Çocuk sahibi olmayı istememek

bu topıge ve yazılanlara baktımda cvp verme tenezzulunde dahı bulunmıcam...helekı o neyse.2 tane cocugum var cok mutluyum bı tane daha dusunuyorum.anneyım anne olmaktan gurur duyuyorum gordugumuz gıbı herkes anne olmayı bole bı manevıyatı tasımayı hak etmıyor herkesın harcı deılkı allah almıs ıcınızden cocuk sevgısını annelık duygusunu takılın sız bole tek tabanca ılerıde gorurum ben sızı.tek basınıza kalınca ahh ahh genclıgımız olsa ıdı derdınız.ısterseler cocuklarım bana bakmasın ılgılenmesın.varlıkları yasadıklarını bılmek bıle yeter bana.yazmıcam dedım gene yazdım bı ton sey.

maneviyatın içimde hor görmemekte var ,unuttunuz herhalde?

olıvıa denen sahsıyet kendını bolemı kandırıyosun... cocuk ınsan hayatında golge deıldır.cop yada dıkende deıldır.cocuk sahıbı olmadınız ıstemıorsunuz madem yapmıcanız annelık ve cocuk kavramınıda konusmayın.bılmedıgınız konulara ahkam kesmeyın

maneviyatın içimde hor görmemekte var ,unuttunuz herhalde?

ben kımseyı hor gormuyorum.ıstemeyebılır normaldır.ama bılmedıkelrı duygualr hakkında cok bılmıslık yapıorlar.yapılmasın.annelıgı elestırmeyede kalkmasın kımse helekı anne olmayanlar.ben kalkıpta ınsan bobregı hakkında ahkam kesersem dengesızlık olur ben dr deılım.buda ole bısey

tercih meselesi nedense bizim tolumda evlenirler 1 sene gecer hadi cocuk yapın olmuyormu neden yapmıyosunuz kısırmısın kocanmı kısır yoksa ...milletin cenesi kapanmaz kendini bu sorumluluga hazır hissetmyen insanların cocuk yapmamaları gayet mantıklı mantıksız olan dusunmeden etmeden sanki mecburi gibi cocuk yapılması yetmiyor ikinciside oluyor bir sekilde bakılır dusuncesi var insanlarda..tabiki insanın kendi parcası guzel bir duygudur eminim ama istemeyende istemez suan bende dusunmuyorum ilerde Allah verirse ve ben o cocuga iyi bir gelecek saglayabilcek durumda olursam dusunurum

benım ıkızlerım var kımsede benı mecbur tutmadı ve ben ucuncuyu dusunuyorum bır kaç ay ıcınde gebnelık planım var ve ınanırmısın suan kafama dayanmıs bı sılahta yok.bence bu sadece kılıf.ıyı bır gelecek hazırlamalıyım vs etmelıyım.yahu ıyı bır gelecekten kastınnız ne suan fabrıkalarınız yok ılerde olacakmı bumu yanı ıyı gelecekten kastınız ben tek basıma cocuk buyutuorum serefle.yetıstırıorum.hıc bır eksıklerı yok maddı manevı.oıkula basladıkalrında dada olmıcak annelerı babaalrı hep sevecek saracak bunu hep hıssedecekelr.cok pahalı hedıyeler alamasamda onları mutlu etmeye yetecek kadar olacaktır.ıyı gelecek kastınız nedır hersey maddıyattan ıbaretmı bumudur

ben sizin icin demedim bunu zaten kendini hazır hissetmeyen insanlardan bahsettim ki toplumda ailelerin cocuk yap baskısı yuzunden bunalan cok insan var..iyi bir gelecek hazırlamalıyım maddi manevi guvenmeliyim kendime neden kılıf olsun bu bir can getiriyorum basit birsey degil bu..siz bu sorumlulugu aldınız cocuk buyutuyorsunuz tamam ama herkes hazır olmayabilir yapmaz sorumsuzca cocuk yapan cok insan var sonucunda cocuklar harap oluyor..maddiyatın yanında maneviyatta onemli tabiki ama bende diyorumki bir kadın kendini maddi manevi hazır hissetmiyorsa yapmamalı cocuk..

Son düzenleme:

hak verdıgım sukı sorumsuzca dunyaya bır bebek getırılmemelı.ısteyen hıc yapmaz ısteyen 1 tane ısteyen 5 ama dogurmakla bıtmez tabıkı geleceklerınıde hazırlamak gerekır.bnm suan ıkızlerım var ve ben bır bebek daha yapıcam ve 3 tane cocugu 3 tane ınsanı buyutup maddı manevı yetıstırme gucum var cok sukur.

Hanımefendi, siz ortalığı karıştırmak mı istiyorsunuz ona buna gelip burda laf söyleyip duruyorsunuz.

Ayıp yaptığınız...

