Çocuk sahibi olmayı istememek

Biz sorumsuz annelerden,sorumsuzca yapılıp kaderine bırakılan çocuklardan bahsettik hep..Kendinizle nasıl bağlantı kurdunuz ki?Ancak yarası olan bu kadar gocunur,YETER ARTIK!,susmakta fayda etmiyor demek ki!!

Şu alttaki sorumsuz annelere yazılmış bi yorummuydu
pardon ben yanlış okumuşum

İçinde bebek isteği, çocuk sevgiisi olan ve ona bakıp büyüte bileceğine inanan ve sonucunda anne olup bu duyguyu tadan bir kadın anneliğin yaşattığı duygularla çok farklı hisler yaşıyor bu bi gerçek,
Bu başının göğe ermesimidir, yoksa yaşadığı deneyim (diyeyim) ile pahabiçilemez duygular tadıyor YAŞAMAYAN BİLEMEZ !

mesela bu yorumu ele alırsak
istemek kadar istememkte doğal diyor arkadaş ama yorumdaki kendi egolarını tatmin edişine bakın
Annelik anlatılmaz yaşanır , demekki başımız göğe eriyo , çok çok yüce bir duyguyu tatıyoruz , ama tabi herkes anne olamaz bu bi gerçek ... herkes içinde annelik hormonu ve güdüsü taşımaz!
"çokta mahtaf birşey değil çocuk yapmak diyor " ama anne değil arkadaş ne çelişki değil mi

Evet çok klasik ama gerçek anne olmayan anlayamaz ,
Bende şunu merak ediyroum içinde annelik güdüsü taşımayan bir insan bu güdüyü taşıyan bir insanı nasıl yargılayabilir?
Annelik isteğinin hormonal , istem dışı bir güdü olduğunun bilincinde değilmisiniz?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Anlıyacağınız genel olarak bakarsak siz bu tepkiyi çektiniz
Ilımlı yaklaşmaya çalışıyorum ve herkesin özgür olduğunu savunuyorum ama siz yorumalrınızda yanlış hedef gösterdiğinizin farkında değilsiniz
polemiğe zemini siz hazırladınız

aynen şu altta alıntıladığım iki arkadaşın diyoloğunda açıklayıcı olmuş

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

siz gerçekten iyi niyetlisiniz , sorumsuz annelere yönelttiniz bu sözlerinizi
tabi tabi :82:

bi çok alıntılayabileceğim msjlar mevcut

Son düzenleme:
Siz zemin hazırladınız diyorsunuz ama sizce bu insanlara bu sözleri söyleten kimler?Yine çocuklu insanlar..Buyrun çelişki istiyorsanız buradan başlayın.Her yerde baskı kurdular çocuk yapın diye,deli misiniz diye gözümüzün içine baktılar,dünyadaki en büyük sevginin o olduğuna inandırmaya çalıştılar ısrarla..Ve biz yıllardır o kadar dolduk ki,böyle kendimizi bulduğumuz bir başlıkta içimizi dökmek istedik..Ama yok isim kullanılmadığı halde (niyeyse) herkes üstüne alındı.
Şimdi biri çıksa dese ki ya çocuk istemeyen insanları anlamıyorum ne o öyle çocuksuz hayat mı olur,neler kaçırdıklarını bilmiyorlar diye konuşsa ben gidip te yaptığınız saygısızlık bilmem ne demem..Neden diyeyim onun görüşü ve görüşüne uygun başlık açmış arkadaşlarıyla kendine göre dertleşiyor banane..
Ayrıca alıntıladığınız hiç bir mesajda belirli bir isme yöneltilmiş bir hakaret göremedim ben?Tekrar söylüyorum ; gösterdiğimiz hedef ne acaba?
Bu dünyaya sadece doğurmaya geldiğini sanan kadınlar yok mu? VAR
Anne olduğu için türlü ukalalıklarla herkese çocuk yapmayı tavsiye eden kadınlar yok mu? VAR
Israrla bize çocuk sevgisi empoze etmeye çalışan kadınlar yok mu peki? O da VAR
Peki biz bunlar hakkında konuşabiliyor muyuz?Tabiki HAYIR!!!

