Dışarıdan bakışa ihtiyacım var, evliliğim hakkında

Bir bayan nasıl bu kadar istekli olabilir ilginç. Ve isteğini bastıran erkek de yok bu daha ilginç
Neden olmasın? Bir sürü konuda okuyoruz evlenince libidosu yerlerde gezen erkekleri.

Kadınlar isteksizdir öyle çok cinsel istekleri olmaz görüşü tamamen ataerkil bir toplumda yaşamamızdan kaynaklanıyor.

Libido konusu cinsiyete değil, biyolojik özelliklere bağlıdır, kimisinin yüksektir kimisinin düşüktür kadını erkeği diye bir ayrımı yoktur.

Kendin edip kendin buluyosun.
Evlenmedende böyleymiş.
Sürekli onu affetmek için bahane buluyosun kendi içinde.
Adam istemiyor belli. Yani tek taraflı nereye kadar çekeceksin. Zorla olunca böyle tatsız oluyor.
Ya boşanacaksın ya katlanacaksın.

Eşiniz sizinle değil ailesi ile evli , bu adamdan sakın çocuk yapmayın, bu evlilikten pek umudum yok ...

Kendinizi ifade ediş şeklinizi çok sevdim. Evliliklerde bazı toparlanmalar sürdürülebilir olmayabiliyor. Kişi krizi atlatınca eski hale dönüyor. Çünkü hayata bakış açınızın farklılığı o kişinin mevcut durumda kriz yoksa memnuniyeti ile sonuçlanıyor. 4 sene değil de 14 sene bu duruma katlanabileceğinizi düşünün.

ya ben zaten cok genc yasta birikim yapan insanlarin hep sikici insanlar olduklarini dususnmusumdur, gercekten de okuyunca oyleymis dedim.

Gencliginizi harciyorsunuz. Aileyle tatile gorumcelriniz gibi cocukluyken gidilir, yeni evli ciftin ne isi var, direk cocuksuz otele gitmek lazim.

Tabi ki tasarruf onemli, ama en azindan 2-3 aysa bir bazi onemli sehirdeki restoran olur, bir etkinlik alani olur ugramak icap eder.
Yoksa eksik olur insan.

Bilemedim,
Konusmakla cozulmez,
Siz kendiniz kendinize plan yapin, zamanla o da size katilir belki hosuna gider, o da plan yapmaya baslar.

En mantıklısı boşanmak, ilerde çocuğun olduğunda da ay annem baksın ay memlekete gidelim oraları görsün der. Böyle erkekleri anlamıyorum neden evlenirsin kendin böyle yaşamayı seviyosan böyle birisini bulmalısın o zaman. Kesinn sen bakımlı alımlısındır, bi yandanda boşan demek kolay geliyo ama al karşına konuş isteklerini söyle öneceliğinin sen olması gerekiyor çünkü artık sen onun ailesinin umarım hakkında hayırlısı olur

Konunun sonunda ne oldu bilmiyorum. Sizin 40 dk bikini alisverisinizden sonraki kavgaya kadar okudum. Beni bogdunuz. Hem esimle gezeyim tatil diyorsunuz, hem de ciktiginizda 1 saat bikini alisverisine cikip esinizi birakiyorsunuz. Bikini almanin zamani mi sizce tatilde gezerken? Sizin ne istediginizi de anlamadim. Esiniz boyle bir adammis onceden de. Ailesine duskunmus. Ailesi de iyi insanlar diyorsunuz. Ne guzel iste. Surekli basbasa gezmek zorunda degilsiniz. Esiniz sizin tekliflerinize hayir demiyormus, siz ayarlayin o zaman. Sizin gibi insanlar bana cok yorucu geliyor. Yanlis anlamayin lutfen. Cok dolmussunuz belli ki ama anlattiklarinizda ben o kadar dolacak bir sey bulamadim.

eşlerin biraz da olsa birbirine uyum sağlaması gerekmiyor mu? Herkes ben böyleyim deyip kenara çekilirse anlaşma uyum nasıl olacak? Kökten değişimden bahsetmiyorum.
tabii ki uyum sağlaması gerekiyor ama belli önemli noktalarda anlaşamayan, hayata aynı yerden bakmayan insanların sürekli birbirinden değişmesini beklemesini sağlıklı gelmiyor bana. tatil önemli mi diyeceksiniz ama bu sadece tatil değil, hayata bakışla ilgili. hayata bakışı aynı olmayan insanların orta yolu bulma çabası genellikle uzlaşmayla değil, bir tarafın isteğinin görmezden gelinmesiyle sonuçlanıyor. kimse memnun olmuyor. tatil konusunda mesela, orta yolu bulmak tatil yerini seçmektir, otel mi kamp mı karar vermektir; görümcelerle villaya zorunda kalmak değil.

