Çocuğumu, eşimin ailesiyle görüştürmek istemiyorum

Bana hakaret etmiş el kaldırmış insanlar icin eşim hala çocuğu götürelim mi derse o adamın suratına tükürürüm. Kimse kusura bakmasın. Valla benim 1 görümce çok azılı bir kadın . Eşim daha evlenmeden beni uyardı mesafeli ol diye. Her çeşit iftirayı atabilecek yapıda. İnsanlara çok rahat o.pu hırsız vs diyen bir insan. Birgün annesine gelmiş teyzeleri falanda var. eşimi arayıp senin karın o.pu bize sormadan evlendin demiş ,teyzeleride şok olmuş( görücü usulü evlenmedik diye) eşim gidip bir temiz dövmüş elinden kv zor almış saçını başını yolmuş kol bacak morarmış falan karakolluk olmuşlar . Ben evdeydim haberim olsa engellerdim . Ben duyunca tansiyonum fırladı erken doğum yaptım vs vs. Bazı insanlar kaostan besleniyor.
Galiba net konuşup istemiyorum kesinlikle diyip kabullenirse bu şekilde kabullenir yoksa yolumuza bakarız ben asla kabul edemiyorum sinir hastası olucam

Eşimin ailesiyle en son çok ciddi kavga ettik. Annesi, babasını evime çağırarak üstüme saldı, vuracaktı. Annesi aileme , bana hakaretler etti. Evimde eşime boşan nolur diye yalvardı. Çocuğunu alırım dedi. Neredeyse namusuma varacak kadar( kocamda gözün yok) hakaretler etti. Ben karşılık vermedim. Yuvamı yıktın Allah korkun yok mu dışında cevap vermedim.

3 yıldır sürekli onlar yüzünden kavgalar ettik , aile huzurumu koruyamadım.

Sürekli hayatımızla ilgili şeylere müdahale ettiler. Her seferinde aramız kötü olmasın diyerek evlerine gittim, affettim uzatmadım.

Eşime karşı da çok doluyum zaten. Zar zor idare ediyorum şimdilik ( bir şeyleri değiştirdiği özetle artık aklı başına geldiği için) evliliğime son bir şans verdim.

Henüz çok yeni oldu bunlar, bende biliyorum evli kaldığım sürece eşim olacağın ailesini asla silemeyeceğim. Ama kesinlikle yüzlerini görmeye tahammül edemiyorum. Evliliğimi kendi keyifleri için oyuncak ettiler. Bizi hiç bir zaman düşünmediler şimdi benim emek verdiğim çocuğu torunum diyerek sevmelerini içim almıyor.

Eşim çocuğu götürmeyi teklif etti. Elim ayağım titredi. Artık bıktım bu konulardan. Kendi ailemizi düşünelim mutlu olalım istiyorum. Hayır dedim ama bunun çözüm olmayacağını biliyorum.

Kapım açık görmek isteyen gelsin dedim, sizce ne yapabilirim böyle şeyler yaşayan var mı ?
Yaşamadım büyük konuşmak istemiyorm ama vurmalı kırmalı da olsam çocuğu görmelerine müdahale etmem heralde sonuçta ben akraba olarak uzak duruyorum ama çocuğum da bir canlı bir birey onunda babaanne dede vs sevgisine ihtiyacı var sevgisiz büyüsün istemem baktm çocuk büyüdü çocuğun yanında benim hakkımda ağır konuşuluyor gelip bana anlatıyor o zaman müdahele ederm zaten kapım açık görmek isteyen gelir görür demekte göndermekle aynı üstelik gelince soğuk ortam belki kavga birbirine laf atar bakışlarla çocuğu sevme falan çocuğuma kıyamam yani zaten dertleri çocuk sevme değilde beni sinir etmekse de kısa zamanda çocuğu da çağırmayacaklardır artık

Ya hayır şeytan diyor ki aç telefonu, utanmadan bu çocuğun yuvasının yıkılmasını istiyordun hangi yüzle seveceksin de diyor. Ama muhatap olmak istemiyorum. Benim yalakanın işi
Ya tercih senin.

Ben de olsam muhatap olmam.

Yaptıklarını kâr sayarım,görülmemek için sağlam sebepler olmuş.

