Doğum sonrası kilolarımız ne durumda:)) ???

bu arada çok alakasız bir baslık altında konuyu degiştirmek istemiyorum ama bir sorum var sana;ben 16 haziranda dogum yapçam yani şimdilik.dogum sonrası ne kadar zaman da toparlanıyor insan.28 hazşranda sınavım var kpss için ve baya da hazırlandım bu sene;bebegi bırakıp girebilir miyim?kafama çok takılıyor bunlar..(2 oturum gircem)
konunuzu böldüm ama beni anlıyorsunuzdur cevabımı alıp çıkarım hemen:)

canım öncelikle sağlıklşa al yavrunu kucağınba allhın izniyle sınavındada başarılar girersin sınava merak etme olmadı sütünü sağamazsan bir kerelik mamam veririler sen sınavdayken hazılanmışsın okadar bunu düşünme şimdi

valla bu kilolarla başımız dertte. bende 24 kilo almıştım hamilelikte 10 kilo gitti kaldık öyle nasıl nezaman gidicek bu kilolar bilmiyorum. normal doğum yapanları görüyorum hastanede incecikler göbekten eser yok. hamilelekte aşırı yemek akıl işi değil neoludu elime ne geçti 4 kilo doğduda neoldu kupamı verdiler yoook. doğuramadım kilosundan sezeryana kaldım işte hay okadar çok yemez olaydım beee obur karı şimdide şişko karı oldum:)))))

ben bakımımı kırkım çıkmasına saklılıyorum. bendede saçlar röfleydi yarıya indi allahtan kapalıyımda örtünce ve kıyafetlerle kusurları kapatıyorum. ama eşim durmadan soruyor nezaman boyatıcan sarı istiyor beni bende yok boyatmıcam diyorum. kırkım çıksın süpriz yapıcam. korsede aldım ama bi küçüğüyle değiştiricem. onuda takarım göbüşten geçici kurtulurum bide güzel kıyafet. özledim evde bakımlı gezmeyi saldım kendimi iyice. ama ne giysemde bu göğüslerle çok komik oluyor dün aldığım korseyle eski kıyafetlerimden denedimde tayt üstüne dar bi tunik güzel oldu bel inceldi busefer göğüsler foraaaa ille bişeyler önde gidecek:))))) koca göbüşten kurtulduk bu göğüşlerden nasıl kurtulucaz böylemi kalacak bunlar artık :))))

Kardelenciğim ben aslında sezeryanda göbek kaldığına inanmıyorum..cevremde bircok tadınıdığımın sezer.olduğu halde göbeği yok..annem ve o yaştaki kadınlar zamanında normal doğum yapmışlar ve göbekleri var..biraz vücut yapısıyla alakalı..birazda bizle..:sm_confused:
asılnda canım işin aslı:;yedik yedik,boğazımızı tutamadık,şiştik davul gibi olduk,şimdide sezer.bağlıyoruz:roflol:

kızlar desenize hepimiz aynı haldeyiz özellikle sezeryanlı olanlarımızın extra göbek:KK43:
saç perişan elbiseler olmuyo:KK43:(((
ben annemin kıyafetlerini giyiyorum kendi kıyafetlerimin hiçbir olmuyor
bugün annemin bi kotunu denedim çok kötü durdu göbek çıktı gidip kot alacaktım almmaya karar verdim
peki kızlr aklı verin psklojim bozuldu ne alabilirim nasıl kıyafetler göbeğim çok çıkmasın kilom çok görünmesiişin kötüsü bu kıyafetler sadece birkaç aylık olacak (zayıflayacağımı umuyorum )
haftayada bebek mevlüdü okutacaz onda giyecek kıyafetim bilem yok:KK43:

ayperincim ben 15 kilo aldım en son 8 kilosunu vermiştim kişlomda çok değil şuan en fazla 60 ımdır ama göbek çok fena yaaaaaaa:KK43:
artık sezeryandanmı bilmiyorum ama inmiyor ineceğdede benzemiyor ve işin kçtüsü bemndede çatlak çok

kızlar desenize hepimiz aynı haldeyiz özellikle sezeryanlı olanlarımızın extra göbek:KK43:
saç perişan elbiseler olmuyo:KK43:(((
ben annemin kıyafetlerini giyiyorum kendi kıyafetlerimin hiçbir olmuyor
bugün annemin bi kotunu denedim çok kötü durdu göbek çıktı gidip kot alacaktım almmaya karar verdim
peki kızlr aklı verin psklojim bozuldu ne alabilirim nasıl kıyafetler göbeğim çok çıkmasın kilom çok görünmesiişin kötüsü bu kıyafetler sadece birkaç aylık olacak (zayıflayacağımı umuyorum )
haftayada bebek mevlüdü okutacaz onda giyecek kıyafetim bilem yok:KK43:

