Çocuk sahibi olmak

banaanlat

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2024
1
-55
28
En uygun yer burası diye düşündüm.
Merhaba hanımlar kısaca yazacağım ama lütfen beni yargılamayın anlamaya çalışın. Ben kız erkek ayrımı yapan birisi değilim. Ve hatta kız bebişleri kız çocukları çok seviyorum çok tatlılar sanki Allah özellikle böyle güzel yaratmış erkek çocuklarına göre. Şimdi benim bir kızım olacak hamileyim çok şükür. Kuzenimin iki kız çocuğu var ve ona inat sürekli oğlu ile paylaşım yapan eltisi var. Her paylaşımında oğlumda oğlumu vurguluyor . Toplumumuzda da böyledir ya hepimiz aynı toplumdayız sonuçta. Sizde eminim bunları gördünüz. Bi marifet değil erkek çocuk doğurmak evet bu sadece Allah tan gelen bir şey kuranda da yazıyor . Yengemin de 3 kız çocuğu var ve yaşlandı artık. Benim de içimde evlenmeden önce çocuğum olmaz korkusu vardı şimdi ise ikinci de kız olursa 3. Yü nasıl denerim 3 de kız olsa 4. De hiç deneyemem korkusu var. Ben bunu nasıl aşacağım. Ha bunun tam tersi olsa vallahi o zaman da üzülürdüm komşumuzun 3 erkek çocuğu var mesela keşke hep 3. Kız istedi ama o da erkek oldu. Biliyorum diyeceksiniz hiç çocuğu olmayanları düşün ama biz hayatımızı olumsuz şeyleri düşünüp olumlu şeylere odaklanırsak hep hep, bu sefer de kendimizi kandırmaya dönecek. Hani benim elimdekiler bunlar ben bunlara sevinirim ya da bunlara üzülürüm. Eminim benim gibi düşünen bir çok kişi var şuan. Allah affetsin ama erkek çocuğunu yemin ederim sadece toplumda çevrede erkek çocuk olayı var diye istiyor hale geldim. Yoksa kız çocuklarını çok ama çok seviyorum dedim ya sanki Allah özellikle kız çocukları bu kadar tatlı hayırlı efendi yaratmış.

1 tane kızım var. 2. Çocuğu asla düşünmüyorum.Toplum için değil sadece kendim için doğurdum.Erkek çocuğum da olsaydı aynısını düşünürdüm.
Siz kuluçka makinesi gibi görüyorsunuz kendinizi. 2-3-4 erkeği buluncaya kadar ne diyeyim Allah gönlünüze göre versin

İyi misiniz ya? Bebeğim sağlıkla güzellikle doğsun diyeceğinize daha o doğmadan üçüncü dördüncü bebeğin cinsiyetinin derdine düşmüşsünüz. Biz üç kız kardeşiz ve bu muhteşem bir şey, inanın şu an annemin yerinde olmak isteyen bir çok akrabası arkadaşı var. ve bunlar küçük kardeşim doğduğunda a tüüh bu da mı kız falan diyen insanlardı. Şu an neredeyse altı aylık olmak üzere olan bir oğlum var, hamilelikten önce belki bıcırık bi kız evladım olsun diye düşünüyordum ama şu an oğlum için canımı veririm . sağlıklı hayırlı olsun herkesin evladı cinsiyetinin ne önemi var?

İlla su cinsiyet olsun diye bebek yapılırsa hayal kırıklığı yaşayabilir insan. Mesela kiz bebek icin üçüncüyu deneyen var kimi zaman farkli olabiliyor.
O kadar cok erkek bebek ,erkek gibi vurgulu yazmışsınız ki insan ciddeb irrete oluyor.

Benimde iki oğlum var Allah bağışlasın, kiz çocuğum olmasınıda çok isterdim ama yeniden hamile kalamam yani siz erkek buluna kadar hamile kalmayi düşünürseniz o iş kötü psikolojik olarak yıpratır.
Gerçekten su yıl oldu hala erkek cocuk havası atan var mi?

