Çocuk sahibi olmayı istememek

:KK9: Ema Allah iyiligini versin, cok güldürdün beni. Resmen gözümde canlandirdim.

Banada buna benzer birsey olmustu, daha cok gencim 18 yasinda falan, binmisim ucaga Istanbul`a geliyorum. Yanimda kitabim ( biraz inekdim eskiden, eee tatile gidiyorum ama yinede ders yapacagim ucakta )...ve walkman kulagimda bakalim yan tarafima hangi beyaz atli prens gelecek ümidi ile ( birazda capkinmisim anlasildigi gibi ) yani yas 18 icim kayniyor kizlar ne yapayim...
Derken aman Allahim kadinin birisi gelmezmi 2-3 yasinda cocuk, birde bebek. Bende genclik akli iste amanda ne tatli dememle baslayan cümlemle bebegi kucagimda buldum. ( hay dilimi esek arisi soksaydida demez olaydim, taksana kulagina walkmani, alsana eline kitabini eeyy aptal ) Istanbul`a kadar o bebege ben baktim,kadinda öteki cocuguyla mesgul oldu, ne gelen yemekten yiyebildim, nede birsey icebildim..ne müzigimi dinleyebildim , nede kitap okuyabildim. Kafam kazan gibi indim ucaktan ama ben bitmistim, karizma sifir, sac bas bir yerde...Bir dahami...Tövbe...
Simdi ne zaman ucaga binsem aman cocuklu taraf olmasin diyorum vallahi kaldiramiyorum, elimde degil. :KK52:

ben havaalanında yer hostesi olarak çalıştığım vakit eğer erkek yakışıklı ve bekar ise yanına güzel genç bayan oturma biletini keserdik sonra yemek vaktinde kızlara anlatırdık senaryo üretirdik bunlar birbirine aşık olacak diye ayy hiç sinsi değilim değil mi kızlar?!

oliviaaa, çok güldüm okurken :KK60: ee tecrübe işte, şimdi kendini kollayabiliyorsun önlem alarak:KK1:

bu arada böle yazıorum da... yarın ablam 1 aylık bebeğini de bana bırakıp hastaneye gidicek. ee benimki de 14 aylık. allah kolaylık versin bana artık... dua edin bana :S

önceki mesajın üstüne komik oldu gerçekten :KK9: kolay gelsin :KK5:

ah oliviacım, yeğen de olsa insan sabrı denen bir şey var di mi ama, kendimden biliyorum da :78:

ben havaalanında yer hostesi olarak çalıştığım vakit eğer erkek yakışıklı ve bekar ise yanına güzel genç bayan oturma biletini keserdik sonra yemek vaktinde kızlara anlatırdık senaryo üretirdik bunlar birbirine aşık olacak diye ayy hiç sinsi değilim değil mi kızlar?!

:KK60::KK60::KK60: hiiiç emacım, hiiiç sinsilik kim siz kim :KK60: yok ben senaristliği uygun buldum size, yaratıcı yazarlık da denebilir, belki de sayenizde tanışıp sevgili olanlar olmuştur :KK34:

Cok güldüm Emacigim, senin gibi keske herkes düsünceli olsaymis.....
Ne prensler otururdu yanimizda pehhh...:KK52:
Bu arada bende 1 sene hosteslik yaptim, 22 yasimdan 23 yasima kadar, kismetim bilem cikmisti, o zamanlar Trabzonspor ucmustuda bizimle, ne yazikki ismini yazamayacagim o futbolcunun, ama güzeldi be eski zaman...ama ben istememistim cünkü Trabzonsporu ve o futbolcuyu tanimiyordum, evet kizler beni dövebilirsiniz...hem hicde yakisikli degildi...öyle avutuyorum simdi kendimi...
hem simdiki kocam daha yakisikli...Bende az keriz degilmisim eskiden, birde zavallim 1 sene pesimden kosmustu...simdi evli ve iki cocugu var, bir kiz bir oglan.
Vaybe Ema beni nerelere götürdün öyle...
Savascim, siz evde ne beslediniz öyle?
Benim babamin kedisi vardi, ismide Pakizeydi, Pakizeyi gece iceri alir onunla yatakda uyurdum, annemde bizi sabah yatakdan kovalardi, simdi basina kalkiyorum, annemde üzülüyor öyle yaptigina ama cok severdim rahmetli Pakize`yi....

