Çocuklarım Ve Başaramadığım Anneliğim

önce bir durun ve sakin olun..
sizin stresinizi çocuklar çok iyi algılıyorlar ve size geri yansıtıyorlar..
kocanızı karşınıza alıp açık açık konuşun..
yardım etmeyecekse yardımcı tutacağınızı söyleyin, sert çıkın biraz kendinizi ezdirmeyin..
büyük oğlunuza üzüldüm, ilişkinizi onarmak için birebir vakit geçirmek lazım ve sırada küçüğe babası bakacak mecbur
yani iş kocanızda bitiyor.. bu duruma asıl sebep olan kişi o....

Ben farklı birseyi merak ettim,ikinci çocuğunuzun hamileligi streslimi gecti huzursuzmuydunuz?

Bence eşinizi boşverin onun yaptıklarına odaklanmanı kendinizi üzmekten başka bi işe yaramaz. Bunu ondanyana hiç umudunuzolmadıgı için söylüyorum.yoksa tabiki yardım etmeli o ayrı.
Ev işlerini yapmayın en azından mecbur olduklrınızı yapın yemek gibi. Çocuğun banyosu gibi.evi hergün süpürmeyin kendimize çocuklarınıza vakit ayırın.ben kimseden duymadım annem evi süpğrmezdi diyen. Ama annem bizle ilgilenmedi diyen çok var. Çocuklar stresi anlar ve öyle davranmaya yönelir. Ne olursa olsun sevginizi gösterin onlara bakın nasıl değişecekler. Uyku konusunda da tavsiyem devamlı uyutmaya çalışmayın. Azıcık uyudugı ona yetiyo kalkıyo. Ama uyku aralıklarını arttırabilirseniz uydugu zamanlarda artar.Allah yardımcınız olsun

Siz kötü bir anne değilsiniz eşiniz kötü bir eş ve babalığı sadece eve ekmek getirmekten ibaret sanan birisi. Yazdıklarınızı okurken hissettim ben gücünüzü. Maşallah en zor dönem 1. Sınıf olan ve 2 yaş sendromuna yakın bir bebeği hem de bütün ev işleri ile birlikte idame ettirmek herjesin harcı değildir. Bu bile sizin ne kadar güçlü olduğunuzun ispatı. Bu yoğunlukta bir de 2 güne bir banyo olayını yapabiliyorsunuz ya sizi canı gönülden tebrik eder, anneliğiniz karşısından saygıyla eğilirim

Küçükken yaramaz olan mi? Çok üzgünüm ama iyi ebeveyn olamamıslar. Eğer bu şekilde devam ederlerse, bağ kuramazlarsa ömür boyu taşıyacak bu çocuklar bunu. Niyetinizi anlıyorum, annenin bunalmislugini da anlıyorum ama sorumluluk her zaman yetişkindedir.

2 çocuk annesiyim, seni cok iyi anlıyorum.
Asla kötü bir anne değilsin, sadece çok yorgunsun.
Soruldu mu bilmiyorum ama etrafında annen akraban, misal küçük oğlunu günde 1 saat emanet edebileceğin kimse yok mu?

Ha bi de şunu sorucam.
Bu adamı boşama olanağın yok mu?
En büyük yük o senin hayatında.

