Çocuk sahibi olmayı istememek

Hımm...
Çocuk sahibi olduğum için sanırım, araya serpiştiriyorum istemeden. Senin bundan rahatsız olduğunu hissediyordum aslında. Bu yüzden topiğinize sürekli yazmıyorum, geyik topiğine de gelmiyorum.

Zaten ben o arkadaşa yazmıştım empati diye de, senin üzerine alınmana gerek yok. :KK34:

Ben mi rahatsız oluyorum inan sen söylemesen hiç rahatsız olduğum aklıma gelmemişti
Biz oraya herkes için başlık açtık orada çocuk muhabbeti yapmıyoruz
Ne aldın ne verdin hangi kurs iyidir öyle geyikler yani
Uzaktan çok mu sert gözüküyorum öyleyse hemen resmi değiştireyim daha soft bişeyler koyayım :KK1:

DepressifPolyana bende son cümlen haric yazdiklarina katiliyorum, gercekten insanlar yanlizliktan korktuklari icin evleniyorlar veya cocuk yapiyorlar.
Ama ben gercekten yanlizligi gelecekte yasasam bile, bunu göz önüne alaraktan yinede cocuk istemiyorum cünkü garantisi yok. Garantisi olmayan birsey icinde bundan sonra kalan güzel hayatimdan ödün vermek istemiyorum.
O kadar örneklerini gördümki kendi ailemde, bu bana yetti. Ömür boyu icin ders aldim ben, hemde nasil bir ders. Kimse yasasin istemem. Birde kendi ailende bunu gördükten sonra elalem bana ne yapar diye korktum, kendimi bu hayatta garantiye almak istedim. Garantiye almakda öyle kolay olmadigi icin, zaman gitti, cok calistim, cok yoruldum ve cocuk icin bir dirhem bile verecegim birsey olmadigini bildigim icin, en iyisimi kimseyi mutsuz etmiyeyim dedim.
Ben kendi acimdan konusuyorum, belki mutlu bir cocukluk, sicak bir yuva, sevgi dolu bir yasamim olsaydi ayni seyi cocugumada yansitirdim, cokda iyi bir anne olurdum.
Ama sevgi görmemek icimi köreltti ve kendimi bari kurtarayim dedim bu sevgisizlikten.
Her zaman söylüyorum iyiki benim gibi düsünen cok az hemcinslerim var, iyiki dogurmak isteyen cok kadinlar var diye. Anneligi hakkiyla yapan kadinlara boynum kildan incedir.
Ki burda tüm kadinlar ayni seyi düsünüyor, anneligi gercekten güzel yasayan ve yasatan anneler bizim gözümüzde cok büyükler, ama saldim cayira mevlam kayiralarada karsiyiz.
Yoksa neticede hepimiz insaniz ve hepimizde ayni seyleri istiyoruz bu hayatta, oda sevgi.
Ama senin görüsünede tabiki saygim var, iyiki herkes degisik, birbirimizin kopyasi degiliz.

Olivciimmm canım benim şimdi sana msj yazacaktım ama çok yorgunum dikkatimi toparlayamıyorum.Sabah uyanınca yazayım canım

Uyursam şimdiden iyi geceler herkese:13:

DepressifPolyana bende son cümlen haric yazdiklarina katiliyorum, gercekten insanlar yanlizliktan korktuklari icin evleniyorlar veya cocuk yapiyorlar.
Ama ben gercekten yanlizligi gelecekte yasasam bile, bunu göz önüne alaraktan yinede cocuk istemiyorum cünkü garantisi yok. Garantisi olmayan birsey icinde bundan sonra kalan güzel hayatimdan ödün vermek istemiyorum.
O kadar örneklerini gördümki kendi ailemde, bu bana yetti. Ömür boyu icin ders aldim ben, hemde nasil bir ders. Kimse yasasin istemem. Birde kendi ailende bunu gördükten sonra elalem bana ne yapar diye korktum, kendimi bu hayatta garantiye almak istedim. Garantiye almakda öyle kolay olmadigi icin, zaman gitti, cok calistim, cok yoruldum ve cocuk icin bir dirhem bile verecegim birsey olmadigini bildigim icin, en iyisimi kimseyi mutsuz etmiyeyim dedim.
Ben kendi acimdan konusuyorum, belki mutlu bir cocukluk, sicak bir yuva, sevgi dolu bir yasamim olsaydi ayni seyi cocugumada yansitirdim, cokda iyi bir anne olurdum.
Ama sevgi görmemek icimi köreltti ve kendimi bari kurtarayim dedim bu sevgisizlikten.
Her zaman söylüyorum iyiki benim gibi düsünen cok az hemcinslerim var, iyiki dogurmak isteyen cok kadinlar var diye. Anneligi hakkiyla yapan kadinlara boynum kildan incedir.
Ki burda tüm kadinlar ayni seyi düsünüyor, anneligi gercekten güzel yasayan ve yasatan anneler bizim gözümüzde cok büyükler, ama saldim cayira mevlam kayiralarada karsiyiz.
Yoksa neticede hepimiz insaniz ve hepimizde ayni seyleri istiyoruz bu hayatta, oda sevgi.
Ama senin görüsünede tabiki saygim var, iyiki herkes degisik, birbirimizin kopyasi degiliz.

