Çocuk sahibi olmayı istememek

sevindirici. nadir de olsa örnekleri var demek.

çocuk yapmayan kadınların meme kanserine yakalanma riski fazla deniyor. ya da buna benzer şeyler hormonlarla ilgili... buna ne diyorsunuz? çok inandırıcı gelmiyor bana ama?

daha geçen gün yine okumuştum o konuda bir şey, merak ya illa ki bakacağım, ama orada da çok az bir oran olarak yazıyordu. bir de bebeğini emziren ve emziremeyen arasında da fark oluyormuş zaten, yani çocuk garanti değil. zaten kanser konusu öyle bir şey ki, oof off, hiçbir şeye bakmıyor, allah korusun:gitme:

evet genelleme yapılamayak bir oran sanırım. hani doğa çocuk yap çocuk yap diye her yönden baskı uygulamıyor bize aslında. içimize o hissi vermiyor biz napalım ki. bana da hep evlenince öyle bir istersin kii diyorlar. ben de ben siz değilim diyorum, duygu düşünceleri sonradan oturuşan. :1closedeyes: Allah büyük söyletmesin yine de.

aynen ben de dalkavukluk edemiyorum.Buaralar çok doğuran oldu etrafımda ,ayyy agucuk gugucuk yapmadım diye çok eleştirildim.Ama ben de onları eleştirdim
Hiç ayıp demiyorsunuz yeni doğum yapmış kadının acısı sızısı varken başına çörekleniyorsunuz,nekadar ayıp dedim.2 gün geçsin öyle deyin dedim,vallahi saydım yani,ayıp ama.Kadın ağrı sızı,afedersiniz gaz,millet erkekli kadınlı çocuk sevmeye geliyor.
Zaten ben biraz da kayınbabanın ya da babanın yanında gerine gerine dolaşamam diye,düşünemiyorum.Daha 17 yaşında hamileyim babacım diye yapışanlar,doğumdan sonra milletin onları emzirirken izlemesi.İnsan utanır yaaa,bu ne rahatlık.Babalarıyla iki çift siyaset konuşmayı ayıp sananlar gerine gerine 3.cüye hamileyim diyebiliyor.

O konuda şöyle bir yorum yapayım
Evet kadın için NORMAL yani doğal doğum yöntemi sağlıklı,artı beraberinde doğumla ilk 20 dk ve devamında en az 1-2 sene emzirmek kadını birçok hastalıklardan koruyor,aynı zamanda bebeği
Pekiiii sorarım size şu zamanda kaç kişi normal doğum yapıyor,istese bile doktorlar yaptırıyor ve kaç kişi gereksiz yere sezeryane zorlandırıldığı için bebeğini emziremiyor biliyormusunuz
Valla niye düşünemiyorum çocuk ay çok sebebim var,herbişeyi düşünüyorum.Emse de olur emmese de felan diyemiyorum yahuuu
O yüzden sezeryan yapan ve bu sebeple çocuğunu emziremeyen kadınların ben açıkcası birçok hastalığa daha riskli olduğunu düşünüyorum ki bebek için de daha sağlıksız bir genetik yapı zemini demek bu.

Süpersin valla.Babasının yanında ayaklarını uzatıp oturmayı ayıp sayarlar, ama tüm hamilelik hikayelerini, doğum hikayalerini gururla anlatırlar.Bi onlar anne oluyo sanki. Bi de bu ara facebook lanetinden bakıyorum da fotoğraflara, millet hamileler takımı gibi toplu fotoğraf çektirmiş :)) Bi fotoğrafta 4 kadın, 2si yeni doğurmuş, 2si karnı burnunda. Aralarında yarış var sanırım.

Ben görmedim onları çok şükür,ne o öyle yaaa,çocuğunun ultrasyon görüntüsüyle faceda adına sayfa açan varmış.
Yani hamile kalmak Allahın işi,kişinin marifeti değilki,birileri demiş ya siz istemiyorsunuz da olcakmı acaba diye,olmasa günahmı ayıpmı,olanlar bu yüzden geriniyor.
marifetliler yaaa,ondandır:hulya:

peki o zaman gençliğiniz geçip gittikten sonra,50 li yaşlarda aklınıza belki birgün bişeyler dank eder,tabiiki herkesin kendi seçimi ama ben çocuksuz ömürboyu mutlu olunacağına inanmayanlardım o kadar,herkez özgür nihayetinde.

Son düzenleme:
siyahvemavi sen 50 yaslarinda cockularinlami olacaksin zannediyorsun? Yaniliyorsun.
Cocugun ucup yuvadan gittikten sonra yillarca görmeyen anneler var. Yani 50 yas veya 60 yas degistirmiyor bir insanin kararini. Neticede yine yanlizsin yine yanlizsin, evlat senin yasliliginda sana arkadas / destek olacak diye bir garanti yok.

