Çocuk sahibi olmayı istememek

Demin uyumaya gittim ama uyuyamadim zira komsumuzun ergen kizinin bagirma seslerini duydum, baba ve anne sakince birseyler anlatiyorlardi ama o kizin o hircin bagirmasi beni resmen korkuttu ve uykumu kacirdi.
Allah böyle zor cocuklari olanlara güc ve sabir versin.
Hayat öyle zorki, cocuklarda ne yapsin gercekten hayat cok zor, cözümünü bende bilmiyorum, keske cözümü olsa. Tabiki herkes böyle degil ama cogunluk artik bir zaman sonra hükümlerini tamamen kaybediyor cocuklari üzerinde. Ya Rabbim bu ne öfke, bu ne hirs simdiki cocuklarda, neden anne ve babalar caresiz kaliyor?
Bu zamanda cocuk büyütmek gercekten cok zor, dogurmasi problem degil ama dengeli bir birey yetistirmek nerdeyse yok gibi.
Bence en güzel zamani bebekkendir diye tahmin ediyorum ama büyüdüklerinde problemleride birlikte büyüyor.

Ay yazmadan duramadimm ama gerçek bu ben çocukları hiç sevmem acik hasta ruhlu muyum neyim

Bizim de yan komşunun iki küçük çocuğu var yatak odalarımıza aynı duvarla bölünüyor. Sabaha ka da r ağlama sesi dinliyorum allah sabır versin o anne babaya cocuk büyütmek zor iş

Black cat su bir gercek, mutlu bir anne ve baba olunca, cocuklarda mutlu ve akilli oluyor, iste o zaman yemede yaninda yat.
Fakat cogunluk sunu yapiyor sadece anne olmak icin anne oluyorlar ve umdugunu bulamadigi zamanda mutsuzlugunu cocuguna yansitiyor ve cocuguda ilgi alabilmek icin agliyor ve yaramazlik yapiyor.
Suna bende inaniyorum hepimizde cocuklari seviyoruz ama görüdügümüz yanlis yetistirmeden yaramaz cocuklar olunca, sinirleniyoruz ve sevmiyoruz diyoruz.

Ben sahsen anne olsaydim tatilimi bir otelde degilde bir köyde gecirmek isterdim, cocuklarim esegide tanisinlar, bok böceginide, sütün nerden geldigini görsünler, hayvanlara ve dogaya saygi duysunlar isterdim.
Onlara cok ender oyuncak alirdim , daha cok onlarla oyuncak üretmek isterdim, beraber tuvalet kagidi kartonundan kendi yaptigimiz, icat ettigimiz oyuncaklar olurdu herhalde....
Aslinda cocuklar cok kutsal ve cok güzel birsey ama öyle yanlis egitiliyorlarki, her cocuk bir psikopat gibiler.
Cocuklari sussun diye eline cep telefonu veren, araba kullanirken söfür kucaginda oturan ( özellikle erkek cocuklari ), daha neler neler, onlari böyle yapan yine biz büyükleriz.
Cocuklar cok zeki ve akillilar, ama onlara yeteri zamani ve yanlis egitimi verince sonuc böyle oluyor.

Benim gözlemledigim bu.
Bir almanin cocugu bizim bekleme salonunda duran cocuk dergileri okuyor veya okumayi daha bilmiyorsa annesi veya babasi okuyor oda pür dikkat dinliyor. Ama annede veya babada okurken bunu zevkle yapiyor ses tonunu degistiriyor, bir kalin konusuyor bir ince sesle hikayeyi heyecanli olsun diye okuyor.
Ama türk cocuklari veya arap cocuklari, anne ve baba bos bos orda oturuyor sadece cocuga yapma diyor veya bagiriyor uzaktan cocukta cani SIKILIYOR tabi. Bir bakiyorum alarm aletimin kablosu kopmus veya sandelyemi cizmis veya baska zarar yapmis yada zir zir agliyor.
Onun icin cocuklara hic birsey diyemem, onlari cok seviyorum ama egitmeyi bizler bilmiyoruz.
Ya cok zenginsek sonuna kadar parayla simartiyoruz ( bakin ünlülerin cocuklarina ) ve fakirsek kücük emrahlari oynuyoruz. Ortasini pek göremiyorum, olsada cok az.