Ben sizi de çok anlayamadım, vizyonlu kültürlü güçlü bir kadına benziyorsunuz yeni yerler görmekten, hayatı gönlünce yaşamaktan bahsediyorsunuz maddi durumunuz da müsait ama bi yandan da üst baş almadan, eve yardımcı tutmadan, son damlanıza kadar tüm enerjinizi işinize ve evinize verip sessizliğe, huzura, eşinizle kafa dinlemeye çok ihtiyacınız olduğu zamanda tatile başbaşa çıkmayıp, farklı ve tatmin edici bir rota belirlemeyip, çocuklu görümcelerinizin tuttuğu villaya gitmenize hiç anlam veremedim.

Ben onunla vakit geçirmeyi, her şeyi ona anlatmayı, arkadaşlarımla hatta ailemle vakit geçirmektense onunla olmayı tercih eden biriyim. Onun bu hissiyatının olmaması zoruma gidiyor. İnanın tek beklentim buydu. Evet sevgililikte de aynı şeyleri yapmıştı. Aynı konuyu tekrar tekrar yaşamak bana ağır geldi. Haklısınız malesef.
Cinsel hayatınız nasıl? Libidosu düşük gibi geldi bana.
Bir sıkıntımız yok aslında bu yönden. Yani benim yok en azından.
Haklısınız. Ben çok defa söyledim, sevgiliyken birlikte zaman geçirmeme sebepli çok tartıştık. Bana sunduğu bahanelere kandım. Evlenince bana gezip tozacağımızı tatillere gideceğimizi söyledi. Ancak ben tüm izinlerimde memlekete götürüldüm. Memlekette bile bana bir başbaşa çıkalım demedi. Böyle bir kültürü yok adamın. Ve böyle bir arzusu olmaması kanıma dokunuyor aslında. Yani ben tatilde kocama akşam yemeğe gidelim, elele tutuşup sahilde yürüyelim demek zorunda kalmak istemezdim. Neden akıl edemiyor neden böyle bir isteği yok buna çıldırıyorum.
Ben aslında isteklerimi net söyledim, tatil, gezme tozma, farklı yerler görme, başbaşa vakit geçirme ihtiyacımı çok söyledim. Eşim bunları yapmadığı için surat astığım kavga çıkardığım çok oldu. Tatilde de böyle bir çıkalım, başbaşa kalalım arzusu olmayınca onda, her şeyi sorun ettim ve çok kavga çıkardım. O da ben suratsız olduğum için benimle zaman geçirmediğini söyledi:) e sen normal zamanda da benimle plan yapmıyosun ki… yapmadığın için ben sinirleniyorum dedim ona. İnanın işim çok yoğun, yıllık izinlerde de enerji toplayamazsam ben nasıl deşarj olacağım.. hiç mi düşünmüyor beni.
Neden kendisi istemiyor bunu bir yemeğe çıkmak çok mu zordu. Kıymeti kalmıyor ki benim itip kakmamla bazı şeylerin.
Haklısınız.
Sizde de cimrilik gördüm ben yazdıklarınızda. Paranıza kıyamıyorsunuz.
Aslında güzel olan ve beni mutlu edecek her konuda parama kıyarım, keşke eşimden bana benimle zaman geçirmeye yönelik bir istek hissetsem valla kredi bile çeker bütçe yaratırım.
Ben de bundan korkuyorum. Tekrar aynı şeyi yaşamaya katlanamayabilirim, evliliğim devam etsin isterim. Eşimi seviyorum. Ama hayatı da seviyorum…
Anlattiginiz kadariyla esiniz x2 maas icin evlenmis gorunuyor. Uzgunum.
Belki de…
Bir gün geldiğinde, paranın aslında her şeyi satın alamadığını göreceksin!
Evet eşimle bir sahil yürüyüşünü, bir akşam sohbetini satın alamıyor… haklısınız. Malesef ki.