oliviam yine güldürdün gece gece:KK9:

eee 1 sene koşmuş ama seni ikna edemediğine göre varmış eksikleri, eşinin kıymetini biliyorsun bak, seni ikna edebildiğine göre senin adamın oymuş dimek :KK34: hem bak 2 çocuklu diyorsun ona :KK1:

benden de bi' itiraf, bundan 7-8 sene önce, hehhee bak ben de 22-23 yaşındaymışım biri vardı, tesadüfen şu anki durumunu öğrendim o da 2 çocukluymuş hem de çocuklar 4-5 yaşında, o ara aranıyormuş o demek ki, ve ne kadar doğru karar verdiğimi anladım:KK53:

canım evimizde soğuk rüzgarların estiği bir dönemdi erkek kardeşim ve rahmetli babam arasında, ama o kedi yavrunun birleştirici gücü aah, ahh film gibiydi, neredeyse yemekte bile yan yana oturmayan 2 oğlan (babam da çocuktan beterdi hareketleriyle bence) kedi yavrusu söz konusu olunca alt alta üst üste hayvanı seviyolar, besliyorlar:KK1: herkes eve vaktinde geliyor, gelişmeleri kaçırmamak için :KK69: kesinlikle japon yapıştırıcısı gibiydi benim meleğimmm:KK69:

Size bir kitap önermek istiyorum.
ANNELER VE KIZLARI ICIN bir fincan huzur...
Okuyaniniz varmi bilmiyorum ama ben bayildim, daha baslarindayim ama öyküler icimi parcaliyor okudukca. Tavsiye ederim.
Cok özel bir bag icin öyküler...

Okuyaniniz varmi bilmiyorum ama ben bayildim, daha baslarindayim ama öyküler icimi parcaliyor okudukca. Tavsiye ederim.

bende bu kitabı araştırayım huzur deyince huzurun ne olduğunu ancak huzursuzluk yaşadığınızda anlarsınız evladın hastalanması çok kötü bu yıl eşim ve ben hastane köşelerinde çok ağladık çok şükür bunları aştık bazı dostlarında dost olmadığını anladık kızım iyi şuan allah kimseyi çocuğu ile sınamasın !hayırlı akşamlar hepinize

yazarı kim?benim de kzım var da okuyayım:KK1:

Özellikle kiz cocuklari olan anneler icin süper bir kitap. Ema ve hammer cok begeneciksiniz.
Birde biz kiz evlatlari ve anneleri hakkinda öyküler varki Savascim tam bizler icin...
Yazari: Collen Sell....
Size arka kapagindaki yaziyi yaziyorum, alinti bu kitapdan:

"Bir kadinin yasadigi en samimi ve unutulmaz, en firtinali ama verimli, en sicak ve esasli iliski, annesi, kizi yada ikisiyle birden yasadigi iliskiler. Disaridan bakan icin kimyasi cözülmez, dinamigi anlasilmaz cok özel bir birlikteliktir bu...
Kizlarini kadinliga hazirlayan, onlarin birer anne olusunu izleyen anneler ve anneligi tadan, orta yaslardan baslayarak annelerinin bakimini üstlenen kizlar...
Zamanla degisen ve bazen zorlayici olan bu bag, her seferinde yeni bir öyküye esin verir. Anneler ve Kizlari Icin Bir Fincan Huzur`da yer alan, kendi bebeginin dogumundan sonra kapisini annesine tekrar acan kizindan, unutulmaz bir alisveris deneyimiyle kiziyla arasindaki kusak farkini kapatan anneye uzanan öykülerde, anneler ve kizlari yasamin sirlarini paylasiyor, birbirlerine akil danisip tavsiyelerde bulunuyor...
Ister anne olun, ister kiz yada kadinlari anlamaya calisan bir erkek; bu kitabi yasaminizdaki yerleri vazgecilmez olan, üzerine titrediginiz kadinlarla paylasmak isteyeceksiniz."

