Çocuk sahibi olmak

Konudan bağımsız ama görünce hemen yazmak istedim dört beş gün önce benim de oğlumun bacağına makarna döküldü aklım yerinden oynadı yanık çok zormuş şimdi doktorun verdiği kremleri kullanıyoruz ama bazı yerleri su topladi bekleyeceğiz dedi doktoru yaraları iyilestikten sonra iz kalmaması için birşey kullandınız mı acaba bu arada minige de çok çok geçmiş olsun
Yara çok eskimeden yumurta yağını muhakkak deneyin. Her gün sık sık sürün. İz kalmıyor. Çevremde de çok denedi, özellikle çocuklarda tabi daha hızlı iyileşiyor. Haşlanmış yumurtadan yapılıyor fakat dışarıda bir yeriniz varsa orda yapın inanılmaz kokuyor pişirirken. Sonrası öyle kokmuyor. Youtube da vardır muhakkak ayrıntılı tarifi.yanıklar için yumurta yağı yazın çıkar. Küçümsemeyin tam bir mucize.

Yani ne desem bilemedim. Geçen tiktokta bir paylaşıma denk geldim. Oğlunu paylaşmış 3 kızdan sonra gelen prens diye. Sonra sayfasına baktım full oğlunu paylaşmış. İnsanlar tepki göstermiş savunması da şu oldu kadının. Kızlar hep evde erkek çocukları dışarı da o yüzden daha çok sevilmeleri gerekiyor. 🤷 Şimdi bu zihniyetin oğlanı yuceltip kızlarını ezecegi o kadar belli ki. Allah nasip etti kiskanmayin catlamayin yazmış. Biri de demiş ki nasip edene kadar ugrasmissin zaten 4 çocuk var ortada. Kadının maddi durumu da az çok belli. Onun gibi olmayın diye yazıyorum.🙄

Evet almıyor, teşekkürler.
O sizin çevrenizle alakalı demek ki çünkü benim çevremde erkek çocuklar da ailesine bağlı. Güzel ilişkiler kurar, cinsiyetçi yetiştirmezseniz keyif alırlar. Siz erkek cinsiyetini ayrı görün, ayrı davranın sonra ay benle neden vakit geçirmiyor. Bu kafa yapısı olan aileyle ben de keyif almam 😁
Sorun cinsiyette değil, ailenin kendisinde özetle

O sizin çevrenizle alakalı demek ki çünkü benim çevremde erkek çocuklar da ailesine bağlı. Güzel ilişkiler kurar, cinsiyetçi yetiştirmezseniz keyif alırlar. Siz erkek cinsiyetini ayrı görün, ayrı davranın sonra ay benle neden vakit geçirmiyor. Bu kafa yapısı olan aileyle ben de keyif almam 😁
Sorun cinsiyette değil, ailenin kendisinde özetle
Yaa yazının sonuna yazmışım,demişim ki tabiki bu iş hepsinde aynı değil, genelleme yapılamaz, kızın da ilgisizi var ekeğinde diye parantez açmışım. Hala neyin peşindesiniz?? Canınız gireyim de bi üstten üstten konuşayım, müthiş dahiyane fikirlerimi sunup bari burada aferin alayım mı istedi.
Bir de kendiyle beni kıyaslamış:) pleaseee

Saçmalamışsınız 2 kızım var,oğlum diye paylaşım yapanları üstüme asla alınmadım.
Önce bı sağlıklı evlat istemeyi ögrenin yahu.
Teyzemin erkek evladı var bı tane evlerden ırak.
Hayatını kararttı resmen.
Bir tanıdığımin kızı var kız 24 yaşında hala annesine sorun,ne okuyor,ne çalışıyor,ne arkadaş ediniyor,sağlığı yerinde ama akşama kadar evde oturuyor.
Örnekler çoğalabilir.
Aklınızı başınıza alın,millet ne der diye çocuk doğurulur mu

Ve hatta kız bebişleri kız çocukları çok seviyorum çok tatlılar sanki Allah özellikle böyle güzel yaratmış erkek çocuklarına göre.

