Daha önce boşandığım için ailesi beni kabul etmiyor?

Ales gerekli değil mi teğmen olabilmek için? Yoksa zaten 2 senelik eğitimi alanlar bu yolu geçmiş olanlar mı?
şu anda kervan yolda düzülür mantığıyla işliyor süreç sanırım

okulları kapatıp öğrencileri düz üniversiteye yolladılar malum 15 temmuzda sonra burayı açtılar, her sene bir şey çıkıyor geçen sene ilk kadın aldılar diye biliyorum mesela ama ALES durumu ne bilmiyorum.

fen edebiyatta fen bilimleri diye bir bölüm yok (fen fakültesi mezunuyum)
fizik kimya vs. diye var ama tabi bunlardan biri olup formasyon alıp öğretmen de olunuyor, o da var...(bunları bitiren fizikçiyim derdi mesela bizim zamanımızda)
Evet herkes üstüne gitmiş konu sahibinin o nedenle vurguladım. Muhtemelen bilmiyor. Zira 27 yaşında 6 yaşında çocuğu var. Boşanmış. En fazla lise mezunudur. Ayrımı bilmemesi normal geldi bana

Evet herkes üstüne gitmiş konu sahibinin o nedenle vurguladım. Muhtemelen bilmiyor. Zira 27 yaşında 6 yaşında çocuğu var. Boşanmış. En fazla lise mezunudur. Ayrımı bilmemesi normal geldi bana
insanlar kadının bi adam tarafından hoşlanıp kendini kaptırmasına da bence fazla üstüne gitmiş tabiki normal bilmemesi. kadın 27 yaşında, yaşıtları 3-4 sene once mezun oldu üniden, çoğu flört, sevgilik aşamasında gençler. konu sahibi cocuk yaşta evlenmiş, bazı şeyleri yaşamamış belli ki. cocuk olunca bi anda meryem ana olunmuyor maalesef, herşeyin yaşı var diye buna diyoruz. ilgi beklemesi, tekrar aşık olmak istemesi cok normal. tabiki cocugu var daha dikkatli olmak zorunda özellikle bizim gibi ülkelerde ama bu işler dikkatli ol denince olcak işler değil. zaten sosyal baskıdan ve ailesinin yaşantısı, toplumsal normları belli ki onu bu kadar erken evliliğe itmiş, yine aynı toplum nasıl saklarsın, nasıl şöyle böyle, belli ki kendini kaptırmışsın diyor.
tabiki hata yapmış ve kendisi zaten sonucuna adamdan ghosting yiyerek katlanmış.
yazarken karşıdaki insanın eğitimi, yaşantısı da düşünülmeli. muhtemelen lise mezunu, gencecikken boşanmış, cocuklu hayatının başında bi kadın var. bir erkeğe kapılması cok normal, normal olmayan 27 yaşında 6 yaşında cocuklu olması. cok melek bi tip değlim ama bu tarz konularda fazla empati yapıyorum konu sahipleriyle özellikle de yaşlarımız yakınsa.
tek denebilecek bidakine durumu en başından söylemesi karşı tarafa, bu da ona ders olmuş.
AdChoices
ADVERTISING​