Neden kendisi istemiyor bunu bir yemeğe çıkmak çok mu zordu. Kıymeti kalmıyor ki benim itip kakmamla bazı şeylerin.
Bilmiyor çünkü. “Konuşmayacaksak, gezmeyeceksek, benimle vakit geçirmekten keyif almıyorsan bitsin bu iş sana ihtiyacım yok zaten kazancım var.” Gerekli cümleler bunlar. Öğrenince alışınca planı kendisi yapar zaten. Çok kız arkadaşı, ortam görmüşlüğü olmuş mu? Sanmıyorum…

Benim ekstrem taleplerim yok ki.. düşünmesini isterdim. Beni, mutluluğumuzu. Kocamı seviyorum evliliğim sonsuza kadar sürsün isterdim ama mutlu hissedemiyorum. Manevi tatmin alamıyorum.
Eşiniz sizinle değil ailesi ile evli , bu adamdan sakın çocuk yapmayın, bu evlilikten pek umudum yok ...
malesef önem sıralamasında ailesinin çok çok altındayım. Bu kıyastan hoşlanmam. Benim de ailem önemli. Ama eşim de biricik.. keşke ben de değerli hissedebilseydim.
Teşekkür ederim. Şimdi benim korkum da şu, bir kriz yaşadığımız için bir müddet dikkat edecek eşim. Ama bir sene sonra aynı yerden tekrar vurulucam:) ne kadar katlanırım o zaman bilemiyorum
Ben aslında cimrilikten parasızlıktan vs değil, işim gerçekten yoğun olduğu için, inanın gezmeye mecalim kalmadığı için normal zamanlarda bir aktivite yapamadım. Eşimden de bu yönde bir talep gelmedi. Tasarruf amaçlı değil esasen zamansızlık ve benim artık eşimi bu yönde itmeye takatim kalmaması sebep.
Eşimin duygusal zekasını arttır yarabbim
Belki de. Ben 1.5 senede bir mağazaya 3 kere fln gitmişimdir maksimum. Vitrinde bir bikini gördüm alıp çıkacaktım, depodan beden vs çıkarttık öyle uzadı. Çıkınca eşimle gece boyu takılmayı varsayıyodum.. olmadı.. ailesiyle sorunum yok evet eeviyorum. Ama eşşek gibi çalışan karınla bir akşam yemeğe çıkabilirsin, ben sürekli başbaşa takılalım beklentisinde olsam aileyle villa kiralamazdım ki zaten.

Yani şimdi esasen şu, eşim de tatilden keyif alsın kardeşleriyle takılsın diye düşündüm. Sürekli başbaşa olalım arzum yoktu inanın bir meyhaneye gitmek kafiydi benim gazımı alırdı.. benim bu evlilikten beklentim o kadar minimum ki. Her yere direkt uçuş var aileyle tatilin yeri de ayrıdır, keşke eşim haftasonu xxx yere gideriz dese mesela. Bu ömürlük bi şey değil ki, senede bir kere olacak diye bir kaide yok. Ben o da mutlu olsun beni de mutlu eder diye düşündüm, olmadı:)

Ya inanın dedim bunu. Ailem arkamda çoluğum çocuğun yok işim gücüm var, sence daha ne kadar dayanabilirim böyle.. tatile gezmeye arkadaşlarımla gitmeye imkanım var, ama sosyal ihtiyaçlarımı tümüyle dışarıda giderirsem sen neden varsın diye sorgulamaz mıyım. Lütfen mutluluğu dışarıda aratma bana… ne kadar acı değil mi

Ay inanır mısınız tanıştığımızda bir gün at biner bir gün dalış yapardık. Şimdi sahilde dondurmaya heves eder oldum
Allahım lütfen düzelsin, eşimi seviyorum ama kendi hayatımı da seviyorum. Benim de arzularım var. İhtiyaçlarım var.

