Çocuk sahibi olmayı istememek

ben de bekarken çocuğum olsun hayalim yoktu. hatta evlediğimde de öle bi hayalim yoktu. hatta çocuumuzun olmasını ben istemedim de. hani derler ya nasip diye çyle bişeydi. hatta ben evlenmeyi de düşünmemiştim ama evlendim ve şimdi bir de çocuğum var 14 aylık. bazen düşünüyorum bekar olsaydım şuanda ne yapardım diye. yok yaa hiçbirşey sevdiğin insanla bağlarını tamamen birleştiren bir varlık kadar güzel olamaz diye düşünüyorum şuanda. bekarken korktuğum gibi çok zor evlilik, hele hele bebek sahibi olmak çoookkk zor ama bence bir okadar da güzel bişey evli olmak ve bir de çocuğun olması... onun kokusu onun sevigisi hiçbirşeyde yok bence... ama tabiiki istememek de anormal değil. dediğim gibi ben de istemiyordum ama olduğuna çok memnunum.

Bende seneler önce bir kus besledim: SULTAN PAPAGANI.
Ya Rabbim, bilmiyordum onun böyle güzel, böyle zeki, böyle sirin oldugunu. Hayatimin neseli günlerini onunla yasadim. Benim tabagimdan yemek yer ( tabiki sossuz tarafindan), benim bardagimdan suyunu icer, benimle uyumak ister hatta hatta benimle dus alir evet yanlis okumadiniz beraber dusun altina girerdik.
Öyle mutluydumki, cagirdigimda bana ses verir, ben yokken beni odalarda arardi, birde halinin üstünde acele yürüyüsü vardiki, ya anlatamam sizlere.
Biz ayrilmayan iki dost olmustuk, hele onun meshur öpücükleri... yani demek istedigim insan bilmedigi birseyi özlemiyor.
Siz simdi ayyyyy neden Sultan papaganim yok diyormusunuz? Hayir
Ama ben diyorum her gün, hala onu özlüyorum, hala gözlerim dolar onu hatirladikca....Iste cocukda böyle birsey...

kesinlikle katılıyorum sevgili olivia. çok güzel anlatmışsın. bir canlıdan bahsediyoruz, anlattıkların benim için çok doğal şeyler, seni çok iyi anlıyorum, çünkü kaybettiğim hayvanlarımı çok özlüyorum, hala onlar için duygulanıp ağlıyorum. onlar bizim ailemizdendi... ama eminim ki birçok insan, pehhh amannn n'olcak şeklinde tepkiler veriyordur ve bir muhabbet kuşunun, bir kedinin bir aileye nasıl mutluluk katabildiğini, insana yaşama sevinci verdiğini, hatta aile içindeki sorunları bir kenara atıp birlik beraberlik sapladığını, aile bireylerinin eve koşa koşa ve mutlu bir şekilde gelmesini sağladığını, birimiz üzülüp ağladığında gidip göz yaşlarını sildiğini, hasta olduğumuzda yanımızdan ayrılmadığını... ve daha nice tadılması insana büyük haz veren duyguyu tatmadıkları için onlar da bu durumu özlemiyorlar. o yüzden tekrar dile getiriyorum, herkese istediği gibi bir hayat yaşamak nasip olsun

bizim evde hep hayvan vardı muhabbet kuşlarımız babamın 10 tane kedisi rahmetli babam çocuklara sokakta para dağıtırdı çok severdi bebekleri ,çocukları ama yetişkinleri evinden kovardı hep yalan konuşuyorlar diye benimde yani kızımın 5 aylık terir köpeği var yeşil gözlü çok tatlı

Son düzenleme:

çocuk istememe durumu şuanda bende de var ama ilerleyen zamanlarda isteyebilirim diğer düşüncelerine aynen katılıyorum,adetmiş gelenekmiş görenekmiş hepsi ataerkil sistemin çıkarına olan etkinlikler,değişim çookkk zorrrr(

Evet gercekten öyle, yani anlatmak istedigim, her ne canli olursa olsun birseyi yasadiginda aman Tanrim ne kadar güzelmis diyorsun.
Ama bilmedigin ve tanimadigin birseyin özlemini yasamiyorsun.
Hani bazi anneler der ya, iste cocugum oldu ve ben bosuna yasamisim daha önceki yillarimi der, evet anliyorum.
Ama suda bir gercekki bende öyle oldum, belki cocuk degildi bu, ama her gün büyülendim onunla o yüce Allahin yarattigi minik seyle, kimseyle paylasamadim ama cok isterdim herkes bu mutlulugumu yasasin. Yani herseyde oldugu gibi:
yasanilir ama anlatilmaz. Kelimeler yetmiyorki anlatmaya...
Ama bu demek degilki cocugum yoksa, bu duyguyu yasamiyorum, cok yasiyorum hemde öyle derinden yasiyorumki belki bazi anneler benim gibi derinden hissedemiyordur...
Onun icin genelleme yapilmaz, kimse kimsenin neler yasadigini ...