Dün çok bi işe el sürmeyim de çocuklarımla daha fazla ilgileneyim dedim. ama sadece dağınıklığı toplayıp 4-5 öğün yemek hazırlamak çamaşır yıkayıp serip toplamak banyo ve tuvaleti hızlıca elden geçirmek küçüğü oyalamak sakinleştirmek derken geriye yine zaman kalmadı. Küçük oğlumun yapısı bu huysuz. Kendi halinde oynarken bile oyuncaklarıyla kavga ede ede oynuyor. Büyük oğlumla yemek aralarında ara ara boşluklarda sohbet ettim. Şakalaştım. Sarılıştık falan o bile yetti ona. Dün daha bi keyifliydi. Gelip gidip bana izlediği çizgi filmleri falan anlattı. Ben kendimi bir toparlasam büyüğümün pedagog ihtiyacı bile kalmayacak. Küçük oğlumdan önce ne kadar çok vaktim kalıyordu. Büyük oğlumu saatlerce parkta oynatıyordum . Pastane, oyun alanları geziyorduk. Şuan korona olmasaydı diyorum cocukları yine eskisi kadar gezdirebilecek ne zaman ne de psikolojim olacak mıydı? Türkiyece koronadan kurtulurken ben de bu depresyondan kurtulmalıyım.

Kurtulcaksın benim oğlumda 6yaşında küçük 4 aylık ve kolik deliriyorum evde ama yapacak bişeyimiz yok yaz gelsin parklara gideriz sende çıkarırsın rahatlarsınız abisi kardesini parkta oynatır en azından

Bir kaç soran daha oldu. Evet eşimi boşayabilirim. Babamdan kalma emekli aylığı ve bağlanacak nafakayla çok da zorlanmadan yaşarız. O noktaya defalarca geldim her defasında büyük bir öfkeyle bırakıcam dedim. Aradan günler geçip öfkem yumuşadıkça da çocukların baba oğul ilişkisini tamamen bitirmekten çekindim. Büyüğüm bu kadar kopuk değildi babadan. Küçüğüm hala babam diye atlıyor üzerine. Boşanırsam bunu ellerinden alırım diye düşündüm. Büyük oģlumda makat çatlağı problemi var tuvalete gitmeye korkar oldu.Doktora gittik verdiği kremler bir işe yaramadı. Dün çok kötü oldu karnı ağrıyor ama tuvaletini yapamıyor. Babamı çağır anne dedi. Çağırdım. Babasına ''baba popo acıtmayan krem alır mısın?'' diye ağladı. Babası da kötü oldu. İyi kötü sakinleştirdik tuvaletini yaptı rahatladı. Hala kötü zamanlarında babasını istiyor. Evet bana yardım etmiyor, çocuklarla en fazla oynadığı 5 dakika ama çocuk baba dedi mi babası yanında. Kafam allak bullak. Bütün sorumluluğu en başından sırtlanmayacaktım. Birazını da ona bırakacaktım. Şimdi nasıl yaparım bu adamı değiştirebilir miyim bilmiyorum. Çocuk ağladığında ben sustururum. Bu hep böyle oldu. Artik susturmadan babasının kucağına koyumuversem. Ya da büyüğün eline ödevini tutuşturup babasının yanına mı göndersem.

Aynen dik duracaksın mecbursun bakmaya en azından büyükle ilgilenmeye mecbur benim büyükle yemeği banyosu uyutması dersleri etkinlikleri hep babası yaptırıyo ben küçüğe zor bakıyorum dedimya kolik inanılmaz zorluyo

Bilmez miyim Allah'ım ne çektim. Gündüz gaz gece kolik o kadar kötü bir dönemdi ki. Eşimin en fazla o dönem faydası oldu bana. Geceye doğru 1 saat kadar susturmaya çalışıyordu ben uyuyordum. Hatta bayılıyordum. O çığlık içinde bildiğin yorgunluktan baygın düşüyordum. Ama o bir saat bana yetiyordu. Sabaha kadar direnmemi sağlıyordu. Şuan o kadar kötü değil ama benim depodaki bütün enerjide bitti.