Vay arkadas bu kadar böbürleneni de ilk kez goruyorum
Eşinize kolaylıklar
Eşim benimle başbaşa çay bahçesine bile gitme isteği duymuyor, neden böbürleneyim:)
Eğlence yok, keyif yok, mutluluk yok, çok farklısınız. Hayat huzursuzlukla geçiyor resmen
Çocukta yok ben ayrılırdım

Adamın içi ölmüş. Bazı insanlar öyledir 30-40 yaşında 80lik gibi yaşarlar ve tüm enerjinizi emip yok ederler. Pozitif ve enerjik biri için Çekilecek dert değil.
Teşekkür ediyorum

Topluca yanıt vermek istedim, alıntıları kaçırmış olabilirim. Eşimi ben gerçekten seviyorum, onunla zaman geçirmeyi de seviyorum… ailesini de seviyorum… eşim ne bilim bir ihtiyaç için gidilen avmyi ve zaruretten fast food katında yenilen hamburgeri sosyallik saymasın isterim.. ne bilim haftasonu bi yerlere gitmek, bi adalara ne bileyim bir konsere gitmek.. eve gelince benimle sohbet etmesi.. benim de duygusal ihtiyaçlarım olduğunun farkına varması.. daha önce tatil meselesinden defalarca sorun yaşamışken aynı şeyi yapmaması… benim isteklerim bunlar yani çok değil ki. Tatil nedir ya tüküreyim tatile… bu bile gözüme lüks gelir oldı öyle bir mahrum bıraktı ki beni.. derdim bu benim.

30 yıldır eşimle beraberiz.
Bizde de gezmeyi, görmeyi, konuşup anlatmayı seven benim.
Gençken ben de sizin gibi bozulur, küserdim.
Zamanla doğru yöntemi buldum.
Açık ve net bir iletişim sürdürmek en güzeli.
Mesela biz yarıyılda Hatay, Urfa, Antep, Adana geziye çıktık.
Eşime Urfa’ya gideceksek Göbeklitepe’yi görmeden dönmem ona göre dedim.
Sen istiyorsan gideriz tabi dedi.
Önceden adam benim burayı görmek isteyeceğimi düşünsün isterdim.

Akşamları aşağı yukarı aynı saatte işten dönüyoruz eşimle.
Yemek yedikten sonra bazı akşamlar diyorum ki:
Benim canım sıkıldı, kalk dondurma yemeye gidelim ama Mado’ya, ben oranın dondurmasını seviyorum.

Bir de naçizane derim ki;
1. Evlilikte fazla fedakarlık, cefakarlık getirir.
2. Gençken çok birikim derdine düşmeyin,
canınız isterken yiyin, yakışırken giyin, sağlıklıyken gezin.
3. Sevginin Beş Dili/Gary Chapman adlı kitabı mutlaka okuyun.
4. Eşinizin düşünmesini, söylemesini beklemeyin, açık ve net olarak isteklerinizi, beklentilerinizi dile getirin.
5. Siz de eşinizin isteklerini ve beklentilerini dikkate alın.

Mutluluklar dilerim.

Hımm anladım, klasik "huyu iyi ama odun koca" sendromu . Özellikle kadınların içinde büyüyen erkeklerde görüyorum bunu, hep birileri beni yönlendirsin ben ortama uyarım kafasında oluyorlar ve genelde de düz mantık hareket ediyorlar, planlama organizasyon yetenekleri de kıt oluyor. Güvenli belledikleri yerleri de inanılmaz severler (aile yanı, anne yanı, abla yanı ) Bu durumda ben de, siz organizasyonu yapın o size uysun şeklinde görüş belirteceğim. Bunun için ayrılmayı düşünmek veya bir ömür böyle mi geçer diye düşünüp kendinizi harap etmek yersiz. Bu mizaç meselesi. Zamanla bazı başka güzel huylarıyla avunmayı öğreniyorsunuz (evine çocuğuna bağlılık, hovarda olmayışı vs)

Şu yorum da bu konuya yapılabilecek en iyi yorum bu arada konusahibi P Papua

İsteklerinizde sonuna kadar haklısınız ama adam bu değil. Bunlardan zevk alan, bunları yapmak isteyen bir adam değil. Daha önce defalarca sorun yaşamışsınız aynı şeyi yapmaması asıl sürpriz olurdu. Eğer programı siz yaptığınızda uyuyorsa öyle yapın. Kendisi bir program yapsın diye beklerseniz daha çok beklersiniz çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…