fil gibiyim

bence yanılıyosun eminim çok güzel bir anne olmuşsundur..bence ilk işinaynaya bakmak olmalı..orda çok tatlı bir bebeğin annesi hoş bir bayan göreceksin:)

bence yanılıyosun eminim çok güzel bir anne olmuşsundur..bence ilk işinaynaya bakmak olmalı..orda çok tatlı bir bebeğin annesi hoş bir bayan göreceksin:)

eylül canım inan gözlerim doldu bunu bana ilk söyleyen sensin moral vermeyi bırak bozuyolar birde iyiki varsınız yaaa cok sağoluna.s.a.s.

Bebeğim 2 aylık oldu hala aynı kilodayım..Şu karpuz peynir hiç işe yaramıyor..yada bende işe yaramıyor..:sm_confused:Gün içerisinde cok koşturuyorum ama yine kilolardan kurtulamıyorum..eski halime gelmeme 8 kilom var..ve işin açıkçası çok fazla tatlı yemek istiyorum,normalde beyaz tenliyimdir şuan göbeğimde esmer tende, sanki başkasının göbeği ve hala doğumda ortaya çıkan karın çizgim kaybolmadı...karnım lömbür lömbür sallanıyor...üf yaa senağlama sizin göbeklerde kara mı? yoksa benimkimi böyle...

Son düzenleme:

Canım senin vermen gereken 8 kilo var benim 17 tatlicadiarzu Karın çizgisi 6-8 ayda kaybolurmuş..Benimde karnım senin söylediğin gibi, çatlaklarla dolu ve esmer üstelikte iğrenç görünüyor..:çok üzgünüm: Bu arada karpuz peynir olayında kilo vermek için peyniri çıkarman gerek ..Ayrıca tatlı isteğini bastırmak için günde bir tane solgarın krom takviyesini alabilirsin ama doktoruna danışarak tabi ..

Ben bir diyetisyenle görüştüm. 3 aya kadar diyet vermeyiz 3 aydan sonra ılımlı olarak emzirdiğiniz içinde zayıflarsınız dedi.. O yüzden şu an çok fazla takılmamaya çalışıyorum kiloma. Sütümün kaliteli olması daha önemli artık bir yıla yayarak zayıflayacağız. 6 aydan önce sezeryanda göbek için egzersizde yapamıyorsun..Neyse zaten zaman çabuk geçiyor..Bebişler biraz büyüyünce bizde toparlanırız artık..

Son düzenleme:
ah ebrucum en çok kilo bizde kalmış bende fazlalık 12 kilo var vermem gereken bu arada oğlum hastalandı doktora götürdük bugün çok gazı varmış 3 ay devam eder dedi doktor kulaklarıda intihap olmuş yavrum çok ağlıyor kilosu gayet güzel dedi doktor fazlası bile varmış ay bir iyileşse rahatlasa yavrum fazla giremiyorum nete ancak okuyup çıkıyorum yazamıyorum bile sizlere görüşürüz güzel annelerŞeniz

yarenciğim geçmiş olsun canım.inş tez zamanda oğlun iyileşir..

Canım kilolar bizi sarmış durumda...bende 23 kilo almıştım..nasıl olduğunu anlamadım hastaneden eve geldiğimde 10 kilo gitmişti..şuan bir aydır 8 kilom var ama öyle dağılmış değil,genelde basen ve kalcamda..birazda gögüslerde..selülütlerimi hiç söylemiyorum gecen şort giymiştim ışıkta bir baktım dize kadar inmişsenağlama öyle bir hallerde olmuşum anlayacağın...neyse sanatçılar gibi ışık yansımasıdır deyip kendimi yumuşatmaya çalıştım:roflol: ama gerçek ortada tabii..
vallahi karpuzuda gidip en yağlı peynirle yiyorum,peynirsizde tat alamıyorum aşağı sakal ,yukarı bıyık anlayacağın canım..
Sütün kalitesi önemli canım bencede...o yüzden bende hiçbirşeyi kesemiyorum..
Sıcaklardan yürüyemiyorumda dışarı çıksam hemen eve koşup geliyorum,kızımda sıcaktan huzursuz oluyor...6 ayı bekleyeceğiz bakalım..öyle yada böyle verilecek..

Son düzenleme:
Yarencim çok geçmiş olsun canım. İnşallah iyileşir oğluşun en kısa zamanda.:1hug: Maşallah kilosu tosuncuk kıvamında demek ki.. yerimseniben

Ayperincim valla ben hamileliğimdede yürümedim :roflol: Yürüsem belki bu kadar kilo almazdım..Hamileliğimde birtek 8. ayda şeker testim yüksek çıktı diye boğazımdan kısıp yürümüştüm biraz..Benimde tek tesellim bir süre çalışmayacak olmam..Böylece çok dışarı çıkmadığım için moralimde bozulmaz..:roflol: Gören kimse yok nasıl olsa..

ebrucuğum aslında senin kiloların başka bir acıdan görülmüyordur CADIARZUeşinin kilosu var,yanında öyle yada böyle zaten zayıf görünürsün..ben doğuma eşimin kilosuna yakın bir kiloyla girdim... 81 le..kafamçokkarıştı boylarımızın arasında da 7-8 cm var...yan yana gelince kendimi iri yarı biri gibi görüyorum..yani şuan kimin bayan olduğu belli değil o yüzden elimi sıkı tutsam iyi olacak:roflol:

kızlarr yaa ne bu karamsarlık veririsiniz kiloda neymiş.canınızı sıkmayın.kendinizi sevin.bide öyle kendinize fil mil demeyin bakimm.lohusalık sendromu sanırım ama hepsi güzel şeyler.meleklerinize sağ salim kavuştunuzya daha ne olsun.gerisi hep iradeyle çözülücek şeyler dimii.

kızlar bende sizle aynı durumdayım eşimle aramda 32 cm var ben eşimin kilosuna yaklaştım 77 oldum gerçi doğuma az kaldı valla artık takmıyorum bıraktım sizler şanslısınız birde şu açıda bakın bebekleriniz gayet sağlıklı yanınızdalar eşleriniz de yanında kilolarıda elbette en fazla 1 yıla kadar verirsiniz allah başka dert keder vermesin bebişlerinizi öpüyomm darısı bize

Kolayı var ayperincim sende benim gibi hamur işlerini, tatlıları yedir kocişine bir ay içinde senden daha dombili olsun jeyyar Böylece sende kendini daha iyi hissedersin :roflol:

74 ile doğuma gittim.eve geldiğimde 70 kiloydum sonrasında 65 e kadar düştüm.bugün yeniden tartıldım ve 62,5 kiloya düşmüşüm.çok mutlu oldum ama 3 gündür hastaydım ondan oldu heralde.

benimde verdiğim kilo 12 kalan kilo 12 kaldı eşitim şuan bakalım beraberlik nezaman bozulacak:))) ama göbüşüm indi baya geçen bi eteğimi giydim oldu. doğumdan sonra büyük bi sevinçle giymiştim onu olucak eski kıyafetlerim diye umuyordum (bol olanlar) ne mümkün popomda kalmıştı. alttan olanlar var ama üstü kurtaramıyorum:))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…