Çocuk sahibi olmayı istememek

hmmm msj alınmıştır ema'cım:92:

Evet bak sap kalmamı sağladın adam gitti hemşom :82:

aha harbi başardın yani, seni gördüğümde sorayım mı sormayayım mı diye tereddüt ediyodum ben de. öylesiyle bi ömür kafayı yiyeceğine sap kal bacım. sap dediğin sağlamdır, çiçeği koparırsın o baki kalır yalan mı

hmm güzel tespit olmuş limonagaci. sayenizde kendimle ilgili bişi öğrendim. benim peder de mükemmeliyetçi değil de anamla beni azarlamaya bayılırdı saçma sapan. 12imden beri kendisine cevap verdiğim için o zamana kadar yaptıklarını yapamaz artık, anlaşamayız da. aynı dediği gibi abuk subuk azarlardı ama elaleme gelince "aman canım ne var onda" olurdu herşey. bu tür şeylere ben de tahammülsüzümdür. çok mantıklı bi tespit :128: (bu arada el sıkışan smiley vardı onu koycaktım bulamadım, kaldırmışlar galiba)

eme1 merhaba,yazdıklarınızı okuyorum,aslında başka topiğe gitme durumu benı bıraz ıncıttı,bu forum sussun istemıyorum,kimseye uymayalım,

endulus bu konudaki tartışmaları bırakmak için açılmadı ki diğer topic. adı üstünde geyik topiği. hani zamanında hep uyarı alındı ya, konu dışına çıkmayın hatta geyik topicleri var falan. düşünce oydu, çünkü birkaç arkadaş daha kafamız uyduğunu gördüğümüz için her konuda fikir alışverişi almak istedik birbirimizden. e onu da burada yapamıyoruz. biraz eğlenmeye kalksak uyarı geliyor. forum kurallarına göre geyik topiğinden diğer konuları ve de istediğimiz gibi konuşma özgürlüğünü yaşayalım dedik (tabii ki saygı çerçevesinde).

ben de erkek arkadaşım ve birkaç dost dışında erkekleri hep düşman olarak görüyorum elimde değil. yetiştirilme tarzı, bayan olarak gördüğümüz saygısız davranışlar, her ne kadar genellemeler yanlış olsa da, savunma mekanizmamız belki de bu bizim.

ve evet iş hayatında centilmenlik sökmüyor, ayrıca kadın olarak aynı konumlara kavuşmak, korumak için kat kat fazla çaba gerekiyor. hangi erkeği işe alırken çocuğun var mı? çocuk düşünüyor musun diye sorguya çekiyorlar, bi düşünün!

konuyu bilmiyorum ama laf çok hoşuma gitti

Endulus burayi birakmayiz, yinede yazacagiz ama geyik icin öteki tarafda iyi oldu, cünkü hemfikirli olan arkadaslarimizi daha degisik alanlarda tanima firsatimiz olacak.
Vallahi bende erkek gibi yetistirildim, cünkü babamin erkek özlemi vardi cok. Hic birseyden üsenmem, giriskenimdir, is basarmak icin vardir diyenlerdenim.

Son düzenleme:
konuyu bilmiyorum ama laf çok hoşuma gitti

benim sap bi sevgilim vardı da istekleri kuralları derken en son boşanırsak ya da ölürsem hiç bir hak talep etmeni istemiyorum demiştide arkadaşlara sormuştum hatta ben yarısını istedim diye malın bana aç gözlü demişti daha bi sürü şey işte

december çok kızdı bana en son ayırdı yani

biliyorum iyi de işte şu aralar dağ özlemi çektikçe özlem ağır basıyor ama bu işi artık kendim başarmam gerekiyor.Bir erkeğe ihtiyaç duymadan.Zaten dağcıda kalmadı yokkkk

december neden sormadın bende beklemiştim aslında senden ama ben yine duramadım yazdım:78:

neeee ay ampulune hayran kaldım o sevgilinin emu, e allah dezember'dan razı olsun o zaman, onunla çocuk konusunda anlaşmış mıydınız? gerçi miras da kalmasın diye çocuk istememiş olabilir

geçen gün soracaktım doğru ya, dağcılık işini, dur diğer taraftan sorayım

Bir kaç sayfa anne ve babasından nefret edenler bu yüzden erkeklerden soğuyup çocuk istemeyenler muhabbetine dönmüş :82:

ben pek hevesli değildim aslında ama kendime itiraf edemediğim bi durumdu o direkt çocuk istemiyorum dediğinde tamam demiştim.Herne kadar o annelik duygun var desede en anlaştığımız konu oydu

Çocuk istememe sebebi ailesinin soyadını sürdürmeme isteği ya da istediği zaman gitme özgürlüğünden ve sürekli işle alakalı olacağından yazık etmek istemedi çocuğa
Birde 2070 yılında tüm kaynaklar kuruyacağı için çocuğunun aç kalmasından korktu heralde

güldüğüme bakma, ben de 2070 olarak net olmasa da çok zor günlerin beklediğini düşünüyorum diğer nesilleri, milyon tane nedenimden biri daha yani

Katılıyorum, hakikaten erkeklere sorulmuyor ama kadınlara soruyorlar çocuğum olmadığı zamanlarda iş görüşmelerinde hep soruyorlardı. Çocuk var mı? düşünüyor musunuz? iş alımlarında bayanların evli ve çocuklu olması dezavantaj oluyor

Çok terbiyesizce bence bu sorunun sorulması
benim başıma bir defa geldi,çok iyi bir şirketin genel müdürü ile son görüşmeyi yapıyordum
adam bana imalı imalı bakıp çocuk yaparsınız heralde evliymişsiniz deyince
aklımda hayalimde olmayan bir durumla karşılaşmanın verdiği dumurla ne cevap vereceğimi bilememiştim
Çünkü bunu ben de düşünmemiştim eşim de
şimdi kararımı bu adama niye söyleyeyimki
zaten herkes başkasının çocuğunu irdeler,35 yaşından önce evlenenlere kıro diye bakar,çocuk düşünene ezik der içinden ama çocuk da yap der
Vallahi millet kendi buhranına çekmek için çocuk yapın diyor

birgün işyerine boşanmış bir kadın geldi parayada çok ihtiyacı vardı patron kadını işe almadı neden almadın diye sorunca o iş yapmaz verimli olmaz dedi niye diye sorunca ağlar ,zırlar yeni boşanmış derdi bitmez onun dedi ama dedi 2 yıllık boşanmış olsaydı o zaman işe alırdım dedi gelde tiksinme erkeklerden

Kadınlar zaten korkudan çoğu boşandım demeye bile cesaret edemiyor.
Boşanmış olsa bile mutlaka yüzük takarlar ki sarkan olmasın diye
Erkek beyni işte adamın kafası sırf paraya çalışıyor

Vallah biz türk kadinlari olarak hala iirrkkekk cocuk iirrkkekk cocuk dersek, halimiz 100 sene sonrada degismeyecek.
Erkek cocuk dogurdunmu Harvard University America diplomasi.
Kiz cocuk dogurdunmu Elazig Firat Üniversitesi gibi bir fark var. Onun icin ne ekersen onu bicersin mantigina inaniyorum.
Erkekleri gördügüm yerde eziyorum, hemde öyle böyle degil. Benim karsimda konusabilmeleri icin gercekten erkek olmalari sart, eger eri gitmis ise ve sadece keki kalmis ise vay haline....Is hayatinda bendede böyle.
Ne kadar beceriksiz erkeklerin olduguna sasarim hep, kadinlar aslinda öyle güclüki neden hep ezilen pozisyonu severler anlamis degilim.

Öğrenilmiş çaresizlikten çünkü. Küçücük yaşlardan itibaren öğretiliyor bu bize. Ama sözlerle ama gördüklerimizle.

