Çocuk sahibi olmayı istememek

ben yeni evlendim ve çocuk fikrinden uzak değilim. ileride olabilir diye düşünüyorum ancak. evlenmiş olmama rağmen hamile kalmaktan korkuyorum (rağmen dediğim toplum bir şey demez ya ondan:)) ben yeğenlerime çok baktım ve çocuklarla aram çok iyidir ancak bu sorumluluğu taşıyabilirmiyim bilmiyorum. çocuk büyütmenin bu zamanda hele çok zor birşey olduğunu biliyorum. bu yüzden çocuk istemiyorum diyenleri hemen çocuk istiyorum diyenleren daha iyi anlıyorum.

Hep Sorulur Çocuk Yapmayanlara Nasıl Vakit Geçiriyorsunuz Diye O Zaman Demeliyizki Siz Çocuğu Siz Vakit Geçsin Diyemi Yaptınız Diye:KK36: Saçmalık Milletin Çocuk Yapma Sebebi

Bu soruyu anlayamıyor ve çok sinirleniyorum ben de. Ne yani, meşgale olsun diye mi çocuk getiriyorsun dünyaya? Öyle bir ailenin çocuğu olmak istemezdim açıkçası. Ben çocuklara boş zaman eğlencesi olarak bakmıyorum, çok ciddi ve önemli varlıklar benim gözümde diyorum ama anlayana tabii...

Herkesin istediği, dilediği şekilde bir hayat yaşayabildiği bir dünya olsun! İsteyen çocuksuz, isteyen çocuklu!

Vallahi öyle güzel geciyorki cocuksuz zaman, simdi detaylarina girmeyeyim, sonra hava atiyorum diye yanlis anlasilir.

OOhhhhh özgür ve mutlu..........:KK35: .............kafan rahat......istedigin herseyi yapabiliyorsun....kafanin estigi gibi...

Merhaba,
Sizden rica etsem zamaninizin nasil gectigini anlatirmisiniz? :KK16:
(Hava attiginizi düsünenler olacagini sanmiyorum :KK19: )

Vallahi öyle güzel geciyorki cocuksuz zaman, simdi detaylarina girmeyeyim, sonra hava atiyorum diye yanlis anlasilir.

OOhhhhh özgür ve mutlu..........:KK35: .............kafan rahat......istedigin herseyi yapabiliyorsun....kafanin estigi gibi...

Gönlünce vakit geçirmenin hava atılacak bir konu olduğunu kimse düşünmez,çocuklular da düşünmez..İçiniz rahat olsun... :KK1:

şu başlığı görünce ne kadar mutlu oldum anlatamam. forum baştan aşağı, çocuk sahibi olmak, 2., 3., 4., çocuğu doğurmak... vs ile dolu. çocuk sevmiyorum, öyle böyle değil, tahammülüm bile yok. isterse ayağımda 10 cm topuklu olsun, otobüste yanıma çocuklu biri oturunca kalkar ayakta devam ederim yolculuğa, isterse 1 saat sürsün önemli değil.

annelik iç güdüsü yok bende. ayak bağından başka bir şey olarak göremiyorum, üzgünüm. çocuğu olanlara allah çocuklarıyla uzun ömürler versin ama, sırf çocuk istemiyoruz/sevmiyoruz diye ya da çocuk sahibi değiliz diye bize uzaylı gibi bakmaktan, "sevmiyorum çocuk" dediğimizde direkt bahaneymiş gibi düşünüp, çocuğun olmadığını var saymaktan ve çocukları dünyanın en tatlı çocuğuymuş gibi davranmaktan vaz geçsinler.

Gönlünce vakit geçirmenin hava atılacak bir konu olduğunu kimse düşünmez,çocuklular da düşünmez..İçiniz rahat olsun... :KK1:

Buraya gelip laf söyleyip çıkmak size ne kazandırıyor ? Cidden merak ediyorum.:KK31:

Dikkat ediyorum,her seferinde aynı şeyi yapıyorsunuz.

Buraya gelip laf söyleyip çıkmak size ne kazandırıyor ? Cidden merak ediyorum.:KK31:

Dikkat ediyorum,her seferinde aynı şeyi yapıyorsunuz.

Fikrimi söyledim..Bunun hava atılacak bir durum olduğunu düşünmez kimse dedim...Her seferinde aynı şeyi falan yaptığım yok....Her yazılanı negatif yöne çekmeyin...İlla ard niyet arayacaksınız ....Hakaret mi var,aaa siz nasıl olur da çocuk istemezsiniz mi dedim ?? Demedim,düşünmedim bile...Kim nasıl mutluysa o şekilde mutludur..Çocuklu ya da çocuksuz....

Nasıl anlamak istiyorsanız o şekilde anlıyorsunuz...Sanki her buraya yazan düşmanca duygular besleyip yazıyormuş gibi.....:KK19:

Ben de çocuk istemiyorum o sorumluluk çok ağır geliyor bana bir de annelik insanı güçlendirir derler ama bence tam tersi zavallılaştırıyor her anne çocuğu için her şeyi yapamıyor, üzülüyor, milletin içinde ağlıyor, çocuğu için bazı şeylere katlanan anneler var ve bence annelerin özel hayatları olamıyor çocuk için yaşayan bir insan oluyorlar pufff bilmiyorum ama çocuk düşüncesi bile içimi karartıyor.