Şu forumda yıllar yılı sadece konu okuyup, arada ifade bırakan biri olarak dayanamadım, yazmak istedim. Şu alıntıladığım kısma cevaben “Rabbim akıl, fikir ihsan eylesin” demek istiyorum…

En uygun yer burası diye düşündüm.
Merhaba hanımlar kısaca yazacağım ama lütfen beni yargılamayın anlamaya çalışın. Ben kız erkek ayrımı yapan birisi değilim. Ve hatta kız bebişleri kız çocukları çok seviyorum çok tatlılar sanki Allah özellikle böyle güzel yaratmış erkek çocuklarına göre. Şimdi benim bir kızım olacak hamileyim çok şükür. Kuzenimin iki kız çocuğu var ve ona inat sürekli oğlu ile paylaşım yapan eltisi var. Her paylaşımında oğlumda oğlumu vurguluyor . Toplumumuzda da böyledir ya hepimiz aynı toplumdayız sonuçta. Sizde eminim bunları gördünüz. Bi marifet değil erkek çocuk doğurmak evet bu sadece Allah tan gelen bir şey kuranda da yazıyor . Yengemin de 3 kız çocuğu var ve yaşlandı artık. Benim de içimde evlenmeden önce çocuğum olmaz korkusu vardı şimdi ise ikinci de kız olursa 3. Yü nasıl denerim 3 de kız olsa 4. De hiç deneyemem korkusu var. Ben bunu nasıl aşacağım. Ha bunun tam tersi olsa vallahi o zaman da üzülürdüm komşumuzun 3 erkek çocuğu var mesela keşke hep 3. Kız istedi ama o da erkek oldu. Biliyorum diyeceksiniz hiç çocuğu olmayanları düşün ama biz hayatımızı olumsuz şeyleri düşünüp olumlu şeylere odaklanırsak hep hep, bu sefer de kendimizi kandırmaya dönecek. Hani benim elimdekiler bunlar ben bunlara sevinirim ya da bunlara üzülürüm. Eminim benim gibi düşünen bir çok kişi var şuan. Allah affetsin ama erkek çocuğunu yemin ederim sadece toplumda çevrede erkek çocuk olayı var diye istiyor hale geldim. Yoksa kız çocuklarını çok ama çok seviyorum dedim ya sanki Allah özellikle kız çocukları bu kadar tatlı hayırlı efendi yaratmış.
Eskiden erkek evlat güzellemesi yapılırdı şimdi aynısı kız evlat için yapılıyor. Nedeni de ileride bakar vs diye. Kız evlat da değerli erkek evlat da. Erkek çocuk büyütülmez, kız çocuğun yoksa eyvah ileride mahvoldun bunlar çok haddi aşan yaklaşımlar. Eskiden de bunun erkek versiyonu yapılırdı. Erkek adamın erkek çocuğu olur vs denirdi. Şimdi tam tersine dönmüş durumda. 1. çocuğun kız olur, 2.sini erkek istersin olabilir. 1. çocuğun erkek olur, 2.sini kız istersin olabilir. Ama yana yakıla illa kız veya illa erkek yaklaşımını doğru bulmuyorum, bunun haddi aşmak olduğunu düşünüyorum.

Halbuki Allah evladın hayırlısını versin. Kız da olsa hayırlı olsun, erkek de olsa hayırlı olsun. Benim mesela çocuğum yok. Keşke evladım olsa hiç böyle şeyler düşünmezdim, sadece hayırlı biri olsun ve sağlıklı olsun diye düşünürdüm. Allah evladın hayırlısını nasip etsin.

Konudan bağımsız ama görünce hemen yazmak istedim dört beş gün önce benim de oğlumun bacağına makarna döküldü aklım yerinden oynadı yanık çok zormuş şimdi doktorun verdiği kremleri kullanıyoruz ama bazı yerleri su topladi bekleyeceğiz dedi doktoru yaraları iyilestikten sonra iz kalmaması için birşey kullandınız mı acaba bu arada minige de çok çok geçmiş olsun
Görümcem yandı ciddi anlamda yüzü kızartma yağından o zaman birlikte yaşıyorduk tedavi sürecinde de yanındaydım uzun süre yanık ünitesinde yattı sonra evde tedavileri sürdü Dr sarı kantaron yağı önerdi ama ev yapımı olacak . Krem ve ilaçların yanında onu kullandı çok şükür hiç iz kalmadı Rabbim yardımcınız olsun Dr a bir sorarak kullanabilirsiniz.

Sağolun dizede cok geçmiş olsun bizimki cok fena oldu bi ay pansuman ve sargida kaldı dikkat edin patlamasin içindeki su benim bildiğim yarayı tedavi ediyor evet i giderici Krem kullanıyorum ama bizim ki cok ağır olduğu için iz kalacak gibi duruo sarılı mi sizin oglunuzun bacagi

Kuzeninizin eltisinin ona inat yaptığını nasıl anladınız ki?
Benim iki kızım olsa kuzenimin oğlu olsa muhtemelen ben 2. Yi de oğlan doğurursan sıçtın diye dalga geçen taraf olurdum piremses kızlarımla inat yapardım dkdjdjjdjd.
O yüzden garip geldi. Oğlunuz olmazsa ne olur ki?
8 tane de doğursanız kız olabilir. Bilginiz olsun 💕

