Daha önce boşandığım için ailesi beni kabul etmiyor?

Bende bilmiyorum gerçekten önceki eşimle 4 yılda ancak bağlanmıştım şuan duygularıma bende anlam veremiyorum.
Anlam veremeyecek bir şey yok aslında ilgi gösteren birini görünce bir anda kapılmışsınız işte. Hem 2. Evliliğiniz hem de bir çocuğunuz var sizin artık yoğurdu 1 kere değil 2 kere üfleyerek yemeniz lazım bence. Belki de hayırlısı böyledir sizin için belki bu kişi de yanlıştı sizin için.

Anlam veremeyecek bir şey yok aslında ilgi gösteren birini görünce bir anda kapılmışsınız işte. Hem 2. Evliliğiniz hem de bir çocuğunuz var sizin artık yoğurdu 1 kere değil 2 kere üfleyerek yemeniz lazım bence. Belki de hayırlısı böyledir sizin için belki bu kişi de yanlıştı sizin için.
Evet hakkınız. Bir an duygusal davrandığım için mantığımı kaybettim.

Ama benim mesajima cevap vermediniz.İlk günden değilse bile bir hafta geçince söyleyebilirdiniz boşanmış çocuklu olduğunuzu,neden söylemediniz ? Bekar çocuksuz birinin ailesi sıkıntı çıkarır diye tahmin etmis olmalısınız ama kervan yolda düzülür mantığıyla hareket ettiniz gibime geliyor.

Ben fikirlerinizi önemsiyorum hepsini de okudum herkese hak verdim. Burda sorun yok birincisi size demedim üzerine alınabilirsiniz laf size uyuyorsa. Lakin bana kıvırmak gibi bir kelime kullanamazsınız ben kimseye saygısızlık etmiyorum kimse de bana edemez. Kadın düşmanı dememin sebebi bu.
Öncelikle kıvırmak hakaret değil lafı çevirmek anlamında kullanıldı. Sizi kırmak için değil , uyarmak için yazıyoruz pek çok şeyi çünkü halihazirda ekonomik özgürlüğü olmayan, 6 yaşında bir melek annesi, duygusal boşlukta savunmasız bir kız kardesimizsiniz. Niye kotulugunuzu isteyelim ki? Lütfen siz de daha dikkatli olun, çok riskli davranıyorsunuz 🙏

jandarma ve sahil güvenlik ayrı şeyler. ayrıca evlenmeyi istediğiniz ve bunun için burada hesap açıp koştur koştur başlık açtığınız erkeğin hangi mesleğe sahip olmak için eğitim aldığını bilmiyorsunuz. yanlış mı anladık?
ayrı şeyler değil
jandarma ve sahil güvenlik akademisi diye bir şey var 15 temmuz sürecinden beri.

ama astubay da yetiştiriyor subay da hangisi olduğunu konu sahibi bilmiyorum diyor
jandarma sahil güvenlik akademisinde kendisi jandarma olacağım demişti öyle hatırlıyorum astsubayda olabilir emin değilim unuttum şuan

yahu sevgiliniz oraya lise mezunu olarak mı girmiş üniversite mezunu olarak mı? 2 yıllık mı okuyor 5 yıllık mı? kaç yıldır okuyor?
bilmeniz gereken şey bu

2 ayda ailelerin onaylaması onaylamaması boyutuna geçilmiş - hadi hemen evlilik olması bunun adı - ama nereden mezun bu adam bilmiyor musunuz gerçekten?

Öncelikle kıvırmak hakaret değil lafı çevirmek anlamında kullanıldı. Sizi kırmak için değil , uyarmak için yazıyoruz pek çok şeyi çünkü halihazirda ekonomik özgürlüğü olmayan, 6 yaşında bir melek annesi, duygusal boşlukta savunmasız bir kız kardesimizsiniz. Niye kotulugunuzu isteyelim ki? Lütfen siz de daha dikkatli olun, çok riskli davranıyorsunuz 🙏
Ekonomik özgürlüğüm var merak etmeyin evet şuan duygusal hareket ediyorum benim sorunum ise bu zaten mantığımı kullanamıyorum. Kıvırmal kelimesi hoş değil yinede teşekkürler 🌸🩷

ayrı şeyler değil
jandarma ve sahil güvenlik akademisi diye bir şey var 15 temmuz sürecinden beri.

ama astubay da yetiştiriyor subay da hangisi olduğunu konu sahibi bilmiyorum diyor

yahu sevgiliniz oraya lise mezunu olarak mı girmiş üniversite mezunu olarak mı? 2 yıllık mı okuyor 5 yıllık mı? kaç yıldır okuyor?
bilmeniz gereken şey bu

2 ayda ailelerin onaylaması onaylamaması boyutuna geçilmiş - hadi hemen evlilik olması bunun adı - ama nereden mezun bu adam bilmiyor musunuz gerçekten?
4 yıllık fen bilimleri üniversitesinde okumuş ama KPSS den puanı yetmeyince oda bu kuruma başvurmuş bana jandarma olacağını söylemişti ilk konuştuğumuz zamanlar.