Merhaba hanımlar, başlıktan da anlaşılacağı üzere daha önce evlenip ayrıldım. 27 yaşındayım bir kızım var 6 yaşında. Önceki evliliğimde gerçekten aldatılma, değersizlik, fiziksel ve psikolojik şiddet yüzünden çok acı çektim. Boşanmayı bir türlü yapamıyordum ailem hoş karşılamadığı için ve cesaretim olmadığı için ama en son cesaret edip boşandım sonunda. Kimseyi de hayatımda istemiyordum yalnız kalmak ve hayallerim için çalışmak üzere kendimi odaklamıştım. Nasıl oldu bilmiyorum ama 2 ay önce biriyle tanıştım kendisi de 27 yaşında jandarma olacak okuyor şuan. Başta güvenemediğim için farklı düşünmesin diye tanımadan söylemek istemedim boşandığımı ve kızım olduğunu. Daha sonraları ise birbirimize bağlandık hayatımda ilk defa birini sevdiğimi değer verdiğimi hissettim hemde karşılık beklemeden sanki ruhumun diğer yanı gibiydi. Bu yalnız kaldığım için değildi çok tanışmak isteyen olmuştu ama ben reddettim kibar bir şekilde. Ve aynı şekilde oda bana karşı öyleydi. Herşey seviyeli güzel bir şekilde ilerliyordu ama ben bu durumu ondan daha fazla saklamak istemedim ve bir cesaretle söyledim. Sonra da ayrılmak istediğimi söyledim biliyordum çünkü kabul etmeyecek. Boşandığımı duyunca baya şaşırdı beklemiyordu çocuğum olduğu duyunca daha kötü oldu. Beni hayal kırıklığına uğrattın keşke başta söyleseydin dedi benim seninle hayallerim vardı sen bilmesen de ben seni çok sevdim şuan ayrılmak kolay da ben seni nasıl unutucam dedi. Ben ayrılmayı istedim ben hemen karar vermek istemiyorum bu durumu düşünücem ve ailemin de kararı önemli dedi 2 gün sonra aradı ve olmuyor olmadı dedi ailesi kabul etmemiş keşke benim elimde olsaydı dedi sen tam benim hayallerimdeki kadındın seni gerçekten çok sevdim senin için herşeyi yapardım ama ailemi ezip geçemem burda senin hatan baştan söylememekti keşke söyleseydin şuan ikimizde acı çekmezdik dedi. Böylece vedalaştık dün gece ama nasıl desem kendimi çok kötü hissettim ben böyle bir duruma düşmeyi beklemiyordum gerçekten ben ona ait herşeyi sildim o ise numaramı silmemiş. Yine döner mi bilmiyorum nasıl davranmam gerektiğini de ilk kez böyle bir durum yaşıyorum ve bu duyguyla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz? 😔
Döner.ama is yine ciddiyete binmez.jandarma olacak zaten ilerisi senin icin hayirli olmaz bir kere.cok stresli sikintili oluyorlar aklina surekli senin onu kandirdigin basta soyledigin yalan gelicek. Ailede omur boyu gazlayacak. En ufak sikintida biz sana demistik. Falancanin kizi vardi ahh oglumuz memur oldu da gitti seni aldi.vs.... bu boyle surup gelecek. Bu soylediklerimi begenmeyeenler olur simdi ama harfi harfiyen dogru soyluyorum. Esim bu meslekte. Benim boyle sorunlarim olmadi ama sinirli stresli bir meslek. O kadar isyerinin ailesinin sikintisi olur kafasinda kalmaz senin yaptigin ufacik seyi kafada buyutur. Gerek yok.ne guzel bekar annesin al çocuğunu okut gelistir gezdir havali havali tatillerine cik kendine bak okulunu bitir meslegin yoksa eline al. Varsa yatirim yap.koca cok lazim degil yani. 30 da evlenirsin

insanlar kadının bi adam tarafından hoşlanıp kendini kaptırmasına da bence fazla üstüne gitmiş tabiki normal bilmemesi. kadın 27 yaşında, yaşıtları 3-4 sene once mezun oldu üniden, çoğu flört, sevgilik aşamasında gençler. konu sahibi cocuk yaşta evlenmiş, bazı şeyleri yaşamamış belli ki. cocuk olunca bi anda meryem ana olunmuyor maalesef, herşeyin yaşı var diye buna diyoruz. ilgi beklemesi, tekrar aşık olmak istemesi cok normal. tabiki cocugu var daha dikkatli olmak zorunda özellikle bizim gibi ülkelerde ama bu işler dikkatli ol denince olcak işler değil. zaten sosyal baskıdan ve ailesinin yaşantısı, toplumsal normları belli ki onu bu kadar erken evliliğe itmiş, yine aynı toplum nasıl saklarsın, nasıl şöyle böyle, belli ki kendini kaptırmışsın diyor.
tabiki hata yapmış ve kendisi zaten sonucuna adamdan ghosting yiyerek katlanmış.
yazarken karşıdaki insanın eğitimi, yaşantısı da düşünülmeli. muhtemelen lise mezunu, gencecikken boşanmış, cocuklu hayatının başında bi kadın var. bir erkeğe kapılması cok normal, normal olmayan 27 yaşında 6 yaşında cocuklu olması. cok melek bi tip değlim ama bu tarz konularda fazla empati yapıyorum konu sahipleriyle özellikle de yaşlarımız yakınsa.
tek denebilecek bidakine durumu en başından söylemesi karşı tarafa, bu da ona ders olmuş.
AdChoices
ADVERTISING​
Dediklerinizin hepsine katılıyorum. Tek bir yer hariç. O kaptırdıysa karşıdaki de kaptırmış olabilir. Ben 2 ay aşık olmak için yetersiz tezine de katılmıyorum. Aşık olmak için 2 saat bile yeterli bence. Belki karşıdaki de aşık oldu belki. Belki bundan sonra kimseye güvenmeyecek. Evlenip ayrıldığını gizlemesi de bence sorun olmaz. Sonra söyler belki. Ama çocuk çok çok farklı bir boyut. Bunu bir insandan saklayamazsınız. Tüm masumiyetinizi alır götürür bence