Son düzenleme:
çocukları sevmem derken kastım nefret etmek falan değil yanlış anlamayın :) ama kimsenin çocuğuna gidip dokunmam yada bir bebek görünce aman da ne şeker falan olmam. yada bebek fotolarına bakmak bana zevk vermez. özellikle bebeğini kucağıma vermeye çalışanlara gıcık olurum yabancı birinin çocuğuna dokunmak istemem. bu çocuktan tiksinti falan değil. ama dokunma ihtiyacı hissetmemek. mesela çocuklar beni sever . çünkü onlarla yetişkin gibi konuşurum.
ay acil çıkış sonra yazmaya devam :)

ne alakası var her cocugu olan kadının sonu boylemı oluyo oyle bı anlatmıssınızkı yanı hersey kotu tamam olabılır saglıklı aılelerde olmayabılır ama sızın anlattıgınız kadarda kotu fena deıl allaha sukur benımde cevremdekı arkadaslarımında eslerı super hepımızın cocukları var allah bagıslasın mutluyuz gezıoruz dolasıyoruz eslerımızle cocuklarımızla mıs gıbı severek ılgılenıoruz eslerımızde bızım kadar cocuklarıyla ılgılenıp bıze yardımcı oluyorlar beraber yemek ev ısı yapıoruz eslerımız gayet anlayıslı herkes sızın anlattıgınız sekılde olacak dıye bı kaıde yok benım anlattıgım gıbı super olacak dıede bısey yok ama cok fazlada kotumser olmamalısınız bence kayınvalıde gorumce eltı olaylarına gelınce her aılede olan durumlar kımse yok demesın sınır bozucu bırılerı mutlaka etrafımızda var esınle mutlu ıken dısarıdan gelen fıtnelere karsı tabıkı aılenı korumak ıcın cabalarken sevmez oluosun onları ayrıca sevmek zorundada deılız

Son düzenleme:
aslında evlenene kadar çocuklara tapardım.ama evlenince eşimin önceki evliliğinden olan çocuğuyla bir hafta geçirdim.(13 yaşındaydı)çok iyi anlaşmıştık.kendi çocuğum gibi sevmiştim,masraflarını karşılıyordum,beraber vakit geçiriyorduk.ama birgün annesi beni arayı çocuğumla arama girme ona bu kadar iyi davranman bana karşı tavır almasına neden oluyor dedi.şimdi sen ona ne yaptıysan aynısını benden bekliyor yapamayınca da sen ne biçim annesin.o beni doğrmadı ama senden bana daha iyi baktı demiş annesine.telefonu kapadığımda çok üzülmüştüm.senin yatığın şeyler dediği de sabah,öğlen,akşam düzenli yemek yememiz,ders çalışmasına yardım etmem.internete her istediğinde giremeyeceğini derslerini bitirmeden bunu yapamayacağını söylemem di.kadının bana teşekkür edecek yerde lanet okuması beni çocuktan falan soğuttu.3,5 senelik evliyim şimdiye kadar eşimin düzenli bir işi olmadığı ve kaınvalidemle birlikte kaldığım için çocuk istememiştim.şimdi deli gibi korunuyorum.ve hiç istemiyorum.

Son düzenleme:

sanırım siz genelleme yapmak nedir bilmiyorsunuz, ayrıca okuduğunuzu da anlamamışsınız.

Bir şey soracağım.

Buraya girip iki laf sokup çıkınca ne oluyor ? :44:

Gerçekten merak ediyorum,biri açıklayabilir mi ?

sanırım siz genelleme yapmak nedir bilmiyorsunuz, ayrıca okuduğunuzu da anlamamışsınız.

nıye genelleme yapayım kı genelde oylemı oluyo allah allah herkes cocugu var dıye mutsuz mu evlendım dıye pısman mı hep dayak mı yıyoruz hep saglıksız aıle yapısınamı sahıbız bence sız hayatı ıyı anlayın hayat hep kotu genellemelerle dolu deıl hersey dort dortluk dıede bısey yok ama bu kadar karamsar olmanın geregıde yok okudugumu anlıyorum ben sen sıkıntı yapma