Kolay okunuyor arkadaslar, coguda bildik seyler... ama bunlari bir kitapdan okumak öyle rahatlatiyorki insani anlatamam....
Kizim yok ama annem var. Onunla son senelerinde barismak istedigim icin bana terapi gibi geldi bu kitap....evet ne olursa olsun gecmisi gecmiste birakip, sil bastan, yasamadiklarimizi simdi onunla yasamak istedigim icin...Insallah sizlerde begenirsiniz kizlar.

Emacigim aslan yürekli anne seni...
Tekrar kizin icin cok cok gecmis olsun, dilerim bundan sonra hersey iyi olur.

bende bu kitabı araştırayım huzur deyince huzurun ne olduğunu ancak huzursuzluk yaşadığınızda anlarsınız evladın hastalanması çok kötü bu yıl eşim ve ben hastane köşelerinde çok ağladık çok şükür bunları aştık bazı dostlarında dost olmadığını anladık kızım iyi şuan allah kimseyi çocuğu ile sınamasın !hayırlı akşamlar hepinize

işaretlediğim 2 durumu da yaşadım. o insanları hayatımdan çıkardım sayılır, onlardan ses gelmedikçe arayıp sormuyorum o saatten sonra. her şerde bir hayır var dedikleri o olsa gerek, yaşadığım en büyük acılarda değmeyecek insanları eledim hayatımdan...

işaretlediğim 2 durumu da yaşadım. o insanları hayatımdan çıkardım sayılır, onlardan ses gelmedikçe arayıp sormuyorum o saatten sonra. her şerde bir hayır var dedikleri o olsa gerek, yaşadığım en büyük acılarda değmeyecek insanları eledim hayatımdan...
savaşcığım sanada geçmiş olsun umarım bundan sonrası çok daha iyi günlerin olur ileriye bakmakta fayda var yara geçsede izleri kalıyor tabiki

savaşcığım sanada geçmiş olsun umarım bundan sonrası çok daha iyi günlerin olur ileriye bakmakta fayda var yara geçsede izleri kalıyor tabiki

aynen dediğin gibi huzursuzluk görünce huzuru, mutsuzluk görünce mutluluğu tam anlamıyla anlıyor insan...
emacım benim yaşadığım acı vefattı, burada da insan görüyor, hastalığın çaresi var, allah dermansız dert vermesin, ölümden başka her şeyin çaresi var... o izler beni daha güçlü kıldı inan, izler olmasa unutur ya insan! hayatımı, saatlerimi değmeyecek insanlara harcamadığım için şanslı hissediyorum ben kendimi aslında. ya da onların böyle insancıklar olduğunu anlayabildiğim için...

bencil diye o günden sonra avatarımın üzerin yazdım zaten, unutmamak için bencil insanları!

sizin de bir testmiş gibi düşün, dostunuzu düşmanınızı anlayıp, hayatınıza kaliteli dostlarınızla devam! en önemlisi sen-eşin- kızın değil mi zaten, ağzınızın tadı hep yerinde olması dileğiyle... hem o küçük terrrier bey (bey di di mi) varken kızının en büyük ilacı diye düşünüyorum, yanlış mıyım :KK34:

Özellikle kiz cocuklari olan anneler icin süper bir kitap. Ema ve hammer cok begeneciksiniz.
Birde biz kiz evlatlari ve anneleri hakkinda öyküler varki Savascim tam bizler icin...Yazari: Collen Sell....
Size arka kapagindaki yaziyi yaziyorum, alinti bu kitapdan:

"Bir kadinin yasadigi en samimi ve unutulmaz, en firtinali ama verimli, en sicak ve esasli iliski, annesi, kizi yada ikisiyle birden yasadigi iliskiler. Disaridan bakan icin kimyasi cözülmez, dinamigi anlasilmaz cok özel bir birlikteliktir bu...Ister anne olun, ister kiz yada kadinlari anlamaya calisan bir erkek; bu kitabi yasaminizdaki yerleri vazgecilmez olan, üzerine titrediginiz kadinlarla paylasmak isteyeceksiniz."