Bu konuda minicik bir şey söylemek istiyorum. Benim kedilerimle birlikte yaşayan, kedilerle ve insanlarla müthiş iyi anlaşan çok çok tatlı bir köpeğim var. 2 sene önce evlat edindik. 4 yaşında şu anda. ilk sahibi bakamamış bir petshop'a karnesiyle tasmasıyla atmış. zaten çok ezmişler köpeciği çok ürkek. petshop'un kafesinde tirtir titrerken aldım. dükkan sahibi bana bu hiç bi işime yaramıyor al bir çuval mama yanında bunuda vereyim dedi!!! hikaye böyle başladı. neyse artık çok mutlu bir köpek kendisi. Bir köpeğin hav hav deyişini çocuğun anne deyişle kıyaslanmasını kaldıramayanlar, hayatınızında hiç kimse ne anne ne baba ne çocuk ne torun ne eş ne sevgili hiç ama hiç kimse her gün 10 defa aynı kapıdan girsenizde 10 seferde sizi aynı çoşkuyla karşılamayacak asla! siz sadece eve geldiniz diye bu kadar çook sevinen bir varlık daha olamaz. koşulsuz ve katıksız sevgiyi sadece hayvanlarda görürsünüz. hani bir insanın köpeği olma deyimi vardır ya, asla hiç bir insan bir köpek kadar insanın köpeği olamaz. Ölene kadar sürecek hep aynı şiddette bir aşk varsa o da bir köpeğin sahibine duyduğu Aşk tir. duyurulur :KK52:

sonuna kadar katılıyorum, hem de anlayarak, gözümün önüne getirerek. 3 kat aşağı iniyorum, postayı alıp eve çıkıyorum. aman yarabbim, sanırsın 1 haftadır yokum. o nasıl zıplama, o nasıl etrafımda dönme, o nasıl sevinç :) bir kap mama, bir kap su ile, koşulsuz sevgi nasıl alınabilir, işte böyle. gece uyandı derdi yok, altına yaptı derdi yok, evde yalnız bırakamam derdi yok, ağlaması yok, kendi yiyor kendi içiyor kendi uyuyor yahu:nazar: bir köpekten aldığım hazzı, hatta uzaktan bile olsa bir köpek gördüğüm zaman aldığım hazzı hiç bir çocuk/bebek vermedi, veremez.

Her aksam isten eve geldigimde, bazen komsumuzun köpegi jack russell cinsinden adida " Kitty" e rastliyorum.
Aman tanrim, o kuyruk sallama birde heyecanla beni karsilamasina her seferinde cok seviniyor ve sasiyorum. Insanin kalbinin icinin resmen isindigini hissediyorsun yahu....
Yorgunluk diye birsey kalmiyor vallahi.

Bugusu cok haklisin ama bosver canim, Narmik bizim cok özel fanatigimizdir, yakin takipcimizdir, biz alistik, bu senelerdir böyle , özellikle bana karsi nedense cok ilgili.
Narmikcigim istersen seninle özelden konusup tanisalim yada istersen yakinda Istanbula geliyorum yüz yüze görüselim beni cok merak ettigin cok belli.
Canli kanli, beni görebilirsin uzayli falan degilim, gözünde cok büyütme beni, cok normal bir kadinim bende aynen senin gibi.
Ne dersin Narmik, varmisin???Belki bu olivia merakini yenmis olursun ve birde sana bos zamanlarimi anlatirim, yüzyüze ama...

Çocuk olunca da özgür ve mutlu olunuyor :)
Çocuk,her zaman bebek ve çocuk kalmıyor.

Gerçi ben çocukken de oğlumla her yere gittim.
Çocuğu olanlar,eve hapis yaşamıyorlar yani:)

sonuna kadar katılıyorum, hem de anlayarak, gözümün önüne getirerek. 3 kat aşağı iniyorum, postayı alıp eve çıkıyorum. aman yarabbim, sanırsın 1 haftadır yokum. o nasıl zıplama, o nasıl etrafımda dönme, o nasıl sevinç :) bir kap mama, bir kap su ile, koşulsuz sevgi nasıl alınabilir, işte böyle. gece uyandı derdi yok, altına yaptı derdi yok, evde yalnız bırakamam derdi yok, ağlaması yok, kendi yiyor kendi içiyor kendi uyuyor yahu:nazar: bir köpekten aldığım hazzı, hatta uzaktan bile olsa bir köpek gördüğüm zaman aldığım hazzı hiç bir çocuk/bebek vermedi, veremez.

İlginç...
Eşimin bir sözü vardır,hayvanı hayvan gibi,insanı insan gibi sevmek lazım der.
Hayvan sevmek güzel şey ama hayvan sevgisi ile evlat sevgisi kıyaslanamaz bile.

