Dışarıdan bakışa ihtiyacım var, evliliğim hakkında

Ah arkadaşım mesele maddiyat değil inan ki istesem senede 10 kez tatile gidebilecek maddi güçteyim. Ama çok yoğun çalışıyorum ve malesef benim kocam aldığımız kısıtlı yıllık izinleri memleketinde geçirme düşkünü. Yani biz istanbuldayız haftasonu dahi tatil beldelerine gidilebilir, mesele adamın böyle bir kültürü ve arzusu olmaması. Tatil ekonomik durum uygunsa senede yalnızca bir kez adet yerini bulsun diye gidilen bir şey değildir ki… benim kocam öyle sanıyor ama. Bizim memleketimiz de deniz kenarı mesela bari orada de bana bi gün bir yerlerde takılalım.. o da yok.
Penti işi de şöyle oldu aslında zaruri değildi, daha önce üstünü aldığım bikini altının stoğu yoktu, geldiğini görünce netten mağazaya gidip almak istedim, sonra indirim olduğunu fark edince başka parçalar toplamaya çalıştım. Normalde inan mağaza gezmek hoşlandığım bir aktivite değildir yoksa.

Eşiniz evlenmeden önce nasıl bir insan olduğunu göstermiş ve siz bile bile lades demişsiniz. Muhtemelen maddi olarak kendinize denk olduğunu ve birlikte güzel birikimler yapabileceğinizi düşündüğünüz için bu tip şeyleri görmezden gelip evlendiniz ama evdeki hesap çarşıya uymadı. O kadar çok maddiyattan bahsetmişsiniz ki ister istemez böyle düşündüm kusura bakmayın. Çünkü empati kuruyorum sevgiliyken yanıma gelmeyip ailesinin yanına tatile giden adam hele bir de söz verip tutmuyorsa hayatının geri kalanına ailesiyle devam eder affı olmaz neticede siz de görüşemiyorsunuz devamlı görüşebilseniz mesele edilmez. Bile bile kendi hayatınızı bu duruma getirmişsiniz. Evlendikten sonra erkekler belli süre zaten ailelerine iyice düşkün oluyorlar siz en baştan aileci olan adamla evlenmişsiniz. Eşinizden önce bu konuda kendinize kızın lütfen. Sonuçta o sonradan değişmemiş muhtemelen siz değişebileceğini düşündünüz. Zaten ayrı şehirlerdeymişsiniz 3 günlük dünyada bunu nasıl kabul edebiliyorsunuz orası da ayrı mevzu. Maalesef ayrı yaşamaya devam ettiğiniz sürece eşiniz ailesinin önüne sizi koymayacak. Birlikte yaşasanız bile adam zaten aileci ne bekleyebilirsiniz ki. Her şey maddiyat değil bi an önce eşinizle birlikte yaşayabilme durumunu çözüp terapi almaya bakın. Profesyonel yardım olmadan düzelemezsiniz.

Taleplerinizi net ve açık şekilde dile getirin lütfen. Kimse size fedakarlık yaptığınız için teşekkür etmeyecek. Ayrıca işleriniz iyiyse evliliğin başında bu kadar yatırıma ne gerek var? Bu yatırımlar bekarken neden yapılmadı? Bunları sorgulamak gerek bence

Pek inanasım gelmedi sanki duymak yaşamak istediklerinizi söylemişsiniz .
Adam hemen ikna olsa on defaya bu konuşma geçerdi aranızda zaten .

Pek inanasım gelmedi sanki duymak yaşamak istediklerinizi söylemişsiniz .
Adam hemen ikna olsa on defaya bu konuşma geçerdi aranızda zaten .
Eşimi mi samimi bulmadınız, benim anlattığım kısma mı inanmadınız?

Eşimin samimiyetini süreç gösterecek, umarım öyledir… inşallah beni gerçekten anlamıştır.

Benim anlattığım kısma inanmadıysanız böyle bi platforma hayallerimi yazacak motivasyonum yok sizi temin ederim:)

Eşim esnaf olduğu için sabahtan akşama kadar ayakta ama tatile gitmeye can atan biri gidince de dinlenmek ister fakat ben gittiğim yerin tarihi yerlerini görmeyi çok seven bide adrenalin dolu şeyleri yapmayı severim. Tatile 4 gün gidiyorsak 2 gün gezer tozarız benim istediklerimi yaparız 2 günde eşim dinlenir masajını yaptırır onun yanında olurum. Aynı anneden doğan çocuklar bile aynı değil, eşinizle ortak bir yol bulmaya çalışın, eşinizle konuşmadan halledemezsiniz

Bu adam başbakan tatilde benimle akşam çıkmak istemiyor demişsiniz ama siz de çıkınca bi saat pentide dolanmissiniz. Heryerde var penti her zaman alabilirdiniz

Kesinlikle boşan. Ben yapamıyorum sen yap lütfen sakınnnn ömrünü harcama bu adama. Yazdıklarında sanki benim eşimi anlatmışsın. Sende resmen bensin. Aynı şeyler bizdede mevcut . Ve asla değişmiyor. Ev içine tıkılı bir hayat sürüyor adam.

Bu arada ailemle çıksak da fark etmez ona, hem tatile çıkılmış benim sesim kesilmiş olur, hem ona tebelleş olmam, adamın umru değil ki…
Bu hissi çok iyi biliyorum. Ama ne yaparsanız yapın bunu değiştiremeyeceksiniz. Maalesef o size karsı böyle olmaya devam edecek.
Sizin onunla olma isteğinizi, onun tarafından sevilme ihtiyacınızı anlamayacak...
En basından da belliymiş aslında.