Cocuksuz olmanin avantajlari:
- istediginiz zaman istediginiz tatili yapabiliyorsunuz
- istediginiz kadar calisabiliyorsunuz, cabuk eve gitme telasiniz yok
- hergün yemek yapma mecburiyetiniz yok
- vaktiniz bol oluyor, ister spor yapiyorsunuz ister rahat kitap okuyorsunuz
- hafta sonu esinizle dans etmeye gidebiliyorsunuz geceden sabaha kadar egleniyorsunuz
- esinize vakit ayirabiliyorsunuz
- arkadaslarinizla sinemaya, tiyatroya, konserlere gidebiliyorsunuz
- her zaman uykunuzu almis, her zaman dinc ve her zaman enerjik gününüzü geciriyorsunuz

bu liste böyle devam eder kizlar.
Vallahi cok mutluyum, ve bir saniye bile niye cocuk yapmadim diye düsünmedim.

Vallahi ben bu 3 günlük hayata yasamaya geldim. Her gün sükür eder, her günü özel yasarim. Cünkü ne kadar zamanim kaldigini bilmedigim icin her günü sonmus gibi yasiyorum.
Simdi bu güzelim hayati hicbirsey icin bozmam, cok güzel giden bir hayatimda baska birsey aramiyorum. Bana yeterince sevgi geliyor ve yeterince sevgi veriyorum etrafima.
Hicbirseyi ciddiye almiyorum, kendime buyruk yasamayi seviyorum, özgür ve rahat.Daha ne olsun? Hersey emanet bize bu dünyada ister 10 cocugum olsun yine tek girecegim mezara. Ister kapimda Porsche arabam olsun bunlari birakip gidecegimin bilincindeyim.
Yüce Rabbim bana bu dünyada her güzellikleri sundu, esirgemedi, bende onun yarattigi herseye cok iyi davrandim, dogaya gösterdigim saygi, hayvanlara gösterdigim sevgi. Ama birsey eksik bende oda cocuk sevgisi vermemis.
Demekki buda doganin kanunu, kime verip vermeyecegini belirlemis. Bana iyikide vermemis ben verdikleriyle cok mutluyum.

sonuna kadar düşüncelerinize saygı duyuyorum
bana göre de çocuk istememenin mantıklı açıklaması burdur.
Başkalarıyla kendini kıyaslamadan
Herkesin yapısı karekteri farklı çünkü
Herkesin sevdiği şeyler ve ilgi alanları farklıdır
Bu farklılık birbirinden üstünlük anlamını içermez

Aynen H&M, hatta senin logo`nda "her insan ölecek yasta" yazmissin, bende buna katiliyorum.
Gittigimde arkamda esimden baska birsey birakmayacagimin rahatligini bile yasiyorum.
Ailemi ve ülkemi secme hakkim yok ama hayatimi sekilendirmeye hakkim var, bu özgürlügümü kullaniyorum.
Vallahi erkekler cocuk dogurma yetenegi olsaydi, 5 tane isterdim, boy boy.... fakat kendimi yipratamam onun icin dogurmadim.
Anlayisin icin tesekkürler.

Sahi ya, keske erkeklerde dogursaydi ya, esimle bir anlasma yapardim o zaman: bu sene sen dogur, seneyede ben.
Bu sene ben seni hamile birakayim, seneyede sen beni birakirsin. Bakin bu benim kafama cok yatti. Ama doga nedense hep disilere yüklenmis.

