deprem ayrı sinirimi bozuyor babaannem ayrı beni yıpratıyor dayanamıyorum

Yasli bakımı zordur bilirim .Babaannem bizimle kaliyordu ama sizinkinin yanında melekti açıkçası . Duymamaya ,görmemeye çalışın en azından şu süreçte sonra kalıcı bir çözüm bulunur .
ne zaman iyileşir kim bilir. şimdi amcamları kötülüyor bizi de oraya gitse kötüler. gerçekten şeytanın öz evladı gibi. yaptığı kötülükler o kadar fazla ki. bir kere olumlu düşünce görmedim

Susmaz ki o. Benim anneannemde herseye karisir. Babaannemin bana verdigi evi annemin ustune yapmami soylemisti defalarca. Hem kocasindan kalan mirasi kizina yollamadi hemde milletin isine karisiyor. Isine gelmezse kulagim duymuyor deyip telefonu suratima kapatir. Allahtan biz uzagiz. Yaslaninca hepsi ayni oluyor demekki.

Babaannemi anlattınız. Bu kadar benzerlik olamaz hayret doğrusu.

Bizimkinin çocukluğu ve evliliği travma üstüne travma dolu geçmiş.

Bir şey desek taaa memlekete kadar herkesin haberi olur, ortalığı yıkardı. Bu anlattıklarınız rahmetli olana kadar da devam etti. Yani laftan anlayacak biri yok karşınızda maalesef.

İnşallah bizler sevimli hoşgörülü yaşlılar olalım.

Yok konusarak, cevap vererek, kizip bagirarak susturqmazsiniz.
Babanizin hatrina da evden gonderemezsiniz.

Yerinizde olsam yapmaya calisacagim, bu sekilde konustugu an onu yanliz virakmak olur. Boyle devam edersen yanliz kalirsin fikrini asilamaya calisirim. Babaanneniz duzelmez ama bir ihtimal sizin yaninizda kendini torpuleyebilir.

Benim babaannem fazla şımarık büyümüş kendisi de hep bunu söyler babası onu kendi tabiri ile erkek gibi büyütmüş çocukken sürekli erkek çocukları ile güreştirmiş el üstünde tutmuş çok sevmiş yani zaten kendisi de kendi ailesinde üniversiteye gitmiş ilk kız. bu şımarıklık ilgi görme durumu dedemde de devam etmiş. Şimdi yaşlanınca da bir tek ben bilirim bir tek benim doğrum oldu. Ya gerçekten kötü niyetli birisi öyle ki ben inanmıyorum ama annemin inandığını bildiği için eve garip garip yazılar yazıp yumurta boyayıp falan saklayan insan sonra da gidip onları buluyor aaaa bunu buraya kim koydu diye bilmemezliğe yatıyor. Onun sürekli eleştirmelerinden bıktım bizde de öyle 1 söyle 10 yapar herkese anlatır aile içinde olan olayları herkese anlatır onların lafını bize bizim lafımızı onlara. Gerçekten bu yaşlılıkla alakalı değil bence bunun kişiliği kötü

zaten hep yalnız. yanında kimse oturmak istemiyor akşama kadar oturuyor salonda dizi izliyor. sonra telefonda konuşuyor yine dizi izliyor. yanına gittiğim an eleştiriye başlıyor yok sen nasıl karı olacaksın yok sen şöylesin böylesin. Benim boyum uzun buna sürekli laf söyler sanki ben uzun olmayı seçtim gibi. Kendisinin favori torunu var o erkek olduğu halde benden kısa bunu takıntı haline getirdi mesela ciddi ciddi getirdi. ruh hastası enerji sömürücü

Bu insanlar boyle.
Her seferinde boyle konisursan senin yaninda kalmam deyip onu yanliz birakin, illa bir sekilde kendini torpuleyecek.

Torpulemezse de birakin ne hali varsa gorsun.

Babaniz gelince bakar, acliktan olmez nasilsa.

diyorum zaten sana çekmişim tırnağıma çekmiş misin diyor kendisi emekli öğretmen hem çalışmış hem 5 çocuk büyütmüş. Bir gün evime temizlikçi almadım her gün taze yemek pişirdim bir de kayınpederime baktım diye anlatıyor. dedemin fazla iş hayatı yoktu zaten ona da bakmış bunları anlatır durur. Diyorum ne oldu kendini yıprattın değdi mi kendimi neden yıpratayım diyorum sen yıpratma tamam çok yaşa diyor. geldiğinden beri sürekli onun saçma sapan yorumlarını çekmek zorunda kaldım gece 2-3 gibi uyuyup sabah 7de ayakta bunaldım gerçekten babam da yok. amcamlara götürüp bıraksam arkamdan söylemediği laf kalmayacak eminim

Kusura bakmasın da hem çalışıp hem çocuk büyüten kadınlar yaşlanınca da pire gibi olurlar. Bu biraz sizi yiyor gibi geldi bana

Bu insanlar boyle.
Her seferinde boyle konisursan senin yaninda kalmam deyip onu yanliz birakin, illa bir sekilde kendini torpuleyecek.