Simdi neden laf sokup cikiyorlar biliyormusunuz?
Cünkü bizim hayatimizi merak ediyorlar, neler yasiyoruz ne yapiyoruz diye?
Normalinde merak etmemeleri lazim, ama bunu gercek hayatimdada yasiyorum ne yazikki.
Üzücü, gercekten cok üzücü. Yazik ya.
Neden et yiyen bir insan vejeteryan bölümüne girer bilmem, burdada bir kac anneler ( ismi lazim degil ) bizi yakin takibe almislar.
Cocuk bölümlerine ilgi yok ama bizleri cocuksuz kadinlari cok merak ediyorlar. Birakin gelsinler belki cocuksuz kadinlar olarak onlar bizden anneligi ögrenirler.

Aynen black cat, bende tanimadigim kimsenin cocugunu sevmem yakin cevrem olmadigi sürece.
Dün cok güzel bir aksam gecirdim arkadaslar, cok güzel bir otelde meslegimle alakali bir seminer vardi ve oraya katildim. Bütün sehir ayaklarimin altinda, neyse tam keyfim yerindeyken eskiden üni zamaninda tanidigim ve o zamanlarda fazla ilgim ve alakam olmayan bir arkadasi gördüm. Kendisinin iki cocugu var.
Bana ilk sordugu soru ne yaptin, cocugun varmi? Yahu her nerde görse beni ayni soru. Yok dedim, ne yapacagim cocugu. Gel meslegimizden konusalim, politika konusalim ama yok o anne ya, herkes onun göüzünde anne olacak.
Cok anlatmak isterdim ona neden cocugumun olmadigini ama anlayamayacagi icin bosverdim....iste ayni burasi gibi.....bizi anlamak icin IQ biraz yüksek olmasi lazim, bu ne meslege bakiyor ne paraya, sadece IQ`ya.

Son düzenleme:
alkışlıyorum canım seni :)
beni gören birinin ilk sorusu bu çocuğun yok mu yok ne olmak zorunda mı
anne olanlar buraya gelip birşeyler söyleyip çıkıyor biz sorunluymuşuz gibi bakıyorlar olaya.ama ben benim gözümde tüm anneler sorunlu diye bir genelleme yapsam kıyamet kopar değil mi
annelik eminim çok güzel çok özel birşeydir. ama benim hayata bakış açım biraz farklı. ruhani olarak nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bence bizler yani tüm insanlar beden denilen kabukları taşıyan birer ruhtan ibaretiz. ve bu ruhlar arasında kardeşlik annelik vb bir ilişki yok. her biri tanrının kudreti ile yaratılmış birbirinden bağımsız sonsuz yaşama sahip ruhlardır. şimdi bir kadın hamile kaldığında benim çocuğum benim benim diye sahipleniyor. nereden senin.:? o da senin gibi tanrının yarattığı bir varlık bir ruh ve hiç bir şekilde ne sana nede senin ailene bağlı. taşıdığı dış kabuk olan bedenin taşıyıcılığını yapıyor sadece bedenin. e o zaman nefret mi edelim bebeklerden diyeceksiniz sevmeyeim mi? hayır elbette sevin koruyun gözetin büyütün çünkü onlar sizin korumanıza bırakılmıştır.ama başka görevlerinizi unutup tüm hayatınızı onun etrafına kuruyorsunuz. sonra bu çocuk büyüyor bir birey olup kendi farkındalığına ulaşıyor. ama sen onu tutmaya devam ediyorsun o özgür kalmak istedikçe sıkıyorun. sonuç mu sorunlu bir yetişkin. ya ana kuzusu bir erkek yada ana kuzusu kızlar. evlenip , iş hayatına atılıp başarılı olamayan bireyler. çok konudan konuya atlamış gibi oldum özür. ama benim düşünme tarzım biraz dağınıktır
çocuk sevmeme me gelince çocukları severim ama uzktan. dokunmam hele yabancı ise kesinlikle dokunmama. bu sevmemek değil de garip bir iticilik sadece. ama mesela bir markette annesi tarafından kolundan sürüklenerek götürülen bir çocuk için yüreğim sızlar. düşen bir çocuğı elbet kaldırırım. ama ne bileyim öyle sokaklarda her gördüğüm çocuğa "amaaaaaaaaan ne de tatlııııııııııııııı " diye atlamam.
bir de başkalarının çocuklarına dokunmaya çekiniyorum. insanların nasıl tepki vereceği belli olmaz
ya birde bebeğini al sev bak çok tatlı diye zorla kucağıma verenlere sinir oluyorum. ya ben belki bebek tutmayı bilmiyorum sakatlayacam çocuğu, yada sevmiyorum, yada sapığım neyine güvenip çocuğu atıyorsun kucağıma
aman ne bileyim bebeğim olsaydı evet bende onu çok severdim onun için herşeyin en iyisini isterdim. ama hayatımı onun çevresine kurmazdım. benim de bir canım var. daha yaşamak istediklerim yapmak istediklerim var. ben evliliği ve ertesinde çocuk yapmayı zorunluluk olarak gören bu topluma kılım neyse kızlar 1 hafta sonra tatile gidiyorum eee memlekete de gideceğiz. artık konu komşu akraba aile herkes yine başımın etini yiyecek bebek bebek diye
anlatayım da gülün. yeni evliyim sanırım 2 ay falan dı bayramda ailelere gittik. eşimin teyzesine gittik oturduk falan neyse kalktık teyzesi eşimin yanına geldi. "bebek yok mu oğlum daha dedi" eşimde yok teyze daha yeni evlendik gibisinden birşey söyledi. teyzesinin cevap aaa olur mu oğlum hemen bebek olmalı. bizim orada derler ki. ilk geceden bebek olmazsa o evliliğin bereketi olmazmış 6 yıla giriyoz demek ki ondan bizim evliliğin sorunları bakın şimdi çocuk olsaydı ne mutlu olacaktık biz