Size tek tavsiyem kavgalari cocugunun önünde yapmamaniz. Ayrilmayi düsünmüyorsunuz sanirim. Cünkü o kendini (olmadigi halde) sorumlu hisseder. Her cocuk aile büyükleri hak ediyor, ama is üstünüze yürümeye kadar cirkinlesmisse isler degisir tabi. Özür dilemeden ve düzelme göstermeden babasi ile de yollamam.
İnanın çocuğuma faydadan çok zarar verdiler. İlk önce mutlu bir anne baba yanında olmayı hak ediyor. Yok ben kendimi öldürürüm yine de ona çocuk falan göndermem. Ama yanımda ki bu sefer de benim ailemle görüşme konusunu Ortaya atar mı diye düşünüyorum. Atmasa bile surat yapacak, o zaman da mecbur çözüm boşanma olacak. Yok düşünüyorum huzur vermemeye devam ederse ailem diye boşancam.

İnanın çocuğuma faydadan çok zarar verdiler. İlk önce mutlu bir anne baba yanında olmayı hak ediyor. Yok ben kendimi öldürürüm yine de ona çocuk falan göndermem. Ama yanımda ki bu sefer de benim ailemle görüşme konusunu Ortaya atar mı diye düşünüyorum. Atmasa bile surat yapacak, o zaman da mecbur çözüm boşanma olacak. Yok düşünüyorum huzur vermemeye devam ederse ailem diye boşancam.

Esinizin ailenize terbiyesizlik etmeye hakki yok. Yaptigi anda sahsen oracikta gömerim. Ailenizde ona bayilmiyordur zaten

Yaşamadım büyük konuşmak istemiyorm ama vurmalı kırmalı da olsam çocuğu görmelerine müdahale etmem heralde sonuçta ben akraba olarak uzak duruyorum ama çocuğum da bir canlı bir birey onunda babaanne dede vs sevgisine ihtiyacı var sevgisiz büyüsün istemem baktm çocuk büyüdü çocuğun yanında benim hakkımda ağır konuşuluyor gelip bana anlatıyor o zaman müdahele ederm zaten kapım açık görmek isteyen gelir görür demekte göndermekle aynı üstelik gelince soğuk ortam belki kavga birbirine laf atar bakışlarla çocuğu sevme falan çocuğuma kıyamam yani zaten dertleri çocuk sevme değilde beni sinir etmekse de kısa zamanda çocuğu da çağırmayacaklardır artık
Bir şey sorabilir miyim yanlış anlamayın.

Neden bir çocuğun babaanne-dede sevgisine ihtiyacı var?

Yokluğu nasıl bir sıkıntı oluştur?

Benim kayınvalide sorunum yok ama anneanne-dede yok.

Yoksa da yok yani ne yapabilirim?

Bir çok arkadaşım var,babaanne ile hiç görüştürmeyen çok rahatlar.

Ben de ergenlik döneminden sonra babaannemi dedemi hiç görmedim cenazelerine bile gitmedim hiç bir sıkıntım yok çok şükür.

Esinizin ailenize terbiyesizlik etmeye hakki yok. Yaptigi anda sahsen oracikta gömerim. Ailenizde ona bayilmiyordur zaten
Aileme her şeyi anlatmadım, üstün körü haberleri var. Annem beni doldurmak istemiyor sorun çıkmasın mantığında tek taraflı olmaz onunda ailesi , onlar utansın görüş vs diyor, bilmediği için de öyle konuşuyor.

Resti çekicem ya tamamen bitirelim bu evliliği ya da bir daha böyle konuları açma diyecem.

Ben de ergenlik döneminden sonra babaannemi dedemi hiç görmedim cenazelerine bile gitmedim hiç bir sıkıntım yok çok şükür.
Yok estağfurullah yanlış anlamıyorum da adı üstünde çocuk sevilerek büyüyecekler konu sahibini ayrı tutuyorm o zaten haklı görüştürmk istememekle ben ona sadece ben olsam görüştürürdm dedim çünkü bazıları o kadar abartmış ki sadece kendilerinin sevdikleri çocuk yetiştiriyorlar ben istiyorm ki çocukları dünyevi kavga hırs nefretlerimizden uzak tutalm kendi kararlarını verebilecek yaşa gelene kadar sevelm zaten sonra kendileri eleme yapıyorlar ben çalışıyorm mesela kızım var istiyorm ki ben işteyken bi canı sıkılsa üzülse arayıp birlikte eğleneceği bi teyzesi nenesi dedesi bişeyi olsun daha duygusalm çocuk konusunda

Katılıyorum. Aksine aile huzurunu bozdukları için çocuklara zarar veriyorlar.