Torpulemezse de birakin ne hali varsa gorsun.

Babaniz gelince bakar, acliktan olmez nasilsa.
gerçekten sussa yemek yapmak sıkıntı değil ama susmuyor. yaptığım yemeklere ayrı kulp buluyor damak tadımız çok farklı ki normalde güzel yemek yaptığımı düşünüyordum hep. zaten deprem canımı burnuma getirmiş üzülmemize bile takılıyor ya

Kusura bakmasın da hem çalışıp hem çocuk büyüten kadınlar yaşlanınca da pire gibi olurlar. Bu biraz sizi yiyor gibi geldi bana
canım yaşı var üstüne dizinden ameliyat oldu babam 62 o da herhalde 85 vardır yaşı. normalde de kilolu malesef fazla hareket edemiyor 4-5 sene önce yine hareketinde sıkıntısı yoktu.

canım yaşı var üstüne dizinden ameliyat oldu babam 62 o da herhalde 85 vardır yaşı. normalde de kilolu malesef fazla hareket edemiyor 4-5 sene önce yine hareketinde sıkıntısı yoktu.
Yaşı da baya varmış maalesef yaşlılar bi saatten sonra böyle oluyor. Hepsi aynı düzeyde olmuyor tabi. Benim rahmetli anneannem de çok huysuzdu hatta şey derdi "çocuk olsa ağzına iki çarpar oturtursun sesini keser yaşlıya o da yapılmaz" yaptığı huysuzluğun da farkında yani

benim anneannem alzehmierdı onun öncesinde melek gibi bir kadındı ama hastalık onu çok değiştirdi yine de böyle bir zulmü yoktu kimseye. gençliğinde de böyleydi diyor annem maalesef yani. gerçekten öyle çocuktan beter yani bazen uyku ilacı içirip tüm gün uyutmayı düşünüyorum babama falan ağzını açmıyor beni torunu diye onsandan saymamaya başladı. ben 1 söylüyorum sen bana 10 karşılık veriyorsun diyor. gerçekten kabus gibi ya

Seni anlıyorum ama az muhatap olmaya çalış yukarda bi arkadaş da demiş kulaklık tak video izle. Ben öyle yapardım. 3 yıl kadar birlikte yaşadık. Heeey beni dinle diye bastonuyla dürterdi arada. Ama baya işe yarıyor. Odanda takıl. Aslında cevap verdikçe didişiyorsunuz.

Babanız gelince onunla konuşsanız.Bakıcı tutulsa olmaz mı?
Dinlemeyin,yorum yapmayın.Kendi konuşsun,kendi duysun.Sağlığı açısından da o kadar yemek zararlı değil mi?Yapmayın.

Offf zaten delirmelik günler yaşıyoruz birde bu teyze çekilecek gibi değil bazı yaşlılar hakikaten değişik oluyor ya. Bakıcı filan tutulsa ya böyle çok zor

Babanız gelince onunla konuşsanız.Bakıcı tutulsa olmaz mı?
Dinlemeyin,yorum yapmayın.Kendi konuşsun,kendi duysun.Sağlığı açısından da o kadar yemek zararlı değil mi?Yapmayın.
zaten temelli bizimle yaşaması gibi bir şey söz konusu değil annem bunu asla kabul etmez. Depremden korkuyorum bahanesi ile aldırdı kendini çok pişman oldum amcamları oturduğu bina eski diye korkuyor yine kendi canının derdinde. bakıcı araştırması yapmayı düşünüyorum ama bana kalmadı herhalde diyorum zaten dikkat et biraz diye daha mı yaşayacağım işte can boğazdan gelir lokmamı sayıyorsunuz diyor

Offf zaten delirmelik günler yaşıyoruz birde bu teyze çekilecek gibi değil bazı yaşlılar hakikaten değişik oluyor ya. Bakıcı filan tutulsa ya böyle çok zor
vardı önceden yarım gün gelen bir teyze o da bıraktı. yeni tutalım dedik artık kimse böyle evde bakmak istemiyoe yaşlılara temizliğe giderim yarım gün daha iyi diyorlar. tam gün de gider normal işe girerim diyorlar bebek bakarım diyorlar haklila zaten biz katlanamıyoruz. Bir kaç bakıcı araştırdık 15-16 bin istiyorlar yok tatik ücreti vs babaannemin durumu var verebilir ama o parasını bakıcıya verirse amcamlara destek olduğu için kim onlara destek olacak. Zaten bakıcı da istemiyor neymiş çocukları varmış. amcamlara gidiyor arıyor oradan gitmek için afedersiniz ama altına falan yapıyor tuvaletini. bizimle yaşamak istiyor ama annem istemiyor onu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…