Evet malesef bir saniye sonramızın garanisi yok
Bende "hiç ölmiycek gibi dünya için ,yarın ölücekmiş gibi Ahiret için çalışmalı" diye bir söz varya, onu koydum aklıma
Çocuk çok yıpratıyo insanı ki bu yüzden ikinciye cesaretim yok , isteyen isetdiği kadar konuşsun ikinciyi yapmıyomusunuz diye
Dediğin gibi hayat benim ve özgürüm yönümü belirlemekte
Bir tane oldu çok şükür ,tattım bu hissi , ama artık başak şeyelre yönelme vakti , yaşım daha küçükken bir noktaya gelmek , elimdeki becerileri belli bi alanda değerlendirmek
Ve biraz rahat hayat yaşamak , Allah sağlık versin. herşeyin başı sağlık
İleride eşim yada oğlum çok isterse belki :86: , Yinede herşey Allahın izniyle

Erkekler doğursaydı süper olurdu

2 çocuğu istemiyorum çünkü en büyük hayalim türkiye'yi gezmek elin gavuru memleketimi benden daha iyi geziyor yöresel yemekleri bana tarif ediyor her gün bunun hayalini kurarız eşimle isteyen doğursun nenem 10 çocuğa bakmış annem 4 bende 1 benden bu kadar

Bizim de eşimle hayalimiz bu. Kafamız rahat hayattaki misyonumuzu tamamlamış iki insan olarak TR yi para olursa da dünyayı gezmek :97:

pardon daa özgürlük dediğiniz şey dediğiniz gibi annelere halaret etmek mi toplumun çoğu bebek istiyor diye onları dışlamak mı valla zamanında çok cevap verdiniz herkese diğer sayfaşarda var nasıl ki bu kadar tepki aldınız o zaman susutunuz ama aslında yine de bu sözlerinizke yine lafınızı söylüyorsunuz aslında ben bir baksam diğer sayfalara bin tane yargılama ve kötü sözler bulurum okudum da ama cevap yazmadım. Ufacık serzeniş diyorsunuz ama özgürlük olarak nitelediğiniz cümlelere bakın kimse ben özgürüm deyip başlarının çocuğuna ve kendisine laf diyemez. Hme de deniliyor ki yok bize imreniyorlar kıskanıyorlar, çok göze battık valla kimseye imrenecek birşeyim yok şahsen benim eşimde çok çocuk için yanıp tutuşan biri değil istesem size imrensem bende yapmam ve size katılırım ama Allah'a şükür çok güzel bir evliliğim var ve bu evliliği bir bebekle taçlandırmak istiyorum bilinçsiz miyim hayırr.. Sizin bebek yapmamanızı kıskanan yok dediğimiz gibi sadece kendi düşünceleriinizi yazın dertleşin çevrede yaşadığınız sorunları da anlatın ama bunları anlatırken o çocuklu aileleri aşağılayarak yapmayın bunları..

Arkadaşım alın tepe tepe kullanın başlığı..Daha da bu başlığa bir harf dahi yazarsam ne olayım.

Bakin sizler bile 2. istemiyorken, bizim gibi kafasi dolu olanlar 1. bile istemedik öyle veya böyle nedenlerden dolayi.
Hayatin yükünü 6 yasimdan basladim yüklemeye. Annem ve babam beni 6 yasimdayken tercüman olarak kullanirlardi. Benim cünkü ana dilim Almanca.
Sonra okuma yazmayi cözmüstüm 5 yasindayken annem ha bire Türkiyeye mektup yazdirirdi bana. Yani bu kadar yük tasiyan biri olarak, inanin karnima minder koyup dolasma lüksüm olmadi.
Cocuklugumda ailemi idare etmekle mesguldüm bu yasima kadar, cocuk yapmayi düsünmeye bile vaktim olmadi.
Simdide hak ettigim, hayatimi yasyiorum. Hemde doya doya.