Kız evlat öz evlat diye boşuna dememişler. Mesela bir erkek kardeşim var, var demeye şahit ister. Anneme gider, 1 saat oturmadan sürekli arkadaşlarıyla buluşur. Kadın yapayalnız zaten bi oğlum gelse de sohbet etsem vakit geçirsem die beklio. Erkek çocuk bi yaştan sonra yok, ama kız öylemi ölene kadar senin arkadaşın. Bi arkadaşımın 2 kızı var, heralde onun kadar özendiğim insan yok, tatillere hep beraber giderler, reelslar çekerler, birbirlerinin kıyafetlerini giyerler. Eskiden erkek isterlerdi evet genelde güçlü soyadı olan aileler işleri devam ettirsin falan diye. Ama bak şimdi iş hayatındaki güçlü kadınlara babaların miraslarını benim diyen erkekten daha iyi idare edip büyütüyorlar. Artık geçti o erkek adamın oğlu olur dönemleri. ( btw erkeğin de hayırsızı, kızın da hayırsızı var tabi genel konuşuyorum)

Niye kimse beğenmemiş ya bunu
ERKOLAR KAPATILSIN diye boşuna mı diyoruz 😂😂

Bu arada benim de erkek kardeşim var yani bilmiyorum bir gün beni utandırır umarım ama var mı yok mu belli değil 😂 varsa yoksa arkadaşları.
Bizim aramızda çok yaş farkı ben anne gibi bir ablayım ve bizim çok özel bir ilişkimiz vardı aslında ama 18-20den sonra kaybettik oğlanı.
Şimdi o yaşta kız kardeşim olsa cıvıl cıvıl takılırdık diyorum 😂

Ay bu zihniyette bi fenomen kadın var, tayyargiller ailesi bilirsiniz. Kadın erkeği bulmak için 4.yü doğurdu da rahatladı ya. 3 yılda 3 çocuk yaptı aralıksız resmen. Aşikar etmeye utansalar da videolarda satır aralarında o kadar açık ki bu amaç ve sonunda duydukları mutluluk. O 3 tatlı kız çocuğu kesinlikle hissediyordur küçük olsalar da bu ayrımı maalesef. Yazık dışarıdan bakılsa aklı selim düzgün insanlar deriz ama kafanın içi eskide işte.

Keşke önce akıl sağlığınıza odaklanıp öyle anne olsaydınız. Cehaletin kaçıncı seviyesi bu çevreniz anlayamadım ama o çevrede evlat yetiştirmek zor olacak. Kız olsun veya erkek olsun.

Bu devirde bu cahillik beni çok korkutuyor yaa. İnanın sizin gibi düşünen insanların çocuklarıyla kendi çocuğumu aynı ortamda asla istemezdim. Bir de kendinizi o cahillerden ayırmak için bir sürü çaba sarfetmişsiniz. Açık açık erkek çocuk olmazsa kaygısı yaşıyorsunuz şaka gibi 😅Cinsiyeti yerine sağlığını, geleceğini mi düşünseniz acaba ?
çocuğum yok ama ilerde bir gün çocuğum olursa nasıl olmasını isterdim acaba diye her düşündüğümde önce sağlıklı olsun, aklı başında olsun, vicdanlı olsun, vatana millete hayırlı olsun diye içimden geçiririm ama inanın bu zamana kadar hiç aklıma cinsiyet olarak ne olmasını isterdim diye gelmedi. 2024 yılındayız hanımefendi cinsiyet mi kalmış? Hadi önceden oğlum olsun bana baksın derlermiş. Artık öyle bi durum da yok. Oğlunuz bakmak istese gelin bakmaz bu durumda oğlunuz da hiç bişey yapamaz 😅 ay öf bu kadar yazdığıma bile kızdım şu an. Allah akıl fikir versin.