Her aksam isten eve geldigimde, bazen komsumuzun köpegi jack russell cinsinden adida " Kitty" e rastliyorum.
Aman tanrim, o kuyruk sallama birde heyecanla beni karsilamasina her seferinde cok seviniyor ve sasiyorum. Insanin kalbinin icinin resmen isindigini hissediyorsun yahu....
Yorgunluk diye birsey kalmiyor vallahi.

Bugusu cok haklisin ama bosver canim, Narmik bizim cok özel fanatigimizdir, yakin takipcimizdir, biz alistik, bu senelerdir böyle , özellikle bana karsi nedense cok ilgili.
Narmikcigim istersen seninle özelden konusup tanisalim yada istersen yakinda Istanbula geliyorum yüz yüze görüselim beni cok merak ettigin cok belli.
Canli kanli, beni görebilirsin uzayli falan degilim, gözünde cok büyütme beni, cok normal bir kadinim bende aynen senin gibi.
Ne dersin Narmik, varmisin???Belki bu olivia merakini yenmis olursun ve birde sana bos zamanlarimi anlatirim, yüzyüze ama...

İnan çok güldüm son paragrafınıza....:KK1: Alıntı yapınca merak mı etmiş oluyorum ?:KK53:

Ben İstanbul'da oturmuyorum malesef...Sizi gözümde de büyüttüğüm yok...Kimseyi gözümde büyütmem ben...Özendiğim bir hayatınız da yok...Nerden bu kanıya vardığınızı anlamadım açıkçası...Boş zamanlarınızda ne yaptığınızı da merak etmiyorum..Böyle bir sorum olmadı zaten...

Üzgünüm ama hakkınızda düşündüğümü sandığınız şeylerin hiç birini düşünmüyorum..Siz beni çok merak ettiyseniz arkadaş listeme alayım,belki merakınız gider...:KK34:

Peki Narmik derdin nedir senin?

Çocuksuz insanların hayatına özenmediğimize inanmıyorsunuz ...Bu sizin fikriniz.. Bu şekilde mutluysanız mutlusunuzdur kime ne.....Sizinle hiç bir derdim yok....Tanımam etmem...Fikirlerinize saygı bekliyorsunuz,bu sizin için de geçerli değil mi ? Fikrimi yazıyorum..Herkes aynı düşünecek diye bir şey yok...Topikte her yere bakıyorum...Yasak yok ya....Sizin fikirlerinizde olmayan biri olunca hemen kızıyorsunuz....Hepsi bu ....

Son düzenleyen: Moderatör:
çocuklular da okuyabilir burayı heralde:)
valla okumamda iyi oldu halimede yavrumada bi kez daha şükrettim...
iyi paylaşımlar dilerim...

Bunda hava atılacak bir şey yok denilmesi bile tahammülsüzlük olmuş...Karşılıklı böyle yazışınca tartışma var gibi agılanıyor..Bana diyeceğiniz bir şey varsa özelden yazabilirsiniz...Benim niyetim fikrimi yazmaktı,tartışma ortamı yaratmak değildi...Nitekim size cevap vermeyeceğim artık...İlginç bir algılayışınız var çünkü....

Anne olmakla olabilmek çok ince çizgilerle ayrılır.
Eğer bir kadın anne olabilme imkanına sahip iken ben anne olmak istemiyorum diyorsa zaten bırakın olmasın da.
Annelik zor zanaat.
Anne ego tatminini yenmiş olmalı mesela!
Öyle 10 kez girsem kapıdan içeri 10 kez beni kraliyet merasimi ile çoşku içinde karşılasınlar diye beklemez anne,yenmiş sindirmiştir bu tür doyumsuzluklarını.
Anne almaktan çok vermeye endekslemiştir kendini.
Anne sadece doğurganlık özelliğine sahip diye doğurmamalıdır.
Anne bir birey yetiştirmenin sorumluluğunu alabilecekse,elini taşın altında sokmalıdır.

Ben bir anneyim.
Şimdi şu saatte evliliğimin ilk dört yılında yaptığımız gibi hadi çıkalım diyince çıkamam dışarıya.
Oğlum uyuyor odasında.
Köpeğimizin başını okşayıp,üzerine kapıyı çekip çıkmaya benzemez bu işler.
Başının buyurduğunu değil,düzenin sunduğunu yaşarsın en fazla zaman zaman sınırları zorlarsın.

Zor değil anne olmak ama anne olunca kendi özgürlüğünü rafa kaldırmak her babayiğidin harcı değil.
Aman bravo bize bak biz ne büyük kahramanlarız diye yazmadım bu yazıyı,tam aksine benim gözümde asıl kahraman anne olmayacağını doğurmadan,doğurup o çocuğun hayatını alt üst etmeden görebilen taraftakiler...
Onlar öyle büyük kahramanlar ki,bu topluma sevgisiz büyümüş birey doğurmak yerine mutlu ve sadık kedi,köpek yetiştirmekteler.

Son düzenleme:
X