Çocuk sahibi olmayı istememek

Ben pek anlayışlı değilim aslında agresifim ama babam bu hale getirdi ailecek bizi.Haricide hastalık stresinden galiba agresifim.Doktor travma geçiriyor olabilirsin demişti.İki ameliyatımda ciddi sıkıntı ve stresliydi...
Biraz çirkef ağzı bozuk erkek gibi biriyim aslında hanım hanımcık bir bayan olmak istiyorum
ama yok yani ruhum odun heralde değişmiyor

Son düzenleme:

Analı babalı hayırlı sağlıklı,sıhhatli büyüyecek çocuklar versin Allahım
İsteyen istemeyen herkese varmesin
maşallah ya etrafınızda sizi derinden etkileyecek bir durum olmamış ya da siz etkilenmemişsiniz hiç

hayatta öğrenmişlikleri yaşıyoruz bence
yaşın geldi evlenirsin(yaşın geldiği için)
2 yıl geçti çocuk yaparsın(yapacak birşeyin kalmadığı için)
yapacak birşeyim kalmadı diye çocuk yapabiliyorsam,başka bir alternatif de seçebilirim
mesela ben de eşime diyorumki hayatımızın geri kalanını İtalyadamı yaşasak,bunun gibi oldu sanki

Tebrik ederim

Yorumsuz eğer ideal erkeği bulursak ve birde mükemmel baba olursa söz yapacağım :82:

Ben de pes ettim canım yaaa,bizde bir problem var demekki
Hayırlısıyla çocuk yapmaya karar verdim,ama şimdi de kocamı ikna etmem lazım
Bu topiğe onu da üye yapayım,Bir anda o da çıldırsın
Yahu yeter bune beee yapalım da krtulalım desin,bebek olsun hayırlısıyla

Enişte mi istemiyor bebek.
Erkek baba olmaya hazır değilse herşey daha kötü olmaz mı sence?

Valla yeni tezim,
şimdiki erkekler de çocuk sorumluluğunu almak istemiyorlar
sadece bunu itiraf edenler var ve yapmıyorlar
diğerleri ise aileden çevreden kısır tepkisi almamak için mecbur yapıyorlar ama evliliklerini sürdürmüyorlar

Enişte mi istemiyor bebek.
Erkek baba olmaya hazır değilse herşey daha kötü olmaz mı sence?

ben şaka yapmıştım aslında,bayağı biir yüklenilmiş bizim gruba da
baskılara dayanamayarak saf değiştireyim diye espri yapmıştım
benim eşimde pek açmaz konuyu,net değil aslında benim gibi
oturup konuşunca aynı şeyleri düşünüyoruz
bu dünyaya çocuk getirmek,bakabilmek,dışarıdaki tehlikeler
amannnn keyfimiz keyi halleri
işte kem küm geçcek zaman galiba

Bizim diğer topiğe de kimse yazamamış
Çok mu korkuttuk milleti ne
Elin ağzına bakıp çocuk olsa bende elin ağzına bakar evlenirdim ama evde kaldım yine :82:

sevgili ema, kızının duygusal yapısı ortada, şu andaki sorunu da zaten biraz bunlardan değil mi... kıyamam yaa ortaokuldaki binlerce şımarık, sağ duyusuz veledi düşündükçe...

huzur evine ben de sıcak bakanlardanım (kendim için :)) ) yalnız kalmamak için çocuk yapmıyorum, ama alternatifleri değerlendiriyorum, belki de yalnız yaşamdan hala zevk alıyor olacağım allah sağlık versin de tabii... o günleri görürsek. ama anneler de utanmamalı bir gün çocuklarının bakımına muhtaç kalırlarsa, nasıl ki onlar onları her yaşında kusarken de ederken de hoş görüyle karşılamışsa, çocuklar için de durum böyle. tabii ki bu bir duygu alışverişi. insan ne ekerse, onu biçer... yanlış anlaşılmasın bu bir zorunluluk değil ama içinden geliyorsa ve bunu seçtiyse çocuğu annenin de kendini yük gibi görmemesi lazımdır, yani benim annemin görmemesi lazım asla böylei allah muhtaç etmesin öyle şeylere tabii, sağlıklı uzun ömürler versin

hehe, ben boşandıktan sonra akıl ettimdi bunları, bak sen iyisin gene

alıştım ben bu bizim eşimle paylaştığımız hayata, olmasa da olur

ben hep önce konuşulmasından yanayım ama şimdi dedim ki, ya eşiniz baştan diyeydi de siz imkanszı diye düşünseydiniz, bu mutlu çift olamazdınız. acaba bazı durumlarda saklamak da mı hayır getiriyor

canım lütfen kızma bana,eşinden kopyalayıp dağıtsan,şaka,ALLAH mutluluk versin

ya ben migrenden önce böyleydim be elismirencim, zati daha eskilerden başka hastalıklarım olduğu için, bari bu gelmese iyi olurdu valla

kesinlikle allah'a havale. ben de bir bir gördüm başına gelenleri. beddua döner seni bulur, allah'a havale ettiğinde insan hem zihni hem gönlü rahatlıyor bir de çok geçmeden bi bakıyorsun "pes! bu kadarını beklemezdim " diyorsun.