Çabalıyorsa bir şans hak ediyor ama belli ki mayalarınız farklı. Sen özen istiyorsun o ise özensiz. Belki sana şahsi değildir. O böyle biridir, herkese karşı. Değiştirmeye çalışma ve belli ki mutsuzun. Ben olsam, şimdiki aklımla, bi gün bile durmam ayrılırdım. İyi insanlar iyi çift olmayabiliyor.

Merhaba,

Yazdıklarınız içerisinde kendi yaşadıklarımdan parçalar buldum. Bir süre öncesine kadar ben de bu tarz konular arasında çırpınıp duruyordum. Çok şükür normale döndüm. Darısı sizin başınıza. Ben boşanmanın çözüm olduğuna inanmıyorum. Sonrasında yaşanacakları tahmin edemeyiz, pişmanlıklar da olabilir. Ayrıca kimsenin değişemeyeceğine de inanmıyorum. Kendim değiştim, dönüştüm eşim de benimle birlikte değişti dönüştü. Hayatta herşey mümkün inanın bana. Umarım sizin için de güzel ve olumlu yönde değişimler olur. Yardımım olursa ne mutlu bana. Mesaj yazabilirsiniz. Çok acılar çekmiş biri olarak söylüyorum. Sevgiler..

Eşinizle keyif aldığınız durumlar zıt.
Bu durumda siz haksız olmadığınız gibi, eşiniz de haksız değil. Farklı dünyaların insanlarısınız sadece.
Yazdığınız yazıyı okurken bunaldım ben, bu kadar gezip tozmak hiç bana göre değil mesela. Eşim beni sürekli bu şekilde gezmeye zorlasa bunalırım.
Tatilde bile en çok otelde vakit geçiren bir tipim, eşim de aynı benim gibi. Çocukları eğlendirmek için kendimizi zar zor dışarı atan bir çiftiz.
Yani keyif aldığınız durumlar farklıyken bu konuda ulaşmanız zor. Bunun dışında mutluysanız, orta yolu bulursunuz.
Siz bazen eşinizle bazen ailenizle takılın, o da bazen sizinle bazen ailesiyle takılsın. Alışverişe onu götürmeyin mesela.
Evli olmak sürekli beraber gezmeyi gerektirmiyor.
Alışverişte eşimi hiç çekemem, yarım saat sonra bunaldım der. Kendim giderim keyfimce gezerim.
Bazen ayrı planlar yapın, kendi kafanızı kendiniz dağıtın.
Bu evlilikte bunalan sadece siz değilsiniz belli ki.

Sizin evliliğiniz bu arkadaşın evliliği aynı mı sizce?

Yalnış hatırlıyorsam lütfen düzeltin. Her an aldatmaya meyilli, gözünüzün önünde bile kaç kişiye yürüyen, kumar borcunu size ödetmeye çalışan, ödetikten sonra dükkanı kapatır evde yatarım sana da ihtiyacım kalmaz boşanabiliriz diyen kişi değil mi?

Bir bayan nasıl bu kadar istekli olabilir ilginç. Ve isteğini bastıran erkek de yok bu daha ilginç
Gayette istekli olur eşime 5 gün yaklaşamasam içim içimi yiyor ve ben normalim. İstediğini bastıramayıp eşine her fırsatta yakınlaşan adam da normal. Siz isteksizseniz gidin tedavi olun bence asıl sorun isteksizlik çünkü.
Evlilikte cinsellik çok önemli istekli bir kadın da, erkekte evliliğini dolu dolu yaşar, bilin istedim..

Kocan seni sevmiyor demeyeceğim ama kendin de demişsin zaten bu adam niye evde duruyor diyebilir diye.ilişki yaşamanın amacı karşılanmadıktan sonra ne anlamı kalıyor ki.

Çok garip bir mesaj yazmış gerçekten.ben de kaşlarımı çata çata okudum.ama siz de şoyle doya doya falan yazınca da moral bozucu oluyor yalan yok.sanki bulamayanın kendi suçu.allah nasip etmemiş işte.bu tarz şeyler ballandırmadan olduğu gibi yazılsa daha insani olacak şahsi fikrim.bu günlerde dertliyim anlaşıldığı üzere.dolu dolu yaşar bilin istedim deyip sonuna o emojiyi koymak hiç iyi niyetli değil.yapmayın etmeyin.gerek yok.siz de heran herşeyi kaybedebilirsiniz hayat bu.ne olacağı belli olmuyor.

Eşinizle değil ama eşinizin ailesi ne kadar medeni ne kadar anlayışlı biz de de tam tersi eşim iyidir ailesi sürekli dibimizde olurlar afra tafraları hiç bitmez yıllık izin alır 2 saatlik mesafede oturuyoruz. Ona bile hiç tatile gidin diye anlayışlı olmazlar bıktım artık

Meslektaşız demişsiniz, konu sürekli işe gelince mesleğinizi merak ettim. Açıkçası doktor olduğunuzu düşündüm. Ona göre çıkarım yapmak kolaylaşacaktır. Mesleğiniz nedir?

Ne kadar doğru bir tespit.. Konu sahibi geleceğini tabi ki düşün ama anne anne olma.

Evladın olduğunda ona annelik yap sadece.

Kardeşimin ilk kız arkadaşı yemekten önce gelen kolasını ve suyunu ona açtırırdı gücüm yok diye..

Kardeşimde arkasından; ne kadar nazik, hassas bir kız der gözlerinin içi parlar, el üstünde tutardı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…