Ama benim mesajima cevap vermediniz.İlk günden değilse bile bir hafta geçince söyleyebilirdiniz boşanmış çocuklu olduğunuzu,neden söylemediniz ? Bekar çocuksuz birinin ailesi sıkıntı çıkarır diye tahmin etmis olmalısınız ama kervan yolda düzülür mantığıyla hareket ettiniz gibime geliyor.
Her mesaja ayrı ayrı “ilk başta güven duyamadım çünkü boşandıktan sonra kimseyle görüşmedim pek ve boşanmış kadınlara erkeklerin farklı baktığını az çok biliyoruz bu yüzden tanıdıktan sonra ona söylemekti ki öyle yaptım zaten 3. buluşmadan sonra söyledim.

4 yıllık fen bilimleri üniversitesinde okumuş ama KPSS den puanı yetmeyince oda bu kuruma başvurmuş bana jandarma olacağını söylemişti ilk konuştuğumuz zamanlar.
yani bu adam aslında öğretmen ama atanamamış

2 senelik eğitim alıyor akademide
jandarma subay olacak, teğmen olarak göreve başlıyacak.

Her mesaja ayrı ayrı “ilk başta güven duyamadım çünkü boşandıktan sonra kimseyle görüşmedim pek ve boşanmış kadınlara erkeklerin farklı baktığını az çok biliyoruz bu yüzden tanıdıktan sonra ona söylemekti ki öyle yaptım zaten 3. buluşmadan sonra söyledim.
E tamam zorlayacak değil ya.
Size istemediğiniz teklifte bulunursa siler atarsınız. Biter gider. İlla bekleyip sonra söylemekteki amacınız ne?
Bana aşık olursa önem vermez diye düşünmüşsünüz belli ki.

Evet aynen öyle.
mesala bir dahaki ilişkinizde, konu açın veya açmayın, adamın durumu hakkında bilgi verirken böyle verin, bu konuda tavsiyem bu.

ilk buluşmada uzun uzun oturup ayrıntılı konuşmadıysanız havadan sudan kahve içip ayrıldıysanız tamam
ama onun dışında boşanmış kadınlara farklı bakılıyor diye söylememek de bir tuhaf kafaymış. bakacaksa baksın. daha iyi değil mi? ne güzel işte turnasol. baştan belli eder siz de baştan bilirsiniz....(uymuyorsa siz ayrılırsınız)

aynı şey değil ama ben 40 yaşındayım bana gelen her teklif benden küçük oluyor yaşı
ilk söylediğim şey "yaşım hakkında bir fikrin var mı?"oluyor
hoş bunu sorun eden görmedim ama toplumda kadının yaşının büyük olmasına da hoş bakılmıyor mesela, baştan diyeyim de ben sonra neden demedin olmasın....

E tamam zorlayacak değil ya.
Size istemediğiniz teklifte bulunursa siler atarsınız. Biter gider. İlla bekleyip sonra söylemekteki amacınız ne?
Bana aşık olursa önem vermez diye düşünmüşsünüz belli ki.
2 ayda bana nasıl aşık olsun erkekler biz gibi duygusal değil ki öyle bir düşüncem olmadı ben anlatamadım kendimi. Neyse.

ayrı şeyler değil

bilmeniz gereken şey bu

Yalnız birkaç yorumunuz aklımda kalmış çoğu kişinin bilmediği kıyıda köşede bilgiler konusunda ciddi açıklamalar yapıyorsunuz. Mesleğiniz nedir cidden merak ettim😄

ailesine soyledigini hic sanmiyorum, sirf seni bu sekilde kabul edemem demek istemedigi icin ailesini sebep olarak gostermis. 2 ay soylememek icin uzun bir sure. esimin arkadasi var o da esinden ayrilmis. adam biriyle gorusmeye baslamisti 1 ay oldu, kadin buna cocugunun da oldugunu soylemis 1 aydan sonra. adam aninda bitirdi. 2. 3. gorusme degil, ilk basta soylenmesi gereken durumlar bunlar.

Yalnız birkaç yorumunuz aklımda kalmış çoğu kişinin bilmediği kıyıda köşede bilgiler konusunda ciddi açıklamalar yapıyorsunuz. Mesleğiniz nedir cidden merak ettim😄
en bilmediğim konu askeriye aslında (gerçi jandarma artık iç işleri personeli), biraz antimilitarist bir yapım var.

moleküler biyoloji ve genetik mezunuyum.
meslek olarak ne diyeceğimi bilmiyorum :KK70:
biraz akademide (eskiden bildiğimiz temel bilim, şu anda en yakın alan olarak veri bilimi belki?) biraz da sektörde çeşitli alanlarda iş tecrübem var (biraz laboratuvar, tabi yine arge ama daha çok üretim sonra ithalat, kalite, sonra kendi işime geçince medikal yayıncılık, bilimsel editörlük-çeviri vs.), biraz da sektör dışı, okurken vb. çalışmalar var ki bunları saymayayım yapmadığım az iş kalmıştır.

meslek bir yana, fakat ruhum araştırmacı, sorgulamacı...

Fen bilimleri dediği fen edebiyat fakültesi muhtemelen. Bu ayrımı bilmiyorsa adamın hangi meslek için okuduğunu da hatırlamıyordur bence.
öğretmen dedi en son.

fen edebiyatta fen bilimleri diye bir bölüm yok (fen fakültesi mezunuyum)
fizik kimya vs. diye var ama tabi bunlardan biri olup formasyon alıp öğretmen de olunuyor, o da var...(bunları bitiren fizikçiyim derdi mesela bizim zamanımızda)

X