Kolay okunuyor arkadaslar, coguda bildik seyler... ama bunlari bir kitapdan okumak öyle rahatlatiyorki insani anlatamam....
Kizim yok ama annem var. Onunla son senelerinde barismak istedigim icin bana terapi gibi geldi bu kitap....evet ne olursa olsun gecmisi gecmiste birakip, sil bastan, yasamadiklarimizi simdi onunla yasamak istedigim icin...Insallah sizlerde begenirsiniz kizlar.

çok sağ ol oliviam :KK48: gerçekten çözülemez bir birliktelik, etraftan duyduğum istisnalar dışında.
:KK16:

Selam kizlar,
coktandir yazmadik buraya...
Ne yapiyorsunuz bakalim. Ben yavas yavas ayrilik vakti geldi diye üzgünüm. 10 gün sonra annem gidiyor Istanbul`a. Hayirlisi bakalim. Insallah mutlu etmisimdir onu...
Aaaa aaahhh ne kadar zor, su icimizdeki sevgi ve ayrilik olaylari, zaten cok hassas bir insanim ben.

Selam kizlar,
coktandir yazmadik buraya...
Ne yapiyorsunuz bakalim. Ben yavas yavas ayrilik vakti geldi diye üzgünüm. 10 gün sonra annem gidiyor Istanbul`a. Hayirlisi bakalim. Insallah mutlu etmisimdir onu...
Aaaa aaahhh ne kadar zor, su icimizdeki sevgi ve ayrilik olaylari, zaten cok hassas bir insanim ben.

slm oliviacığım ne güzel annen ile hasret giderdin morelin tavan yapmıştır.sağlıkla gitsin annen evine

son günlerin tadını daha da bi güzel çıkarmanızı dilerim oliviam:KK34: şu mesafeler, ayrılıklar hiç alışamayacağım şeyler sanırım, hiç sevmiyorum bu yönümü aslında, hayat her yerde, zamanı, sınırları olmamalı ama gel de bana anlat, yine çocuklukta yatıyor ya sanırım bazı şeylerin izleri...
sevdiklerimiz sağlıklı olsun, nerede olurlarsa olsunlar, asıl olan bu tabii ki...

emacım bu arada daha önce demiş miydim bilmiyorum ama şu hani senin imzan mı deniyor bayılıyorum ona "kim geç kalırsa hayat onu cezalandırır." :KK69:

son günlerin tadını daha da bi güzel çıkarmanızı dilerim oliviam:KK34: şu mesafeler, ayrılıklar hiç alışamayacağım şeyler sanırım, hiç sevmiyorum bu yönümü aslında, hayat her yerde, zamanı, sınırları olmamalı ama gel de bana anlat, yine çocuklukta yatıyor ya sanırım bazı şeylerin izleri...
sevdiklerimiz sağlıklı olsun, nerede olurlarsa olsunlar, asıl olan bu tabii ki...

emacım bu arada daha önce demiş miydim bilmiyorum ama şu hani senin imzan mı deniyor bayılıyorum ona "kim geç kalırsa hayat onu cezalandırır." :KK69:
tşk yorguncuğum bu imzamı beğenenler çok var nerde bulduğuma gelirsem hikayesi şu ben yabancı medyayıda takip ederim haberleri izlerken eski yıkılan sowyetbirliklerin nedenleri arasında bu cümle odönemindeki başbakan gorbaçovun sözüymüş bende hemen bunu Türkçe'ye çevirdim çok anlamla ve kısa bulduğum içim hayattaki herşeyi kapsıyor.

Son düzenleme:
off çocuğum olmadığı için eşimin ailesi beni dışlıyor daha doğrusu eşim çocuk istemiyor bende istemiyorum, tam bi türk gelenekçi aile ve aynı apartmanda oturuyoruz evlendiğimiz andan itibaren hayatımıza müdahale etmeye çalışıyorlar, kaçış çok yakınız birbirimize ve onlar eşimin ailesi, bana huzur vermiyorlar:KK5:bıktım bunlardan benim evden kaçma mı istiyorlar:KK14::KK14::KK14:

ben aslında cocukları sevmediğim halde cok istyrm cocugumun olmasını
ama sorumluluğunu ağlamasını hastalanmasını düşününce gözüm korkuyo
ben bakamam cünkü cocuguda mahvederim :26:

X