murgizciğim canım,bende göbek yüzünden gittim bir beden küçülten korse aldım.biraz toparladı..İzmir orası cok sıcak korsede adamı pişirir,ama şuan başka birşey yok yapacak..yemeden kesilincede süt olmuyor,sezer.olduğundan spor,hareket de yapamıyoruz...öyle bekliyoruz işte...:a015: benimde hiçbir kıyafetim olmuyor,zayıflarım diye bekledikçe geriliyorum,dışarıya cıkarken birşey bulamıyorum kalıyorum dolabın içindesenağlama kendimi iyi hissetmek için dün gittim şu yanlardan,dizden cepli (safari tarzı)keten gibi bir pantolan aldım.tişörtlerle giyerim diye..napim yaa:bbo:
buarada canım mevlüt için belki elbise gibi birşey giyebilirsin,şöyle gögüsten biraz daha bol inen,malum göbek cıkmayacak tarzda,yada altına dar pantolon üstüne yine gögüsten inen bir tişört... sanki öyle göbek kilosu dahacok kapalı kalır ..:)

Son düzenleme:
Ayperincim eşin bebeğe bakarım diyosa hiç bekleme bence hemen randevu al böylece sırada beklemezsin..Kuaförede tembihle "küçük bebeğim var bak oraya gelince beklemek istemiyorum" de..Böylece zamandan kazanmış olursun..Ben bir süre daha tek renk kullanacağım saçlarımı ama kim bilir boyası ne zaman yapılır..

Gizemcim kargo pantolon fikri fena değil üstüne siyah t-shirt giyersen renkten de biraz kazanabilirsin..Yada bu sene moda olan çok güzel uzun, hipi tarzı, bol yazlık elbiselerden al bitane..

Göbeğin toparlanması en az 6 ay arkadaşlar..6 haftada rahim küçülüyor..6 aydada fazlalıklar yavaş yavaş gidiyor..Biz çok acele ediyoruz sadece bir an önce eski halimize dönelim diye..Ama işte boğazımızı tutamayınca eskiye dönüşte öyle hemencecik olmuyor..Ayrıca kişiden kişiyede değişiyor vücudun toparlanması..Ama doktorların söylediği sezeryanda da göbeğin kalmadığı..Sadece işte 6 aydan önce mekik çekemiyoruz normal doğum yapanlara göre..Bir sene içinde hepimiz yeniden taş gibi hatunlar oluruz :hooray:

gülşahcım sende benimle aynı durumdasın ama sen çalışmışsın ben bebekten çalışamadım sınava pek..Nasıl bırakıp gideceğim diye düşünüyorum ama olmazsa bebeği de arabaya atıp son dakikaya kadar emzirmeyi düşünüyorum..Evden çıkarkende altını değiştiririm artık..Birde üst üste iki gün giricem sınava..Mama fikrinede karşıyım tek korkum bebeğin ben yanında değilken çok ağlaması..Susturamazlarsa bebek perişan olur..

bendede 12 kilo gitti ama daha doğum öncesi kiloma 7 kilo var ve bende yemezsem sütüm olmuyor sadece suyla da süt olmuyor :KK43:

Ayperincim eşin bebeğe bakarım diyosa hiç bekleme bence hemen randevu al böylece sırada beklemezsin..Kuaförede tembihle "küçük bebeğim var bak oraya gelince beklemek istemiyorum" de..Böylece zamandan kazanmış olursun..Ben bir süre daha tek renk kullanacağım saçlarımı ama kim bilir boyası ne zaman yapılır..

Gizemcim kargo pantolon fikri fena değil üstüne siyah t-shirt giyersen renkten de biraz kazanabilirsin..Yada bu sene moda olan çok güzel uzun, hipi tarzı, bol yazlık elbiselerden al bitane..

Göbeğin toparlanması en az 6 ay arkadaşlar..6 haftada rahim küçülüyor..6 aydada fazlalıklar yavaş yavaş gidiyor..Biz çok acele ediyoruz sadece bir an önce eski halimize dönelim diye..Ama işte boğazımızı tutamayınca eskiye dönüşte öyle hemencecik olmuyor..Ayrıca kişiden kişiyede değişiyor vücudun toparlanması..Ama doktorların söylediği sezeryanda da göbeğin kalmadığı..Sadece işte 6 aydan önce mekik çekemiyoruz normal doğum yapanlara göre..Bir sene içinde hepimiz yeniden taş gibi hatunlar oluruz :hooray:

gülşahcım sende benimle aynı durumdasın ama sen çalışmışsın ben bebekten çalışamadım sınava pek..Nasıl bırakıp gideceğim diye düşünüyorum ama olmazsa bebeği de arabaya atıp son dakikaya kadar emzirmeyi düşünüyorum..Evden çıkarkende altını değiştiririm artık..Birde üst üste iki gün giricem sınava..Mama fikrinede karşıyım tek korkum bebeğin ben yanında değilken çok ağlaması..Susturamazlarsa bebek perişan olur..