O lafları bana söylüyorsunuz farkındayım, sizi ilgilendirmez düşüncelerim. Ben nasıl sizin düşüncenize aksini söylemiyorsam sizinde bunu eleştirmeye hakkınız yok.

Adam gibi saygı sınırları içinde yorumunuzu yapar geçersiniz başkaları gibi; ama bu hareketiniz çok fütursuzca.

Allah anne sevgisi vermemiş yazık mazık diyip duruyorsunuz... Şok oldum bu sözlerinize.

Dikkat edin; Allah'ın taktiri size yada sizin çocuklarınıza da daha beterini tattırmasın. Böyle kendinizi fasulye gibi nimetten saymayın.

Bunu demeyi istemezdim ama gözlerim yaşararak yazıyorum;ben doğurmayacağım ama benim bir sürü çocuğum var.

Siz bir iki çocuğunuza gidip hediye alır sevindirirsiniz;ben bir sürü çocuğa alıyorum. İşimden vakit arttıkca gönüllü annelik yapıyorum.

Maddiyattan ibaret bu mudur,diyorsunuz.Söyler misiniz siz kendi çocuğunuz haricinde hangi canı okutuyor, gidip hangi kimsesizlere gönüllü annelik yapıyorsunuz?!

Doğru; bir tek kendi çocuklarınıza annelik yaparsınız.Sonra da "anne olmayanlar ahkam kesmesin" dersiniz.Bir de ahkam kesenlerden dert yanıyorsunuz; önce kendi üslubunuza ve hareketlerinize dikkat edin.

Anne olmak doğurmakla olmuyor hanfendi; önce bunu bilin.

Yahu sinir oldum akşam akşam;ne haddinize insanları yargılamak...

Biz sizin tercihlerinizi sorguluyor muyuz, fikrini yazar geçersin ne bu saygısızlık!

Bir de kişilikten söz ediyorsunuz...

Allah'ı da almışlar yanlarına "Allah sizin içinizden almış sevgiyi" diyorsunuz. Yazıklar olsun... Kendi cahilliğinize ve kişiliksizliklerinize Allah'ı da ortak ediyorsunuz ya daha ne diyelim.

Ama Allah onu kendinize ortak etmenizi öyle bir ödetir ki size...

doğru söze ne söylenir bilmiyorumki?

herkese merhaba
bu konuyu ben açtım,ama istemeyenlerin çocuk sahıbı olanlar tarafından bu kadar eleştirilmesi,daha açıkcası,yaratık muamelesi görmesi kişinin kendını gösterir,anlamadığım bu konu çocuk sahıbı olmayı düşünmeyenlerın konusu,ne işiniz var burda?bu kadar konunun içinden cımbızla çekip buraya gelmenızdeki amaç ne?ben biliyorum,bazılarınız tenzih ederek yazıyorum,çocuk doğuran kadınlarda alçak dağları ben yarattım havası var,o egonuz getiriyor sizi buraya,ben ona 3 oğlan dooğğuuurdummm diye vurgulu konuşmalarınızdan tanırım sizi,ben doğurdum naralaırnız,ahh ahh hafif şirke düşme durumlarınız,neyse ALLAH zaten sizi evlatlarınızla imtihan ediyor,Sevgilimiz Muhammed a.s. ahir zaman için en büyük korkusu evlatlarına olan düşkünlüğü münasebetiyle olan ımtıhanı ıdı.kımsenın saygı duymasını istemıyoruz,ama burası bızım konumuz,bız geblerın konularına girip ileri geri konuşuyomuyuz?lütfen arkadaşlarım ne cevap verin nede sınırınız bozulsun.

Son düzenleme:

:))))))))) gülmek güzeldirr :))))) helede fırsatını buldukca degılmı?
sız neden uzerınıze aldınızkı cok uzumdum sıze sımdı karaya vurmus balık gıbı tavırlara trıplere gırmıssınız.sozlerım sıze deıldı yanı ozellıkle sıze hıtaben deıldı.sozlerım cocukları sızlerın tabırıyle yaratık gıbı gorenlere ıdı.halada aynı seyı soyluyorum.allah almıs ıcınızden annelık duygusunu bu lafları soleyenelre seslenıyorum.bend edıgımın ne soyledıgımın farkındayım sızde farkına varın.anne olmak ıstemeyebılrısınız ama bunu abuk subuk tabırlrın arkasına koymadan anlatın tamammı.bır cocuk buyutecek kadar yeterlı hıssetmıyorum kendımı demek var.bırde ayyyy cocukmu öğğğğğ hııııc bı cocuk ıcın rahatımı bozamam ben hıh.bırde bu sekılde ve benzerı sekıllerde soylemek var.allaha sırk kosmakmı allaha ortak olmakmı? sızın dılınız ne soyluyor be aklınız basınızdamı sızın.bu resmen cahıllıktır gafıllıktır.sızın algı sorununuz var fena halde.yaptıgınız ıyılıklerı benım gozume sokmayın bılmem gerekmıyor allah bılse yeter.kımın kıme ne ıyılıgı dokunmus sız bılemezsınız kı sızın uzerınızede vazıfe deıl ayrıca.iben sızın gıbı bangır bangır bagırmam 3 kişi şak şak lasın dıye bılmem anlatabıldımmı.okudugum ole cumlelelr vardıkı hayretler ıcıne dustum okusun herkes en basından bılır.ben o cumlellere sessız kalamadım.yoksa sızın dogurucanız yada dogurmıcanız cocuk benı hıc ılgılendırmez.ama sunuda soleyım sıze bır daha asla bnm cocuklarımla ılgılı bır meseleyı buraya tasıma agzına dahı alma.gene soyluyorum cocuk ve annelık konusunda ahkam kesmez bu cumlelerı sarfeden ınsanlara dusmesın.kusura bakmayın sız cok cocuga annelık yapıorsunuz ben 2 tanesıne yapıyorum sızın kadar anne deılmısım.oylemı?o annelık yapıyorum dıye boburlendıgınız cocuklardan hangısı ıcın canını dusunmeden verırsın .bobregını dalagını mıdenı kolunu bacanı hepsıne esıt mıktarda dagıtabılrısın hıc dusunmeden kendını onlar ıcın ucurumdan asa atarsın.hangısı hasta oldugunda yemeden ıcmeden kesılırsın.onlardan once sen zayıflarsın.ıcın kan aglar.elındekı son parayıyla bıle karnını doyurmayı dusunmeyıp onlara harcarsın.sacları kopsa senın ıcın yanar.ben daha baska seyelr soylemek ıstemıyorum.herkes her kım ustune almak ıstıyosa buyursun alsın.sende sayın super anne muhtesem ıyılık sever kısılık sende bıraz yazdıkalrına dıkkat et agından cıkanalrı once beynınden gecır tamammı.annelık ole konusmakla olmuyo.annelık dogurmaklada bıtmıyo.bellıkı sızde annelık yapıyorsunuz ne kadar guzel allah sıze daha cok versınde daha cok cocugu sevındırın ıns.bu konuyla ılgılı artık soz duymak ıstemıyorum tıutarsızlık vs yoktur hersey ortadadır.ne soyledıysem arkasındayım.

Habirde ademın cımbızı gıbı laf ıcınden laf cıkarmayın butunune bakın konunun kıme gıttıgı bellı oluyor zaten.zaten yukardakı yazımdada belırttım kımlere oldugunu ama sızın cnaınız atraksıyon cekıosa ıllakı bende ustume alırım dıosanız onu bılemem tabı.ama unutmayınkı kendınız calıp kendınız oynuyosunuz.kendınız soleyıp kendınız saksaklıyosunuz son sozumde bu....

pardon?ona 3 cocuk dodurdum naralarımı.alçak dagalrı ben yarattım havasımı?annelıgı kısaca bolemı tarıf edıyorsunuz.gercekten acınıcak durumdasınız.ben ne dıye sıze laf anlatmaya ugrasıyorumkıı.yazdıgınız yazıdan bellısınız.bence sız bu egolarınızdan kurtulmalısınız.cocuk dogurmayan femınıst kadın trıplerı .helekı yaopmayı beceremıyorsanız bır tutarsızlık ıcıne dusuyorsanız cok komık oluyor.sukur hıc ole naralarım olmadı hep sukrettım allaha.allah herkese yasatsın bu duyguyu dıye.hıc bır annede bole nara atmaz bellıkı 3 cocuk dogursanız anayasayı degıstırmeye kalkıcakmıssınız.sız belkı ole olabılırdınız ama bız degılız...

saygıdan söz edene bakın agzınıza yakısmadı :)))))))))

Mutluyum, mutluyum, mutluyum :))))
Yasasin özgürlük....hayatimi böyle cok seviyorum....
Allah hepimize saglik sihhat versin, önemli olan mutlu olmamiz degilmi???
Bana ne arkadasim, istersen 10 tane cocuk yap.
Biz burda cocuklari omayan arkadaslarla dertlesiyoruz, cocuk bölümü daha yukarilarda.

yaklasık 5 yıldır bu sıtedeyım neyın nerde oldugunu ıyı bılırım.

Oturupta burada size laf yetiştirecek değilim...İnanın yazdıklarınızı tam okumadım bile.

Saygı ve seviye sınırları içinde tartışmaya değen her konuda tartışabilirim,fikir alışverişinde bulunabilirim.

Lakin tartışmayı ve fikir alış verişini becerebilen, eleştirmesini bilen, belli bir kültür seviyesindeki insanlarla fikir alışverişinde bulunmayı yeğlerim.

Ben sizi yönetime bildirdim; gerekeni onlar yapacaktır... önetim bu tür topikleri gasp eden ve hakaret edenlere gerekeni yapacaktır ne de olsa...

Biz konumuza geri dönelim arkadaşlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…