ay ne merak edıyoruz ne merak nıe merak edelım ya bızde cocuksuz zaman gecırdık evlenırken dugunde cocugu paket vermedıler heralde sızı anlıyorum ama neden gorus bıldırıldıgınde yırtıcı kuslar gıbı saldırıya gecıorsunuz ve zekadan falan bahsedıyorsunuz ne alakası var burayı actıysanız karsıt goruslerede acık olmalısınız ben sızı nasıl anlıorsam sızde bızı anlayın olgunlukla cevap verın sevıye dusmesın

Seviye düşen sizsiniz hanımefendi.

Burada ortak düşüncelere sahip insanlar paylaşım yapıyor.

Biz gidip de tuvalet eğitimi konusuna yazıyor muyuz ?

arada farklı topiklerde de gezerim merak işte okurum. mesela dün kızlık zarı diktirme ameliyatı ile ilgili bir topiği ukudum. bu işlemi yaptırmak isteyenlerin yazdığı bir topik. çeşitli sebeplerle bakire olmayan ve evlenmeden bu işlemi yaptırmak isteyenler yazıyor. şimdi bazı kişiler arada girip tuuuuuuu ahlaksızlar boyutunda yazılar yazıyor. ben düşünce olarak bu olaya karşı olsam bile asa o topiğe girip" ahlaksızlar sizi seven erkek bu şekilde kabul etsin vb "şeyler yazmam. niye yazayım ki. onların ruh hallerini anlama imkanım var mı yok. isteyerek istemeden birşey yapmış şimdi ameliyat düşünüyor ben bu işlemin saçma olduğunu düşünsem hatta ahlaksızlık olduğunu düşünsem bile asla orada birşey yazmam. ya durduk yere insanlarla uğraşmaya ne gerek var. ve burada her topikte maksat sizinle aynı düşüncede veya dertteki insanları bulup sohbet etmek. başkalarının düşüncelerine saldırmayı hoş bulmuyorum. konu ne olursa olsun.
derdim var köşesinde de aynı olaylar yaşanıyor. birisi dert etmişbir konuyu yazmış bana ters gelebilir ahlaksız yanlış gelebilir ama bu o insana saldırma hakkını vermez. hayat onun seçim onun. kocasından dayak yiyen ama hala eşimle mutlu olurmuyum diye yazanlara bile. bağıra bağıra küfür edesim gelse bile kendimi tutup onun ruh haline uygun yazmaya çalışırım.
karşılıklı anlayış saygı ve en önemllisi EMPATİ kızlar karşınızdakini anlamaya çalışın. bu hayat ta herşey başımıza gelebilir eleştirmeyelim kırmayalım karşımızdakini. karşıt düşünceleri güzel bir dille konuşalım tartışalım...