Kadın her zaman erkeğe muhtaç, erkeğin kanatları altında olması gereken aciz bir varlık olarak görülüyor, erkekler baş tacı ediliyor. Eskiden tamam da artık şimdi bayanlar da çalışıyor ve erkekler kadar para kazananları da var ama böyle olduğu halde kendini ezdiren, acizmiş zanneden kadınlar da görüyorum...

Maalesef..

Şimdi bizde erkek gibiyiz bizi beğenen yok evde kaldık

Şimdi bizde erkek gibiyiz bizi beğenen yok evde kaldık

sen öyle san erkeklerin ağızların suları akıyordun senle evlenmek için ama rededilmekten korktukları için sana yanaşamıyorlardır!kuş beyinliler! Neden dersen ben evlendikten sonra dahi beni kız kardeşime soran var hatırlamıyorum onları kız kardeşim dediki ne çok hayranın varmış! Bende şaşırdım

O zaman bir tişörte benden korkmayın tamamen zararsızım diye yazdırayım belki sonuçlar değişir
Dün arkadaşlar sen evde kaldın dedilerde
Ben eşimin benimle birlikte herşeyi yapmasını istiyorum ve aradığım kriterde bu şekilde olunca sorun oluyor.Birde dağcı olması sorunu var
Bu kadar kritere sahip olan bi akrabanız falan yok mu sevap işleseniz :78:

''Bir insanda anne baba olma isteğinden çok, bir çocuğa anne baba olabilir miyim düşüncesi ağır basmalı'' cümlesini doğru buluyorum Depresifpolyanna. Anne misyonunu kazanmak için öncelikle yürekten istemek ve hazır olmak gerek. 'Aman doğsun da nasıl olsa büyür. Allah nasılsa rızkını verir' gibisinden kaderci yaklaşımlarla doğurulmuş çocuklar nedense hep mutsuz.
Kişi kendini iyi tanıra kesinlikle katılıyorum. Subjektif yaklaşımla sorduğum ''nasıl anne olurum''un cevabının genelini olumsuzluklar oluşturuyordu. Hayatına sınırlar çizmekte başarısız, ikili ilişkilerde dengeleri doğru kurmayı beceremeyen, tahammül sınırları esnek olamayan, birey sorumluluğunu üstlenmekten, gelecek kaygısı taşımaktan kaçınan, gönlü dışarılara alışkın, özgürlüğü kısıtlandığı anda cendereye girmiş gibi ruh haline bürünen benim gibi bir kadının anne olması hem kendine hem de çocuğuna faydadan ziyade zarar getirirdi. ''Keşke doğurmasaydım'' demek yerine ''İyi ki doğurmamışım'' demek şuanki avantajım elbette.
Çocuksuz evlilik nasıl geçer gider, çocuksuz nasıl yaşanır gibisinden, bence, saçma sapan cümleler sarfeden hemcinslerimi inanın anlayamıyorum. İki buçuk yıl süren evlilik hayatım boyunca değil çocuk dünyaya getirmeyi, eşim bana göre miyi düşündüm hep. Ve sonrasında haklılığıma hak verdim...Çocuk evliliğin kurtarıcısı olsa mutsuz kadın olmazdı herhalde. Şimdilerde ise; günlük aktivitelerden,sosyal koşuşturmalardan koca gün yetemiyor. Hatta bir yirmi dört saat daha olsa bana mısın demem. Çocuğa odaklanmış hayat süren kadınların mutlu olduklarına da inanasım hiç gelmiyor. Zaman geçirmeye kafa yoracaksam, gelecek kaygısı güdeceğim küçük insana değil, ne istediğini bilen kendime yormak en mantıklısı.

her şeye bahane olarak "ev işleri çocuk mırmırmır" diye ezik ezik cevaplar verirken gururları hiç mi incinmiyor ben de merak ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…