valla bu işler doğuştan geliyor sanırım, ben de bazen makyajlı gezen, daha süslü şeyler kullanabilen biri olmayı isterim, ama yok olmuyor gerçi benimkine dedimdi , makyaja karışmaz da böle allı pullu şeyler sevmez, yapma canım ya ne gerek var, bilemiyorum aynı şekilde bakabilir miyim sana diye ben bile kendime bakamıyorum öyle bi şey denediğimde, çok emanet duruyor
senin yaş küçükmüş daha ben 29 oldum hala evlenesim gelmiyor.Bu erkekleri tanıdıkça hiç mi hiç gelmiyor

işin açıklaması 19 dum pat evlendim aha 30 oldum, adam bekliyo, yok yemiyo gözüm valla hala, kapıdayım içeri giremiyorum misali

slm endulus 34 henüz sizinle yazışma fırsatı olmadı

eme1 merhaba,yazdıklarınızı okuyorum,aslında başka topiğe gitme durumu benı bıraz ıncıttı,bu forum sussun istemıyorum,kimseye uymayalım,

kızın içinde DUA DUA DUA

hayat kolayda,bizler zorlaştırıyoruz..sonsuz ıstekerımız ve nefslerımız yüzünden

şöle bi düşünün,çocuk isteyıp yapıp bütün ömrü boyunca onun sıkıntılarıyla zor bır hayatla uğraşanlarla dolu etrafımız

akşam otobüste bır adamcağız bana yer verdi,asla kabul etmem ben,çok mahcup oluyorum,onlarda açlışıyor,yorgun,trafıkte ayakta beklemek zor,kimseye kıyamam

düşümdüm erkekler hep ayakta,insan maf oluyor,eve gidiyor,kadın ev hanımı dıyelim,sonsuz istekler,çocuk doğuruyor,erkeklerede acıdım akşam otobüsde,eve gidip bir gülümse bile görmeyenler vardır,bizim komşu karısına yalvardı,bir atne yeter bakcak gücüm yok,2 yi yapma,kadın dınlemedı,doğurdu,şimdi uğraşıyorlar,çocuğunu seviyor adam,ama maddi çok zorlanıyor

çocuk olayında herkesin felsefesi ,yetiştirilme kültürü farklı ben bu konuda hiç bir şahısa kendi fikrimi dayatmayı sevmiyorum insanlar nasıl mutlu oluyorlarsa o şekilde yaşamaları gerekiyor insanların kendini tanıma ve tahamül dereceleri önemli bence kalkamıyacağın yükün altına girme! Birde başka konu ise burada alakalı alakasız açılan konu ile geyik yapıyoruz acaba banlanırmıyız?iyi dilekleriniz için tşk.

İşte ben de böyleyim Hiç bi zaman hanımhanımcık, zarif, güçsüz, teknolojiden anlamadığı için ay ben o işlerden anlamam eşim bilirci kızlardan olup da basit bir bilgisayar işini yapabiliyor diye "kociş"ine hayran olanlardan olamadım. Ve aynen, beni de bu hale babam getirdi. Sanki kendisi çok mükemmel gibi, bizi mükemmeliyetçi büyüttü.Işığı söndürmeden odadan çıksak arkamızdan cıkcıkcıkcık yaptı, kapıyı hızlı çarptıysak azarladı. Şimdi noldu peki ? Üst komşunun veletleri tepindikçe ben altta çıldırıyorum, eşim ışıkları açık bıraktıkça bağırıp çağırıyorum. Ben de hoşgörüsüzüm.Takmadan edemiyorum.Sinyal vermeden dönenlere, daha sarıda kornaya basanları çekip silahı gebertesim geliyo. Çok agresifim çok !

babam bizide erkek gibi yetiştirdi bildim bileli ben pantolon giyinirim benimde hanım hanımcık tavırlarım yok erkek deliside olamadım ne bekarken nede şimdi ayrıca bütün erkekler bana itici (ta 25 evlendim) geliyor kadınları çoğunluk olarak eziyorlar her alanda bi erkek olarak eşimi severim bayanlar sizinle empati kurabiliyorum birde iş hayatında erkeklerin gerçek yüzü çok acımasız,evde oturan kadınlar bunu göremiyor!

benım abbam yetiştirmedi,babam yok,ama bızdede erkek olmadığı için hep kendı işimizi kendımız yaptık,ama kıskanıyorum,kendıne değer veren hanımları,ver bavulunu taşıyalım dyorlar yok dıyorum,ben taşırım,alışmamışım,arabası olan arkadaşlar gelip alayım dıyor,yok ben gelirim diyorum,ama bu hoşuma gitmıyor,

Bizde her işi kendimiz yapmaya alıştık.Boyası elektriği alınacak eşyalar tadilat bozulan kablo tamiri ve ben şimdi pc ile ilgili çoğu şeyi kendim yaparım.Dün biri format atmayı başaran ender bayanlardansın dedi...Mecbur öğreniyorsun
Bi sürü etek takım topuklu ayakkabı var ama giymeye üşeniyorum boğuyor bişeyler.Kolye bileklik vs alayım diyorum alsamda takasım gelmiyor
Biri leydilik okuluna gönderse bizi .Kk bi de bize söz versede sözünü tutsa

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…