benim bi arkadasim var. 2 kızı var ve esinin ailesinde erkek doğuranı sultan ilan ediyorlar öyle bir sistem. 5 erkek kardes var. hepsi evli. 2 gelin erkek doğurdu birer tane. gerisi full kız. benim arkadasimda kızlardan gidiyor. ilk cocugunu 20 yasinda doğurmus bir dünya sorun yaşamış doğumda ve sonrasında ama 1 sene sonra diğerini de doğurdu. neyse Allah sağlıklı iki güzel evlat verdi. bi gün tekrar hamile olduğunu söyledi bize kücük kızı 3 yaslarında falan o zamanlar pandemi senesiydi. oturmaya gittik kapının önünde namazlık gördüm. ne alaka bu burda diye sordum, esi sabah namazlarına camiye gidip bebek inşallah erkek olur diye dua ediyormus. dedim benim kocam böyle bir sey yapsa boşardım böyle saçmalık mı olur? 2 hafta sonra düsük yaptı kızcağız. bütün çevre “kızı mahvetti kocası erkek çocuk doğuracak diye” muhabneti yapıyor. bu yıl tekrar hamile kaldı. arayıp dua et erkek olsun dedi bana. sağlıklı oldun inşallah dedim. kız oldu, 1 ay oldu doğalı. ne bomboş zihniyetler ya. benim annemin 1 oğlu, 2 kızı var hep der ki oğlum ilk göz ağrım ama kızlarım olmasa napardım ben, kimle dertleşirdim. halbuki abim de gayet iyi bir evlattır. babam da oğlu olan herkese “sen duur kızın olunca anlayacaksın asıl babalığı” der. hepsinin yeri farklı bana göre. kız cocuklar ve erkek çocuklar karakter olarak, mizaç olarak farklı oluyor. ama ben ikisine de ayrı ayrı bayılıyorum yani. evlat ya bu. kendi tercihinizle dünyaya getirdiğiniz bir insana ayrımcılık yapmak nedir? sizin gübi zihniyetler yüzünden işte insanlar dışarda “ayy erkek doğuramadı” vırt zırt konusuyor. kimin ne doğurduğundan size ne? kız doğuran daha az mı anne? dilerim Allahım bu söylediklerinizin karşılığında sizi evlat acısıyla sınamasın. ben bile su an kız mı istiyorsun, erkek mi? diye soranlara cevap vermiyorum Allahın gücüne gider diye. ne olursa olsun bebeğim aynı sevicem sonucta.

Merhaba hanımlar kısaca yazacağım ama lütfen beni yargılamayın anlamaya çalışın. Ben kız erkek ayrımı yapan birisi değilim. Ve hatta kız bebişleri kız çocukları çok seviyorum çok tatlılar sanki Allah özellikle böyle güzel yaratmış erkek çocuklarına göre. Şimdi benim bir kızım olacak hamileyim çok şükür. Kuzenimin iki kız çocuğu var ve ona inat sürekli oğlu ile paylaşım yapan eltisi var. Her paylaşımında oğlumda oğlumu vurguluyor . Toplumumuzda da böyledir ya hepimiz aynı toplumdayız sonuçta. Sizde eminim bunları gördünüz. Bi marifet değil erkek çocuk doğurmak evet bu sadece Allah tan gelen bir şey kuranda da yazıyor . Yengemin de 3 kız çocuğu var ve yaşlandı artık. Benim de içimde evlenmeden önce çocuğum olmaz korkusu vardı şimdi ise ikinci de kız olursa 3. Yü nasıl denerim 3 de kız olsa 4. De hiç deneyemem korkusu var. Ben bunu nasıl aşacağım. Ha bunun tam tersi olsa vallahi o zaman da üzülürdüm komşumuzun 3 erkek çocuğu var mesela keşke hep 3. Kız istedi ama o da erkek oldu. Biliyorum diyeceksiniz hiç çocuğu olmayanları düşün ama biz hayatımızı olumsuz şeyleri düşünüp olumlu şeylere odaklanırsak hep hep, bu sefer de kendimizi kandırmaya dönecek. Hani benim elimdekiler bunlar ben bunlara sevinirim ya da bunlara üzülürüm. Eminim benim gibi düşünen bir çok kişi var şuan. Allah affetsin ama erkek çocuğunu yemin ederim sadece toplumda çevrede erkek çocuk olayı var diye istiyor hale geldim. Yoksa kız çocuklarını çok ama çok seviyorum dedim ya sanki Allah özellikle kız çocukları bu kadar tatlı hayırlı efendi yaratmış.
Çok cahilce bir düşünce, Allah kız çocuklarını sizin gibi ataerkil , cahil zihniyetten korusun , 1 kızım var ve o cahil toplumu kızıma kurban ederim ...

Ay bu zihniyette bi fenomen kadın var, tayyargiller ailesi bilirsiniz. Kadın erkeği bulmak için 4.yü doğurdu da rahatladı ya. 3 yılda 3 çocuk yaptı aralıksız resmen. Aşikar etmeye utansalar da videolarda satır aralarında o kadar açık ki bu amaç ve sonunda duydukları mutluluk. O 3 tatlı kız çocuğu kesinlikle hissediyordur küçük olsalar da bu ayrımı maalesef. Yazık dışarıdan bakılsa aklı selim düzgün insanlar deriz ama kafanın içi eskide işte.
Ay onları hiç deme nefret ediyorum o cahillerden , biran önce tutuklanırlar umarım yemedikleri halt kalmadı çünkü...

Ne anlatiyorsunuz ya?

Saçma bir korkunuz var 🥴

X