Çocuk sahibi olmayı istememek

Dün kurstaki hocamız dünyaya bir kez daha gelsem asla evlenmezdim dedi:)
Kadın okulda kocası subay çok iyi yaşamı ama o bile istemiyor
Acaba direkt evlenmekten de mi vazgeçsek

Dün kurstaki hocamız dünyaya bir kez daha gelsem asla evlenmezdim dedi:)
Kadın okulda kocası subay çok iyi yaşamı ama o bile istemiyor
Acaba direkt evlenmekten de mi vazgeçsek

o kadına trılyon ver kocasını bırakmaz,erkeklerde öle,bakma sen onların öle dediğine,o kadar şikayet,ama nafıla ayrılan varmı?

kız kardeşimde ne evlenmek nede çocuk sahibi olmak istiyor dün onunla büyük alışveriş yerlerine gittik stres atmak için ayrıca chips çerez aldık poşete doldurduk o önden bizde arkadan ona buna bakarken ilerlerken burgerking'in önünden yer bulmuş tam oturmuş ama çok genç ve bebekli onun oraya oturmasından rahatsızlık duymuş nedenide poşetleri kardeşim açarken ses yapmasıymış bebeği yeni uyutmuşmuş başka yere oturmasını söylemiş! Ne tuhaf anneler var!?

İlginç gerçekten. Bencillikte son nokta. O kadar steril bi hayat yaşatabilir umarım tüm hayatı boyunca o veletoviçe. Götürsün yıldız sarayında uyutsun o zaman. Ne işi var gürültüde uyanan çocugun alışveriş merkezinde uyumakla. Siz de gidip danışmadan plaka anonsu yaptırsaydınız inadına.Şöyle gürültülü gürültü 01 XXX yyyy plakalı araç sahibi, aracınızı bulunduğu yerden çekmeniz rica olunur diye bangır bangır !!

o kadına trılyon ver kocasını bırakmaz,erkeklerde öle,bakma sen onların öle dediğine,o kadar şikayet,ama nafıla ayrılan varmı?

biz hepimiz insanoğlu bir kişinin açtığı yolu takip ediyoruz
çünkü korkuyoruz diğer yolda karşılaşacaklarımızdan
evlenmezdim diyen kişi boşansa yine evlenir eminim çünkü hayatta roller böyle
doğ,büyü ,evlen,çocuk yap,öl
bu çizginin dışına çıkmak cesaret işi

yok artık
o kalabalıkta gürültüden rahatsız olmamışta poşet sesinden mi olmuş

İnsanların evlenmesinin, çocuk yapmasının, eşinden ayrılmaktan korkmasının tek sebebi yalnızlık duygusu bana göre. Yalnız kalmaktan korkuyoruz, yalnız ölmekten. Nerede yaşlı yalnız başına yaşayan insanlar duysak yüreğimiz titriyor. Yazık çoluğu çocuğu sahip çıkmamış mı diye düşünüyoruz. Kimbilir neler etti de yalnız kaldı diyoruz. Ama yalnızlık insana büyük bir darbe. Yalnızlık Allah a mahsus diyoruz. Arkadaş dost hatta ana baba çocuklarınız bile büyüdükten sonra bir anlamda yalnızsınız. İnsan işte o zaman yanı başında yaslanacak bir omuz arar. Gençken çalışırsın iyi bir gelirin olur, çevren arkadaş doludur, eksiklik hissetmezsin ama yaşlanınca işler öyle bir değişiyor ki. Ben yaşamadım daha ama rahmetli babaannemden bildim, şimdi de anneannemden biliyorum yalnızlığın ne kadar ağır bir yük olduğunu ve asla yalnız ölmek istemiyorum.

bende yalnızlığın öldüğüne inanıyorum ki eğer evde laptop varsa asla yalnız değiliz geçmişte nenelerimiz ve dedelerimiz gibi olmayacak ben kendimi öyle hayal ediyorum yalnızlıktada çağ atladık d.polyana senle chatleşirik ben seni yalnız bırakmam zaten o vakit avrupa toplumuna girmiş oluruz bakım süper olur

bizi yalnız mı bırakacaksın yani

bizi yalnız mı bırakacaksın yani

hep beraber kimse yalnız olmaz kk olduğu sürece emu

var, ben şikayet etmeye başladım ve boşadım kocayı zamanında

limon ağacı süper fikir vermiş vallaa

yok artık
o kalabalıkta gürültüden rahatsız olmamışta poşet sesinden mi olmuş

bence zaten gürültüsünden değil de emanın kardeşi rahat rahat gezip alışverişini yapmış, herhalde çocuk istemeden olmuş ki, onu kıskanıp çemkirmiş işte ne senaryo yazarım be heyt bee aman durun topicleri karıştırdım, geyikteyiz sanmıştım pardon :18:

depresifim dediklerine katılmamak elde değil, ben bu korkularla çook genç yaşta hiç evlenmem derken evli buluvermiştim kendimi, ne zamana kadar??? bir evde 2 kişi olup her gün huzursuz, mutsuz olmaktansa bir evde bi başıma olup, huzurla bi başına oturabilmenin ne büyük nimet olduğunu anladığımda.
yalnızlık korkumu böyle büyük ve hasarlı bir tecrübeyle yenebildim. yalnız kalmamak için başladığım ilişkide gözlerim kördü, ama yıllarca kimseye pas vermeden, sadece onunla olursam sanki daha da mutlu olacağım diye başladığım ilişkide allaha şükür mutluyum. ama ema'nın da dediği gibi artık internet vb yollarla gerçekten yalnızlık rafa kalktı. ben boşandığımda üniversitemizde bile internet kullanılmıyordu, şimdi annem bile nette fink atıyor.
şimdi boşanan arkadaşlara nasıl da destek olabiliyoruz, ben o zamanlar birebir tanıdığım sayılı insan dışında kimseyle paylaşıp rahatlayamıyordum. birebir farkı görebiliyorum yani...

