Çocuk sahibi olmayı istememek

Benim bu dünyada en cok sahip olmak istediğim şey esimden sonra cocuğumun olması. Ama nedense esimle gelecek hayalleri kurduğumuzda hiç cocuk hayali gecmiyo. Eşimde cok seviyo cocukları ama hayallerimizde cocuk yok.
İns Rabbim bize bir velet verir ve tüm isteyenlere

Benim bu dünyada en cok sahip olmak istediğim şey esimden sonra cocuğumun olması. Ama nedense esimle gelecek hayalleri kurduğumuzda hiç cocuk hayali gecmiyo. Eşimde cok seviyo cocukları ama hayallerimizde cocuk yok.
İns Rabbim bize bir velet verir ve tüm isteyenlere

İlginç...
Eşimin bir sözü vardır,hayvanı hayvan gibi,insanı insan gibi sevmek lazım der.
Hayvan sevmek güzel şey ama hayvan sevgisi ile evlat sevgisi kıyaslanamaz bile.

bana söylediğiniz bu lafın ne kadar saçma olduğunun farkına varacak mısınız acaba? ben diyorum ki "çocuk sevmiyorum, sempati duymuyorum, hatta rahatsız oluyorum, doğurmayı düşünmüyorum, annelik iç güdüsü bende yok."

siz diyorsunuz ki "Eşimin bir sözü vardır,hayvanı hayvan gibi,insanı insan gibi sevmek lazım der." pardon hayvan gibi sevmek ne demek? insan olanı 10 üzerinden 10la severiz de, hayvanı 5le mi severiz? siz öyle olabilirsiniz, bende ise durum tam tersi.

Kazen şu an Amerika 'da...Gezmek,fotoğraf çekmek için..Muhakkak çok iyi vakit geçirmiştir..Belki de dönmüştür bilmiyorum....Dün akşam face bookta paylaştığı bir yazıyı okuyunca "Vayyy beee" dedim...İşte bu !

"Ben donuyorum oglumu ozledim baslarim fotosuna da amerikasinada ...."

2 gün Ankara ya gittim,çocuklarım gözümde tüttü...Bayramda da 2 günlüğüne yine İzmir deyim..Yine gözümde tütecekler....

Son düzenleyen: Moderatör:
Manyakmisiniz, tabiki insan cocugunuda köpeginide özler, bunlar insani duygular.

Öncelikle,sözlerinize dikkat edin.Benim sözlerime saçma demek,haddiniz değil.

Annelik içgüdüsü sizde olmayabilir,çocuk sahibi olmak istemeyebilirsiniz.Sizin kararınızdır,buna sözüm yok.

Benim ilginç bulduğum,köpek sevgisini evlat sevgisinden üstün tutmanız.
Çocukları yererken,köpekleri övmeniz.

Hayvanı hayvan gibi,insanı insan gibi sevmek,evet...
İyice düşünürseniz çok derin ve doğru bir sözdür.

Hayvan gibi : Hayvan olarak,hayvan diye...

Daha açayım isterseniz.Bitkiyi bitki gibi,çiçeği çiçek gibi,eşyayı eşya gibi sevmek.

Nedense çoğu kişi,köpekler birçok insandan daha dost der.Ama mesela kimse annemden,babamdan daha çok seviyorum demez.
Konu çocuğa gelince...Çocuğu olup ta köpeğimi çocuğumdan çok seviyorum diyen duymadım,olmaz zaten.

Ben köpek sevgisini biliyorum,merak etmeyin.Evlat sevgisini de biliyorum.
Yani sizden daha iyi kıyas yapabilecek durumdayım.
Farazi duygularla yaptığınız yanlış kıyas,bir anne olarak beni son derece rahatsız etti.

Kadınlar kendi bedenleri üzerinde söz sahibidir, tercihleride kendilerini ilgilendirir, çocuk sahibi olmak istemeyenlerin çocukluları yermesi, insan, hayvan, doğa sevgisini bir tutması ya da çocuklu kadınların çocuk sahibi olmak istiyorsundur da kimbilir neden istemiyorum diyorsun, çocuk şöyle güzeldir, aman iyi ki çocuğum var söylemleri burada tartışılırsa ceza almaktan başka bir sonuç elde edemezsiniz.

Çocuk sahibi olmak istemeyenler kararını değiştirmeyeceğine, çocuklular atayım şu çocuğu yerine bir kedi alayım demeyeceğine göre lütfen fikirlere saygı gösterin, kişisel tercihlere saygı gösterin, insana ve tüm canlılara saygı gösterin...