Anlıyorum seni nedenlerini de...

Zaten sırf yalnız kalma korkusundan herkes çocuk yapsın demedim ben, ama insan hani sosyal varlık ya evlenmek aşık olmak arkadaş olmak çocuk yapmak bunlar hep yalnız olmak istemeyişinden kaynaklanıyor. Esas nedeni buna bağlıyorum ama tek başına yeterli bir neden olamaz evlat sahibi olmak için. Yazımda daçocuklar büyüyüp kendi hayatlarını kurunca yine yalnız kalacaksın işte o zaman eşin dayanağın oluyor demiştim. Yani garantisi yok. Son cümlem de zaten daha çok kendi hayatımla alakalı bir durum, gerçekten yalnız olmayı sevmiyorum. Gecenin bu saatinde umarım düzgün anlatabilmişimdir. Haydi Allah rahatlık versin herkese....

Son düzenleme:
çocukluğumdan beri en büyük hayalim anne olmaktı..
hatta karnıma top koyar öyle gezerdim...hamilelik hayal ederdim :))

çok zor çocuk sahibi oldum..
hatta hamileliğimin nerdeyse tamamı hastanede yatarak geçti..
ailemden uzak bir şehirde yaşıyorum ve erken doğan prematüre sıpalarıma en başından itibaren tek başıma bakıyorum..eşim akşamları ve hafta sonları elinden geldiğince yardımcı oluyor..o da sonuçta acemi bir baba..
kendime ait iş yerim var..şu an kapalı..gitmiyorum..ve büyük ihtimalle uzun süre gitmeyeceğim de ..
yardımcım,bebek bakıcım da yok..ev çoğu zaman dandini..eğer fırsatım olursa son zamanlarda yemek yapmaya başladım..ama çoğunlukla eşim yapıyor yemeği,bulaşığı,ev temizliğini..
konu komşu gezmesi,güne gitmişliğim falan da yok..
tüm gün 2 sıpamla tek başımayım..öyle kolayca dışarı çıkabileceğim konumda da değil evimiz..şehir dışında nerdeyse..
ancak hafta sonları sıpalarımızı alıp geziyoruz..eşim tatildeyken yani..
sıpalarımın gelişimlerine ,büyümelerine gün gün bizzat şahit oluyorum..anneanne ,babanne ya da bakıcı elinde değiller...
bazan sinirlerim çok yıpranıyor,saçımı başımı tarayacak vaktim bile olmuyor..
Normalde sıkıntıya gelemeyen,tepkisini anında gösteren,azcık fevri yaradılışlı,sabırsız,cadı bir tipim..
sabırlı olmayı öğretti minik aşklarım bana...

anne olmayı yanlız kalmaktan korktuğum için değil en büyük hayalim olduğu için istedim..
çocuklarım olduğunda onlara baba olmaya layık bir adam olsun istedim..
bu yüzden çoğu kişinin artık çocuk yapmak istemem diyebileceği ,kimine göre geç bir yaşta ,34 yaşında evlendim..Çünkü çocuklarımın babası olmaya layık adama rastlamam kolay olmadı,yıllarımı aldı..
Şimdi tek ve en büyük hayalim onları en iyi şekilde yetiştirebilmek...
Anca hafta sonları dışarı çıkınca süslenip püslenebilen,insan içine çıkıp moral bulan,şarjını dolduran biri olarak Allaha şükrediyorum...