Dediklerinizin hepsine katılıyorum. Tel bir yer hariç. O kaptırdıysa karşıdaki de kaptırmış olabilir. Ben 2 ay aşık olmak için yetersiz tezine de katılmıyorum. Aşık olmak için 2 saat bile yeterli bence. Belki karşıdaki de aşıkmoldu. Belki bundan sonra kimseye güvenmeyecek. Evlenip ayrıldığını gizlemesi de bence sorun olmaz. Sonra söyler belki. Ama çocuk çok çok farklı bir boyut. Bunu bir insandan saklayamazsınız. Tüm masumiyetinizi alır götürür bence
kesinlikle, ben cocuk kaptırmamışdır demedim zaten. aşık da olmuştur belki. konu sahibinin direk bak durum bu benim kızım yada oğlum var haberin olsun, normal çiftlerin 2 senede aldığı kararı belki 4 senede alıcaz razıysan gel demesi lazım. normal çift o güveni 2 senede kazanıyorsa ben sana 3 senede kazanıcam düşünmem gereken evladım var demesi lazım. tüm kartları açık oynaması lazım yoksa tabiki ilgi hoşuna gidecek neden gitmesin 50 yaşında insanlar evleniyor aşık oluyor.
çocuğu saklamış adam da tüymüş. ders olmuştur işte konu sahibine. yoksa durumu zor, allah umarım hayırlı, güvenilir insan çıkarır karşsına.

AdChoices
ADVERTISING​
Bu yoruma kalbimi bırakıyorum gerçekten tüm hislerimi anlatmışsınız ❤️

Çok gencsiniz dilerim iyi insanlarla karşılaşırsınız lakin kızınızı muhakkak söylemelisiniz ,ona göre gözlem yapmalısınız gidişatı ona göre belirlemelisiniz çok hassas çizgi anlıyorum ama bu ilişki için yol verin dönse de yazsada lütfen siz buna müsade etmeyin

Öyle düşünüyorum diğer arkadaşların da dediği gibi tekrar yazarsa nasıl davranmam gerek veya Twitter kullanıyorum tek zaten hesabımı silip numaramı değiştirsem mi
Bana kalirsa numara degistirme fln abartili hareketler ama siz bilirsiniz. Size geri yazarsa bosta kaldigi icin yaziyor olur. Bunu kaldirabilecek misiniz? Iliskiye baslasaniz bile stabil olma sansi da dusuyor. Zira adamin basta istemedigi bir profille iliski. Her an yine vazgecebilir. He zamanla cok asik olur fikri degisir fln bilemem ama kalbinizi ortaya koymak icin fazla buyuk bir kumar.

Birde 27 yaşında.nasil.jandarma olmak cin öğrenci oluyor o kısmı anlamadım. Askeri mesleklerde genç uas makil değil mi ? Hatta erken emekli falan olabiliyorlar.

Sosyal medyada tek kendi resminiz var sanırım.
Çocuğunuzun yüzünü ve bedenini saklamak en büyük hakkınız ama çocuğunuz olduğuna dair tek bir ibare bırakmamanız bana garip geldi açıkçası

Şu zamanda bir kız çocuğunuz varken biriyle nasıl evlilik düşünebiliyordunuz zaten... Üstelik 2 ay tanıdığınız. Hırlı mı hırsız mı sapık mı manyak mı? Büyük cesaret.

Merhaba hanımlar, başlıktan da anlaşılacağı üzere daha önce evlenip ayrıldım. 27 yaşındayım bir kızım var 6 yaşında. Önceki evliliğimde gerçekten aldatılma, değersizlik, fiziksel ve psikolojik şiddet yüzünden çok acı çektim. Boşanmayı bir türlü yapamıyordum ailem hoş karşılamadığı için ve cesaretim olmadığı için ama en son cesaret edip boşandım sonunda. Kimseyi de hayatımda istemiyordum yalnız kalmak ve hayallerim için çalışmak üzere kendimi odaklamıştım. Nasıl oldu bilmiyorum ama 2 ay önce biriyle tanıştım kendisi de 27 yaşında jandarma olacak okuyor şuan. Başta güvenemediğim için farklı düşünmesin diye tanımadan söylemek istemedim boşandığımı ve kızım olduğunu. Daha sonraları ise birbirimize bağlandık hayatımda ilk defa birini sevdiğimi değer verdiğimi hissettim hemde karşılık beklemeden sanki ruhumun diğer yanı gibiydi. Bu yalnız kaldığım için değildi çok tanışmak isteyen olmuştu ama ben reddettim kibar bir şekilde. Ve aynı şekilde oda bana karşı öyleydi. Herşey seviyeli güzel bir şekilde ilerliyordu ama ben bu durumu ondan daha fazla saklamak istemedim ve bir cesaretle söyledim. Sonra da ayrılmak istediğimi söyledim biliyordum çünkü kabul etmeyecek. Boşandığımı duyunca baya şaşırdı beklemiyordu çocuğum olduğu duyunca daha kötü oldu. Beni hayal kırıklığına uğrattın keşke başta söyleseydin dedi benim seninle hayallerim vardı sen bilmesen de ben seni çok sevdim şuan ayrılmak kolay da ben seni nasıl unutucam dedi. Ben ayrılmayı istedim ben hemen karar vermek istemiyorum bu durumu düşünücem ve ailemin de kararı önemli dedi 2 gün sonra aradı ve olmuyor olmadı dedi ailesi kabul etmemiş keşke benim elimde olsaydı dedi sen tam benim hayallerimdeki kadındın seni gerçekten çok sevdim senin için herşeyi yapardım ama ailemi ezip geçemem burda senin hatan baştan söylememekti keşke söyleseydin şuan ikimizde acı çekmezdik dedi. Böylece vedalaştık dün gece ama nasıl desem kendimi çok kötü hissettim ben böyle bir duruma düşmeyi beklemiyordum gerçekten ben ona ait herşeyi sildim o ise numaramı silmemiş. Yine döner mi bilmiyorum nasıl davranmam gerektiğini de ilk kez böyle bir durum yaşıyorum ve bu duyguyla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz? 😔
Çocuğunuz varken yok saymak hiç hoş olmamış
Onca zaman görüşürken çocuğunuzdan bahsetmez mi insan
Çocuk olmasa hadi neyse çekindin dicem ki onu da başta söylemek lazım