Bence buraya dertleşmek için açtığın konu bile herşeyin geçeceğine olan inancını gösteriyo az kaldı ben daha başındayımbu arada benim eşimde başlarda çocuğu kucağına almıyodu ben istemedim tek çocuk kalacaktık bu niye böyle ağlıyo ben istemiyorum diye kendinide benide yordu ben yatak döşek hasta oldum stresten vertigonun daha ağırı bi hastalık var ondan okdum 3 ay çıkamadım yataktan kendimi taşıyamıyodum şükür şimdi iyiyim biraz baktı okmuyo yardım etti ama ben mecbursun falan diye yedim başını bana istemiyorum tek çocuk kalsa bile dememişti doğumdan sonra dese ne farkeder

Nehir-derin2 Allah sana da çok çok sabir ve kolaylık versin. inşallah özünde sakin bir bebektir de bu kolik süreci bittikten sonra seni daha fazla yormaz:) Benim eşim evlenir evlenmez çocuk istedi. Ama sonuç bu.

Nehir-derin2 Allah sana da çok çok sabir ve kolaylık versin. inşallah özünde sakin bir bebektir de bu kolik süreci bittikten sonra seni daha fazla yormaz:) Benim eşim evlenir evlenmez çocuk istedi. Ama sonuç bu.
Erkekler öyle ya istiyolar anca bizdede durum farklı değil ilk çocukta eşim istemişti bi düşüğüm oldu nasıl üzülmüştük şimdi oğlum 6 yaşında minik daha 4 aylık bide erkek çocuğu kız gibi olmuyo benim oğlum küçükken benim kuzenim 6 yaşında gelir oynatırdı ben birsürü işimi hallederdim şimdi oğlum kardeşinle oyna diyorum iki dk sonra anne ben yoruldum diyo bu arada bende güya tecrübeme güvendim ama o iş öyle olmuyomuş

Siz anneliği başarmışsınız ama kocanız babalığı becerememiş bence. Bütün sorunlarınızın sebebi bu. Babalık sadece çocuk yapmakla olmuyor. Eşinizden destek isteyin. Büyük oğlunuz içinde mutlaka bi uzmandan destek alın bence.

Kendinize çok acımasızca davranmissiniz. Çevremdeki çoğu insan bir tane çocuğa bakarken cinnet getiriyor. Ki ben bile oğlum ve es işleri arasinda sıkışıp kalıyorum bazen ki tek çocuk. Siz iki çocukla birden ilgileniyorsunuz ki biri çok küçük diğeri tam ilgi bekleyen bir yaşta. Burada eşleştirilmesi gereken bir kişi varsa o da eşiniz.

Allah yardımcınız olsun gercejten. Benim bebeğim de 1.5 yasında bebekliği kolaydı ama 2 yas sendromuna 13 aylıkken girdik diyebilirim. Zorlandığım nokta da bırakıyorum beşiğine koyuyorum yarım saat ağlıyor ağlasın ağlamasına izim verin lütfen. İlgilenmeyin o süreçte emin olun işe yaradı bende ağlama süresi kısaldı en azından ve istediği şeyi ağladığı zaman değil sustuğu zaman yapmaya başladım. Doktorunuzun önerisiydi bu. Büyük oğlunuz içinde bebeğinizi bırakabileceğiniz biri varsa 2 saatliğine oğlunuza zaman geçirin basbaba iyi gelecektir ikinizede eminim

Bu duyguları hissetmenizin en büyük sebebi Eşiniz ..

O size destek olacak bunun başka çaresi yok.

Olmuyorsa size yemek ve temizlik konusunda yardımcı olabilecek bir yardımcı tutmalı.

Böyle beleşten, göbeğini kaşıya kaşıya aile babası olunmaz!

Buyuk oglunuzdq otizm olabilir mi ? Cok cesitleri var bir arastirin isterseniz ona gore davranirsiniz cocuk onlar ozellikle annesinin kotulugu icin bir sey yapmazlar. Psikolojik destek alabilirseniz iyi olur.

Ağlayarak sana her istediklerini yaptırmalarına izin verme istikrarlı ol hayır dediğini ağladığında evet deme bırak ağlarsa kendi kendine ağlasın zamanla ağlayarak sana bir şey yaptıramayacaklarını anlarlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…