kesinlikle katılıyorum emam

hep beraber kimse yalnız olmaz kk olduğu sürece emu

garanti belgemiz mi var? bu görüşe o kadar sinir oluyorum ki kusura bakmayın da yalnız ölmek istemiyorum diye çocuk mu yapılır?

bence yalnızlık çok güzel bir hediye ayrıca. anlayabilene.

İnanılmaz ama bu benim Limonağacı..
Bu baba benim babam bu kız benim bu eş benim.
Anlattığın kişi birebir benim.
Işıkları açık bırakan eşime "parasını baban mı veriyor" diye bağıran..
Üst kattaki kadının torununu yönetime şikayet eden..
Kocamın "bir daha dünyaya gelince dünyanın en aptal kadınıyla evleneceğim sen bana ağır geliyorsun" dediği..
markette sırada öne geçen kendini akıllı sanan kaşar kadını dövmekten beter eden benim
babası kızmasın diye evin içinde parmakucunda yürüyen kızda bendim..
yazarken ağlamadım ya helal olsun bana ..!

garanti belgemiz mi var? bu görüşe o kadar sinir oluyorum ki kusura bakmayın da yalnız ölmek istemiyorum diye çocuk mu yapılır?

bence yalnızlık çok güzel bir hediye ayrıca. anlayabilene.

Evet ne yazık ki böyle garantimiz yok dediğin gibi. Sen kendince nedenlerden ötürü çocuk yapmazsın, başkası çocuk sahibi olmasının nedenleri arasında yalnızlığı da görür. O zaman söyle niye çocuk yapar insanlar niye evlenirler?

Neden böyle bir çıkış yaptığını da anlamadım. Daha önce bu topikte karşılıklı yazıştık bir çok görüşüme katılmıştın, tebrik bile etmiştin düşüncelerimden ötürü, olabilir buna katılmayabilirsin ama bu şekilde ifade edişini de ben beğenmedim. Kesinlikle yalnızlık senin için çok güzel bir hediye...

Yorgun savaşçı sen en doğrusunu yapmışsın tabi ki. İki kişilik yalnızlıktansa tek kişilik yalnızlık daha iyidir. Ayrıca bir dönem yalnızlığı tercih etmiş olmana rağmen düşünceme sinir olmadığın içinde teşekkür ederim.

İnternet şu an benim de yalnızlığımı gideren bir araç ama arkadaş, dost, eş, çocuk bunların yerini tutmaz, tutmadığı gibi bu bazı değerlerin gidişine de mahal veriyor. Örneğin ben komşuluk ilişkileri yerine burada gezmeyi tercih ediyorum çoğu zaman

Arkadaşlar bu konuyu sorun haline getirmenin gereği yok
Çocuk isteyenlerde haklı istemeyenlerde
Herkesin kendine göre gerekçesi var
Hepimizin bir sürü belkisi var
Bu sayfada çocuk istemeyenlere ait olduğu için nezaketende olması gereken çocuk isteyenlerin düşüncelerimize itiraz etmemeleri
Anormal bişey düşünmüyoruz sonuçta
Bilinen bir gerçeklik varsa herkes çocuk yapabilir bir kadın çocuk doğurabilir ama herkes anne ve baba olamıyor
Anne baba olsa belki dünya kötü
Hayat şartları zor

Bizde çok yorulduk

Konu kapanmıştır umarım bayram arefesinde :92:

Haydaa Emu sende mi ya, ben zaten gerekçelerinizi anlıyorum, neden yapmıyorsunuz diye itiraz ettiğimi gördün mü? niye böyle konuştuğuna anlam veremedim.

Valla çocuk yapmayan birinin gerekçelerini ben onun gözünden anlıyorsam eleştirmiyorsam ki bunu defalarca belirttim, o zaman çocuk yapmayan arkadaşta benim çocuk yapma nedenlerimden birini saçma bulup sinir olursa bende cevap veririm. empati çift taraflı olmalı tek taraflı değil....

Ben cevabına karşı değilimde
Hani biz istememe gerekçeleri üretirken sende araya isterim serpiştirmesi sununca bazen doz aşımı oluyor ve
Şu saat empati saati değil gibi geç olmuş uyku vakti :92::78:

Ben cevabına karşı değilimde
Hani biz istememe gerekçeleri üretirken sende araya isterim serpiştirmesi sununca bazen doz aşımı oluyor ve
Şu saat empati saati değil gibi geç olmuş uyku vakti :92::78:

Hımm...
Çocuk sahibi olduğum için sanırım, araya serpiştiriyorum istemeden. Senin bundan rahatsız olduğunu hissediyordum aslında. Bu yüzden topiğinize sürekli yazmıyorum, geyik topiğine de gelmiyorum.

Zaten ben o arkadaşa yazmıştım empati diye de, senin üzerine alınmana gerek yok.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…