Allah ım isteyene versin,istemeyene de saygım var..

Her çocuk yanlızlık duygusuyla yapılan evlilik ürünü değildir...

sadece kendimi ifade etmek istedim...

iyi paylaşımlar diliyorum...

Almina cinar hayirli ugurlu olsun, anali babali büyüsünler.

Tabiki her cocuk yanlizlik ürünü degildir, hic bir zaman genellestirmemek lazim ve "cogunluk" demek lazim, istisnalar olacaktir tabi.
Hic bir zaman "en büyük hayalim cocuk yapmak" olmadi ama diplomami duvara asmak oldu, Doktor olmak en büyük hayalimdi. Peki siz niye Doktor olmadiniz, bende bunu anlamiyorum.

Iste konu bu ya benim aklima 40 yil düsünseydim gencligimde karnima top koyup gezmek gelmezdi, onun yerine ders calistim.
Yok rüyalarinda cocuk emzirenler bile var, hic yasamadim, cocuk bile görmedimki rüyamda, birde emzireyim.
Bunu yasayana gercekten cok seviniyorum.
Allah isteyene versin, istemeyenede vermesin, ne diyelim.
Nedense bu bölüm cocuksuz kadinlari anlamayanlarin cok ilgisini cekiyor isterseniz sizler devir alin biz cikalim, ne dersiniz?

Evet ne yazık ki böyle garantimiz yok dediğin gibi. Sen kendince nedenlerden ötürü çocuk yapmazsın, başkası çocuk sahibi olmasının nedenleri arasında yalnızlığı da görür. O zaman söyle niye çocuk yapar insanlar niye evlenirler?

Neden böyle bir çıkış yaptığını da anlamadım. Daha önce bu topikte karşılıklı yazıştık bir çok görüşüme katılmıştın, tebrik bile etmiştin düşüncelerimden ötürü, olabilir buna katılmayabilirsin ama bu şekilde ifade edişini de ben beğenmedim. Kesinlikle yalnızlık senin için çok güzel bir hediye...

gerçekten depresif olduğunuzu düşünüyorum. ben anlatamadım ama Allah anlatacaktır size.

bu kk da bende her topiği sevmiyorum en uyuz olduğum topik saç boyama topiği vallahi 32 yaşımdan itibaren saçımı boyatırım tutupta şu renk aldım tutmadı hangi renk yapsam diye soranların topiğine girip ya ne kadar pintisin git kuaföre başka işin yok mu senin diye dalsam tepki görürüm herhalde bende diyorum ki hangi topik ruhuna yaşam tarzına uyuyorsa orada bulun ,kimseyede fikrini dayatma

Almina cinar hayirli ugurlu olsun, anali babali büyüsünler.

Tabiki her cocuk yanlizlik ürünü degildir, hic bir zaman genellestirmemek lazim ve "cogunluk" demek lazim, istisnalar olacaktir tabi.
Hic bir zaman "en büyük hayalim cocuk yapmak" olmadi ama diplomami duvara asmak oldu, Doktor olmak en büyük hayalimdi. Peki siz niye Doktor olmadiniz, bende bunu anlamiyorum.

Iste konu bu ya benim aklima 40 yil düsünseydim gencligimde karnima top koyup gezmek gelmezdi, onun yerine ders calistim.
Yok rüyalarinda cocuk emzirenler bile var, hic yasamadim, cocuk bile görmedimki rüyamda, birde emzireyim.
Bunu yasayana gercekten cok seviniyorum.
Allah isteyene versin, istemeyenede vermesin, ne diyelim.
Nedense bu bölüm cocuksuz kadinlari anlamayanlarin cok ilgisini cekiyor isterseniz sizler devir alin biz cikalim, ne dersiniz?

sevgili olivia, dediklerinize harfi harfine katiliyorum. anne olmayi, 'bana kalirsa; saplantili' sayilacak bir sekilde (karnina top koymak vs vs) istemek, cok da normal degil acikcasi. her seyden once, anne degil kadiniz biz, ve boyle anneligi kadinliktan once tutmak da erkeklerin aldatmasina zemin hazirliyor. neden kuafore gidip guzellesmek varken sacimi basimi dagitip cocuklarin pesinde kosturayim?

ama gelin gorun ki, sizin de dediginiz gibi bu konuya anne olan ve bunu herkese asilamaya calisan, ama nafile bi cabada oldugunu da anlamayan kadinlar yaziyor daha cok. bence nedeni de, bilincaltlarinda anne olmanin zorluklarini, disariya 'anne olmak harika her kadin anne olmali' seklinde yansitip, mumkun mertebe kadinin anne olmasi, boylece zamani bol olan, kendine bakabilen, yani kiskanabilecekleri kadinlarin sayisinin azalmasi.