Hiç bir zaman aman sizin çocuğunuz var mutsuz olmayın demediler. Bencilce ortalığı karıştırıp evlerine çekildiler. Aslında bana değil çocuğuma haksızlık onlarla görüşmek

Yok estağfurullah yanlış anlamıyorum da adı üstünde çocuk sevilerek büyüyecekler konu sahibini ayrı tutuyorm o zaten haklı görüştürmk istememekle ben ona sadece ben olsam görüştürürdm dedim çünkü bazıları o kadar abartmış ki sadece kendilerinin sevdikleri çocuk yetiştiriyorlar ben istiyorm ki çocukları dünyevi kavga hırs nefretlerimizden uzak tutalm kendi kararlarını verebilecek yaşa gelene kadar sevelm zaten sonra kendileri eleme yapıyorlar ben çalışıyorm mesela kızım var istiyorm ki ben işteyken bi canı sıkılsa üzülse arayıp birlikte eğleneceği bi teyzesi nenesi dedesi bişeyi olsun daha duygusalm çocuk konusunda
Tabiki öyle olsun isterdik, isteriz ama yaşayınca öyle olmuyor.

Tabiki öyle olsun isterdik, isteriz ama yaşayınca öyle olmuyor. İnşallah

Eşimin ailesiyle en son çok ciddi kavga ettik. Annesi, babasını evime çağırarak üstüme saldı, vuracaktı. Annesi aileme , bana hakaretler etti. Evimde eşime boşan nolur diye yalvardı. Çocuğunu alırım dedi. Neredeyse namusuma varacak kadar( kocamda gözün yok) hakaretler etti. Ben karşılık vermedim. Yuvamı yıktın Allah korkun yok mu dışında cevap vermedim.

Sürekli hayatımızla ilgili şeylere müdahale ettiler. Her seferinde aramız kötü olmasın diyerek evlerine gittim, affettim uzatmadım.

Eşime karşı da çok doluyum zaten. Zar zor idare ediyorum şimdilik ( bir şeyleri değiştirdiği özetle artık aklı başına geldiği için) evliliğime son bir şans verdim.

Henüz çok yeni oldu bunlar, bende biliyorum evli kaldığım sürece eşim olacağın ailesini asla silemeyeceğim. Ama kesinlikle yüzlerini görmeye tahammül edemiyorum. Evliliğimi kendi keyifleri için oyuncak ettiler. Bizi hiç bir zaman düşünmediler şimdi benim emek verdiğim çocuğu torunum diyerek sevmelerini içim almıyor.

Eşim çocuğu götürmeyi teklif etti. Elim ayağım titredi. Artık bıktım bu konulardan. Kendi ailemizi düşünelim mutlu olalım istiyorum. Hayır dedim ama bunun çözüm olmayacağını biliyorum.

Kapım açık görmek isteyen gelsin dedim, sizce ne yapabilirim böyle şeyler yaşayan var mı ?
Bi adamı baba yaparken adama ve ailesine bakacaksınız. Bu sülalenin soyunu devam ettirmeli miyim ? Diye bir soracaksın.
Ne olursa olsun baba isterse alır götürür senin olduğu kadar onun da çocuğu

Bi adamı baba yaparken adama ve ailesine bakacaksınız. Bu sülalenin soyunu devam ettirmeli miyim ? Diye bir soracaksın.
Ne olursa olsun baba isterse alır götürür senin olduğu kadar onun da çocuğu
Aynen , dava açarız haftasonları götürebilir babası tabi.

Siz görüşmeyin ama sizin kavganizla hiç bir alakası olmayan çocuğu buna dahil etmeyin.

Anladım.

Farklı bakış açıları işte.

Mesela beni saymayan insanın çocuğuma olan sevgisine inanmıyorum.

Rabbim onu doğurmam için beni vesile kılmış,sen nasıl ezip geçiyorsun?

O kadar çocuk sevgisi varsa gidip evlat edinsin,koruyucu aile olsun,benim çocuğuma dokunmasın. Zaten dedim ya yüzünü bile göstermem yaşadığım sürece.

Ben çok çok çok katıyım galiba.

ablam eniştemin ailesi ile kesinlikle görüşmüyor haklı sebepleri var birsey diyemiyorum. hatta kayinpederinin cenazesine bile gitmedi ama çocuğu gondermemezlik etmedi hiçbir zaman. hayır cocuk da gitmeyecek dese eniştem goturme cesaretini gosteremezdi orası kesin de ablam o toplara hiç girmedi niye bilmem. eşiniz götürme taraftarıysa bende büyük kavgalar çıkarırım çünkü sizin kayinale olayın b.kunu çıkarmış. onlara değil cocuk göndermek kesip attığım tırnağını göndermem. torun görmek isteyen torununun annesine saygı duymayi öğrenecek. yok öyle anasını sevmeyen danasını(lafın gelişi) da sevemez.

X