Yeter artık ya !! Yazmayayım diyorum insanı çileden çıkartıyorsun !! Ne demek bizim gibi kafası dolu olanlar ?? Çocuk sahibi olmayı düşünenler,isteyenler ya da çocuğu olanlar boş kafalı mı ? Kendini akıllı diğerlerini akılsız mı sanıyorsun ??Nasıl bir doktorsun sen ?? Ne şekilde konuşacağını bilmeyen,söylediklerinin nereye varacağını hesap edemeyen ?? Yıllardır içinde büyüttüğün erkeklerle ilgili kompleksinin sorunlusu biz değiliz..!! Nasıl bu kadar hoşgörüsüz ve geldiği yeri hazmedemeyen bir kişiliksin !!!
Nerden uydurup da kendini inandırıyorsun senin hayatına özendiğimizi ?? Paranoyakmısın nesin yaaa ???
iyiki çocuk sahibi olmamışsın,bu hoşgörüsüzlük ve tahammülsüzlükle hayatını mahfederdin çocuğunun da..!!!
Sana yazdığım özel mesajı bile özeline girmek diye komik bir şekilde dile getiren nasıl bir kişiliksin sen ??? 3 yaşında çocuk bile güler bu dediğine :))
İnsan bir şeyleri sonradan görme olursa senin gibi olur elbette !!!
Hem çok iyi bir öğrenci oldum,5 yaşında okula başladım hem de karnıma minder koyup oyuncak bebeklerle oynadım..Hepsini bir arada yürütmek beceri işi..bu da sana kapak olsun !!!
Duyan da doktorlar çocuk sahibi olmaya vakit bulamıyor sanıcak senin saçma ve komik bahanelerinden dolayı...Eşim ve babam ,kuzenlerim hem doktor olup hem de çocuk sahibi olmayı başardılar,ne mutlu onlara...
bu mesajımdan dolayı ceza alabilirim ama sürekli saçma şeyler yazıp tahrik edici yorumların karşısında daha fazla susamadım....
Diğer arkadaşlardan özür dilerim bu mesajım için.....

Tamam da bu hayatta doğal olarak çoğunlukla bayanlar evlenince çoculta yapmak isterler ve çocuğu olan insanlar neden çocuk istemediğinizi sorgularlar bu doğal birşey elbette yapmak zorunda değilsiniz. İsim kullanmanız gerekmiyor burada her anne adayı ve anne üstüne alınır kusura balmayın çünkü söylerken şu kişi bize şunu dedi bende ona karşılık verdim yada o insan ne hakla bunu diyor deseniz anlarız ama genelleyerek tüm kadınlara bilinçsiz, ukala, eğitimsiz dediğiniz zaman bunun içine herkes giriyor biz söyledikçe siz anlamamakta direniyorsunuz ister yapın isret yapmayın bize ne ama haarete vardırmayın bu kadar daha kaç kere söyleyeceğiz ve neden uyarı aldınız boş yere mi..

Dejavu-one hala ordamisin? Biz genel konumuza coktan dönmüsken habire laf sokmaz isen cok iyi olur. Konumuz cocuk sahibi olmayi istememek, buyur sende aramiza katil veya empati kurmak istiyorsan kur. Eger alinmis isen yapacak birseyimiz yok. Kimse alinmasin diye, nereye kadar sansür var?
O zaman bu konunun bile acilmamasi lazimdi. Toplum alinabilir nedeniyle.
Bende o zaman cocuk isteyenlerin topigine gidip yorum yazayim, veya tarot bölümüne girip ne büyük sacmalik diyeyim. Veya tessettür bölümüne girip neden basi aciklari kiniyorsunuz diyeyim. Veya hayvanlar bölümüne girip, aaa utanmiyormusunuz buraya hayvanlarin resmini koyacaginiza bebeklerinizin resmini koyun diyeyim.
Yani istesem cok alinacak bölümler var bu sitede.

Arkadaşım alın tepe tepe kullanın başlığı..Daha da bu başlığa bir harf dahi yazarsam ne olayım.