Konu oldukça sapmış durumda

Bende fikrimi yazayım bari , kusur kalmayayım

Hayvanları severim , ancak uzaktan hem korkuyorum hemde evin içinde olmasını uygun bulmuyorum.. Ama başka sevgilerle kıyas etmem.. Bitkiyi de severim, ah birde hakkını vererek bakabilsem..

Bebek, çocuk muazzam birşey.. Henüz çocuğum yok ama otobüste bile gördüğüm bebekleri severim göz kırparım, gülücük attıklarında mutlu olurum.. Ablamın çocuklarını öz çocuğum gibi severim..

Ama evde hayvan besleyene de , çocuk istemeyene de saygı duymasını bilirim.. Herkesin kendi tercihi neticede..

Bakamayacak kimseler evlat sahibi olmasın zaten, bebeğe de haksızlık etmesinler boşuna..

Son düzenleme:

ben de sizin çocuk sevmenizi ilginç buluyorum. garip geldi bu söz size değil mi? hatta saçma gelmiş bile olabilir. sizin bana yönelik yazdıklarınız da aynı hisleri uyandırıyor bende. köpekleri çocuklardan üstün bulup bulmama meselesi değil bu, çocukları rahatsız edici buluyorum, sevmiyorum daha açık nasıl anlatabilirim? sizi rahatlatıp, bana saldırmanıza son verecekse, söyleyeyim; bir çok akraba üyelerinden daha çok seviyorum köpeğimi. çocuk dediğinse, ömür törpüsü.

daha da garip olsansa, çocuk sahibi olmak, doğum, hamileyim... vs gibi hiç bir başlığa gidip, bizim orada yazanlara saldırmamız, ama bu başlığa gelip insanların bize saldırması. neden?

filtrekahve ne öğretmenisiniz acaba ,merak ettim ? Profilinizde mesleğiniz öğretmen olarak yazıyor da...

Kendi adıma,saldırmak olarak değerlendirilecek bir yorumum olmadığını düşünüyorum.

Kimseye hakaret etmeden,rahatsızlığımı ve fikrimi belirttim.

Sözettiğiniz başlıklarda,çocuk sahibi olmayanlara laf atılmıyor bildiğim kadarıyla...Bu yüzden (saldırmak demiyorum) cevap yazmıyor olabilir misiniz ?

Herneyse,tartışılacak bir mevzu değil çünkü sonucu olmayacak.

mune'nin uyarısını da dikkate alıp katılarak,size iyi yazışmalar diliyorum.

cocuktan nefret edenler bır zamanlar cocuk olduklarını unutmuslar heralde nasıl bır cocukluk gecırdıler acaba sevgısız oldugu barız

dünya da çocuk kadar mükemmel bişy varmı yaa inanmıyorum size rahatlık batmasın diye istememnz üzüyo.çocuk asla eğlenmeye engel değildir..biraz kısıtlar ama o kadar da oluck ömür boyu vur patlasın çal oynasınmı yaşayacaksnz..sizi duyanda ünlü sanacak çok yoğun eğlence iş de sanck ki olsa bile.bende 1 aylık evliyim siz gibi düşnyrm bazen ama nereye kadar çocuksuz yaşayacz elbet oluck derkenn yklakşk 4 haftalk hamileğim ve mutluyum çok güzel bi duygudur herkesin tatmasını isterim..yaşlanınca çocuksuzluğun ne demek oldugunu o zaman daha iyi anlaaycksnz..

allahım yarabbım hayvan sevgısı ayrı evlat sevgısı ayrı ne kadar sacma bı karsılastırma ınanamıyorum hayvanlarıda sevıyoruz tamam ama bu kadarda olmaz cocuktan tıksınenler ay ozgurluk dıyenler ne bu ıstemıyor olabılırsınız saygı duyuyoruz ama lutfen mantıklı bı sekılde duygularınızı yansıtın bıze buraya gırıp fantazı falan yapıyorlar dıyosunuz ısımız gucumuz yokta fantazı yapıcaz buraya gırıp bızım fıkır sunmamıza sebeb sızın annelıgı cocukları konusurken dıkkatsız sevgısız ve saygı sınırlarını zorlayacak sekılde fıkırlerınızı beyan etmenız daha duzgun olsa kelımeler fıkırler ınanın cevap verme geregı hıssetmeyız ıstemıyoruz cocuk bıze bu fıkır uzak deyın bırakın yok otobuste yer degıstırıyorum yok anneler soyle yok boyle bunları konusurken annelerınızı unutuyormusunuz bır zamanlar cocuk oldugunuzu bılmıyormusunuz sızden nefret eden buyuklerın olması o zaman sıze ne kadar ıncıtıcı gelırdı bunu algılayamıyormusunuz ben bu artıst konusanlara kızıp yazıyorum yoksa benı ne ılgılendırır ıstememenız olur gayet normaldır allah sıze o duyguyu vermeyebılır ama lutfen karalamadan ayırt edıcı olarak dusuncelerınızı beyan edın herseyın yerı ayrı benımde evde koca bır akvaryumum var cocugumla beraber bakıyoruz yenı yurumeye basladı akvaryum tepesıne devrılecek dıye yerını degıstırdım devrılınce balıklarıma bısey olur dıye degıl cocuguma bısey olur dıye balıklarımıda sevıyorum tatıle gıderım anahtarımı komsuma bırakır doyurmasını tembıhlerım ararım ıkı gunde bır ama evlat baska lutfen cocuklara karsı bıraz hassas olun öcu degıl onlar kacılacak