babacığın edindiği tecrübelerle masum canlıları seçmiş enerjisini, zamanını, gücünü paylaşmak için, ne mutlu ki bu ayrımı yapabilmiş, istediği canlılarla beraber zaman geçirebilmiş.

ay çok minnak buuuu emaaaa,

çoğunluğu dediğin gibi!:13:

:13:

Savascim aynen yazdiklarin cok dogru. Inan yasamayan bilmez.
Ema ne mutlu kizina, bende kücükken köpek isterdim...Terier`ler cok tatli oluyor yaa...

Bu sayfada çocuk istemediğini yazıp ileride çocuk sahibi olmalarını anlayış ile karşılarım fikirler duygular değişebilir

kesinlikle çok iyi anlatmışsın cnm. beni de oğlum aynı şekilde odalarda arıyor, ilgilenmem için şebeklikler yapıor, beraber duşa giriyoruz : kuş için böyle bi de bebekde nolur düşünün artık. yanlış anlama küçümsediğim için kuş için böle demiyorum. sonuçta bi kedi köpek bile en fazla 15 yıl felan yaşıyor. sonunda öleceğini biliyoruz bu süre içerisinde. insanın da ne zaman öleceği belli değil ama benim oğlum var şuanda düşünüyorum; büyüycek, okula gidicek, askere gidicek, evlenicek, vs, vs... yani bunları uzun zamana yayıyorsunuz. bunun tadı kesinlikle daha güzel...

Son düzenleme:

bence istersniz bunlara uymak zorunda değilsiniz. ben bayburtluyum eşim sivaslı adetler bizde tonla yani, altından kalkamazsınız ama biz nerdeyse hiçbir adeti yapmadık. kendimiz yaptık herşeyi istediğimiz gibi. artık öyle bir zamandayız ki, düğün istemeyen düğün bile yapmıyor. nikah sonra en fazla isterse bir yemek hoopp evinde. artık eskisi gib değil hiçbirşey. yeterki isteyin. köyde yaşamıyoruz ki adetler illaki uygulansın. bebekte de aynı. ister adetleri uygula, istersen kimseye aldırma hiçbirşey yapma. 40 gün yanında birielri kalmıyo artık anneyle çocuğun. ya da mevlüt istersen okutursun. öle diç çıkardı pşlav yapalım, aman ne olucak büyüyünce acaba artafına bişiler koyup bakalım. artık bunlar eskisi kadar çok yok. isteyen yapar, istemeyan yapmaz. bu kadar basit bence.

Kendi yaşıtım bayanlarla biraraya geldiğimde çocukla alakalı hiç bir şey konuşmak istemiyorum başka konumu yok bazı hemcinslerimiz kendilerini neden tek konu üzerinde esir tutsak tutarlar anlamam açın bir dergi ve kitap okuyun çocuklarımız bir gün kendi yuvalarına uçacaklar kendi hayatlar olacak siz kendi başınıza kaldığınızda eşinizle her gün kavga mı edeceksiniz?

aynen katılıyorum hayat sadece çocuklardan ibaret olamaz sonuçta onlarda evlenecekler belki başka bir şehre başka bir ülkeye yerleşecekler. Bende sürekli çocuklardan konuşulmasını sevmiyorum.Bir kadının çocuk dışında konuşacak birşey bulamaması hayatını sadece çocuğa adamış olması kendisi için yaşayacaklarını esgeçmesi yani hayatını ıskalaması bence.
Bir çocuğum olmasını çok istiyorum onunla ilgilenmek ona vakit ayırmak ona yeni şeyler öğretmek, yapmak isteyip de yapamadıklarımın onun yapmasını çok istiyorum.Aslında bunu da kendim için istiyorum. Çünkü zamanla insan farklı arayışlara giriyor ben yapacaklarıma doydum sıra bir çocukla paylaşıp onunla daha farklı zevkler yaşama zamanı.