Son düzenleme:
Seviye düşen sizsiniz hanımefendi.

Burada ortak düşüncelere sahip insanlar paylaşım yapıyor.

Biz gidip de tuvalet eğitimi konusuna yazıyor muyuz ?

Ay varya cıddıye alıp yazıyordum akıllı ınsanlar bı goruslerı var dıye ama yok sız farklı seyler dusunup farklı seyler konusuyorsunuz yazın atın tutun cevap vermıyorum cunku basıtlesmek ıstemıyorum konusmalar sacma bır yola gırecek yoksa guldum gectı o kadar

katılıyorum size,olumsuz örnekler herşeyde var olumlularda.burda herkesin kişisel tercihi sözkonusu,ayrıca toplumun genelinin bir algısı da var bunu da hoş karşılamak lazım.doğru veya yanlış.neyse,aynen olumlu şeyler var,çok güzel evlilikler yapan insanlar.çok güzel çocuk yetiştiren insanlar fazlasıyla var.toplumda hep olumlu örnekleri görmeyi düstur edinmişimdir.Allahıma şükür evlenmeden önce hep mutlu evlilikleri örnek aldım,bende böyle olmalıyım dedim,çok şükür şimdi çok mutlu bir evliliğim var,bu mutluluğa çocuklarımı da dahil etmek istiyorum Allahın izniyle,toplumun sağlam bireylere ihtiyacı var ve bu bilinçte olmak güzel....

artık ülkemizde üretim yok zaten kadınların çoğu evlerde çocuk yüzünden işverenler acımasız 14 saat çalışma saatleri çoğuda siğorta ödemiyor biliyorlar kadınların ne durmda olduklarını en çok üretim inşaat , kadınlar nasıl patron olsun üretsin ? az önce kızıma dolma parfüm aldım bunu dahi dışarıdan getiriyorlarmış , türkler üretmiyor sadece tüketiyorlar , böyle bir toplum refaha nasıl ulaşır ?zenginler daha çok zengin olma yolunda ilerliyorlar , bir işçinin 10 tane işi yapmasını arzuluyorlar 1o eleman ne diye tutsun ama değil mi?

Aynen Kazen, aynen senin gibi düsünüyorum.
Sen beni tanirsin, eskilerdenim, 10 seneyi gecti üyeligim hanemefendiligimi her zaman korumusumdur ve ayni hanimefendiligini koruyan hemcinslerimle kendi düsüncelerimizi paylastigimiz bir konu üzerine dertlesip, yazisiyoruz.
Keske herkes bizim gibi olabilse ama yapacak birsey yok.
Laf sokup gidenlerden biktik artik.

Neyse konumuza dönecek olursak, belkide isteyipde cocugu olamayanlara bir isik tutariz.
Su bir gercek dünyanin sonu degil cocuksuzluk hatta bazen tam aksine, hayatinda yaptigin en dogru seyde olabilir yapmamakla

Benim icin en önemlisi esimin ve benim mutlu olmam gerisi dis kapinin dis mandali...
Hayatta hayatini baskalari icin kurmayacaksin, yeri geldiginde cocuksuz hatta yeri geldiginde kocasiz bile yasayipda mutlu olmasini bileceksin.
Bunu basaramamak, insani üzebilir cünkü her verdigin sevginin karsiligini alamayabilirsin. hic bir seyin garantisi yok.
Yarin yasadigimiza dair bile. Onun icin nerde inceyse orda kopsun.
Hic bir seyi ciddiye almamak lazim. benim dogrularim bana dogrudur, baskasinin digrusu ona dogrudur, ne kimseyi degistirmeyi, nede herkesin ayni görsüte olmasina gerek var.

Bu arada Kazen senide aramizda gördügümüz icin cok sevindik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…