Gizlemeniz yanlış

Biraz daha yazayım 21 yaşında anne olmuşsun
Tekrar evlilik hayalleri kuruyorsun kur tabi yaşın çok küçük
Ama meslek var mı
Para kazanıyor musun
Hayatını yoluna koy önce lütfen

Sosyal medyada tek kendi resminiz var sanırım.
Çocuğunuzun yüzünü ve bedenini saklamak en büyük hakkınız ama çocuğunuz olduğuna dair tek bir ibare bırakmamanız bana garip geldi açıkçası
Twitter’da resmim yok sadece söz paylaşılır gündem takip edilir tanışma amaçlı kullandığım bir hesap değildi aslında.

Cesaret derken neyin cesaretini gösterdim? Sadece konuştum aynı şehirde olduğumuz içinde yüzyüze görüştük iki normal insan gibi. Ben illa da evlenicem demedim ki adamla zaten
Başlığı siz koymuşsunuz: Daha önce boşandığım için ailesi beni kabul etmiyor? Evlenmeyi düşünmüşsünüz bence ki bu başlığı koymuşsunuz

Twitter’da resmim yok sadece söz paylaşılır gündem takip edilir tanışma amaçlı kullandığım bir hesap değildi aslında.
Twitter olabileceğine ihtimal bile vermemiştim direkt Instagram diye düşündüm. Pek amacına uygun kullanmadığınızı anlıyoruz burdan da

Senin onu sevdiğin kadar seni sevmiyor ve sana değer vermiyor ve evet bu kadar bağlanmadan söylemen gerekir birde, sen acı çekme diye....birde unutma çocuğunu senden daha çok sevsin babalık yapsın öyle birini bul 27 yaş küçük bir yaş bana göre . Tecrübelerimden yola çıkarak konuşuyorum lütfen dikkate al .

İnanın şu soruy okusam bende böyle düşürdüm ama yaşanamdan bilinmiyor ben eski eşime 4 yılda ancak bağlandım ama bu kişi de böyle olmasına anlam veremedim
17 yaşında sevgiliniz olmuş, 4 sene beraber olup evlenmiş ve hemen çocuk yapmışsınız. Bu kadar aceleci davranarak hata yapmışsınız ve bu size ders olmamış. Kimse size evlenmeyin bekar kalın bekar ölün demiyor ama nedir bu acele? 2 ay tanışma sonucu evlenmeyi düşünmek hiç mi düşündürmüyor sizi? Ailesi beni kabul etmiyor nedir, ailesiyle mi evleniyorsunuz? Dur aileme sorayım diyen adam kapınızda ölse kabul etmemeniz gerekir. Boşanan kadına farklı bakılıyor diye söylemedim diyorsunuz ama çocuğunuz var? Kızacaksınız ama biraz bu işlere ara verin ağırdan alın. Evet sizin de sevilmeye ilişki yaşamaya beğenilmeye ihtiyacınız var ama siz çok acele ediyorsunuz. 2 aydır hem de sosyal medyada tanıştığınız kişiye evlenecek kadar bağlanmak tehlikeli. Bir adama minnet etmeyecek kadar maddi gücünüz olması lazım çünkü çocuğunuz var. Bana eş çocuğuma da baba olur düşüncesi çok riskli.

X