Toplumda erkek çocuk olayı olduğunu kim size söyledi,2 oğlum var...Kızı da olmayan çocuk doğurdum demesin,kız başka,kız nimet bir sürü şey duyuyorum tabi cevaplarıni veriyorum ama,Erkek olayı yok yani toplumda ki ben doğudayim erkek olayının daha çok hissedildiği yer burada bile kız nimet erkek boş diye dolanıyor herkes..Kadin çocuğu ile foto paylaşınca ne alaka nispet...3 kızı olan arkadaşım her Allah'ın günü iyi ki 3 kızım var erkek çocuk çekilir mi diyor..Allah neyi nasip ettiyse o şimdi 2 oğlum var bin kıza değişmem,2 kızım olsaydı da onları bin erkeğe değişmezdim..Sizin daha ilk çocuk şimdiden cinsiyet olayına girmişsiniz bu kadar düşünmeyin salın bence ..

Sizinki de garip geldi. Birini birine değişmem falan. Neden kimse buna da şükür diyip elindekini büyütmüyor. Kız ya da erkek olması nimet falan değil sağlıklı olması nimet, ah anlayabilseler ah

İyi de çocuk cinsiyet için yapılmaz ki! Bakabilecek misiniz? Hepsi eşit şartlarda güzel kaliteli beslenecek mi? Hepsi aynı sevgiyi ilgiyi alacak mı? Bunları düşünüp insan 2.3. Vs yapar. Siz 2.yi 3.yü erkek için istemeniz o kadar saçma ki! Ha dersiniz ki maddiyatım çok iyidir, etinden balığından eğitiminden hiçbir şeyinden asla eksik etmem tamam derim insan iki meyveden de tatmak ister.
Ama konuda bu konuda detay yok. Sadece cinsiyet için çocuk yapacağınız yazıyor?!

Buna kaygılandığınıza göre sizin de bahsettiğiniz toplumdan bir farkınız yok demektir. Kendinizi boşuna farklı göstermeye çalışmayın.

Bugüne kadar hiç aklıma ikinci de kız olursa ne yaparım diye bir düşünce gelmedi mesela benim.

Kız çocuk sahibi olmak isteyen gibi erkek çocuk sahibi olmak isteyene de saygı duyarım ama buna toplum vs. kılıf uydurana yahut mesele haline getirene duyamıyorum.

Ayrım yapmıyorum diyip, erkekleri çirkin kızları güzel deyip bizi kandiracaginizi düşünüyorsanız üzgünüm buradaki kadınlar aptal değil.eltisi erkek diye nispet yapıyor demek bile içten içe hayiflanmaktir.kadinin hiç nispet yaptığını sanmiyorum siz öyle algiliyorsunuz.hastanede yoğun bakım ünitesinde çalıştım bir süre anasini babasını atıp bir kez gelmeyip cenazesini alanda gördü bu gözler,evdeki işlerini bırakıp göremeyecek olsa da belki hisserder deyip aylarca ilçeden gelen evlatta gördü.hayirlisini isteyin.

Kuzenimin iki kız çocuğu var ve ona inat sürekli oğlu ile paylaşım yapan eltisi var. Her paylaşımında oğlumda oğlumu vurguluyor .

Kadın oğluna ne desin? Oğlum diye hitap edecek haliyle. Kuzeninde eltinin hesabını sessize alsın, kadını didik didik etmesin. Yani elti hani direkt arar video gönderir anlarım ama elti kendisine ait hesapta paylaşım yapmış.

Ah ah en önemlisi sağlıklı olsun ne alaka diyeceksiniz belki ama benim iki yaşındaki kızımın bacağına ve ayağına benim 1 saniyelik unutkanlığım yüzünden kaynar çaydanlık devrildi Rabbimin verdiği emanete sahip çıkamadım benim yüzümden ne acılar çekti yavrum o günden beri ben eski ben değilim. Demem o ki bu boş düşünceleri kafanızdan atın hamileliğin tadını çıkarın kızınız doğunca ona sımsıkı sarılıp sahip çıkın 12 yaşında da bi oğlum var kızım da 3 yaşında olacak ikiside aynı benim için Rabbim bütün çocuklarımızı kazadan beladan korusun İnşaallah Allah'a emanet olun.

Sizinki de garip geldi. Birini birine değişmem falan. Neden kimse buna da şükür diyip elindekini büyütmüyor. Kız ya da erkek olması nimet falan değil sağlıklı olması nimet, ah anlayabilseler ah
Onu kastediyorum hanımefendi o an Allah hangisini nasip etmiş ise o senin için vazgeçilmez oluyor kız erkek farketmez...Cinsiyetin önemsizliğine vurgu yapmak istedim ama işte illa bir cins anlayacaksınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…