Doğum sonrası kilolarımız ne durumda:)) ???

Hepimiz kilolardan şikayetciyiz kızlar ama malesef şuan yapacak birşey yok,ben 1 aydır aynı kilodayım gr bile azalmıyor nasıl oluyorsa..o bir kenara kilolardan cok buaralar selülitleri kafama takmaya başladım..onun careside spor yürüme..oda malesef yeterli olmuyor..

benimde kızlar 22 kilodan anca 10 kilosunu verdim vermem gereken bi 12 kilo var 15 gündür de aynı veremiyorum.
doktorumda spora başlayabilirsin dedi
ben o zaman 40 çıksın öyle başlarım demiştim bekleme kırkını hergün mekik çek yoksa kalır göbek dedi ben koşu bandında başlamayıda düşünüğyorum dedim hiç durma hemen başla dedi benimde yemedi tabi o zaman spor yapmak daha dün başladım ekmeğide kestim azimliyim vermek istiyorum ..geçen gün eşim beni yogi diye sevdi:sm_confused:
bu akşamda erken gel dedim şu rapunzel saçlarımı kestireyim dedim söz verdi gelirse en azından saçlardan kurtulalım.:dance:

arkadaslar heralde en fazla kilo alan anne benim ben 50 ile hamile kaldim 85 ile doguma gittim tam 35 kilo aldim dogumdan sonra 15 kilo gitti 70 kilodan simdi 66 ya düstüm sükür ve ikiz cocuklara sahibim

mrb arkadaşlar bende geçen sene mayısta dogum yapmıştım gibi 22 kilo almışım yani bende biraz abartmışım bide sezaryenle olunca dogum, bende ipler koptu kiloyu boşverdim neyse zamanla veririm diye düşünüyodum ama halen 78 kiloyum ve veremiyorum neyapsam olmadı dilerim siz öyle olmazsınız keşke bende eski halime dönebilsem

selam hatunlar aranıza yeni katıldım geçmiş mesajlara baktımda ne bu karamsarlık takmayın kilolarınızı bebekleriniz hareketlensinde bakın nasıl gidiyor kilolarınız ben geçen sene 28 mayısta doğum yaptım 55 kiloyla hamile kaldım 67 ile doğuma girdim şimdi 56 kiloyum 1 senede bütün kilolarınız gidiyor merak etmeyin

kızlar dün tartıya bi çıktım 65 olmuşum 2 kilo vermişim 2 gün içinde. beni oğluşum pek yormuyor ondan heralde veremiyormuşum. hafta sonu abimler taşındı evi dizmeye yardıma gittim. çok zormuş valla allah kolaylık versin taşınanlara. hem iş yapıp hemde oğluşu emzirdim boyna pazartesi salıda aynı maratonla evde temizlik yapıtım bi çıkayım tartıya ana 2 günde gitmiş 2 kiloooo. şok oldum ama çok mutluyum karar verdim boş vakitlerimde bütüngün bilgisayarın başında oturmayıp durmadan iş yapıp emzirmeye:)))) şaka şaka:)) yürüyüşe başlıcam bugünden itibaren akşamları 7 den sonra 1 saat 14 gitti kalan 10 kiloyuda veririm ben bu gidişle:)))

ben 62,5 dum en son 61,5 oldum.toplam 12,5 kilo gitti.7-8 kilo daha vermem lazım. ama hedefi okullar açılana kadar 4-5 kilo vermek.2 ay zamanım var.yoksa eski kıyafetlerimi giyemicem.gerçi 53 kiloya düşmeden giyebilir miyim bilmiyorum ama.emzirdikçe kilolar gidiyor ama çok yavaş. spor aletimi kurdum bugün artık yavaş yavaş spora başlıcam.yemekten kısamıyorum bari spor yapayım dedim.

Ya ben emzirmekle de veremiyorum bu kiloları kaldım 72 de..Yemeyip içmeyince de süt olmuyo bende ..

Ya ben emzirmekle de veremiyorum bu kiloları kaldım 72 de..Yemeyip içmeyince de süt olmuyo bende ..

ebrucum ben de 69 da kaldım diye hayıflanırken ..geçenlerde 71 i gördüm.aman dedim tek almayalım da ben 69 a da razıyım..beterin beteri var yaniii :)))

Kizlar ben emzirmedigim icin kilolar aynen kaldi.Zaten ilk dogumdakileri yeni yeni vermeye basliyordum ki ustune birde bu kilolar eklendi.Eve donunce acil diyete basliyirum .Birde parafinli korse almayi dusunuyorum .Umarim ise yarar.Ayrica solgarin bitkisel zayiflama haplarini arastiriyorum.Bu yaz denizi unutmak lazim .Catlaklarda felaket.En iyisi komple estetik olmak sanirim.

keşke bi makine olsa solaryum makinesi gibi. içine girip yenilensek eski halimize dönsek hatta eskiden olan kusurlar bile gitse. çatlaklar kilolar selülitler. sayın başbakanım, sayın bilim adamları lütfen sesimizi duyun çok maduruz :)))))

