Daha Az ile Daha Fazlası

Herkese günaydın yeni kararlar aldığım bir güne uyandım

Dün oğlumla mutfakta oynayıp dolapları dökerken bir süzgeç vardı dibi kırılmış iş görüyordu ama beni mutsuz ettiğini farkettim.. Atmaya karar verdim. zaten yedeği de vardı o yüzden yenisini almayacağım şimdilik. İhtiyaç olursa alacağım.
bugüne yemeğimiz de var..
Tatile gidip geldikten sonra evde değişik bir böcek türevi çıkmıştı.. muhtemelen eşyalarımızla eve geldi ve havalarda sıcak olduğu için yaşadı ve türedi.. yok edene kadar illallah getirdim.. en son ty den 2 farklı ilaç aldım. biri ile ilaçladık evi bakalım 15 gün sonra birdaha ve 15 gün sonra birdaha..
ilaçlara 800 tl civarı para ödedim.
Çok pis alışverişim geldi ve kendimi tutmaya çalışıyorum.

Günaydınnnn

Ayy acaba nedir kararların.. bir kaç gündür sanırım durgundun ama hiç tanımadığım için belki yanlış anlıyorumdur diye soramamıştım..
Ay evet ya pazar gününden beri mutsuzdum . Oğlumun aynı ortamda nefes dahi almasını istemediğim bir çocukla aynı sınıfa düşmüşler ve bunu pazar günü öğrendim oturdum ağladım . Pazartesi sabah ta kayınvalide ile kayınpederim çocuğu okula bırakırken beni sinir ettiler sırf gerginlik çıkmasın diye sustum ama daha hazmetmedim. Üstüne birde bugün o istemediğim çocuk sınıfta sorun çıkarıyormuş başka bir veli arkadaşım bana anlattı . Oğlumu okuldan alınca arabada o çocuğun kollarını sıktığını istemedikleri oyunlara zorladığını anlattı oğlum . Öğretmen de kapıda annesini uyarıyormuş ama böyle ne yapacağız bilmiyorum sabah normalde öğretmen kapıdan oğlumu alırdı içerden sesi geliyordu o çocuğa içeri gir vs diye konuşuyordu.

Bu arada öğretmeni oğlumun yaz başından bu yana çok olgunlaşmış olduğunu söyledi bizde fark etmiştik zaten . İngilizce ile ilgili çok hevesli dedi bunu bende fark ettim çalıştırıyorum bende . Öğretmen bende başlayacağım dedi eğitici şeyler alacakmışız ayrıca eğitim programı bakayım bi diyorum nova kids gibi mesela . Kendim astroloji eğitimi alıyordum onu bırakacağım sıkıldım yoruldum ondan .

Eğer çocuğun ilgisi var ise mutlaka erken yaşta desteklenmeli, aşırıya kaçmadan.. sıkmadan.. Çünkü belki oda anlık hevestir heyecandır yada gerçekten içinde yatan yetenektir bunu ancak onu zorlamadan tespit etmek lazım.
Belki oğlunuzla oyun saatinize ingilizce oyunlar ile renk vererek durumu daha rahat gözlemleyebilirsiniz.
Büyükler ahhh büyükler.. büyüklerin yanında bizimde onlardan büyükmüş gibi davranmamızı bekliyorlar birde..

Karton derken karton sigara mı aa pardon altta yazıyormus

Aynen bende böyle düşünüyorum. Şimdi novakidse baktım 6 aylık üyelikte haftada 3 ders ders başı 290 tl ve sanırım her ders 20 dk mış . Aylık 4 saate 3800 gibi bir rakam oluyor bilemedim biraz bakacağım

belki yu tüpte ücretsiz eğitimler bulabilirsiniz. Önce tespit edin ihtiyaç olduğuna emin olursanız ücretli profesyonel bir desteğe geçersiniz belki de...

Günaydınlar, akşam eve gittim oğlumla biraz oynadım, oğlumla eve şöyle yüzeysel bir süpürge tuttuk. yemeğimizi yedik.
Oğlumu dışarı çıkardım. Eve geldik kahvaltılık peynir dilimledim..
O kadar ölü bir günki başka hiçbirşey yapmadım..

merhaba kızlar benimde alışverişim geldi
hep alışveriş yaptığım bir butikten oğlanları ve kendime bişeyler aldım 3000 tuttu
networkten de bi çanta aldım 1600 e oda ucuz geldi ihtiyaç değil istek harcamasıydı
sayfanın başlarında alışveriş yaptığınız uygun butikler olduğunu yazmıştınız
acaba bana söylermisiniz :)

Selam sabah oğlumu okula bıraktım geri dönüşte ekmek ve simit aldım . Simiti buzluğa koydım yarın sabaha beslenme koyarım . 20 tl harcadım. Eve geldim kahvaltı yaptım sakin sakin gençleştim resmen kızılcık şerbetine başladım . Ütü yaptım evi süpürdüm robot süpürge temizledim tuvalet temizledim çocukları da temizledim bu arada storytelden kitap dinledim balkonu da temizledim . az az çamaşır yıkadım astım . Kahvemi içtim makarna yaptım . Kendime bakım yaptı. Oğlumu almaya gittim . Geri dönüşte yemek yedik oğlum suyla oynarken buzdolabını temizledim 15 dk koşarak. Bulaşık makinesi çalışıyor Legoya oturduk 15:30 gibi parka gideriz 19;00a kadar . Evde yemek var dünden eşimde akşam arkadaşlarıyla olacak biz yeriz oğlumu yıkar yatırırım . Akşam dinleneceğim dizi çay

bence sizin para harcayasınız gelmiş biz size butik önermeyelim

ya aslında çocukların ihtiyaçlarıydı
benimde nasıl desem bankacıyım,hani lüks giyimim yok ama çocukların koşturması,sabah kreşe bırak akşam al,eve git yemek derdi ev toplama derdi,eşim vardiyalı çalılşıyor diye yalnızdım genelde
yeni yeni düzene girdik
biraz kendime bakmak şık en azından uyumlu giyinmek istiyorum

Maşallah maşallah.. ne kadar iş sığdırmışsınız.. 2 gündür iş yapası olmayan benim canımı çektirdiniz..

Ya o şık ve uyumlu, basit ama sadelikten gelen şıklık.. bende istiyorum.. ama bir türlü o dolabı o hale getiremiyorum..
Minimalizm falan derken dolapta giyecek kıyafetim kalmadı ama bu seferde eksik çok gibi neyi alacağımı bilemiyorum...
Birileri bana da bi el atıverse..

vallahi işin şakası bir yana,bende ciddi kıyafet ve kombin önerisi ihtiyacı var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…