Çocuk sahibi olmak

Konudan bağımsız ama görünce hemen yazmak istedim dört beş gün önce benim de oğlumun bacağına makarna döküldü aklım yerinden oynadı yanık çok zormuş şimdi doktorun verdiği kremleri kullanıyoruz ama bazı yerleri su topladi bekleyeceğiz dedi doktoru yaraları iyilestikten sonra iz kalmaması için birşey kullandınız mı acaba bu arada minige de çok çok geçmiş olsun

Yine ban yiyebilirim hiç sorun değil çünkü sizin gibi hastalıklı zihniyete panter gibi atlamak istiyorum insanın kontrol sistemini çökertmeye birebirsiniz. Coğrafya kader değil çevreni sucluyorsun ama tamamiyle zehirlisin sende.cevreyi düşünüp erkek doğuracağım diye kendince sıralı doğum planı yapıyorsun ama Hürrem Sultan gibi saltanat peşindesin galiba başka açıklaması yok.

Çocukları kendimize yoldaş olsun, bize baksın, yükümüzü çeksin diye değil de sağlıklı, mutlu, güçlü bir BİREY olsun, kendine ışıl ışıl bir hayat çizebilsin diye doğurursak dünya daha iyi bir yer olabilir hanımefendi. Çocuğum benimle reels çekmek, bi örnek giyinmek, kanka olmak zorunda değil. Arkadaş değiliz biz ebeveyn-çocuğuz. Aradaki bu ilişkiyi "ay biz anne çocuk değil kankayız" diye kuranlar sınır çizme konusunda ciddi sıkıntılar yaşarlar. Çocuğun reels çekecek kankadan önce ona yol gösteren, gerektiğinde tavrını koyan ebeveyne ihtiyacı var. Erkek kardeşiniz annemizin arkadaşı değil, elbette arkadaşları ile vakit geçirecek. Annenize saygısızca davranmıyor, şiddet uygulamıyor, ihmal etmiyorsa ben bir sorun göremedim bu durumda.

Ben de kız çocuk seviyorum yalan yok. İnşallah kız olur da dedim hamileyken. Ama yani erkek olduğunu öğrenseydim daha doğmadan, sağ salim kucağıma almadan ben şimdi ikinciyi üçüncüyü nasıl doğururum demezdim ya Siz belli ki errrrkek annesi olmanın hayalini kurmuş ama kız olmasını hazmedememişsiniz. Allah şifa versin.

"Çocuklarımızı bize baksın yükümüzü çeksin die değil "kısmı hariç hiçbir söylediğinize katılmıyorum. Kaldıki yazdığım cümlelerin hiçbirinde zorunluluk diye bir kelime yok. Yapılanlara duyulan imrenme özenme, öyle olma isteği var. Haa bir de ilişkiyi sadece " saygısızca davranmamak- şiddet uygulamamak" gibi basit özelliklere sahip olan bir duruma indirgemenizi ve aksinde sorun görmemenize de üzüldüm şahsen. Umarım çocuklarınız size sadece saygısızca davranmamanın + şiddet uygulamamanın yanında sizinle vakit geçirmekten hoşlanırlar, beraber aktivite yaparlar, sizi görmeyi dört gözle beklerler.

İstemeden sizi kırdım sanırım,şöyle açıklayayım; çocuğumuzun bizimle seve isteye vakit geçirmesi muhteşem bi şey bence de ve öyle olmalı da ama çocuklar büyüdükçe kendi çevrelerine kendi hayatlarına daldıkça bizim hayatımızdan uzaklaşıyorlar. Bu üzücü ama normal. Kardeşinizin 20li yaşlarında falan olduğunu tahmin ettim, yanlışsam düzeltin. Arkadaşlarını size tercih etmesi bu yaşlarda normal, hayatını kuruyor, yolunu çiziyor, hayırsızlık olarak düşünüp üzülmeyin demek istemiştim ama üslubun sert olmuş sanırım insanlar yaş aldıkça, hayatlarını düzene soktukça anne babalarına tekrar ilgi göstermye başlıyorlar, belki o süreçtedir kardeşiniz de. Tekrar kusura bakmayın kırdıysam, sevgiler ha bi de şu sıralar çok gördüm süs bebeği gibi çocuğunu yanında taşıyıp internete malzeme toplayan ana baba da ona kendi kendime sinir olmuşum sanırım, o yüzden sizin örneğinize kızmışım kendi kendime

Hayatım boyunca duyduğum en saçma dert. Daha 1. Doğmamış 2.-3. derdine düşmüşsün. Sağlıklı bir evladın ne demek olduğunu bilmeyenlerin yaptığı ahmakça bir ayrım bu. Oğlum var eşimin ailesindeki tek erkek torun ( ha onlar için fark etmez kız olsa da aynı severlerdi) oğlum atipik otizmli ,konuşmuyor, yemek yemiyor, duygu durum bozukluğu yaşıyor yabi sevincini de öfkesini de kontrol edemiyor. Oğlumun ağzından bir cümle duysaydim da ,konuştuğunu görseydim diye etmediğimiz dua yok. Asla anlamayacaksınız !

Siz de erkek de erkek diye düşünüyorsunuz bence.Yani erkek olmazsa 4 e kadar düşünürsünuz.Ben anlamıyorum ne oluyor erkek kız olunca..İkisinden de bir tane tatmak mi gerekiyor...Saçma sapan şeyler.Evlat seviliyor zaten.Saglikli olması da herşeyden önemli

Erkekler size göre ailesiyle beraber vakit geçirmekten keyif almıyor mu yani?
Kusura bakmayın ama insan türünün iki cinsiyetini bambaşka yaratıklar gibi görülmesini anlamıyorum.
Kızlara yapılan bu ayrım da eskinin erkek çocukçularının yaptıklarından farklı değil. Aynı cinsiyetçilik aynı cahillik

Kız erkek olarak değil de sadece birey olarak görebilseler böyleleri çoğu kişinin pek çok travması hiç olmayacaktı

Benim de içimde evlenmeden önce çocuğum olmaz korkusu vardı şimdi ise ikinci de kız olursa 3. Yü nasıl denerim 3 de kız olsa 4. De hiç deneyemem korkusu var. Ben bunu nasıl aşacağım.
Düşünce yapınızı acilen değiştirin. Onu bunu bırakıp sağlıklı bir evlat için dua edin. Büyük konuşursanız Allah korusun ya evladınızdan olursunuz ya da evladınızla sınanırsınız. İkinci oğlan oldu diyelim hasta olursa engelli olursa ne yapacaksınız? Ya da sağlıklı oldu diyelim hayırsız evlat olursa sizi perişan ederse ne olacak?

erkek doğuruyorum diye de bana zorbalık yapılıyor çevreden. herkes tıpkı sizin gibi "kız çocuğu çok başka, kız çocuk mükemmel, erkek çocuk evde beslenmez" vs diyor. çocuk çocuktur bu ayrımcılık hiç sağlıklı gelmiyor bana.

Evet almıyor, teşekkürler.

Yeni dönemde de erkek çocuğu yerme, kötüleme diye bir şey türedi.Böyle diyerek, ötekilestirilerek büyütülen erkek çocuklardan hayır bekleyecekler birde. İlla bir tarafı övüp diğerini gömmemiz gerekiyor sanki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…