Benim bir tanıdığım ultrason fotoğrafları albümü yapmış :)))

bayanlar ben sizi çok iyi anlıyorum çünkü zamanında bende eşimde çocuk istemiyorduk çünkü çocukları çok sevmezdik, hem manevi hem maddi olarak kendimizi hazır hissetmiyorduk. şimdi yeni yeni istiyoruz ve bende sizin gibi evlendiği gün çocuk yapan, ilerisini gerisini düşünmeyen, kocasıyla anlaşamadığı halde çocuk yapan, sıra sıra dizen, hem kendi yıpranan hem çocuğu yıpratan ve topluma yarar yerine zarar getiren kişiler yetiştiren insanlara sinir oluyorum.
Ancak sizleri kınıyorum, sizler çocuk istemediğiniz için saygı bekliyorsunuz ve bu sizin en büyük hakkınız, herkesin kendi hayatı niyayetinde ancak acaba sizler çocuklu insanlara gerekli saygıyı gösteriyormusunuz. son 1-2 sayfa yazdıklarınızı okudum, resmen çocuklu insanlarla dalga geçmiş, onları zavallı gibi görüp aşağılamışsınız, albüm yapmış diye küçümsemişsiniz

bu bır ıstatıstık,annem göğüs hastalığından oldu,çok şükür iyi şimdi,annemın 4 çocuğu var:) ama bir de şöle birşey var,çocuk doğurup bu yüzden birçok hastalığa yakalanan var,mesela doğumda bel fıtığı olan,yada tüp bebek yapıp,doğurup çok kılo alan,ve bılıyosunuz obez kanserden bıle tehlıkeli ,yanı bu mesele uzar gider,

Çocuk istemeyen bayanlara saygı duyuyorsak,
onlarda anne baba olmuş kişilere saygı duymak zorunda.
hiç kimse çocuğu olanlarla dalga geçme lüksüne sahip değil,
ayrıca çok komik olurlar bunuda belirteyim.
burada anne olmak için çırpınan maddi,manevi herşeyini
ortaya döken arkadaşlarımızın yaşadıklarını okuyun,daha sonra
düşüncelerinizi yazın.
çocuk istemeyebilirsiniz,doğurmayadabilirsiniz,
ya da çocuğunuz olmuyordur bu sebeple de istemeyebilirsiniz,
ama lütfen herkesin okuduğu bu platformda daha seviyeli mesajlar yazın.
yukarıdaki bir mesajda ultrason resimlerinden albüm yapmış olan kişi hakkında kinayeli
bir mesaj yazmış bir üye,ona garip gelebilir,çünkü çocuk istemeyen biri,
anneliği bilmeyen biri..
ama bir anne olarak beni mutlu etti,çünkü bende kızımın ultrason sonuçlarını
hala saklıyorum ki kızım 14 yaşında...

Benim kızımında var tüm ultrason fotolarıyla albümü.
Bu bir hata mı yada dalga konusu mu anlamadım?

Böcüküm bunun güzelliğini,özelliğini
anne olmayanlar anlayamaz,bilemez ve anlatamazsın da...

Son düzenleme:
Benim bir tanıdığım ultrason fotoğrafları albümü yapmış :)))

CADIARZU yani anlayamadım doğrusu..
Aynı şey değil belki ama evlilik albümü,karne biriktirme,okul fotoğrafları,doğum günü fotoğraflarını biriktiren,saklayanlar hakkında ne düşünüyor bir bebeğin içinde büyüdüğü mucizesini yaşayan annenin sakladığı ultrosan resimlerini tuhaf bulan zihniyet ?

(Ayrıca otomobil dergileri, yemek tarifleri,makyaj katalogları,parfüm şişeleri, dekorasyon dergileri biriktirilen evler var)

Çocuk istememek, çocuk isteyenlerin yaşadıklarını anlamamak demek değil sanıyorum yerimseniben​

Kesinlikle o mucizevi süreci yaşayan birinin atamayacağı, bakmaya kıyamayacağı bir şey bence ultroson fotoğrafları....​

Son düzenleme:
Ben dalga geçtiğimi sanmıyorum...
Ama bana komik geliyor...
Belki de çocuk istemediğim için...
Yapanlara saygı duyarım. Kimseyi kırmak istemedim...

Ha bu arada o kadar tepki gösterdiniz ama komik gelme nedenini de daha net söyleyeyim...
Ben annelik duygusunu elbette anlayamam. Tabiki ultrason resmi de saklanabilir bu çok doğal...
Ama ultrason fotoğrafını saklamak ayrı birşey, bunun albümünü yapıp her önüne gelene (kayınbaba dahil) göstermek ayrı birşey...
Bizde ayıptır bu, sizi bilemem...

Olmuyor ama yani sayfaları okuduğumda yapmayanlara bir söz söylemediğim için söylenenler beni rahatsız ediyor.Kimseye anneliğimi sorgulama hakkını vermiyorum.
Daha dikkat lütfen.
Bizim yerimiz dediniz haksızlık yaptığımı düşünüp müdahil olmayayım dedim konuya ama siz anne olanlara laf atıyorsunuz,rahat yaşamınızdan bahsedin evliliğinizden yada çocuk istememenizin size göre haklı gelen sebeplerinden.
Gene konularda yazılarda anne olanlar anneler..
Size komik gelebilir ama bu kadar insanın olduğu bir platformda yazmak yanlış.Şu an bile ay annelerine bakın ne kadar hevesli ne kadar istekliler.Yanlış değil mi?
Banada komik gelen bir sürü şey var ama her dilime geleni yazamıyorum taktir edersiniz.Daha anlayış..

Siz ayıp olarak yazmamışsınız komik olduğunu gösteren gülümseme smileyini eklemişsiniz sonuna.
Önüne gelen diye bir şey yok samimi görüp gösteriyorsa bu iyi niyettendir emin olun bu şekilde dalga geçileceğini bile bile kimse göstermez.Ayrıca o o kişiyi ilgilendiri böyle bir konuya yazılacak bir şey mi?Konu :çocuk sahibi olmayı istememek..Hadi anneleri yargılayalım yaptıklarına gülelim eleştirelim değil...

Ben asla kimsenin anneliğini eleştirmedim...
Ben istemiyorum diye kimse istememek zorunda değil...
Herkese saygım sonsuz. Yukardaki mesajımda da kimseyi eleştirmedim, kimseyi de kırmak istemedim...
Neden yazdığımı da açıkladım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…