çocuklardan bana bir şey bulaşacak diye kalkmıyorum otobüste, anneleri çocuklarını zaptetmediği için kalkıyorum. saçımı çeken mi dersin, oyuncağını yüzüme gözüme atan mı dersin, kolumu cırmıklayan mı dersin, hepsini yaşadım. gıcık tarafı, çoğu annenin "çocuğu mazur görmek zorunda" düşüncesi. hayır efendim, tolerans göstermek zorunda değilim, saçımın çekilmesini normal karşılamak zorunda değilim. çocuk benim çocuğum değil, akrabam değil. çocuğunu eğittiğini sanıp, yarım saat boyunca "ağlarsan ağla" diyerek, çocuğunu susturmuyorsa bir insan, buna da katlanmak zorunda değilim. başka insanları rahatsız ederek çocuk eğitilmez zaten.

bir üye "kendileri de çocuktu, mutsuz çocukluk vs" gibi bir laf söylemiş. en fazla bu kadar alakasız ve yanlış bir yorum olabilirdi. çok şükür güzel terbiye etti beni annem, ne bir şeyi isterim diye tutturup ağladım, ne insanlara rahatsızlık verdim. komşuların başkalarının çocuklarını uyardığı, yeri geldiğinde kızdığı bir mahallede büyüdüm. ailemize laf gidecek diye ödümüz kopardı, kimseyi rahatsız etmezdik. dolayısı ile şimdiki büyütülen çoğu çocuğun aksine saygılı, yerini bilen bireyler olarak büyütüldük.

bir başkası ne öğretmeni olduğumu sormuş. insanın kendisini bilmesi önemli, ben de bildiğim için ana okulu ya da sınıf öğretmenliği gibi bir alan seçmedim, ingilizce öğretmeniyim.

son olarak, dün akşam bir üye "sevgisiz bir çocuk yetiştireceklerine, topluma saygılı kedi köpek yetiştirsinler" tarzında bir şeyler yazmış. geri kalan herkes, sevgiyle çocuk büyüttüğü için, maşallah mesela bizim ülkemizde hiç katil yok, cani, sadist, ensest kurbanı, kapkaççı, dolandırıcı, eşini-çocuğunu döven, ya da terörist... vs yok. neden yok, çünkü hep sevgiyle büyütüldüler.

bir kişi çıksın desin ki "sen anneler şöyle laf attın, sen annelere şöyle saygısızlık ettin." diyemezsiniz, çünkü ben çocukları sevmediğimi söylüyorum. birinin çocuğunu baz alıp, bireysel laf etmiyorum. 6-16 yaş arasından hoşlanmıyorum. 6 yaş öncesini hala bebek olarak kabul ediyorum. daha sonrasını ise birey. insan 7sinde neyse 70inde de o demişler, boşuna dememişlerdir her halde.

kimseden çocuklardan hoşlanmadığım için özür dilemek zorunda değilim. özrü bırakın, düşüncemi aklamak zorunda değilim. eylemlerimi yargılayabilirsiniz, çünkü eylemler birden fazla kişiyi etkiler. ama düşüncelerime karışamazsınız.

bende otobuse cok bınıyorum kımsenın cocugu sacımı basımı asılmadı hep sızemı denk gelıyor bır cocuk bunu sıze yaptıysa hepsımı yapıyor demek sevgı cocukluktan gelır bence benım cevremdekı arkadaslarımın hepsının cocugu var saygılı terbıyelı cocuklar ıstısnalar olabılır butun cocuklar boyle dıye bısey yok katıl canı falan demıssınız ya egıtımden gecer sız ogretmensınız yası ne olursa olsun cocuga sevgı sevkat gereklıdır egıtımını sevgıyle alan bırey gelecektede katıl canı falan olmaz yıne ıs sızde bıtıyor bence sız ne kadarda yas gurubum farklı veya ben meslegıme yansıtmıyorum desenızde bısekılde o duygunuz yansıyodur cocuklara egıtım sart yanı anne baba evde egıtıyor ama eksık yanlarıda okulda tamamlanıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…