Siz zaten doğruları yazınca cevap veremiyorunuz sonara da özgürlüğüm yok ya da cevap vermiyorum artık diyorsunuz ama biz sizde bu başlığı terketmenizi yada yazmamanızı değil sadece yazdıklarınızda daha dikkatli olmanzıı istiyoruz o kadari Birisi çıkıyor bizim kafamız dolu biz bilinçli insanlarız diyor, birisi çıkıyor herkesi çocuk bakamayan sokağa atan sınıfına sokuyor, biri çıkıyor 4 yaşında daha herşeye muhtaç çocua bencil diyor ama o bencil diyenlerde ben ailemden ilgi görmedim diyor bu çelişki değil mi. O insan ilgi ve bakılmak istiyorsa demekki o da küçüklüğünde bencilmiş ve ilgi aramış demekki bu doğal. Birisi çıkıyor aman çok mtrah birşey mi çocuk yapmak başları göğe mi eriyor sanki çok büyük birşeymiş gibi diyor. Evet birileri için çok anlamlı birşey.. Bir bakın bakalım sizin çocuk istememenizi yargılayan var mı çocuk isteyen ve çocuğu olan herkes sizin talihsiz sözlerinize tepki gösteriyor bu sefr anlaşılmayı umut ediyorum Ve TÜM BEBEK İSTEYEN VE BEBEĞİ OLAN BAYANLARI ARTIK BU TOPİKTEN ÇIKMAYA VE BİRŞEY ANLAMAK İSTEMEYEN İNSANLARA ZATEN KENDİMİZİ ANLATAMAYACAĞIMIZI BOŞUNA KONUŞTUĞUMUZU SÖYLÜYORUM KENDİMİZİ YORMAYA DEĞMEZ. ÇOK ÖZENİYORMUŞUZ YA BAŞKA ÖZENDİĞİMİZ BAŞLIKLARA GİDELİM ÖYLEYSE...

Bencede. Sizlerin baska bölümlerde daha verimli olacaginizi düsünüyorum ve gelecekteki büyüteceginiz cocugunuzun hayrina burda ögreneceginiz birsey yok.
Ama tabiki herkese saygimiz büyük, yaptiginiz yorumlari teker teker degerlendirip belki iyi seyler cikaracagiz icinden.

Evet çok doğru konunuz çocuk istememek çocuğu olanlarla dalga geçmek değil!.. Her başlığın bir içeriği var ama içeriğine uygun cümleler kurulduğu sürece.. Ben aranıza katılamam çünkü çocuk istiyorum çünkü sizin gibi çocuk istemeyenleri bilinçsiz, eğitimsiz ve düşüncesiz ilan etmiyorum. Empati kuramam yanii. Sadece bende mi sorun var kazen de sizi uyardı neden acaba yada burada tepki veren birçok insan laf olsun diye mi konuşuyor tepki vermek için değil anlayarak okuyun gerçekten neden rahatsız olduğumuzu anlayın. Çocuk isteyenlerin topiğine de gelebilirsiniz orada da yazabilirsiniz neden istiyorsunuz zorlukları da var diyebilirsiniz ama orda da hakaret eder şöyle böyle derseniz ordan da uyarı alırsınız. Sapla samanı karıştırmayın biz sizin çocuk istememenize saçmalık dedik mi illa yapın dedik mi de bize bu örnekleri veriyorsunuz sizin tesettürlülerin başlığına girip dediğiniz gibi başınızı açın, hayvanlar bölümüne girip hayvanlara utanmıyormusunuz demeniz nasıl saçma olacaksa bizimki de saçmalık olur ve eğer biz size bunu yaparsak o zaman bu cevabı verebilirsiniz bize ne ister yapın ister yapmayın yaaa ama herkesi bir kefeye koymayın çevrede duyduklarınızla bu başlıkta genelleme yapmayın olur muu...

Biz hemcinslerimize genelleme yapmadikki bunu nerden cikariyorsunuz? Ama evet dedik, mesela bazi annelerin nasil cocuklarina davrandiklarini vs. bunda her anneyi kastetmedikki.
Genelleme hicbir konuda yapilmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…