Son düzenleme:
gerçekten depresif olduğunuzu düşünüyorum. ben anlatamadım ama Allah anlatacaktır size.

Bana o şekilde cevap verince bende öyle olduğunuzu düşündüm. Siz de benim yazdığımı zerre anlamadınız zaten. Allah anlatacaktır size de ne demek oluyor ki...

Son düzenleme:

bu kk da bende her topiği sevmiyorum en uyuz olduğum topik saç boyama topiği vallahi 32 yaşımdan itibaren saçımı boyatırım tutupta şu renk aldım tutmadı hangi renk yapsam diye soranların topiğine girip ya ne kadar pintisin git kuaföre başka işin yok mu senin diye dalsam tepki görürüm herhalde bende diyorum ki hangi topik ruhuna yaşam tarzına uyuyorsa orada bulun ,kimseyede fikrini dayatma

Kim kime fikrini dayatıyor ki nereden çıkardın konuşuyoruz burada...

depresif polyanna'cım bence sen ismini değiştirsen güzel olacak gibi ne dersin?
İsmin açıkcası hepimizde depresyon etkisi yaratıyor galiba
Seninle bi meselem yok hatta hiç kimseyle ama nedense senin ismin içime kasvet bastırıyor.
Resminde bunalım sebebi gibi :KK14:

Günaydın kızlar bayram geldi temizlik başladı :KK59:

Ve hala gizliden gizliye anne olun mesajımı verdiğimi düşünenler zerre anlamamışsınız. İnsan neden evlenir neden çocuk yapar dendi bir kaç sayfa geride bende fikrimi söyledim, durum budur katılan katılır katılmayan katılmaz. Ama çocuk istemediği için tercihine saygı duyulmasını isteyen biri, kalkıp çocuk yapan birinin nedenlerinden biri için uyuz oluyorum sinir oluyorum derse o zaman depresifleşirim kimse kusura bakmasın. Üslup diye bir şey var.

Yok Emu cum daha fazla kasvete boğmam merak etmeyin, sinirlerim geriliyor, evet çok hassasım ince düşünüyorum, ama anlaşılmadığımı düşünüyorum. Bazı üyeler sırf anne olduğum için bunu gizliden gizliye empoze ettiğimi düşünüyor ama yanılıyor, yalnız kalmamak için her sene çocuk doğuran biri değilim ki bunu empoze etmeye çalışayım. Hazırlanıp çıkmam lazım önümde güzel bir bayram tatili var. Herkese iyi bayramlar diliyorum. İnş. başka topiklerde paylaşımda bulunuruz artık. :KK71:

Polyanna depresyona girdi :KK1:
Herşeyde alınganlık gösteriyor:76:
Senin ufaklık nasıl ondan haber ver :KK19:

en son 2 ilaca düştü ağırbaşlı geçen yıl ki gibi çılğın halleri yok bu yaz deli tavuk gibi bütün gün sokakta dolaşıyordum sokak kadını olmuştum biliyorsun m.depresyonlu insanlar evde oturmaz bayram sonrası kursa başlayacak

en son 2 ilaca düştü ağırbaşlı geçen yıl ki gibi çılğın halleri yok bu yaz deli tavuk gibi bütün gün sokakta dolaşıyordum sokak kadını olmuştum biliyorsun m.depresyonlu insanlar evde oturmaz bayram sonrası kursa başlayacak

zor iş ema hastalığın her türlüsü kötü.Seni çok iyi anlıyorum ama işte mecbursun daha kötüsü olmasındansa sokak kadını olmak daha ii

isterdim ki daha fazla kadın patron olsun kadın doktor olsun gülse birsel'i de erkek gazeteciler sıkıştırmış gülse birselde demiş ki en verimli çağımda çocuk doğuramam en sevdiğim işi yapıyorum ! Türkiye'de bir gelenek var hangi kadın sivrilirse bol para kazanırsa hemen çocuk ne zaman doğuracaksınız sorusuna muhatap oluyor !

X