Son düzenleme:
ebrucum ben de 69 da kaldım diye hayıflanırken ..geçenlerde 71 i gördüm.aman dedim tek almayalım da ben 69 a da razıyım..beterin beteri var yaniii :)))

Ridacığım bende doğum sonrasından sonra 81 den 66 ya düşmüştüm...ama şimdi tartı68 gösteriyor...azalacağına artmış..yaz geldi gececek ben kiloları fazlalaştırıyorum :) doğru düzgün birşey giyinemiyorum,tişörtlerden aralardan fırt fırt göbek cıkıyor,basenler desen bir memleket kafamçokkarıştı

Son düzenleme:
Sonunda kuaföre gittim..eşimde laf var ama iş yok.:eek:klava:.kayınvald.lere rica ettim işim uzun sürecek şöyle 3 saat bakabilirmisiniz diye..kriz gelirse getirirsiniz olurmu dedim..tamam dediler..ilk defa bukadar ayrı kalıyorum kızımdan..artık öyle olmuşum ki kuaförde aralarda kulağımda ağlama sesleri duydum.. okadar uzun sürdü ki..tam 4 saat ...tatlicadiarzufenalıklar bastı..birtürlü kuaförden cıkamadım,aklımda kızımda kaldı,.işim biter bitmez saçıma bile bakmadan acele kayınval.gittim...birde ne göreyim..kızımı almışlar sallıyorlar,dandini dandini dastana söylüyorlar..kayınpederim arkamdan alışverişemi gitti bu kadar saat demiş..bir sinilerim bozuldu,bizimki durmamış,sütü içmemiş..perişan olmuşlar..bende stres içinde saçımı bağlayıp emzirmeye başladım..kızımın ağlamaktan sesi kısılmış..onu yatıştırdım bir telaş bir telaş...perişan oldum resmen ..kafamçokkarıştıkarar verdim o gece kızımı bir daha kimseye bırakmayıp peşimde getireceğim..bırakırsamda eşime bırakacağım..bu saatten sonra laf ağır geliyor kaldıramıyorum vallahii...artık eskisi gibi geniş düşünceli olamıyorum...
o bir kenara saçımda hiç istediğim gibi olmamış..şimdi rengini düzelttirmeye gitmem lazım.sinir oldum kuaförüme:mymeka:

ay canım ya çok üzüldüm ayperincim yaaa bende kuaföre gititm ama lalahtan boştu boaya kesim fön kaş bıyığı 1.5 saatte halleti buana rağmende teyzeme bırakmıştım dödüğümde çoçuk ağlıyodu durmamış teyzem emziğine şefali sürmüş öyle susmuş gerçi biraz tedirgin oldum ama neyseki şeftali dokunmadı

ayperin kuaföre götürsende rahatsız olurdu çoçuk klimalı ortam sigara falan iyiki götürmemişin canım

ay canım ya çok üzüldüm ayperincim yaaa bende kuaföre gititm ama lalahtan boştu boaya kesim fön kaş bıyığı 1.5 saatte halleti buana rağmende teyzeme bırakmıştım dödüğümde çoçuk ağlıyodu durmamış teyzem emziğine şefali sürmüş öyle susmuş gerçi biraz tedirgin oldum ama neyseki şeftali dokunmadı

ayperin kuaföre götürsende rahatsız olurdu çoçuk klimalı ortam sigara falan iyiki götürmemişin canım

murgizciğim senin kısa sürmüş,rahatlamışssındır..:)
kızımı yanımda götürmem,benim yaşadığım stresten daha iyidir hiç olmazsa..annem yakınlarımda olsaydı dert etmezdim:KK43: bir dahaki sefere ağda odasında emziririm klimalarıda kapattırırım diye düşündüm,yada eşimi işi çıkarsa kalması için sözle taciz ederim:))

bu ağda işine benimde gitmem lazım kuaför arkadaşımın yiğenide arasıra oraya geldiği için bebek arabası felan var bebek için ortam yapmışlar bakalım yanımda götürmeyi dünşünüyorum.saçımı kestirmiştim kendim boyadım o yüzden saçla işim olmucak işim uzun sürmez sanırım.offff offf bi otomatik vitesli arabamız olmadıki hemen gider gelirdim eve ankaranın trafiğine vitesli arabayla hayatta çıkamam stop eder durrurum heycandan :)) bizim arabada kocaman bişey zaten

evet ya ankarada vitesli araba ben de kullanmıyorum.kendime sinir oluyorum.keşke çocuk olmadan ankarada bi alıştırma falan yapsaydım diyorum.neyse ben de pazartesi kuaföre gitcem.bakalım bizimki rahat durcak mı orada.

gökçencim sen ne tarafta oturuyorsun?ben etlikte oturuyorum.çalışıyormusun yada çalışıyormuydun? :))

ya kızlar yediklerime dikkat edeyim diyorum ediyorum sonrada sıkılıyorum diyet yapmak ne zor iş :)) diyet bile değil ama dün yemediğim kalmadı offf offff..........mate çayına baktım onuda emzirenler kullanamıyormuş bilginizeee

X