deprem ayrı sinirimi bozuyor babaannem ayrı beni yıpratıyor dayanamıyorum

Amcanıza destek oluyorsa oraya niye gitmiyor?Babaanneniz desteği kesse amcanız anında gelir alır.Yani nerde kalıyorsa o aileye destek olması gerekmez mi?

Allah sabır versin ama yaşlılık işte diline vurmuş sabır cekiceksiniz ne yapsanız degismez.

Amcanıza destek oluyorsa oraya niye gitmiyor?Babaanneniz desteği kesse amcanız anında gelir alır.Yani nerde kalıyorsa o aileye destek olması gerekmez mi?
kendi kalıyor normalde ameliyat olunca amcamlarla kalmaya başladı geçici süre baksınlar diye. Sonra deprem olunca ben burda enkaz altında kalırım dedi ki depremle alakasız bir şehirdeyiz gelin alın diye tutturdu bile bile lades dedim resmen. bunun öncesinde de işte yengen şöyle böyle al beni diyordu yüz vermedik. valla pişman oldum nasıl böyle bir hata yaptık

Kardeşinizle siz olmasanız kim ilgilenecek evde onunla?Babanız bakar mı?

Kardeşinizle siz olmasanız kim ilgilenecek evde onunla?Babanız bakar mı?
babam şuan deprem bölgesinde. ama normalde bakar evet geldiğinde zaten o ilgilenir hep bu da onu deli eder benim oğlum sizin elinizde oyuncak olmuş der. ruh hastası

Babanız gelene kadar duymayın.Gelince konuşursunuz.Zaten bu babaanne kısa süre sonra babanızı da bıktırır.Kendisine bakan,ilgilenen kişilere karşı neden bu kadar kaba ve nezaketsiz olabiliyor insanlar anlamıyorum.Eline sağlık,teşekkür ederim demek bu kadar zor mu?Nankör,merhametsiz insanlar için kendinizi üzmeyin.Size kolay gelsin.

Sinirlerim bozuldu kusura bakma ama köpekler bizi yer derken ilk kez tebessüm ettim yani bosverin takmayın çıkın bir hava alın balkonda bahçede oyle konuşunca

Aynı babaanne türü bendede olduğu için sizi gayet iyi anlıyorum. Ailecek canı çok yanmış birisi olarak çok kötü bir yorum yapacak olabilirim ama yaşayan bilir. Bırakın ne istiyorsa yesin, yesinki sağlığı bir an önce beyaz ışığı görmesine daha yatkın hale gelsin. Böyleleri gerçekten aileye zulüm. Büyüğe saygı kavramına zerre inanmıyorum. Bir ailenin dağılması için o malum kötü işleri yapanlara acımam ve tahammülüm asla yok. yaşayan ve çeken bilir.

allah yardımcınız olsun , ne yaşadıgınızı az çok anlayabiliyorum. bazı insanlar gerçekten insanın içindeki iyiliği bazılarıda kötülüğü çıkartıyor. babannenizin mutsuzluğuna ortak olmayın , sizin enerjinizi eksiltmesine izin vermeyin. nasıl yapacaksınız bilmiyorum çok zor ama köğeklerinizden güç alın .

benim kayınpeder de böyle, dün biraz sert çıktım sonra ben üzüldüm. dedigim gibi zor bir süreç ama fıtratlarını kabul etmek doğrusu . evet kötü bir insan , evet art niyetli bir insan , evet insanların kendi çocukları dahiil mutlu olmasını istemeyen bir insan . elden başka bir şey gelmiyor

Bizde yemek 2 öğün olur sabah ve aksam beğenmezsen geri git de odadan cik ayni odada onu dinleme mecbur degilsin bu tipler ölmez de milletin başını yer.
bu arada evet bizde 2 öğün yemek yeniyor ama aç bırakacak değilim tabii ki. ama sürekli ay şunu getir ay bunu getir beni delirtti millet can derdinde o çekirdek fıstık reçel derdinde bir de aşırı kilolu. dedim zaten bugün senin artık diyet yapman lazım bak yaşlandın ben seni taşıyamıyorum evlenip gideceğim sana kim bakacak kimsenin gücü yetmez dedim. Can boğazdan gelir sen diyet yapa yapa ne hale geldin yüzünün rengi gitti 2 çıtayı çakıp seni karı diye satmışlar gibi salak salak konuşmalae yapıyor artık duymamazdan geliyorum. bana söyledi söyledi alevi diye maraşa bakmıyorlar diye kendi de alevi ilk öyle şey mi olur kimin dinini nerden bilsinler dedim sonra sen bilmezsin bizi yaktılar diye anlattı tamam dedim. yine aynı şeyi kardeşime söyledi o da tamam dedi. bana söyledi yine duymazdan geldim aynı şeyi tekrar anneme söylüyor. yetmiyor gibi sosyal medyada yazıyor çok sinir bozucu

Babaanneniz sosyal medya mı kullanıyor?

evet bunun tutacağına inanmıyorum ben ama annem psikolojik olarak çok etkileniyor çünkü daha önce de başkası annemi böyle kandırdı çok etkiledi yok sana şu musallat bilmem ne diyerek sürekli muskayla gezmesine sebep oldular ve parasını yediler kardeşime hamileydi birde. Babaannem de aynısını kendi kardeşine yapmış anlatan yine kendi kardeşleri. Bir de eve saklıyor saklıyor kendisi buluyor bari sen bulma dimi neden bakıyor ki bizim gözümüze çarpmıyor. babam ateist ona göre böyle şeyler yok yapsın diyor ama kötü niyetini görmezden geliyor

Sizi çok iyi anliyorum. Şu an ananem ağirlaştı evimize aldik. Yaza dogru annem huzurevine yatiracak. Olmuyor, tahammul edemiyoruz. Herkes burnundan soluyor bu devirde bir de 90lık kadina tahammul edilmiyor.
Ömürlerin uzaması çok kotü oldu. Çocuklarına maddi manevi yüksün, torunlar senden sıkılıyor. Devlete bile yüksün. Elaleme anlatsam beni kınayacak. Ama yaşamayan bilemez kardeşim

gerçekten bizim ne halde olacağımızı tahmin edemeyiz elbette yaşlılık zor ve yaşlılara bakmak çocuklarının görevi. Zaten bizde de kimse ben bakmam etmem demiyor sadece annem evime sokmam diyor. ama örneğin annem evine gider temizlikçi tutar kendisi yardım eder alışveriş yapar vs zaten babaannem şuan bizim evimizde oturuyor aynı şekilde faturaları babamda. sanal marketi öğrettim kredi kartını kaydettik babamın istediğini alsın diye ama aynı evde gerçekten çok zor. yaşlılar Gerçekten çocuk gibi yani akli dengesi olmayan anneannem bile böyle bir zulüm yapmadı. babamın amcası 96 yaşında vefat etti kimseye hiçbir zulmü yoktu. babaannem kendi annesine de bakmamış bir de annem anlatıyor miras konusunda küsmüş. ama mesela babamın dedesine baktı uzun yıllar birlikte yaşadılar tabii babamın dedesi sessiz sakin bir adamdı

Süper babaanne.Yakında fenomen de olur.:).Sizi bunaltacağına bırakın orada yazsın.
aynen öyle telefonda yazıları kocaman kocaman yapmış bazen bana bazen kardeşime yaptığı paylaşımların yorumlarını okutuyor. emekli öğretmen kendisi durup dururken şu öğrencime bak kızına bak osuna bak diye geçiriyor gününü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…