Bu sayfada çocuk istemediğini yazıp ileride çocuk sahibi olmalarını anlayış ile karşılarım fikirler duygular değişebilir

doğru diyorsun emacım, aynı şekilde ben de çocuğu olmayan burada çocuk illa olmalı diyenlerden çocuk sahibi olmamaya karar verenleri de saygıyla karşılarım.

hazır sen konuyu açmışken, bazı çocuklu arkadaşlar "ee, bizle ancak çocuklular görüşüyor" diyorlar diğerleri gelmiyormuş, ya da davet etmiyormuş.
benim 2 çok uzun senelerdir tanıdığım arkadaşım var. 2 si de çocuk sahibi. 1 ini gerçekten evime de davet edesim gelmiyor, evine de gidesim gelmiyor. kapıdan girip, evlerinden ayrılana kadar konuşulan tek konu neredeyse çocuk, bir de işte ne yersin ne içersin
diğer arkadaşımı ise hem sıkça ziyaret ederim hem de evime gelmesinden çok memnun olurum, çünkü tabii ki çocuktan da bahsediliyor o ortamda ve onun hayatında bir yeri olduğu için, ama güncel konulardan, ilişkilerden, okuduğum kitap, seyrettiğimiz film, konser, tiyatro vb ne ararsan aynen eskiden olduğu gibi paylaşıma devam ediyoruz. tabii ki yaşımızla birlikte konuşulan şeylerin çeşitliliği de artıyor yeni öğrendiklerimizi paylaşırken.

eee? di mi ama?

Geçen komşu rahatsızlandı bebek sağlıklıydı 8 aylık bebekleri var hastaneye götürecek kimsesi olmadığı için eşime rica etti bende gitmek istedim ama eşim kabul etmedi onun eşi ve 8 aylık bebeğide annesi ısrar etmesine rağmen bırakmadı acil serviste eşimde 2 saat ağlayan bebeğe pışpışlamış tesadüf olacak ya arkadaşlarınada orda raslayınca bebeği hayırlamışlar oda açıklamak zorunda kalmış arkadaşlar epey gülmüş ona birdahada bu komşuya gitmedi

gerçekten komik olmuş ama allahım ya anlamıyorum o kadarcık bebeği hastaneye sürüklemenin anlamı nedir, insan korkmaz mı yok yere hastalık kapacak çocuk oralarda diye :44:

Ema Allah iyiligini versin, cok güldürdün beni. Resmen gözümde canlandirdim.

Banada buna benzer birsey olmustu, daha cok gencim 18 yasinda falan, binmisim ucaga Istanbul`a geliyorum. Yanimda kitabim ( biraz inekdim eskiden, eee tatile gidiyorum ama yinede ders yapacagim ucakta )...ve walkman kulagimda bakalim yan tarafima hangi beyaz atli prens gelecek ümidi ile ( birazda capkinmisim anlasildigi gibi ) yani yas 18 icim kayniyor kizlar ne yapayim...
Derken aman Allahim kadinin birisi gelmezmi 2-3 yasinda cocuk, birde bebek. Bende genclik akli iste amanda ne tatli dememle baslayan cümlemle bebegi kucagimda buldum. ( hay dilimi esek arisi soksaydida demez olaydim, taksana kulagina walkmani, alsana eline kitabini eeyy aptal ) Istanbul`a kadar o bebege ben baktim,kadinda öteki cocuguyla mesgul oldu, ne gelen yemekten yiyebildim, nede birsey icebildim..ne müzigimi dinleyebildim , nede kitap okuyabildim. Kafam kazan gibi indim ucaktan ama ben bitmistim, karizma sifir, sac bas bir yerde...Bir dahami...Tövbe...
Simdi ne zaman ucaga binsem aman cocuklu taraf olmasin diyorum vallahi kaldiramiyorum, elimde degil.

Son düzenleme:

süper yaa... kadın da çok yüzsüzmüş beee. hayal ediyorum okurken. kadın uçağa biniyor, sen beyaz atlı prens hayalleri kurarken, kadın da inşallah yanımdakine ufaklığı kakalarım, bende anca bunla uğraşırım, rahat ederim diye düşünüyo... ee kadın umduğunu bulmuş sanırım. ama sendeki de iyi sabır. benm oğlum var 18,mde değilim ama gene de yanımda biri bi şekilde çocuu vericek bana. ayy ne tatlı allah baaşlasın buyurun geri diye atarım heralde başımdan. çocuk yokken kafa dinleyip bi yolculuk yapıcam uğraşamam der gerekirse wc de geçiririm yolculuğu

bu arada böle yazıorum da... yarın ablam 1 aylık bebeğini de bana bırakıp hastaneye gidicek. ee benimki de 14 aylık. allah kolaylık versin bana artık... dua edin bana :S

Ama ikiside oynarlar ya...bence bebeklerin yanyana gelmeside güzel diyecektimki bebek daha bir aylikmis shadoww...ama yegen icin cig tavuk bile yenirmis...canin sag olsun.
Dikkat etde seninki bebegi seveyim derken minciklamasin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…