canım doğru söylüyorsun bende gelmeden önce kuaförü arayıp röfle için şu aliminyum folyoları ,boyayı hazırla geliyorum demeyi düşünmüştüm..hatta bu cumartesi çoştum hazır bizimkide öyle söyleyince...ama malesef cumartesi çalışacağım dedi,geçti gitti:eek:klava: neyse haftaya inş birşey olmaz,asıl eşim kuaförde beni huzursuz yapar mı diye düşünüyorum...nehirsu yu seviyor sevmesine ama mızıldanınca bırakıyor...bana hiç bir yardımı desteği yok..24 saat ayaktayım..işin aslı bizim eş pek sıkıntıya gelemiyor..tabi bebek bu ne olacağı belli olmuyor,krizi tutarsa kafamda paketlerle eve gelmek zorunda kalırımsırnaşık şey

Hıım..belkide gözümü kapatıp ne yaparsan yap ben gidiyorum demek lazım,sonuçta bu iş moralman beni destekleyecek,buda eşime ve bebeğime yansıyacak dieğil mi...CADIARZU

merhaba arkadaşlar
ben hamileliğim boyunca 19 kilo almıştım. Doğumda 5 kg verdim. Doğum yapalı 27 gün oldu bugün ve toplam 8 kg kaybettim. Ancak iştahım öyle açık ki...2 haftadır aynı kilodayım..bu gidişle vermek şöyle dursun alacak gibiyim...

53 ile hamileliğe başladım.74 ile doğuma gittim.4 kilo doğumla gitti.sonrasındaki hafta 5 kilo gitti.toplam 9 kilo.şuan 65 kiloyum.iki hafta oldu doğum yapalı.günden güne kilo kaybediyorum.ama eski kiloma gelmem epey zaman alacak.hala kocaman pantolonları giyiyorum.aynaya bakınca moralim bozuluyo.

kızlar bugün tartıldım eski kiloma geri dönmüşüm..48 :KK43: kilom gitti çok üzüldüm valla o kadarda yedim yemek vermemek için..keşke bende etli butlu olsam hamilelik tek umudumdu ama olmadı...bu uykusuzluk bitirdi beni yaaaa

Edacım benim kilolarım sana kurban olsun canım:1rolleyes:.Al ne kadar istiyorsan valla 5 kilo alana yanında 5 kilo bedava yerimseniben Bende çok istiyorum şöyle yeniden 55 kilo olayım 36 beden kıyafetlerime sıkıntı çekmeden gireyim diye ama işte 72 kilo civarında gezinip duruyorum iki haftadır..Kırkımız çıkmadan yürüyüşede başlamıycakmışız..Zaten doktorlarda lohusalıkta enerjiye ihtiyacınız var bebek uyurken dinlenin diyolar bende kasmıyorum şimdilik ama diyetisyene gitmekte kararlıyım..Biri beni denetlemezse yediklerime falan dikkat etmiyorum..Birde bu 17 kilo emzirmekle öyle bir yılda falanda verilmez..Güya emzirince bir ayda 3 kilo verirmişiz ama ben veremedim daha o 3 kiloyu..

Sana da tavsiyem bol bol tahinli helva canım (çikolata yenmeyecekmiş emzirirken bebekte alerji ve gaz yapıyomuş)..Hem sütte yapar a.s.

Ayperincim naptın kuaför işini ? Ben geçen aynaya bakarken bir dolu beyaz gördüm saçımda çok moralim bozuldu..Gözüme çarpıyordu ama bu kadar olduğunu tahmin etmiyordum..Galiba biz bebişle kırk uçurmaya kuaföre gidicez:roflol:

kızlar bu saç boyama işi lohusalıkta yapılmaz diye biliyorum ben abdessiz olduğumuz için bi araştırın derim bende tam olarak bilmiyorum ama

Ayperincim naptın kuaför işini ? Ben geçen aynaya bakarken bir dolu beyaz gördüm saçımda çok moralim bozuldu..Gözüme çarpıyordu ama bu kadar olduğunu tahmin etmiyordum..Galiba biz bebişle kırk uçurmaya kuaföre gidicez:roflol:

Canım neeerde ..gidemedim tabi..bizimki haftasonu çalıştı,benim kuaför işide bu haftalık kaldı..haftasonunu bekliyorum,inşallah halledeceğim..bu saç boyama işi bir moral kesinlikle..o yüzden tez vakit halledeceğim..bizimki beni atlatmassa tabii.atlatırsada alacağım kızımı gideceğim...
beyazlar bendede cok,her elimi attığım yerde de raslıyorum:KK43: sacı boyatamayınca görüyorsun,kızım sağolsun görülmeyeni gösterdi:KK43:
canım ,ebrucuğum Yunus Emre yi demi kuaföre götüreceksin?yakınlarda bırakacak kimse olmadığını biliyorum ama eşine bırakabilirmisin ki?

kızlar bugün tartıldım eski kiloma geri dönmüşüm..48 :KK43: kilom gitti çok üzüldüm valla o kadarda yedim yemek vermemek için..keşke bende etli butlu olsam hamilelik tek umudumdu ama olmadı...bu uykusuzluk bitirdi beni yaaaa

edacığım...bendende sana 5 kilo:) vallahi ben en son kaldığım yerde sayıklıyorum...gr azalmıyor:) tahinli helva sağolsun,hergün paketin dibini buluyorum:)

Kızlar doğum öncesi 58 kiloydum, doğuma giderken 80 :bbo: abarttım anlayacağınız..halbuki hamileliğimin başında ,hamileliğimi 15 kiloyla tamamlarım diye düşünüyordum..kafamçokkarıştı
tabi düşüncede kaldı!nasıl olduysa oldu..birde dikkat ediyordum..tatlicadiarzu
Doğumda 6.5 kilo gitmiş, hastaneden eve geldiğimde ise 13 kilo verdim,vücudum çok ödem toplamış..sonrasında yavaşladı,şuanda toplam verdiğim kilo 15 oldu..2 haftadır aynı kilodayım azalmıyor artık..

hiç merak etmeyin istesenizde kilolarınız kalmıyor..58 kiloyla hamile kaldım 79 ile doğum yaptım..bana da hep diyorlardı ki normal doğurursan kilo kalmaz ama sezaryen olursan kilolarından kurtulamazsın..sezaryen olmama rağmen kilo sorunu yaşamadım..oğlum 9 aylık ve ben 59 kiloyum.yani gidiyor hiç üzülmeyin..tek fark kimi çok çabuk kurtuluyo kiminin de yavaş geçiyor bu süreç..ama sonuçta tüm fazlalıklar gidiyo:dance::dance:

Son düzenleme:
hiç merak etmeyin istesenizde kilolarınız kalmıyor..58 kiloyla hamile kaldım 79 ile doğum yaptım..bana da hep diyorlardı ki normal doğurursan kilo kalmaz ama sezaryen olursan kilolarından kurtulamazsın..sezaryen olmama rağmen kilo sorunu yaşamadım..oğlum 9 aylık ve ben 59 kiloyum.yani gidiyor hiç üzülmeyin..tek fark kimi çok çabuk kurtuluyo kiminin de yavaş geçiyor bu süreç..ama sonuçta tüm fazlalıklar gidiyo:dance::dance:

hemen hemen eylülcüm aynı kilolarda hamile kalıp doğum yapmışız..ben de 58 ile hamile kalmış ve 77 ile doğuma girmiştim.gerçi bazen 78 i gösteriyordu ibre ama..:eek:her neyse...69 kiloyum şu an ve 28 gün oldu doğum yapalı..çok yiyorum pek dikkat etmiyorum..hiç birşey olmuyor üzerime..hala evde pijamalarla dolaşıyorum. dışarı çıkarken de hamileliklerimi giyiniyorum. kadının biri yolda gördü beni Allah kurtarsın dedi..kafamçokkarıştı

Ya Ridacım sen öyle dedinde benimde aklıma geldi..Dikişlerimi aldırmak için hastaneye gittiğimde kadının biri bana yer vermişti "siz hamilesiniz buyrun oturun" diye..Oturdum ama otururkende "ya ben sezeryan oldum aslında" falan gibi geveledim..Kadında bozuldu biraz tabi :roflol: Neyse artık vericez bi şekilde..Bende araştırmadan sezeryan sonrasında çok zorladım kendimi, şimdide korse kullanıyorum meğer fıtık olayı için yasaklıyorlarmış ama olacaksam zaten korseden değil bebekten olurum heralde hiç kucağımdan bırakmıyorum çünkü (görmemişin oğlu olmuş şeklindeyim:dance::sm_cool:)

78 kiloyla doğuma girdim 14 gün oldu şimdi 67 kiloyum 50 kiloyla hamile kalmıstım kısacası hala orta boy bi fil gibiyim

X